RAAD SPREEKT ZICH UIT, COLLEGE IS DEMISSIONAIR Rouwe bos MASTERPLAN VOOR PARKLAAN MET WONINGEN EN TOTAAL CENTRUM FOTO-EXPOSITIE BOLIVIA BEVRIJDINGSCONCERT MET URKER MANNEN ENSEMBLE HSW-ERS IN DE PRIJZEN CURSUS 'KUNST MAKEN VROEGE VOGELS IN HET BINGO IN DE BOOG Hart van Holland 1 mei 2003 wapdinxveen/boskoop pagina 13 rrnnr Frits Bromberg Boskoop - De Parklaan krijgt in een iets verdere toekomst weer de betekenis van een parklaan. Of zoals burgemeester C. Rijs- dijk zei: "De Parklaan in de hui dige vorm is onacceptabel. Al zal er een korte omleiding voor moeten komen, desnoods een tweede rotonde in de Zijde, het hele gebied aan weerszijde van deze laan én aan weerszijde van de spoorlijn, moet onder handen worden genomen. Bo vendien een beetje in stijl. Er is plaats voor zo'n 50 woningen, we denken aan een duurder soort twee onder één kap en aan het behoud van de monu menten Floragebouw en Rosari um." I II fethouder I.A.M. ten \/l Hagen: "Het nieuwe ge- V Ir bouw waar we aan denken moet een ruimte krijgen waarin films worden vertoond, maar ook zalen waar we nu nog voor moeten uitwijken naar andere gemeenten. En we denken aan een casino." Burgemeester Rijsdijk: "We hebben twee casino's bezocht en daarvan geleerd hoe het kan en hoe het zeker niet moet. In geen geval een obscure goktent." Bouw- en aannemingsbedrijf J.&W. Verweij B.V. heeft inmiddels een ontwerpplan ingediend voor her ontwikkeling van de percelen van de Nederlandse Spoorwegen en voorheen het bedrijf Mulder aan de Parklaan. In de komende raads vergadering wordt de raad dit ont- De nu nog wat rommelige Parklaan: over enkele f jaren een visitekaartje van de gemeente. werpplan aangeboden als 'master- plan', waaraan desgewenst stevig kan worden gesleuteld. Toch hebben B en W hun huiswerk al naar behoren gemaakt en het plan getoetst aan de in 2000 vast gestelde stedenbouwkundige uit gangspunten voor dit gebied, waarbij rekening is gehouden met de reacties van burgers, naar voren gebracht tijdens de op 25 februari van dit jaar gehouden informatiea vond. Naar aanleiding daarvan is de aan nemer voorgelegd, waarmee hij re kening diende te houden bij de uit werking van zijn plan. Bovendien zijn afspraken gemaakt over de vervolgstappen die moeten leiden tot vaststelling van het plan en het bereiken van overeenstemming van de exploitatie. B en W van Boskoop, samenvat tend: "We willen de entree van Boskoop verbeteren voor gebrui kers van het openbaar vervoer, de monumenten Floragebouw en Ro sarium behouden, de verkeersroute in noordelijke richting verbeteren en de bodemverontreiniging sane ren." Het plan, zoals de ontwikkelaar dat voor ogen staat, maakt van het Parklaangebied een woongebied met een bomenlaan, waarlangs woningen en wooncomplexen met een aansprekende architectuur uit de jaren dertig zijn gesitueerd. In het plan zijn vijftien twee onder één kap woningen, 18 villa's en ap partementencomplexen met wo ningen in verschillende prijsklassen opgenomen. De omgeving van het station krijgt, met uitgaans- en congresgelegenheden in het Flora gebouw en twee kerkgebouwen, een aantrekkelijke verblijfsfunctie. Het bedrijf dat nu een partycen trum runt aan de Rozenlaan heeft belangstelling getoond voor over plaatsing naar het Floragebouw. In combinatie met de opstapgelegen- heid voor de lightrail wordt in het gebied een ruim aantal parkeer plaatsen aangelegd. Waddinxveen - Maris Uitbeijerse exposeert van 6 mei tot en met 2 juni in de Openbare Bibliotheek foto's van het alledaagse leven in Bolivia. De wereldwinkel onder steunt de expositie door de presen tatie van producten die uit Bolivia afkomstig zijn. Tijdens de expositie zullen ook de educatieve en soci aal-maatschappelijke projecten van Stichting Ayni Holanda-Bolivia (www.ayni.nl) aan een breder pu bliek bekend gemaakt worden. Behalve het organiseren van deze expositie, wordt er achter de scher men gewerkt aan het samenstellen van een educatieve leskist (met het thema Bolivia) voor het basisonder wijs. Behalve informatie, diverse spelen, muziek, video's, en een do centenhandleiding, zullen er ook individuele opdrachtenboekjes voor de leerlingen in zitten. Dit educatieve project wordt financieel ondersteund door Stichting Service Waddinxveen en is voor scholen kosteloos beschikbaar. Voor meer informatie en reserve ringen: 0182-612855. Waddinxveen De Hervormde Waddinxveen - Een team van drie leden van de Hengelsportvereni ging Waddinxveen (HSW) was afge lopen zaterdag succesvol in de be- sturendagwedstrijd van de Federatie Randstad/Distr. ZW-Ned. Van de 30 deelnemende verenigin gen eindigde het HSW-team met ruim 28 kilo aan brasem op de tweede plaats. Met slechts 300 gram meer werd Het Baarsje uit Schoonhoven winnaar. Individueel eindigde Jan Verhoef met 13,9 kg op een tweede plaats, werd Aat van Leeuwen 11e met 7,4 kg en Rinus Reichard 16e met 6,8 kg. Zangvereniging "Vox Jubilans" geeft maandag 5 mei onder leiding van Pieter Stolk een concert, ten bate van het Koningin Wilhelmina Fonds. Speciaal voor dit concert is uitgenodigd het Urker Mannen En semble onder de muzikale leiding van Pieter Jan Leusink. Het Urker Mannen Ensemble werd in 1997 opgericht. Door de samen stelling van drie tenoren I, drie te noren II, drie baritons en drie bas sen wordt een ensemble gevormd dat met grote zeggingskracht zowel het herkenbare geestelijke lied vertolkt, maar ook klassieke composities op het repertoire heeft. De zangers treden op in de originele Urker dracht. De organist van deze avond is Jan Mulder. Het concert vindt plaats in de Ont- moetingskerk aan de Groensvoor- de. Aanvang is 19.30 uur, de deuren gaan open om 19.00 uur. De toe gangsprijs is €7,00 en kinderen tot 12 jaar €2,00. Kaarten in de voor verkoop zijn verkrijgbaar bij boek handel Smit te Gouda en Burger Boek en Kantoor te Waddinxveen. KERKDIENSTEN - 4 mei Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Eucharistievie ring pastor W. v.d. Meer. Ontmoetingskerk 11.15 uur Eu charistieviering pater L. Bos. Geref. kerk 9.30 uur pastor G. Martini. Herv. Kerk 10.00 uur dr. A. Ipen- burg. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. H. ten Brinke. Herv. Conf. De Rank 10.00 uur kand. P.M. van Dam; 18.40 uur ds. R. van Loon. Boskoop De Stek 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen. Geref. kerk 9.15 uur ds. J.A. van Hooijdonk; 11.00 uur ds. R. de Reuver; 18.30 uur ds. M.D. van der Giessen. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds M. Golverdingen. Vrijz. Prot. Gel. Gem. 16.30 uur ds.J.A. Broström-Bruin. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur P. Stolk. Christengem. Bethel 9.30 uur Ga by Hetyey Benthuizen Geref. Gem. 9.30 uur ds. Paul; 18.00 uur Leesdienst. Herv. Gem. 9.30 uur PJK; 18.00 uur ds. M. Messemaker. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Waddinxveen - In buurtcentrum de Boog wordt vrijdag 2 mei een bin goavond gehouden. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.00 uur. ledereen is welkom. Waddinxveen - In het kader van de Brede School Zuid', wordt voor kinderen van 6 tot en met 10 jaar e cursus 'kunst maken' georgani seerd. De cursussen vinden plaats °P dinsdag 13 en 20 mei, 10 en 17 Nni van 15.30 tot 17.00 uur in ba- sisschool de Kameleon aan de Ka baalstraat. De kinderen gaan tij dens de cursus aan de slag met ai|erlei materialen en maken zowel een gezamenlijk kunstwerk als eigen kunstwerken. De kosten voor deelname aan een cursus bedragen €2,-, inclusief ma teriaal. Kinderen uit de wijk 'Zuid' kunnen zich opgeven bij de S.W.W., telefoon 0182-631932 of via e-mail sww@stww.nl (naam, adres en leef tijd vermelden). Er is een beperkt aantal plaatsen. Waddinxveen - De Waddinxveense c :r l oeP Natuur- en Milieu- Edu- «e houdt op zaterdag 10 mei een Webo6 V09e'wanc'e''n9 'n het G°u" Wel vogels hebben de winter in v, ,a doorgebracht en komen om Taart teru9 naar ons tand mirWZ'i voort de planten. Door npti van zan9 proberen de man nen S 6en territorium af de bake- 2e en een vrouwtje te lokken. Als sie ln stagen een vrouwtje te ver- er pPn ®aan ze nestelen en leggen drie nta' ,e'djes in. Na twee tot enw (jg iuy ci iiyc uju uuui uders verzorgd. Soms wordt *-JV-J III. i v a lvvcc LOL en j n vüegen de jongen uit e n?1?611 ^an no9 enige tijd door noa o verzor9d. Soms wordt brach-fn (Wveede broedsel grootge- ruien 0 v317)9 gaan de vogels n bereiden ze zich voor op de trek naar Afrika. De wandeling begint om 5.00 uur. Belangstellenden worden 's mor gens opgewacht aan het einde van de Alberdingk Thijmlaan te Wad dinxveen. Het is raadzaam om een verrekijker mee te nemen. Na de wandeling door het Gouwebos wordt de route vervolgd over het pad langs de Voorofsche polder waar verschillende watervogels voorkomen. In mei en juni is er in kinderboerde rij Dierendal in het Warnaarplant- soen in Waddinxveen een expositie over de gierzwaluw. De kinder boerderij is geopend van maandag tot en met vrijdag van 7.30 tot 16.30 uur en op zondag van 12.00 tot 16.00 uur. Door Karin Heeren Waddinxveen - De vier wethou ders van Waddinxveen hebben donderdag 24 april hebben hun portefeuilles neergelegd. Hier mee worden de aanbevelingen van de heer Van Thijn onverkort opgevolgd en zullen er op nieuw collegeonderhandelin gen gevoerd gaan worden om te komen tot een nieuw colle ge. Na de presentatie van het rap port Van Thijn op woensdag 23 april, kon een dag later de raad zich uitspreken. De heer Bos (WeWa) kreeg kritiek op de wijze waarop hij het functioneren van burgemeester Jonkman ter discus sie stelde. Hij stelde zich nadrukke lijk op het standpunt dat er vier be kwame mensen in het college zitten en dat er volgens hem niet meer aan de hand is dan storm in een glas water. Hij noemde het rap port van Van Thijn 'flinterdun'. De heer Bax (PO/V) reageerde fel op de stellingname van de heer Bos, hij stelde voor dat de heer Bos "ge woon eens een keer zou luisteren" en veroordeelde de stigmatiseren de opmerking in de richting van burgemeester Jonkman. De wethouders konden voor het eerst ook hun mening geven over het rapport en de gehele kwestie. Wethouder Dijksterhuis gaf aan in januari ziek te zijn geweest van de hele situatie en dat daarna een ge sprek had plaats gevonden met een verbetering totdat de boel geheel escaleerde. De andere wethouders gingen niet in op de aard van de crisis. Zij zegden toe hun portefeu illes neer te leggen maar wilden eerst het oordeel van de raad. Op de fractie van WeWa na waren alle fracties voor het opvolgen van de aanbevelingen van het rapport Van Thijn. Een motie daartoe werd met drie stemmen tegen aangenomen. De vergadering van de gemeente raad werd met strakke hand geleid door waarnemend voorzitter Wien- tjens. Er was weinig ruimte voor in houdelijke discussie. Fractievoorzit ter van de PvdA, mevrouw Stoffers, vond het dan ook jammer dat het college geen collectieve verant woording heeft afgelegd. Deze mening werd onderschreven op de overvolle publieke tribune, waar de stemming was dat de burgers nu eigenlijk nog niets wisten, behalve dat zij vijftienduizend euro armer zijn geworden. De heer Bos merkte op, in de derde termijn, dat wat hem betreft het niet wil zeggen dat de wethouders voorgoed uit beeld zijn. Hij stelde nadrukkelijk dat in de nieuwe onderhandelingen ook goed gekeken moet worden naar de verdeling van de portefeuilles, ook die van burgemeester Jonk man. Hij vroeg zich af waarom hij proefde dat hij daar helemaal niets over mocht zeggen. De wethouders hebben aan het einde van de discussie hun porte feuilles ter beschikking gesteld. Tot de installatie van een nieuw colle ge, vervullen zij demissionair en naar behoren spoedeisende zaken in het belang van Waddinxveen. Eén van de aanbevelingen is om een onafhankelijke buitenstaander te verzoeken de leiding op zich te nemen van nieuwe collegeonder handelingen. De gemeenteraad heeft op basis van het vertrouwen dat zij heeft in de heer Van Thijn, hem vervolgens verzocht de leiding op zich te nemen bij deze onder handelingen. Deze keuze hangt mede samen met zijn kennis van de voorgeschiedenis en de dossiers. De heer Van Thijn heeft dit verzoek in beraad genomen. Het rapport en de aanbevelingen van de heer Van Thijn zijn te vinden op de website van de gemeente Waddinxveen, www.Waddinx- veen.nl

Hart van Holland | 2003 | | pagina 13