ONGERUSTHEID BIJ IN MOERKAPELLE JEUGDBRANDWEER KONINGINNEDAG IN OUD VERLAAT TRIMLOOP KONINGINNEDAG MOERKAPELLE ACTIVITEITEN JEUGD- EN JONGERENWERK Hart van Holland 23 april 2003 pagina 19 spri; Zevenhuizen-Moerkapeile Door Karin Heeren Moerkapelle - Er heerst onrust bij het brandweerkorps van Moerkapelle. Wat gaat er gebeuren met de kazerne? En wat dan ook met het korps? Bij de re dactie van het Hart van Holland kwam vorige week een brief binnen waaruit deze ongerustheid naar voren kwam. Een gesprek met de schrijfsters van de brief: Josina Verweij en Joyce Jonker. De ingezonden brief: "Het is 15.15. Op Bernhardstraat 26 breekt bij het bra den van een lap vlees een keuken brand uit. De brand grijpt vrij snel om zich heen en zelf blussen is er niet meer bij. De bewoonster belt in paniek 112. Zij krijgt te horen dat de brandweer meteen onderweg is. Na 6 minuten is de brandweer nog niet gearriveerd. Na 12 minuten is de brand weereindelijk gearriveerd. Na de brand ge blust te hebben, vraagt de bewoonster, waarom de brandweer zo laat was. De commandant laat weten dat er nogal wat verkeersstrubbelingen waren. Bij het uitrij den van de kazerne (in Zevenhuizen), duur de het even om op de weg te komen. De school was net uit en daardoor was het nogal druk. Er stond een enorme file voor de stoplichten, ook de spoorwegovergang was dicht. In Moerkapelle aangekomen was het ook nog druk met moeders die de kinderen ophaalden bij de twee verschil lende scholen. Dat was de reden voor het te laat komen van de brandweer. Het ge volg was dat de keuken helemaal uitge brand is en dat er ook verdere brandschade in het huis aanwezig is. Er zijn nu gelukkig geen slachtoffers geval len. Dit is een van de scenario's die kunnen voorkomen. Wat is de bedoeling van de gemeente raad??????? Zij willen dat misschien de brandweerpost in Moerkapelle verdwijnt en dat de brand weer van Zevenhuizen-Moerkapeile samengaat op één grote post in Zevenhui zen zelf. Er zijn een aantal wettelijke regels vastgelegd dat de brandweer binnen een bepaalde tijd op de plaats van bestemming moet zijn. Over een aantal jaar wordt mis schien de regel ingevoerd dat er om de ka zerne een straal kilometers loopt, waar binnen de brandweer moet opereren. Het zou zonde zijn als er nu geïnvesteerd wordt in één grote kazerne en er over een paar jaar weer twee moeten zijn omdat Zeven huizen dan niet voldoet aan de regels. Als er een gezamenlijke post in Zevenhui zen, kunnen sommige plekken in Moerka pelle hier niet aan voldoen. Denk ook aan de grote gebouwen die in Moerkapelle zijn, zoals de twee scholen, Beth-San, de Eersteling en natuurlijk het bedrijventer rein. Natuurlijk is alle bebouwing belang rijk!!!!" Joyce en Josina -zijn beiden al jarenlang lid van het jeugdbrandweerkorps van Moerka pelle. Vooral de sociale aspecten van samen oefeningen doen en de voorbereiding op de wedstrijden geeft samenhang binnen het jeugdkorps. "We zijn echt een team, een hechte club." Van oudsher is er ook al een competitieve strijd aan de gang, regio naal, en dus ook tussen de korpsen van Zevenhuizen en Moerkapelle. Er wordt hard getraind en bij de wedstrijden komen de korpsen tegen elkaar uit. Tegen deze achtergrond is het voor het jeugdbrand weerkorps heel moeilijk om zich voor te stellen hoe de samenvoeging met het korps met Zevenhuizen zal verlopen. De karak ters van de korpsen zijn wezenlijk anders en dat gaat dus niet zomaar. Niet alleen het jeugdbrandweerkorps is on gerust, ook bij de vrijwillige brandweer is onrust ontstaan over de samenvoeging en de opheffing van de kazerne. Een bezoek van de burgemeester, een week later van enkele gemeenteraadsleden en een be spreking achter gesloten deuren op 22 april doet vermoeden dat er nu serieus werk ge maakt wordt van de verhuizing en samen voeging. Daarbij komt nog dat de Moerka- pellenaren al vele voorzieningen heeft zien verdwijnen uit hun kern. Met het verdwij nen van de kazerne 'zal ook de EHBO en Het Rode Kruis verdwijnen uit de dorps kern en dat roept boosheid op, in ieder geval bij Joyce en Josina. Josina is negentien jaar oud en net ge stopt bij de jeugdbrandweer. Zij mocht een jaar langer blijven, normaal gesproken is de eindleeftijd achttien jaar, vanwege de MKZ crisis die het een jaar tang onmogelijk heeft gemaakt wedstrijden te houden. Zij Burgemeester Westendorp licht toe dat er inderdaad overleg is waarbij ook een dele gatie van de korpsen van Zevenhuizen en Moerkapelle aanwezig zullen zijn. "Aller eerst zal gekeken moeten worden hoe de veiligheid gewaarborgd kan blijven, dat wil zeggen de aanrijtijden van de brandweer. Hier zal goed onderzoek naar gedaan moe ten worden en pas daarna zal er een beslis sing genomen kunnen worden waar en hoe er nieuwbouw kan plaatsvinden. Wel licht is er de mogelijkheid tot een kazerne en een uitrukpost." Burgemeester Westen dorp is op de hoogte van de gevoelens die er leven binnen de twee korpsen en wil hier ook terdege rekening mee houden. "De jeugdbrandweer in Moerkapelle is ook een fantastische club waar ik erg trots op ben." Burgemeester Westendorp wil graag dat er in de loop van dit jaar een beslissing wordt genomen over de brandweer: "Na goed onderzoek en een goed advies zal de raad uiteindelijk beslissen." Moerkapelle- Tafeltennisvereniging TZm houdt op Koninginnedag, inmiddels voor de 24e keer, een trimloop. In het Dorpshuis "Op Moer" kunnen de deelnemers zich ver kleden en na afloop douchen. De startplaats is in de Jhr. Van der Weistraat hoek Ber- nardstraat. De loop gaat grotendeels door de polder op verharde wegen en een stuk door het dorp, waar ook de start en finish is. Er kunnen 5 afstanden gelopen worden te weten de 2, 5, 10, 15 en 21.1 km. Inschrij ven vanaf 9.30 uur in dorpshuis Op Moer, Raadhuisstraat 40, Moerkapelle. Starttijd 2 km. om 10.00 uur. Starttijd andere afstan den 11.30 uur. Deelnemers tot en met 12 jaar betalen 2,- inschrijfgeld, alle anderen 4,- Voor meer informatie: 079-5932742 of 079-5931460. Zevenhuizen-Moerkapeile - Stichting Jeugd- en Jonge renwerk Midden-Holland houdt op dinsdag 29 april, in samenwerking met Bevordering Rolschaats Inlineskate Sport een skatefestijn in Waddinxveen. Er worden wedstrijden gehouden. De winnaar wordt ge kozen door een vakkundige jury. Er is een demo-team aanwezig en zijn er tal van attribu ten voorhanden. Voor de beginners is er skateles. Aan deze activiteiten kan iedereen deelnemen. Het eve nement wordt gehouden op het evenementerrein in Waddinxveen. Op vrijdag 2 mei is er een skatefestijn bij de skatebaan aan de Leliestraat in Zevenhuizen, voor de de jeugd van 6 tot en met 16 jaar. Ook hier zijn diverse skate-attributen zowel voor skateboarders als inline skaters. Of kan mee gedaan worden aan de skatewedstrijd waar de winnaar wordt gekozen door een vakkundige jury. Verder is er een clinic en een demoteam. Dit alles van 13.00 tot en met 17.00 uur. 's Avonds is er disco in La Baraque. Deze wordt gehouden van 19.00 tot en met 23.30 uur. De entree bedraagt 2,-. Oud Verlaat - De Koninginnedagactiviteiten voor inwoners van Oud Ver bat vinden plaats in en om de Vierkap. 10.30 uur: Aanvang feestprogramma met het hijsen van de vlag en het zingen van "et Wilhelmus. Aalsuitend starten de kinderspelen. Deelnemerskaarten Kunnen opgehaald worden na het zingen van het Wilhelmus. 12.00 uur: njsuitreiking kinderspelen en oplaten van ballonnen op het grasveld, anlsuitend zijn er spelen voor groot en klein, onder andere schiettent, ^kussen. tuimelaar, sjoelen, rad van avontuur, tobbedansen enzo- 15.00 uur pJ:uu uur: 'Mtreiking en einde van het programma. Er J[! Pannenkoeken en andere versnaperingen Krijbaar bij de Vierkap. pe^or,ds is de Vierkap vanaf 20.30 uur geo- organ,satie vraagt inwoners en bezoekers Vrjj Oet feest het perkeerterrein bij de Vierkap ten n voor c'e koninginnedag-rfpstivitei- heeft gesolliciteerd bij de vrijwillige brand weer, waar zij als enige vrouw in het korps zal zitten, als zij wordt aangenomen. Joyce is zeventien en momenteel bij de aspiran ten. Zij heeft vanwege dezelfde MKZ crisis een jaar langer bij de junioren doorge bracht. Met veel plezier kijken beide dames naar de activiteiten bij de jeugdbrandweer. Naast de oefeningen en wedstrijden zien zij elkaar regelmatig en gaan zelfs jaarlijks met elkaar op vakantie. Joyce: "Het zou toch erg jammer zijn als dat niet meer kan,"

Hart van Holland | 2003 | | pagina 19