TWEE BOSKOPERS BENOEMD TOT LID ORDE ORANJE NASSAU KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN IN RIJNW0UDE DIJKSTERHUIS REIKT KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN UIT pagina 18 Hart van Holland 1 mei 2003 lintjesregen WÊË& aan de tot- ns-ijl SI illstandkoming hiervan. Ver volgens is hij in 1994 voorzitter van de bewo nerscommissie Groenswaard- hoogbouw ge worden. Hij is het aanspreekpunt voor de buurt bewoners. Öok voor wijkprojecten zet hij zich in, zoals het afvalpro- ject hoogbouw (ondergrondse af valcontainers), de onveilige ver keerssituatie Chopinlaan en jeugdvoorzieningen. Door Frits Bromberg Boskoop - Burgemeester J. Rijs- dijk heeft dinsdag een konink lijke onderscheiding uitgereikt aan de heer K.C.J. Angenent en mevrouw dr. T. Stel ling werff- Marissen. Beiden zijn benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. De versierselen, beho rende bij de onderscheiding, zijn de twee Boskoopse maat schappelijk betrokkenen om 10.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis opgespeld. De heer Angenent - burge meester Rijsdijk: "Geweldige inzet voor de Boskoopse samenleving" - is geboren op 16 maart 1941 te Boskoop. Hij is vanaf 1962 beheerder van 'Ons Jeugd huis' in Boskoop. Bovendien heeft hij sinds het begin van de jaren 60 tot 1982 gefunctioneerd als pen ningmeester van het bestuur. Op dit moment zet hij zich als vrijwilli ger voor de volle 100% in. Mevrouw Stellingwerff-Marissen is geboren op 4 september 1944 in Borger. Zij is werkzaam als stafarts bij een thuiszorginstelling. Daar naast was of is zij actief in de vol gende functies: mede-oprichter en vanaf 1973 voorzitter van de Stich ting Peuterspeelzalen in Boskoop, wethouder van de gemeente Bos koop, lid en later voorzitter van het schoolbestuur van het Christelijk Lyceum in Alphen, ouderling van de Gereformeerde Kerk van Bos koop en van 1991 tot heden voor zitter van de Stichting Oost Europa Boskoop (SOEB). Momenteel is zij, in samenwerking met een lokale charitasinstelling, actief bezig met het opzetten van een thuisproject in Roemenië. Bur gemeester Rijsdijk noemde haar, in een raadszaal vol bloemen en be langstellenden "karaktervol en voorbeeldig". Mevrouw Stelling werf, 30 jaar arts maar voor velen gewoon Trijntje, weet zich door gaans vakkundig op de achter grond te plaatsen. Deze keer lukte haar dat even niet. Rijnwoude - In het kader van de Algemene Gelegenheid werden ook dit jaar in de gemeente Rijnwoude decoraties uitgereikt. Hare Majesteit heeft elf onderscheidingen toegekend aan inwoners van deze gemeente. Waarnemend burgemeester J.J.F.M. Westra reikte de onderscheidingen uit op dinsdag 29 april in het gemeentehuis in Hazerswoude-Rijndijk. De gedecoreerden zijn: uit Koudekerk mevrouw M.A.E. van Aspe- ren-Lagas en de heer H.M. van Brakel; uit Benthuizen mevrouw A. Hassefras-Priem, de heer J.C. Menge de heer P. Verweij en me vrouw J.M. Verweij-de Graaff; vanwege hun inzet voor de vrijwil lige brandweer Rijnwoude de heer A.H. Guldemond, de heer DJ. de Lange, de heer T.J. de Lange, de heer A. Peters en de heer P.H.H.M. van Velzen. Het is duidelijk dat de brandweer van Rijnwoude drijft op vrijwil ligers zoals de heren Guldemond, DJ. de Lange, T.J. de Lange, Peters en Van Velzen, die naast hun gewone werkzaamheden zoveel tijd besteden aan een boeiend, maar soms ook moeilijk vak. De brandweer van Rijnwoude kan niet functioneren zonder de inzet van de vele vrijwilligers, die heel veel tijd en energie steken in hun vrijwilligerswerk. Door Karin Heeren Waddinxveen - Wat in de volksmond 'lintjesre gen' wordt genoemd, ofwel de Koninklijke Onderscheidingen ter gelegenheid van Ko ninginnedag, werd voor vijf inwoners van Waddinxveen dinsdag 29 april een grote verrassing. De heren Haverkamp, Visser, Van Gel deren, Langedam en Van Rutten kregen van loco-bur gemeester mr. W.H.K. Dijk- sterhuis de versierselen op gespeld die behoren bij de onderscheiding Lid in de Orde van Oranje Nassau. De loco-burgemeester stond eerst stil bij de afwezigheid van burgemeester Jonkman. Deze vond het jammer niet aanwe zig te kunnen zijn, maar heeft wel een groot deel van de voorberei dingen verricht. "En zo spreekt burgemeester Jonkman dan toch tot u, via mij" aldus Dijksterhuis. Hierna sprak de loco-burgemeester de verraste gasten toe en stond stil bij de waarde van bijdragen voor de samenleving, waar veel waarde ring voor is. Koninklijke erkenning en waardering voor speciale ver diensten in de samenleving. De heer Haverkamp is van 1970 tot 1996 werkzaam ge weest als penningmeester van het bestuur van de zondags- school/kin- d e r k e r k "Komt tot Mij" van de hervormde Immanuël- kerk. Van 1972 tot 1987 was hij ieder weekend in touw voor zijn grote liefhebbe rij: voetbal. Vijftien jaar heeft de heer Haverkamp zich ingezet als scheidsrechter binnen de regio Gouda. Te vens was de heer Haver kamp gedu rende lange tiid inzet- \Obaar bij de reserve poli- H^^Bltie. Vele vriie dagen - fiElcn feestda- L'MLI.I'l.A.'.a^^Ha gen offerde betrokkene op om de politie bij te staan bij diverse evenementen. Ver dere activiteiten van Haverkamp: voorzitter van buurtvereniging "Stichting de Wingerd', organise ren van buurtactiviteiten voor de wijken Groenswaard 1, 2 en 3, Von- delwijk en het Noordeinde, vele zaalvoetbalwedstrijden georgani seerd voor bewoners van de wijk De Wingerd en grote betrokken heid bij de tweejaarlijkse bazaar voor de Immanuëlkerk. Vanaf 1997 is de heer Haverkamp lid van het Christelijk Waddinxveens Mannen koor "De Goywestem". De heer R.H. Visser is op 24 november 1942 te Den Haag geboren. Direct na zijn diensttijd werk- I te de heer Vis- jser bij het be drijf BeGe in Den Haag, ge specialiseerd in Ide mechanische aandrijftech- niek. Op 24 decem- ]ber 1977, na 17 jaar bij de firma BeGe, startte de heer Visser een eigen bedrijf, Axis-aandrijvingen. In het klein begonnen en na een periode van groei heeft hij zich ge vestigd op bedrijfsterrein Coen- ecoop. Het was het eerste bedrijf dat zich aldaar vestigde. Hiernaast had de heer Visser een groot aantal maatschappelijke functies, bijvoor beeld voor de bouwcommissie van de tennisvereniging Love '70 in Moerkapelle. De heer Visser is tot op heden bestuurslid van de lande lijke Federatie Aandrijftechniek, organisator van de "snippencom missie" ter sponsoring van het nieuwe clubhuis van tennisvereni ging Lovë '70 in Moerkapelle, hij bekleedde verschillende functies bij het bestuur van bestuur golfver- eniging IJsselweide. De heer Visser is tevens voorzitter van het bestuur van de regionale Ondernemersprijs Midden-Holland georganiseerd door de Kamers van Koophandel. De heer Visser streeft ernaar dat voor iedereen uit de samenleving dezelfde kansen gecreëerd worden en dat iedereen op een zelfde, ge lijkwaardige, manier behandeld wordt. Deze doelstelling werd door hem gerealiseerd door het aannemen van all ochtonen, herintreders en WAO'ers. Om die reden werd hij gekozen tot Equal Oppertunity werkgever. De heer Van Gel deren startte in 1987 met vrijwilli- gersactiviteiten ten be hoeve van bejaarden. Hij heeft geruime tijd de gym- en zangzalen van het Anne Frankcen- trum schoongemaakt en verzorgde het in richten en uitruimen van de twee zalen. Twee jaar lang heeft hij maaltijden gereden voor "tafeltje dekje". Nadat betrokkene in 1991 op 60-jarige leef tijd met de Vut ging, is de heer Van Gelderen steeds actiever gewor den wat het vrijwilligerswerk voor bejaarden betreft, met name wat de bejaardenklaverjasmiddagen betreft. In 1994 besloten.de woningbouw verenigingen in Waddinxveen om een aantal bewonerscommissies in het leven te roepen. De heer Van rGelderen heeft L—./» I bijgedragen Op 6 november 1962 richtte de vader van de heer W.B. Lan- gendam de damesdrum band De Cormula's open sinds die tyd h^eft hij overslag- trom; dit instrument is voor meisjes iets te zwaar om te bespelen. Vaste optredens hadden zij jaarlijks met Koninginnedag, de jeugdavond- vierdaagse in Gouda en Waddinx veen, de intocht van St. Nicolaas en bij andere feestelijke activiteiten in Waddinxveen. Na het overlijden van zijn vader in 2000 nam hij de functie van directeur van de vereni ging op zich. De stichting Cormula 's bestond het laatste jaar nog uit 18 leden. Helaas was men enige maanden geleden genoodzaakt door het afnemend ledenaantal de vereniging op te heffen. De heer Langendam heeft zich altijd voor meer dan 100% ingezet voor de vereniging. Hij besteedde veel tijd aan het geven van muzieklessen. Ook was veel tijd gemoeid met het bijwerken van de administratie, het uitwerken van ideeën en het leg gen van contacten voor optredens. De heer Langendam is tevens, zo voegde hij zelf toe, al veertig jaar in dienst bij de firma Heemskerk. Hij zei in zijn dankwoord dat hij dit jaar nu zelf eens rustig de Konin ginnedag festiviteiten kan bijwo- De heer Van Rutten heeft zijn hele werkzame leven zich in gezet voor de ouderenzorg en ouderenwelzijn. Hij speelde een zeer vooraanstaande rol bij het tot standkomen van een samenwer king tussen tehuizen, overheden en instanties op het gebied van ou derenzorg in de gemeenten Berkel en Rodenrijs, Bergschenhoek en Bleiswijk. Ook op maatschappelijk terrein heeft de heer Van Rutten zijn spo ren verdiend. In 2002 vierde hij zijn gouden jubi leum als niet-commercieel muzi kant. In 1952 werd hij lid van de Berkelse muziekvereniging "Gods dienst en Kunsten", later Helicon geheten. Van 1 februari 1965 tot in 1979 vervulde hij daar de functie van secretaris/penningmeester. In 1966 verhuisde betrokkene naar Waddinxveen en werd hij in 19" lid van de harmonievereniging Concordia, waarbij hij geruime pe riode de functie van voorzitte' heeft vervuld. Op dit moment is bij uitsluitend spelend lid van de vere niging. Van 1975 tot 1985 was de heer Van Rutten secretaris van de oudervere niging van de Monseigneur Ba kerschool te Waddinxveen en sinds 20 januari 1999 is hij bestuursla van het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater. Vanaf begin 200" is de heer Van Rutten secretaris van het kerkbestuur van de R.K. pam- chie St. Victor. Aan het einde van de bijeenkomst sprak de heer Slootjes als van huurderorganisatie WZMH d Langendam en Van Gelderen to en hoopte nog heel lang met beid heren samen te werken. 00 pastor A. van der Helm sprak de g decoreerden toe, met name heer Langendam en de heer va Rutten waarbij hij zijn dank u sprak voor hun bijdragen aan samenleving. HarmonieverenigiJ Concordia kwam de gedecore den toespelen.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 18