K P0LDERG0LFT0ERN00I I BEDRIJFSVOILEYBAL THEATERVOORSTELLING VOOR PEUTERS IN BIEB DANSEVENEMENTEN IN ROZENBURCHT GJV JAARFEEST KONINGINNERIT GESLAAGDE PROGRAMMA KONINGINNEDAG BOSKOOP SCHAAKHAPPENING PS WADDINXVEEN BOSKOOP Hart van Holland 23 april 2003 PU Mwwi ppgpWjl Boskoop - Op de weilanden tus sen Boskoop en Reeuwijk is een 18 holes parcours uitgezet voor het poldergolftoernooi op 21 juni. Het parcours heeft een lengte van ongeveer 7 km en gaat van perceel naar perceel over dammen, bruggetjes, planken en over boerenerven. De start en de finish vinden plaats in het Proefstation voor Praktijkonderzoek Plant Omgeving (PPO) aan het Rijne- veld 153 te Boskoop. Daar worden de deelnemers ontvangen. Het ver trek vindt plaats in groepen van 4 personen. Deelname kost 50,- per persoon, inclusief een lunchpakket en een drankje. Het doel van deze Poldergolf is de fondswerving van de Rotaryclub. Dankzij de belangenloze medewer king van de landeigenaren en vrij willigers komt het positieve resul taat van dit toernooi ten goede aan de actie Help polio de wereld uit". Deze actie is opgezet door Ro tary International. De WHO, de Wereldbank en vrijwel alle landen van de wereld hebben zich achter deze actie geschaard. Inmiddels is, op een aantal moeilijk toeganke lijke gebieden in Azië en Afrika na, polio vrijwel overwonnen. Het is de bedoeling om in 2005 de doelstel- ..•v- r— Avai ling te hebben bereikt. Daaraan wil] de Rotary Club Boskoop met dit Golftoernooi van harte meewer ken. Voor inlichtingen en meer informa tie: Theo Aendekerk: 0172-216810, Hans Loef: 0172-213237, Erwin Planken: 0172-210031, Jaap Stel- lingwerff: 0172-230086 stwerff @xs4all.nl of Hans Straver: 0172- 214836/jmstraver@zonnet.nl. Boskoop - Inmiddels voor de 25e keer organiseert volleybalvereni ging Agon een bedrijfsvolleybal- toernooi. Nog altijd wordt dit toer nooi gehouden op de vertrouwde locatie in de sporthal aan de Putte- laan. Bedrijven kunnen tijdens dit toernooi op een sportieve manier kennismaken met elkaar. Dat de deelnemende bedrijven dit waarderen blijkt uit de lange be- staansgeschiedenis. Binnen volley balvereniging Agon is een bedrijfs- volleybalcommissie actief die sinds jaren zorgdraagt voor de organisa tie. Naast Agon levert nog een bos- koopse vereniging al jaren haar bij drage, EHBO vereniging Boskoop. Wanneer het aantal deelnemende teams gelijk blijft aan de voorgaan de jaren zullen de voorrondes wor den gespeeld op drie avonden, te weten vrijdag 16 mei, maandag 19 mei en vrijdag 23 mei. Net als vorig jaar worden de teams ingedeeld in twee poules. Één poule voor de meer recreatief inge stelde teams en één poule voor de gevorderde volleyballers. De finale wedstrijden van de poules worden gespeeld op vrijdag 6 juni. Op alle speelavonden is de zaal vanaf 18.30 open. De wedstrijden beginnen om 19.00 uur. Voor, tussen en na de wedstrijden is er veel gezelligheid in de kantine van de sporthal. Op dit moment is er nog de moge lijkheid voor deelname. Voor meer informatie 0172-212089 (na 18.00 uur). Boskoop - De maand april is peu- termaand in de bibliotheek. Op donderdag 24 april is er een peu tertheatervoorstelling. Theater groep "Van niks alles" speelt de vrolijke voorstelling "Plons" voor kinderen van 2 tot en met 4 jaar en hun ouders. Aansluitend kunnen de kinderen feestelijk gegrimeerd worden. De kosten zijn 1,50 per persoon. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij de bibliotheek. De voorstelling begint om 10.15 uur en duurt on geveer een half uur. Boskoop - De GJV (Gereformeerde Jongeren Vereniging) houdt op 3 mei het jaarfeest. De GJV is een ver eniging, die jongeren de mogelijk heid biedt geloof te delen en geze- ligheid en vriendschap te vinden. Zoals elk jaar vindt dit feest plaats in de Loods achter de Gereformeer de Kerk. Het programma begint om 19.30 uur; vanaf 19.00 uur is de zaal open. De avond begint met een cabaretshow, gevolgd door een toneelstuk. Tussendoor is er een verloting. De opbrengst is be stemd voor een goed doel. De kosten voor deze avond bedragen 3,50 voor volwassenen en 2,50 voor kinderen tot 16 jaar. Boskoop - In partycentrum Rozen- burcht vindt op zaterdag 26 april de- Erotic Dance Event plaats. Er worden tijdens de avond verschil lende erotisch getinte dans shows gehouden. De zaal gaat open om 21.30 uur en de entree bedraagt 7,- Wat 10 jaar geleden begon met twee bands die tegenover elkaar stonden en elkaar afwisselden, zodat het publiek zich alleen hoef de om te draaien. Nu wordt op de Koninginnenacht 29 april gekozen voor een andere opzet. Een feest band afgewisseld met een drive-in show. Om 21.30 uur gaan de deu ren open. Entree 7,-. KERKDIENSTEN - 27 april Waddinxveen Victorkerk 0.00 en 12.00 uur Eu charistieviering pastor A. v.d. Helm'. Ontmoetingskerk 11.15 uur Woord- Communiedienst werk groep CD. Geref. kerk 9.30 uur kand. A.M. v.d. Wilt. Herv. Kerk 10.00 uur ds. J. v.d. Spek; 18.30 uur Y. Vonk Vesper. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. P.L. Storm; 16.30 uur ds. D. Grutter. Herv. Conf. De Rank 10.00 uur ds. M. de Boer. Boskoop De Stek 9.30 uur ds. J.A. van Hooij- donk. Geref. kerk 9.15 uur Gastpred.; 11.00 uur ds. M.D. van der Gies- sen; 18.30 uur ds. P. Roozeboom. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds. C. Langbroek; 17.00 uur ds. A. Bij kerk. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds M. Golverdingen. Vrijz. Prot. Gel. Gem. 10.00 uur ds.G Chr. Duinker. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur A. Oomkens. Benthuizen Geref. Gem. 9.30 uur Leesdienst; 19.00 uur ds. M. Golverdingen Be- lijdenisdienst. Herv. Gem. 9.30 uur ds. H.J. Lam; 18.00 uur PJK. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert op 30 april de Koninginnerit voor de 46e keer. Men kan deelnemen aan deze rit per auto of motor. De inschrijving van deze rit is op de ochtend zelf vanaf 5.45 tot 6.30 uur. Starten vanaf 6.15 uur. ledereen is welkom. Denk aan een goed werkende zak lantaarn en schrijfgerei. 8.00 uur Klokluiden 9.10 uur 10.00 uur Aubade op het Raadhuisplein De aubade zal in het teken staan van het thema: "Alle kleuren van de regenboog". De aubade wordt opgeluisterd door de muziekverenigingen Harmonie Excelsior, Harmonie Concordia, Scouting 'de Schouw'. Aan de aubade zullen de volgende scholen deelnemen: De Akker, Rehobothschool, Zevensprong, De Brug (Populierenhof), Immanuëlschool, Ichtusschool. Toespraak: Na de toespraak van de burgemeester wordt het sein gegeven om de meegebrachte ballonnen op te laten. N.B. kinderen die niet in schoolverband naar de aubade komen, kunnen zich bij een van de deelnemende scholen aansluiten. Fietstochten Avanti. Vanaf het praathuis de start van diverse kortere en langere fietstochten idoor het mooie Zuid-Hollandse landschap. Demo races op het ITC terrein Rijnwoude; voor de vijfde keer met nog meer evenementen. Darten In de kantine van Floreant Vrijmarkt in de omgeving van het Praathuis Open podium voor de jeugd van 8 tot en met 13 jaar 10 45 uur Gratis bus; vertrek eerste bus vanaf connexxion naar centrum Boskoop. 11.00 i 14.00 uur 16.15 uur 16.30 uur 18.00 uur. Kinderspelen in de hal bij connexxion. Bij de centrale kassa zijn bonnen te koop om aan de spelletjes te kunnen deelnemen. Oud-Hollandse spelletjes. Bij goed weer op het grasveld langs de Sportlaan. Demonstratie bij connexxion door MBC de Sluis. Op het achter terrein zal een demonstratie gegeven worden met radiografisch betsuurbare race-auto's, demonstraties van 11.00 tot 12.00 uur, 13.00 tot 14.00 uur en van 15.00 tot 16.00 uur. Demonstratie beeldhouwen door Martin van Asperen. Met een aantal cursisten zal Martin van Asperen van Atelier "de Hut" uit Koudekerk a/d Rijn in de hal van connexxion aanwezig zijn. Te zien zal zijn het bewerken van Franse Kalksteen en tevens diverse vormen van boetseren. Hoek Popfestiva. In de tent naast café de Driesprong live-acts van vijf bands, onder andere de Freeks, Party Annimols en Fate and Destiny. Bus stopt nabij café de Driesprong. Concert Excelsior in de omgeving van het Praathuis. Paradise Big-Band. Gezellige muziek in een feestelijke omgeving. Bij het terras in de hal. Gratis bus. Vertrek laatste bus bij connexxion. Dikke bandenrace. Een wielerrace voor scholieren van 8 tot 13 jaar op gewone fietsen, ircuit A.P. van Neslaan, Houtsingel. Barbecue en Playbackshow. Met Speeltuinver. De Robbedoes bij het Concordia gebouw. Waddinxveen - In een zeer goed gevuld Anne Frankcentrum werd donderdag 17 april een simultaan verzorgd door twee schakers uit de Nederlandse top. WGM Tea Lancha- va en IM Johan van Mil namen het op tegen de schakers van WSV en tegen een groot aantal schakers van bevriende verenigingen uit de wijde omgeving. Het evenement stond op het pro gramma in plaats van het traditio nele "eier-schaak", dat gewoonte getrouw plaatsvindt op de donderdag voor het paasweekend. Om 20.00 uur werd door de activi teitencommissie het startschot ge geven en konden Tea en Johan be ginnen met hun "rondjes". Tea hield er in het begin een iets strak ker tempo in dan Johan. Rond de klok van tienen waren er voor sommige schakers al behoor lijke problemen ontstaan op het bord. Niet verwonderlijk als men kijk naar het niveauverschil. Lan- chava en Van Mil houden zich be roepsmatig bezig met de sport en hebben toch al gauw zo'n 500 ra- tingpunten meer dan de gemiddel de clubschaker bij WSV. Nadat het tempo door de simultaangevers wat werd opgeschroefd was het Tea die rond 11.50 uur als eerste klaar was met haar groep. Toen de balans werd opgemaakt werd zichtbaar dat ze slechts in 2 van de 25 partijen de eer aan de tegen stander moest laten. Gerard Toren beek en Bart van Putten, beide WSV ontvingen hiervoor de com plimenten. Met daarbij 7 remises kwam Tea uit op de respectabele score van 78%. Johan was op dat moment nog druk bezig om zijn tegenstanders onder druk te zetten Iets wat hij overigens uitstekend deed gezien het uiteindelijke resul taat. Om 00.30 uur had ook hij z'n laatste tegenstander tot opgave gedwongen en op de scorelijst stond toen 2 maal verlies, 3 maal remise en maar liefst 21 maal winst. Score 86,5 Hier waren het Hans Lodeweges (De IJssel) en Edo Pou- welse (SV Nieuwerkerk) die Van Mil de baas bleven. Na de dankwoorden van de activi teitencommissie en de mededeling van de simultaangevers dat het toch iets zwaarder was dan ze ei genlijk verwacht hadden werd de avond afgesloten. Er bleef echter nog een select gezelschap achter om het Kampioenschap van SV De IJssel 1 in de 1e klasse van de RSB te vieren. Bij WSV zal de komende periode de aandacht vooral uitgaan naar de ontwikkeling in de interne compe titie en de ontknoping van de be kerfinale welke op donderdag 8 mei zal plaatsvinden. Het Zomer- schaaktoernooi staat inmiddels ook weer op de agenda en zal aanvan gen op donderdag 26 juni .Opge ven voor het toernooi kan via de WSV website of telefonisch bij Barthold Jansen: 0182-610009 of Ton van Nieukerke: 0182-630594.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 15