DOEK GEVALLEN VOOR GR0ENEWEG 'HEEL NEDERLAND' AANWEZIG OP JIU-JITSU TOERNOOI KWIEK SLUIT COMPETITIE AF FLYERS JONGENS MINI'S BEHAALT MONSTERZEGE SENIOREN R0WAH IN STRIJD OM KAMPIOENSCHAP SPORT Hart van Holland 1 mei 2003 Tafeltennis Basketbal Handbal JEUGD-KAMPIOEN- SCHAPWADDINXVEEN OP 1 EN 2 MEI EK SHOW- EN FORMATIERIJDEN VOOR ROLLING'90 GERRIT VAN VLIET OPNIEUW LANDELIJK T0ERKANJER Voetbal nnor Frits Bromberg Boskoop - "Van Maastricht tot Den Helder, je kunt wel zeggen uit heel Nederland, zijn 125 jongens en meisjes afgelopen zondag naar Sportcafé Midden Boskoop getogen, om deel te nemen aan het tweede landelijke jiu-jitsu toernooi". Aldus een trotse Hans Helmig, met Paul van Lent organisator van dit toernooi, opgezet door Budocentrum Helmig. Burgemeester J. Rijsdijk opende dit toernooi dat om half tien begon en voortdurende tot 17.00 uur, waarna twintig deelnemers met evenveel bekers tevreden en on beschadigd huiswaarts konden keren. Het evenement rond deze zelf- verdedigingsport droeg een nationaal karakter, anders dan het landelijke toernooi twee weken geleden, waaraan ook bui tenlandse sporters konden deelne men. Voor het Sportcafé is deze keer gekozen, nadat de sportzaal aan de Puttelaan, twee jaar gele den plaats van handeling, te klein zou blijken. Jiu-jitsu is een sport in zelfverdedi ging, met technieken uit het judo (werpen en klemmen), karate (trappen en stoten) en aikido (klemmen en draaien). Helmig over jiu-jitsu: "Uitgangspunt is zelfver dediging. Maar dit houdt niet in, dat rake klappen of schoppen zijn uitgesloten. Vergelijk het maar met voetballen, waarbij het de be doeling is, dat een bal in het vijan delijk net wordt geschopt of ge kopt. Maar geschopt wordt er, dat is niet te vermijden. En soms niet alleen naar de bal." Werpen, draaien, trappen en sto ten, door jongens* en meisjes in de leeftijd van acht tot ongeveer 25 jaar, lijfelijk contact behoort erbij en op die leeftijd niet altijd even zachtzinnig. Helmig, berustend: "Tja, het zijn jonge mensen en die willen er nog wel eens stevig tegenaan gaan. Moet kunnen, zo lang het binnen de perken blijft." Die perken is deze jongeren duide lijk bijgebracht, maar ook de wil om te winnen, althans in verdedi gende zin, niet te verliezen. En de tegenstander moet onder. Ook bij jiu-jitsu: erop of eronder. Maar deze jongens konden er dit moment nog bij lachen. Een ploegje ehbo'ers stond voor alle zekerheid klaar om in te grij pen. Burgemeester Rijsdijk, die een sportieve bijdrage leverde, zij het niet in een wit vechtjasje. "Ik houd m'n gewone pak maar aan", zei hij berustend, maar ook met éven op lichtende ogen: "Al beheers ik de beginselen van deze sport wel." Niemand ging de uitdaging aan. Waddinxveen - Het eerste jeugdteam van Kwiek heeft de competitie afgesloten met een een 6-4 overwinning op Treffers (B)-1. In de klasse C van de lan delijke competitie eindigt Kwiek hiermee op de tweedie plaats. Een mooi resultaat voor het debuterende Kwiek. Jaap Cammeraat en Danny Vermeu len wonnen beiden twee partij en, Peter Vermeulen won één keer en, samen met broer Danny, ook het dubbel. Ook de rest van de jeugd liet zich niet onbetuigd. Kwiek-2 werd kam pioen in de 2e klasse van de regio nale competitie Holland-West en speelde de laatste uitwedstrijd in Schoonhoven. Tegen Smash KC 1 werd het 5-5. Hans Hoogendoorn scoorde twee keer, Remco van Rees en Cedric Gütz wonnen één keer, ook het dubbel was voor Kwiek. Bij de pupillen werd het vijfde jeugdteam kampioen.Jannes Berg hout, Pieter Berghout, Paul de Rooij en Niek Vermeulen bleven hun rivaal Docos 9 maar liefst 15 punten voor. Bij de senioren verliep de competi tie stroever. Kwiek 1 degradeerde naar de 1e klasse van de regionale competitie Holland-West. Ronald Verboon, Wim van Wageningen en Kees Vos eindigden uiteindelijk met vierpunten verschil op de laat ste plaats maar zag met kampioen VDN Salamanders-3 een gat van 52 punten ontstaan. Kwiek 4 behaalde met grote over macht het kampioenschap binnen in de 2e klasse degr. van de Goudse afdeling. Paul van der Hart, Jacques Brand, Rob Kappé en Adri Bercken- kamp lieten de nr. 2, Reeuwijk-1, 28 punten achter zich. Waddinxveen - De competitie zit er bijna op. Afgelopen weekend waren nog enkele thuiswedstrij den. Opvallend was de grote zege van Jongens Mini's 1. Meisjes Aspi- rantenl, Jongens Junioren 1, Jon- 9ens Junioren 2, Dames 2 en Jon- üens Aspiranten 3 verloren. °ngens Junioren 1 kreeg de kam pioen Binnenland op bezoek. Het werd een rommelige wedstrijd. ,.e|de teams speelden erg wisselval- waarbij de wisselvalligheid van 'nnenland geen gevolgen had °0r de overwinning. Flyers begon 9°ed aan de wedstrijd en de gasten erden flink onder druk gezet, mmer was het dat het verschil Pt groter werd dan 18-16. In de weede periode kwam de wisselval- Db th an F|yers tot uitdrukking. thuisploeg rende zichzelf voor- J en was meer bezig met de SDpfriDtanc'er dan met Fiet eigen tin '[)nenland maakte daar gre- L9e^ruik van- (16-37). Toen e. U de derde periode. Die gaf w. ,"ee' ander beeld. Binnenland ren ?g9esPeeld' De Flyers-junio- ball den nu we' het basket" 32-lo'uartoe z'i 'n staat z'in en via ten u men terug tot zes pun- QP7I0 L 's dan °°k onbegrijpelijk, rioHo" j sPelpeil in de derde pe- eersté Waddinxveners de Derina 'er minuten van de vierde BinnoTo geen enkele score hadden. en n, nd scoorde duidelijk wel Deze ,m e,en. voorsprong (66-88). 9eaei,^ niet meer uit handen Pencj nn' we' werd de jacht geo- en nniP l honderd punten grens W°„ behaald. Uitslag 78-101. hoorder: Sebastiaan Overdam met 31 punten. Jongens Mini's 1 trad aan tegen Jumpers en maakte er een punten- festival van. Jumpers was niet com pleet en kon daardoor geen enkele tegenstand bieden. Onder aanvoe ring van Remco Anker, topscoorder met 44 punten, kwam een monster zege tot stand. Uitslag 139-4. Dames 2 had als taak de bezoekers, Lokomotief, van het kampioen schap te houden. Dit lukte, in een spannende strijd, bijna. Beide ploe gen waren aan elkaar gewaagd, waarbij de start van Lokomotief beter was en de eerste periode af gesloten werd met een 10-17 voor sprong. In de tweede en derde pe riode kwam Flyers, via 14-14 en 8-6, iets terug. De beslissing moest dus vallen in de vierde periode. Hierin kwam Flyers terug tot 38-39. Deze stand bleef lange tijd gehand haafd, maar een kleine opleving van de gasten werd als nog be loond met het kampioenschap. Uit slag 42-46. Topscoorder: Susan Tho- lenaar met 13 punten. Jongens Junioren 2 trad aan tegen de kampioen Jumpers. Het werd een leuke wedstrijd, waarbij de be zoekers iets sterker waren, maar Flyers lange tijd wist bij te benen. Uitslag 59-71. Topscoorder: Edwin Geers met 15 punten. Jongens Aspiranten 3 deed het meer dan goed tegen het hoog ge klasseerde Juventus, maar het was niet genoeg voor de overwinning. Uitslag 38-68. Topscoorder: Gerlof Fokkema met 16 punten. Vrijdag 2 mei in de Duikelaar om 21.00 uur Jongens Junioren 1 tegen Argon. Waddinxveen - Het C-team van handbalvereniging Rowah stond in haar wedstrijd tegenover de Hol- landiaan uit Vlaardingen. Altijd een moeizame tegenstander. In de eer ste helft zagen de toeschouwers een gelijk opgaande strijd. De rust brak aan met een 6-6 stand. Na de thee bleef het spannend. Rowah was vooral succesvol met vrije wor pen. Hieruit werd veelvuldig ge scoord, en toen de scheidsrechter voor de laatste maal floot, was de nipte overwinning van 10-9 voor Rowah een feit. Dinsdagavond stond het D1-team tegenover Savosa uit Rotterdam. In de eerste minuten ging de wed strijd nog gelijk op, maar na enige tijd bleek Rowah toch over meer snelheid en techniek te beschikken: 11-2 in het voordeel van Rowah. Ventura was de tegenstander van het D2-team. Al na enkele minuten bleek het verschil, vooral fysiek ge zien, te groot. Het jongste D-team was niet opgewassen tegen de 'grote' tegenstander: 3-17. Het Dames2-team, nog steeds in de running voor het veldkampioen- schap, ging op bezoek bij ETC in Hoogvliet. Van een echte wedstrijd was geen enkele sprake. Rowah keerde met een 1-19 overwinning met de volle 2 punten terug naar Waddinxveen. Het damesl-team reisde af naar Pijnacker om tegen het plaatselijke Oliveo te spelen. Vooraf een geduchte tegenstander, want eerder in het seizoen werd er fors verloren. Nu kwam Rowah wat beter uit de startblokken en liet technisch en snel spel zien. Dit re sulteerde in een 5-6 ruststand. Na rust kwam er echter meer balverlies bij Rowah. Dit zorgde ervoor dat Oliveo met een 13-8 eindstand toch weer de winst pakte. In Schiedam speelden de A-junioren tegen Ven tura. Het team van trainster Ineke Klijn en coach Peter van Velzen kende een moeizame competitie, maar de laatste maanden gaat het zienderogen beter. Dit was ook te zien tegen Ventura. De dames wisten elkaar goed te vinden, wat ten goede komt aan het spel. Na een ruststand van 6-5 bleven de punten met een eindstand van 13- 8, deze keer toch nog bij de thuis spelende partij. Pa en Ma gefeliciteerd met jullie 25- jarig huwelijk. Patricia en Marcel Hiep Hiep Hoera, Kelly heeft haar 3e zwemdiploma - Mainstreet-meiden Waddinxveen - Drie Waddinxveen- se tennisverenigingen, Waddinx veen, Be Fair en Gouwe Smash, houden op donderdag 1 en vrijdag 2 mei de Waddinxveense jeugd- kampioenchappen. Deze tennis wedstrijden voor de jeugd worden voor de derde keer gehouden. Op donderdag 1 mei speelt de jeugd de singles en op vrijdag 2 mei spelen ze de jongens- en meisjesdubbel. Alle wedstrijden worden in vier klassen en verdeeld over de drie parken gespeeld. Op vrijdagmiddag zijn de finales gepland bij TV Be Fair. Tijdens dit evenement staat niet alleen de sportieve prestatie voorop maar ook het versterken van de onderlinge contacten tussen de jeugdspelers van Be Fair, Wad dinxveen en Gouwe Smash. Moerkapelle - Rolschaatsvereniging Rolling'90 gaat samen met vier an dere verenigingen naar Nantes voor het EK show- en formatierijden. Van 1 tot en met 3 mei zal Rol ling'90, samen met de Kerrols, KRC Rolling, VRC en de Oude Molen, de Nederlandse eer hoog houden tij dens het EKin Nantes, Frankrijk. Voor de Moerkapelse vereniging zijn de verwachtingen hoog ge spannen. Na vijf Nederlandse titels werd kwalificatie voor alle EK cate gorieën afgedwongen. Als enige vereniging uit Nederland zal wor- elg 9r kwartet, grote groep en het forma- den deelgenomen aan kwartet cadet, kadet groep. Kleine groep. tierijden; hier zal Rolling'90 uitko men met het team "the Dutch Dia monds". Zevenhuizen Voor de start van de SPNH Megatocht te Sint Maartens zee, zondag 20 april, vond de be keruitreiking plaats aan de toerkan- jers van district West (provincie Noord-Holland, Zuid-Holland en Ut recht). Evenals in 2001 was de in middels 66-jarige Gerrit van Vliet uit Zevenhuizen de toerkanjer van district West. Gerrit is voor 2002 voor het derde opeenvolgend jaar tevens de winnaar van het landelijk toerklassement. In 2002 skeelerde Gerrit in diverse skeelertochten onder auspiciën van de Skatebond Nederland 4.448 km. Bij de dames eindigden de Zeven- huizenaren Nel van der Ham op de tweede plaats en Barbara Rietveld op de derde plaats van het klasse ment toerkanjer district West. Nel van der Ham eindigde tevens op de derde plaats van het landelijk toer klassement met 2.068 km. Zevenhuizen - Het is in de voetbal sport altijd zo dat je aan het einde van een competitie op de plaats staat waar je hoort. Natuurlijk zijn er wedstrijden waar de pech hoog tij viert maar er zijn ook wedstrij den waarin de bal wel eens aan de goede kant van de paal binnenvalt. Uiteindelijk vallen pech en geluk tegen elkaar weg en dus staat Groeneweg op de plaats waar het uiteindelijk hoort. Groeneweg heeft niet lang kunnen genieten van het verblijf in de 4e klas. Al na één jaar moet een stapje terug ge daan worden. De wedstrijd tegen Moordrecht, dat bij een overwin ning mee zou doen aan promotie wedstrijden, was typerend voor het hele seizoen. Ondanks dat voetbal lend, voor de rust, Moordrecht iets beter was kreeg Groeneweg twee 100 kansen voor de ope ningstreffer. Binnen de 5 metêr kopte Bart Eindhoven de bal tegen de lat in plaats van tegen de tou wen en Maurice Eckhardt kreeg de mooiste kans. Ongehinderd op een afstand van ongeveer 8 meter schoof hij de bal slap in de handen van de Moordrecht keeper. Met de wind in de rug had dit een mooie opsteker in de rust geweest. Na de rust, met de hevige wind mee, zou Moordrecht over Groeneweg heen lopen. Niets was minder waar. Moordrecht kreeg welgeteld één kans terwijl Groeneweg-speler Gido Stuurman ook weer alleen voor de doelman verscheen en ook weer ongehinderd de bal niet in het doel kon krijgen. Typerend voor Groeneweg was ook de tegengoal. Met de 0-0 stand op het bord was er nog alle uitzicht op een beslissingswedstrijd, ook al omdat Moordrecht veel minder speelde dan in de eerste helft. Tot 10 minuten voor tijd aanvoerder Marco Terpstra volledig onnodig een overtreding binnen de 16 meter lijn maakte en de uitstekend leidende scheidsrechter zonder aarzelen de bal op de stip legde. De strafschop werd onberispelijk in geschoten en Groeneweg moest vol aan de bak om in ieder geval nog één punt aan deze wedstrijd over te houden. Dit moest de laat ste 20 minuten ook nog met tien man gebeuren omdat invaller Alexander Vroegop nog geen tien minuten in het veld stond en ge blesseerd uit moest vallen. Trainer Hazebroek had al drie keer ge wisseld en wisselmogelijkheden waren er dus niet meer. Met tien man was Groeneweg zelfs niet minder dan Moordrecht maar er kwam geen gelijkmaker, laat staan de benodigde winst. Deze winst was absoluut nodig geweest omdat Swift Boys heel makkelijk (5-1 ver lies) over de knie ging bij Groene- wegs concurrent SMV/Hillegers- berg. De beslissingswedstrijden gaan aan de neus van Groeneweg voorbij. Hoe nu verder Was verleden jaar het kampioenschap in de 5e klas een verrassing, de directie degra^ datie was ook een verrassing. Niets leek er halverwege de competitie op dat Groeneweg een stapje terug zou moeten doen. Voetballend is een plaats in de 4e klas makkelijk haalbaar, fysiek zal het allemaal scherper moeten. Het jeugdige elf tal heeft zeker toekomst maar zal moeten leren van de dit seizoen gemaakte fouten. Het is te hopen dat de echte Groenewegmensen terug komen bij de club. Johan Hoogeveen, Wesley van Maaren, Dennis Bakker en misschien weer eens Reinier Gorissen zijn hard nodig. Of dat weer tot een directe promotie zal leiden valt nog te be zien, maar meer kracht en meer power in het elftal zal nodig zijn, want met goed voetballen alleen kom je er niet. Er is nu niets meer aan te doen, even uithuilen, men sen bijelkaar houden en met een positieve instelling in september weer aan een nieuwe competitie beginnen.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 17