Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente MINISTER GEEFT GOEDKEURING VOOR GEBIEDSPERSPEKTIEF EENDRAGTSPOLDER NATIONALE HERDENKING 4 MEI 2003 AANMELDING KRANSLEGGING NATIONALE HERDENKING NIET TE LANG WACHTEN MET AANVRAAG REISDOCUMENTEN RUIS OP ENKELE TV-ZENDERS? BOUWZAKEN BESLUITEN ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING VERGADERSCHEMA 6 mei 2003 LET OP AFVALINZAMELING MINICONTAINERS IN WEEKjjl GEMEENTEHUIS GESLOTEN^ pagina 4 Gemeentenieuws 23 april 2003 Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WWW.ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE.Nt WEEK 17 I Het Gebiedsperspectief Eendragtspolder is op 10 april jongstleden goedgekeurd door de Minister van Landbouw, Natuur en Visserij. In zijn goedkeuringsbrief geeft de Minister aan waaruit de medewerking van het rijk bestaat en wat van de gebiedspartners - de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, de provincie Zuid-Holland, het Hoogheemraadschap van Schieland en het Recreatieschap Rottemeren - wordt verwacht. De Eendragtspolder is aangewezen als recreatie gebied. den en natuuraanleg. Voor 200 hectare stelt het rijk het volle normbedrag voor de inrichting beschikbaar en voor 100 hectare betaalt zij de helft. De goedkeuringsbrief van de Minister komt niet geheel onverwacht maar is wel een zeer belangrijke stap op weg naar de realisering van het Gebiedsper spectief Eendragtspolder. Het Gebiedsperspectief Eendragtspolder gaat in totaal over 475 hectare. Het rijk zal de aankoop van 200 hectare rechtst reeks betalen. Voor 100 hectare finan ciert het rijk de helft van de grondaan koop via een vastgesteld normbedrag. Daarnaast wordt ook via normbedragen aan de inrichting van het gebied mee betaald, ondermeer het graven van de plas, de aanleg van fiets -en wandelpa- De gebiedspartners hebben reeds 4 mil joen euro aan het project toegezegd. Met de medewerking van het rijk is de financiering van 300 hectare dus rond. Voor de overige 175 hectare dient nog dekking te worden gevonden. Lukt dit niet dan zal het plan zodanig worden aangepast, dat ten minste 300 hectare wordt gerealiseerd. Het rijk verwacht van de gebiedspartners dat zij: een aan koopstrategieplan opstellen; voor 1 januari 2004 aangeven of geld beschik baar is voor de 175 extra hectares; zo spoedig mogelijk het gebiedsperspectief verankeren in een bestemmingsplan en het Gebiedsperspectief Eendragtspolder uiterlijk in 2010 hebben gerealiseerd. De gelden komen vanaf 1 januari 2004 beschikbaar. Het Gebiedsperspectief Eendragtspolder is te downloaden van de website van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle www.zevenhuizen-moerkapelle.nl) Bij de Nationale Herdenking worden alle burgers en militairen herdacht, die sinds het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog tot op heden, wanneer of waar ook ter wereld, in het belang van het Koninkrijk of tijdens vredesmissies van internationale organisaties zijn gevallen dan wel door oorlogshandelingen en terreur zijn omgekomen.De Natio nale Herdenking is niet alleen herdenken van diegenen die hun leven verloren, maar houdt ook bezinning in op heden en toekomst. Programma Nationale Herdenking: 18.00 uur 19.00-19.40 uur 19.40-19.50 uur 19.50- 19.55 uur 19.55- 19.59 uur: 19.59 - 20.00 uur 20.00 uur: 20.02 uur 20.03uur: Aansluitend Vlag halfstok Herdenkings dienst Nederlands Hervormde kerk Zevenhuizen Luiden klok Nederlands Her vormde kerk Muziek door "De Kleine Trompet ter" Schoolkinderen van groep 8 van de Scholen de "Eendragt" en "het Reigerbos" lezen hun eigen gedicht voor Trompetsignaal Stilte Trompetsignaal Toespraak drs. J.D. Westendorp 2 coupletten Wil helmus. verzocht deze plechtige stilte in acht te nemen. Met het oog op het karakter van de Nationale Herdenking is het wenselijk dat in sportlocaties, kantines en horeca-inrichtingen van 19.30 uur tot 20.30 uur de exploitatie zodanig geschiedt, dat het vermakelijkheidsas pect zo veel mogelijk ontbreekt. Uitnodiging kransleggingen: - Burgemeester en echtgenote namens de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle. - Organisaties, verenigingen, instellin gen en inwoners. - Alle aanwezigen om langs het monu ment te lopen en evt. bloemen te leggen. Vanaf 20.00 uur tot 2 minuten daarna wordt op de herdenkingsplaats en naaste omgeving volkomen stilte in acht genomen. Ook elders wordt men Op 4 mei aanstaande vindt bij het herdenkingsmonument aan de Dorps straat te Zevenhuizen de Nationale Herdenking plaats. Organisaties, ver enigingen, instellingen en inwoners worden in de gelegenheid gesteld om aan de kranslegging bij het monu ment deel te nemen.Aanmelding voor de kranslegging kan tot en met 1 mei bij mw. J.Groenveld van de sectie Welzijn, tel. 0180-537709. Voor het verkrijgen van een reisdocument dient u tweemaal langs te komen bij de gemeente, eenmaal voor het aan vragen en eenmaal voor het ophalen van het reisdocument. De tijd tussen het aanvragen en het ophalen is minimaal vijf werkdagen, houdt daar rekening mee! Wat moet u meenemen voor een nieuw reisdocument? 1.U moet alle reisdocumenten meene men die u in uw bezit heeft 2. Een recente pasfoto van goede kwa liteit. De pasfoto moet overigens recht van voren - in plaats van schuin - zijn gefotografeerd. 3. Voor het aanvragen van een pas poort voor kinderen tot achttien jaar (bij een identiteitskaart tot twaalf jaar) moeten beide ouders (of degene die het gezag over het kind heeft) schriftelijk toestemming geven. Van de ouder(s) moet een fegitïmatiebewijs worden overlegd. Wat moet u meenemen als u uw kind(eren) wilt laten bijschrijven? 1Uw huidige paspoort 2. Een recente pasfoto van elk bij te schrijven kind. Ook deze pasfoto moet recht van voren zijn gefoto grafeerd. 3. Het kind dient bij de aanvraag aan wezig zijn, zodat de identiteit van het kind kan worden vastgesteld. 4. Voor een bijschrijving in een pas poort van de ene ouder is de schrifte lijke toestemming vereist van de andere ouder, ook als uw kind al in uw huidige paspoort staat bijgeschre ven. Van de andere ouder moet een legitimatiebewijs worden overlegd. Op een bijschrijving moet u eveneens minimaal vijf werkdagen wachten. Het kind hoeft bij het uitreiken niet aanwezig te zijn. Meer informatie? Sectie Burgerzaken, tel. 0180-637777 Interferentie is kwaliteitsverlies in het televisiebeeld doordat het huidige kabelaansluitsnoer naar de TV niet meer voldoende bescherming biedt tegen nieuwe signalen vanuit de ether. De ether wordt steeds voller met "nieuwe" sig nalen. Denk maar aan draadloze telefonie of draadloze internetverbindingen in huis. Indien de kabelaansluitsnoeren van uw aansluitpunt naar uw TV en/of video een lage afschermwaarde hebben, kunnen nieuwe signalen worden opgepikt en kwaliteitsverlies veroorzaken. Dit kunt u zien aan ruis of sneeuw in het beeld. Sinds vorig jaar is Digital Video Broad casting - Terrestrial (DVB-T) één van de nieuwe signalen in de ether. Interfe rentie door DVB-T kan alleen optre den op één of enkele kanalen. Welke dat zijn, verschilt per kabelbedrijf en per gebied. In de loop van 2002 zijn zenders aangezet in Haarlem, Amster dam, Hilversum, Wormer, Almere en Alphen aan den Rijn. Wat is er aan te doen Aansluitsnoeren, kabels pluggen Er zijn aansluitsnoeren met voldoende bescherming verkrijgbaar bij de detail handel. Deze moeten een afscherming hebben van minimaal 50 dB. Hoe hoger de afscherming, hoe beter (80 dB is beter dan 75 dB). Er zijn ook snoeren met het KEMA keurmerk. Bij deze snoeren weet u zeker dat de kwaliteit gewaarborgd is. Als u denkt interferentie te ondervin den als gevolg van DVB-T kunt u tele fonisch contact opnemen met uw kabelbedrijf. In onze gemeente is dat Casema. Casema kunt u telefonisch bereiken via 0900-8896 (€0,10 p/min).Het kabelbedrijf zal nagaan of de interferentie veroorzaakt wordt door DVB-T en daarna oplossingen aandragen. De Stichting Aanpak Interferentie De Stichting Aanpak Interferentie (SAI) is opgericht voor de aanpak van interferentie bij de introductie van DVB-T. In de stichting zijn zowel de kabelbedrijven als Digitenne vertegen woordigd. De Stichting werkt samen met produ centen aan de verkrijgbaarheid van goed afgeschermd aansluitmateriaal. In samenwerking met producenten van TV's en apparatuur zoals videore corders wordt gewerkt aan het meele veren van goed afgeschermde snoeren bij nieuwe apparatuur. Ook werkt SAI samen met diverse organisaties om de vakhandel en installateurs te informe ren. Daarnaast zorgt SAI voor publieksvoorlichting. Meer informatie vindt u op www.stai.nl. Verleende bouwvergunningen/vrijstellingen/beschik-1 kingen melding bouwplan A. van der Kraats te Zevenhuizen, bouwvergunningI voor het bouwen van een woning en kantoor! plaatselijk bekend Bredeweg 96-98 te Zevenhuizen (Verzonden 14 april 2003). Bezwaar verleende sloopvergunningen U kunt bij het college van burgemeester en wethou-1 ders bezwaar aantekenen. De bezwaartermijn] bedraagt 6 weken na toezending/uitreiking van te[ desbetreffende besluit aan de aanvrager. Indien J direct belang heeft bij de gevolgen van de verleeno-: I vergunning/beschikking, kunt u bij de president van I de rechtbank Den Haag vragen om een voorlopig I voorziening (dit betekent dat hij een speciale regel ling kan treffen voor de periode dat het bezwaar-1 schrift nog in behandeling is). Het adres van de recht-1 bank is: Postbus 20302, 2500 EA Den Haag. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moe' I kapeile hebben besloten de navolgende vergunnir gen/ontheffingen te verlenen aan: Het Diabetes Fonds voor het houden van een collecte] van 26 oktober tot 1 november 2003 in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle; G&D Promotions Communication voor het plaatsen var I 10 driehoeksborden in de kernen van Zevenhuizen er Moerkapelle in de periode van 24 april tot 7 mei 200; om aankondiging te doen van de "seizoensbrochure! 2003-2004 van de Goudse Schouwburg". De Nierstichting Nederland voor het houden van ee:| collecte van 14 september tot 20 september 2003 in c ge meente Zevenhuizen-Moerka pelle; •Stichting Peuterspeelzaal "DeZeven Dwergen" voordel organisatie van een "Zomerfeest" en het te koop aar bieden van goederen op of aan de openbare weg t ders het zomerfeest van peuterspeelzaal "De Zever] Dwergen"op 21 juni 2003 te Zevenhuizen; De Nederlandse Kankerbestrijding/ KWF voor het hou-] den van een collecte van 1 september tot 6 september] 2003 in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle; Everseen Lichtreclame B.V. voor het plaatsen van twee] aliminium kappen met het logo "Euromaster"tegendel zij- en achtergevel van het pand van Euromaster Ba'-1 denservice B.V. aan het Noordeinde te Zevenhuizen. Tegen deze besluiten kan een ieder die rechtstreeks] in zijn of haar belang is getroffen, op grond van he l bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht, binne'l zes weken na datum van deze publicatie een gemot I veerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester e' I wethouders. Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen. Is er bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoe om voorlopige voorziening worden ingediend bij I President van de Arrondissementsrechtbank, postbu-1 20302, 2500 EH Den Haag. Raad De openbare vergadering vindt plaats in de raadsz van het gemeentehuis. De aanvang is 19.30 uur. in het gemeentehuis kunt u de agenda's, notuler besluitenlijsten en voorstellen van respectievelijk raaj en de commissies I en li inzien. Ook in de dorpshuize' "Op Moer" te Moerkapelle, "Swanla" te Zevenhu zen, "De Vierkap"te Oud Verlaat en in de Openbar; I Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht gemeente-informatie. Tevens kunt u deze stukker raadplegen via de gemeentelijke website www.zevenhuizen-moerkapelle. nl In verband met Koninginnedag (woensdag 30 apr' wordt het restafval eenmalig op dinsdag 29 april a3 staande ingezameld. In verband met Koninginnedag op woensdag 30 apri aanstaande is het gemeentehuis gesloten. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 Alarm Alarm 1 1 2 Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Burgerzaken is elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegid5 overige informatie

Hart van Holland | 2003 | | pagina 4