AUTOCROSS ZEVENHUIZEN OP HEMELVAARTSDAG GERANIUMS IN RUIL VOOR BEDRIJFSVOIIEYBAL KOELKASTEN DIPLOMAZWEMMEN HERDENKINGSDIENST IN HERVORMDE KERK GEEN JEUGDDIENST GEBRUIKTE KLEDING VOOR ONDERSTEUNING MEDISCHE RESEARCH VOORSCHOT GERARD VAN OMMEREN OP SCHAAKTITEL OPBRENGST COLLECTE Activiteiten- Hart van Holland 1 mei 2003 ZEVENHUIZEN-M OERKAPELLE Geraniummarkt Lionsclub Zevenhuizen Dubbele opbrengst Stichting Cordaid Zevenhuizen - In Zevenhuizen wordt op Hemelvaartsdag 29 mei de traditionele autocross gehou den. De autocross in Zevenhuizen is een begrip in Zuid-Holland. De or ganisatie heeft weer grootse plan nen. De crossvereniging die de cross begeleidt heeft aangekon digd een razendsnelle baan aan te leggen: dat belooft weer veel spek takel en rondvliegende bagger- spetters! Dit jaar zullen wederom veel zoge naamde regiorijders meedoen, zo verwacht de organisatie. De regio rijders komen voornamelijk uit de regio Zevenhuizen, Waddinxveen, Nieuwerkerk, Bleiswijk en Berkel. Vanwege het verwachte grote aan tal deelnemers begint de cross om 11.00 uur. De cross zal tot ongeveer 17.00 uur duren. Deelnemers kunnen zich vanaf 21 mei telefonisch opgeven bij de crossvereniging, telefoon 06 - 401 62 022 Gastrij- ders (niet leden van de ACTD) kun nen zich op woensdag 28 mei van 19.00 tot 21.00 uur op het crosster rein aan de Bierhoogtweg te Zevenhuizen inschrijven. De orga nisatie wijst erop dat ongekeurde auto's niet mee kunnen doen. Info en inschrijvingen ook via internet www.actd.nl Het crossterrein is gelegen aan de Bierhoogtweg in Zevenhuizen, naast het industrieterrein. Zowel vanuit de richting Rotterdam (A20 afslag Zevenhuizen) als de richting Den Haag Utrecht (A12 afslag Zevenhuizen) de borden Zevenhui zen volgen en vervolgens de bor den P-CROSS volgen. Let op: u kunt alleen de aangegeven route volgen om bij het crossterrein te komen. Dit in verband met éénrichtingsver keer op wegen rondom het cros sterrein. Dit is ingesteld om het ver keer zo soepel mogelijk af te handelen. Er is parkeergelegenheid aanwezig. Het evenement wordt georgani seerd door muziekvereniging De Kleine Trompetter. De vereniging financiert met de opbrengst van de cross de opleidingen van de jeugd, aanschaf en onderhoud van instru menten', de aanschaf van bladmu ziek etcetera. Zevenhuizen - Lionsclub Zevenhui zen houdt op zaterdag 3 mei voor de tiende keer een Geraniummarkt op het plein voor het gemeente huis. Een week voor moederdag staan wederom duizënden gerani ums en alle andere tuin- en perk- planten te kijk en te koop. In alle vroegte worden de planten rechtstreeks van een gerenom meerde kweker vers aangevoerd en uitgestald. Het kleurenspektakel begint om 8.00 uur en eindigt rond 15.00 uur. Het streven van Lionsclub Zeven huizen is geld te vergaren ten be hoeve van het project "Herinrich ting Poliklinieken Suriname", waarvoor dit jaar een aantal koel kasten op het programma staat, en waaraan de medische zending in het gebied langs de Suriname rivier zeer dringend behoefte heeft. In het voorgaande jaar is dit ruim schoots gelukt, reden om ook dit jaar optimistisch te zijn. Dit soort projecten wordt van harte ondersteund door de Stichting Cor- daid die hiervoor de opbrengst ver dubbelt;. €2.500,- wordt ineens €5.000,- en zo komen ze in het binnenland van Suriname aan hun koelkasten. De Stichting Cordaid (www.cor- daid.nl) stimuleert particuliere ini tiatieven voor ontwikkelingssa menwerking. Het is wellicht goed te weten dat elke geranium, iedere fuchsia, lo belia, verbena, elke vlijtige lies, maar ook alle andere soorten goed zijn voor een dubbele opbrengst zonder dat het extra geld kost! Zevenhuizen - Ook dit jaar wordt er een volleybaltoernooi georgani seerd voor bedrijven uit Zevenhui zen. De eerste dag is zaterdag 24 mei en begint om 18.30 uur, de tweede op zaterdag 14 juni (start 17.00 uur). De wedstrijden worden gespeeld in dorpshuis Swanla. Op zaterdag 14 juni is er na afloop van de wedstrijden een feestavond voor iedereen en ook dan is de toe gang gratis. De deelnemers aan het 14e Bedrijfsvolleybaltoernooi zijn: De Eendragt, Het Mekka, Rabo bank, Wiese, V.O.O. Toneel, P. Visser Zn., Rozenkwekerij Herburg, T.M.S. International BV, Dekker Zevenhuizen BV, Recreatiepark De Koornmolen, Gerberakwekerij J. Kooij Zn., Bontenbal Interieur, Fortis Batavia BV, Gerberamania, De Nessevliet, Dog's Mind, Fikszo, Telematch, De Zevenster 1 en 2, Bakker Gerritsen 1 en 2, Veerman Administratie, Veerman Verzeke ringen, Gerberakwekerij J. vd Wel 1 en 2, Van den Berg Schoorsteen- bouw 1 en 2 en Autobedrijf Jaap Eindhoven 1 en 2. Zevenhuizen - Voorafgaand aan de plechtigheid bij het oorlogsmonu ment op het raadhuisplein, is er 4 mei om 19.00 uur een bijeenkomst in de Ned. Herv. Kerk. De dienst is voorbereid door een werkgroep met afgevaardigden uit de geloofs gemeenschappen in Zevenhuizen- Moerkapelle. Dit jaar zijn ook de jongeren erbij betrokken. Als thema is gekozen: "Is vrijheid te koop?" Er zal worden stilgestaan bij de slachtoffers uit de Tweede Wereldoorlog, maar ook bij die van de zovele oorlogen en geweldple gingen in deze tijd en de prijs die zij hebben betaald voor vrijheid. Zevenhuizen - In zwembad de Koornmolen heeft een aantal kin deren het examen afgelegd voor de verschillende zwemdiploma's uit meerdere diplomalijnen. Diploma A (zwem ABC): Jordy van Leeuwen, Martijn Dijkshoorn, Leon Hersback, Merel Paardekooper, MatthijS Dekker, Noreen Zwanen burg, Robert Verleun. Diploma B (zwem ABC): Nadine van Ommen, Vincent Stolk, Dyon van der Graaf, Kevin van den Haak, Wesley van de Voort, Leonie van der Klugt, Esther Noordhoek, Davey Dekker, Annemarie Haagen doorn, Jenny Kwast, Rik Ymker, Wendy de Leeuw, Scott Deitmers, Normen Deitmers, Melanie Rode makers, Margriet van der Spek, Ferdinand Neijendorf, Charissa Edeling, Jasper van Beek. Diploma C (zwem ABC): Kelly Ste kelenburg, Bart van den Hoeven, Marlies Zaadnoordijk, Willem Onderwater. Diploma A (Groene Hart): Bas Lam- bers, Tineke van 't Hof, Mitchell Haan, Raynor Krijgsman, Stefan van Caspel, Tim Vogel, Lisette Joo- len, Sjors van Alphen, Jeroen Bui tenhek, Erik Bos, Christian Knop, Berend Kalisvaart, Dennis Veldwijk. Diploma B (Groene Hart): Ashley den Outer, Celeste Hageluken, Sa- scha den Hartog, Milou van Rijn, Elianne Ottevanger. KERKDIENSTEN - 4 mei Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur evang. G.J. v.d. Bos; 19.00 uur Jeugddienst. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. L. Romein. Geref. kerk 9.30 uur dra. A. v.d. Wilt; 10.30 uur Jeugdkapeldienst; 19.00 uur Herdenkingsdienst in Ned. Herv. Kerk. Moerkapelle Geref. Gem.9.30 uurds. A. Bac; 18.30 uur Leesdienst. Herv. Gem. 9.30 uur ds. A.A.A. Prosman; 18.30 uur ds. P.J. Krijgs man. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820 NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. C. van der Spek-Ebbers, 079- 593.27.06 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep 079-593.27.02 (13.30- 14.30 uur); Mw. H.M.C. Camme- raat 079-593.21.49 (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland, Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maan dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Zeve izen - In de Hervormde kerk zal op 4 mei geen jeugd- ine dienst gehouden worden. Dit in verband met dodenherdenking De eerst volgende jeugddienst zal zijn op 1 juni met als thema "Wie heeft de macht?". Dit thema zal worden uitgewerkt door Ds. Westrik uit Den Haag. Moerkapelle - De collecte van de Nederlandse Hartstichting heeft in Moerkapelle 2244,50 opgebracht. Gevers, collectanten en medewer kers worden hartelijk bedankt! Zevenhuizen-Moerkapelle - Ge bruikte kleding, gordijnen, bed dengoed, schoeisel én ander textiel wn in de thuisbezorgde plastic zak °P vrijdag 9 mei uiterlijk om 9.00 uur aan de stoeprand klaargezet worden. De vrachtauto van de dichting Ondersteuning Medische Research (Stichting O.M.R.) haalt de zakken dezelfde dag nog op. Bewoners van een woonerf kunnen de zakken op de algemene huis- vuilverzamel-punten deponeren. Weer of geen weer. Stichting O.M.R. haalt de kleding op. Voor het inzamelen van de kleding ver leende de gemeente vergunning. De ingezamelde kleding wordt ver kocht en de opbrengst hieruit is be stemd voor de Nier Stichting Neder land. De Nier Stichting is afhankelijk van de giften van de Nederlandse be volking. Met die hulp geeft de Nier Stichting al meer dan 30 jaar direc te hulp aan nierpatiënten. Daar naast wordt jaarlijks meer dan 5 miljoen euro besteed aan onder zoek met betrekking tot nierziek ten. Onderzoek dat hard nodig is. Het aantal nierpatiënten stijgt im mers nog steeds. De Nier Stichting doet daarom ook veel aan preven tieve voorlichting en organiseert onder andere regelmatig nascho lingscursussen voor huisartsen. Dit helpt nierziekten in een vroegtijdig stadium te ontdekken. Moerkapelle - In de finalegroep om Ret clubkampioenschap werd de tweede ronde gespeeld. De meest 'n het oog springende partij was a,e tussen Hugo van Elteren (met JÜJ't) en titelverdediger Gerard van mrr,eren. Beiden zijn bezig aan ®erJ sterk seizoen en Hugo had zelfs geen enkele partij verloren. Aan die status kwam een eind. Ge- rard profiteerde met een sterke oorbereiding van iets minder spel n oe Caro-Kann van zijn opponent J1 won in een zeer fraai gespeelde ndtase. In ook al een Caro-Kann aakte Maarten Vroegindeweij, ,ZWart, korte metten tegen het akke openingsspel van Marcel hin an- Toen de zwarte Dame kl R^drong was het over. "Geluk- het André Nieuwlaat (onder Rnotto: niet drie keer de Caro- vkrk'2 Maar met zijn Scandina- mrwt ®en van Geffen weinig vpi-h .^en centrumdoorbraak le- re« 6 Wlt een kwaliteit op en de was een formaliteit. De stand in de finale: 1. Gerard van Ommeren, 2 uit 2; 2 en 3. Ben van Geffen en Maarten Vroegindeweij, 1,5 uit 2; 4. Hugo van Elteren, 1 uit 2; 5 en 6. Marcel de Haan en André Nieuwlaat, 0,5 uit 3. Bij gelijk eindi gen (na vijf ronden) beslist de eind stand in de voorronde (1.Gerard, 2.Ben, 3.Hugo, 5.Maarten). Uitslagen groep 1, ronde 32: Arie Hoogduijn - Wouter Vroegindeweij 1-0; Arno Luinenburg - Matthias Freeke 1-0; Maarten Pilgram - Bou- dewijn Weijermars 0-1; Christiaan Noorland - Dirk Molenaar 1-0; André Corpeleijn - Kevin Bakker 0-1; Gerrit van Meeteren - Jacques de Lange 0-1; Pieter Perdijk - Pa trick Stam 0-1; Wim Westerman - Freek Hofman 1-0. De stand bovenaan: 1. Wouter Vroegindeweij; 2. Arno Luinen burg; 3. Ron Droog; 4. Boudewijn Weijermars; 5. Michiel Rensen. Bij de jeugd werd in de finalegroep de negende ronde gespeeld. De nek-aan-nekrace tussen Matthias Freeke en Pieter Perdijk zet zich voort. Uitslagen: Daniel Vente - David Bontenbal 1-0; Dirk-Jan van den Berg - Remco Vollebregt 1-0; Jojan- neke Weijermars. - Matthias Freeke 0-1; Daniel Noorland - Pieter Per dijk 0-1; Job Noorland - Thijs van der Torren 0-1 De stand aan kop: 1 en 2. Matthias Freeke en Pieter Perdijk 8 uit 9; 3 en 4. Thijs van der Torren en Dirk-Jan van den Berg 7 uit 9. Stefan van der Zalm, (5), is nog kansrijk met 6 uit 7. Uitslagen groep 2: Stephan Noor land - Walter van den Berg 1-0; Arjan van den Bergh - Thomas Roest 1-0; Bas Schoemaker - Wietse van Leeuwen 0-1; Gerben Kooij - Robin Visser 1-0. De stand: 1. Stephan Noorland; 2. Jan van den Hoek; 3. Arjan van den Bergh; 4. Arno Oudijk; 5. Walter van den Berg. agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Moerkapelle. Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend mevrouw G. Beunder, 0180-631733 uizen- n aan Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. Juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! ZEVENHUIZEN: Iedere vrijdag en zaterdag van 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op het plein van AH. 24 mei en 14 juni: dorpshuis Swanla: bedrijfsvolleybaltoernooi. Zeven Muzen: 4 juni: 19.00 uur: geref. kerk: grote avond; 25 okt.: 14.00 uur: Swanla: kindertheater; I nov.: 20.00 uur: geref. kerk: amateurmuziekavond; 14 dec.: 14.00 uur: Swanla: kindertheater. De Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00- 13.30 uur; info 6371 I I; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil: geopend elke Ie en 2e woensdag van de maand voor 55-plussers (vooraf reserveren 0180-6371 I I). ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 dagen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dagen): verza melen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen: dinsdag van 10.00-1 1.00 uur; donderdag om 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen: Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Mo lenmuseum en het museum van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het gebouwTweemanspolder IS te Zevenhuizen,elke laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur, elke tweede dinsdagavond van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur: Zomerkaarten: 9 en 23 mei; 13 en 27 juni; 11 en 25 juli en 8 aug. OUD VERLAAT De Vierkap: Schakel: 6 mei; Soos: 13 en 27 mei; 10 juni; Klaverjassen: 9 mei; Iedere woensdag 13.30-15.00 uur: creatieve middag voor de jeugd; Buurtfeest: 21 juni; Beach- volleybal: 26,27 en 28 juni. MOERKAPELLE Dorpshuis Op Moer.Ouderensoos: 8 mei.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 11