HERVORMDE GEMEENTE ACTIEF IN STOF EN RESTAURATIE KERK DIPLOMAZWEMMEN KLAVERJASSEN VOOR DE SINT VICTORKERK KLEDINGINZAMELING MENSEN IN NOOD WSE TE STERK VOOR ESTO bingo bij PLANTENWEEKEND RHODODENDRON SJOELEN DE ZIJDE VOOR AUTOVERKEER OPEN TREKVOGELS KOPJE ONDER TEGEN AMIGO 'ZONNIG ZUID' Hart van Holland 1 mei 2003 pagina 19 Midgetgolf Door Frits Bromberg Boskoop - De 1200 kerkgangers van de Hervormde Gemeente zullen hun plaatsje na de restauratie van hun kerk aan het Kerkplein blindelings kun nen terugvinden. De zitbanken blijven waar en wat ze waren. Maar dit meubilair is dan ook zowat het enige dat in on gewijzigde vorm de restau ratie overleeft, die op 27 januari van dit jaar werd ingezet en, Deo Volente, zo goed als nieuw op 5 september wordt opgeleverd. Zowel van binnen als van buiten wordt de kerk danig opgeknapt, zoals het college van B en W van deze drassige gemeente vorige week belangstellend kon constate ren. Inwendig fluitend, want het kost de gemeente niets. Voor de kosten, totaal begroot op 650.000,- draait de Hervormde Gemeente op. President A.M. van Tol van de Kerk voogdij: "We hebben al 285.000 euro gespaard, de rest, 365.000 euro, moeten de gemeenteleden opbrengen, kerkganger of niet." Om dat geld bijeen te krijgen wordt 7 en 8 mei actie gevoerd en krijgen zo'n 2000 gemeenteleden een acceptgirokaart in de bus. Do minee M.D. van der Giessen, met dominee R. de Reuver predikant van de kerk: "Bovendien houden we 10 mei open dag. Niet omdat de kerk dan een beetje toonbaar is, in tegendeel zelfs, maar omdat we de mensen willen laten zien, waar hun geld naartoe gaat." Tot grondige restauratie werd be sloten, toen bleek dat het onder houd aan de kerk bepaald achter stallig genoemd kon worden. De Waddinxveen - In Gouwebad de Sniep is op zaterdag 26 april ge zwommen voor het A-diploma. Er waren 41 kandidaatjes, die alle maal zijn geslaagd: Alexander Salomé, Leon Brand, Lisa Veltman, Jamie Verzijl, Merel Treep, Danica Goudriaan, Stefan Bresser, Hannah Treep, Tycho Be rend, Luuk Jansen, Rick Spruyten- burg, Lucas den Dekker, Koen Codée, Amanda Reehuis, Romy de Galan, Jasper Blote, Veerle Warn- ders, Laurine van Meggelen, Dieta Borkhuis, Damian Hol, Timo Neele- man, Eefke Lodder, Sybren van der Heide, Jolien van Haastregt, Pauli ne de Jong, Lennard Lugthart, Pim Beeker, Janine van Nielen, Lasse van den Woude, Sjoerd Kleiweg, Renate Troost, Bastiaan IJsselstein, Nathalie Oudhof, Hilco van Stave ren, Corstiaan Anker, Bas van Aern- bergen. Abel Huisman, Monique Marchand, Geert Borkhuis, Laurens van den Woude en Viktor Bosch. Waddinxveen - Voor de zevende keer dit seizoen kan er vrijdag 2 mei worden geklaverjast voor de Sint Victorkerk. Op de pastorie aan de Zuidkade 176 is ruimte voor zo'n tachtig kaarters, die daarmee bij dragen aan het restauratiefonds van de Sint Victorkerk. De organisa tie is in handen van de Victor Acti viteiten Commissie, de vrijwilligers- groep van de Stichting tot behoud van de Sint Victorkerk. De op brengst is, na zes avonden, in middels €1.600,00. De kosten voor deelname bedragen €4,50. Vanaf 19.30 uur is iedereen welkom, de eerste ronde wordt om 20.00 uur gespeeld. Voor meer informatie: Joop Brosens: 0182-615719. scheuren in de muren, met name aan de kant van de Zijde, namen toe in tal en last en als niet werd in gegrepen, zou de kerk geleidelijk aan die zijde in de drassige grond verdwijnen. Van der Giessen: "De ondergrond in deze gemeente is nu eenmaal zacht en natuurlijk staat de kerk op heipalen. Maar tegen het gewicht van de verzwaarde oprit naar de hefbrug en het toenemende vrachtverkeer waren die palen niet bestand. Ze knakten gewoon om en zo ontstonden de scheuren aan die kant en begon de kerk aan die zijde te verzakken." De restauratie is in handen gelegd van aannemer Huurman en archi tect Wakerveld, die geen halve maatregelen namen. Twee ge brandschilderde grote ramen wor den opnieuw gebrand en geschil derd, tien andere grote ramen krij gen een zeer grote beurt. Het liturgisch centrum wordt geheel vernieuwd, alle muren worden op nieuw geschilderd. Van der Giessen: "Als alle stof straks is verdwenen - thans nog duimen dik - en de werkzaamhe den zijn voltooid, zullen de 1200 kerkgangers zich voelen als in een nieuwe kerk. Alleen de plaats is de zelfde gebleven, de muren even eens maar dan in ordelijke staat. En de kleur van het interieur is nieuw en aangepast. Maar de banken ble ven." Goed beschermd door een onherkenbaar materiaal, grijs van vele maanden stof. Boskoop - De kledinginzameling voor Mensen in Nood die op 9 april door de R.K. kerk in Boskoop is ge houden, heeft 1830 kilo kleding opgebracht. Met de opbrengst van de ingezamelde kleding steunt de Kledingactie het project 'Kin derstem' en de noodhulp-activitei ten van Mensen in Nood. Volgend voorjaar is de R.K. Kerk weer van plan een kledinginzame ling te organiseren voor Mensen in Nood. Om de actie ook dan weer tot een succes te maken, wordt ie dereen gevraagd om vanaf nu al weer de kleding hiervoor te bewa ren. Mocht men echter eerder kleding aan Mensen in Nood willen geven, dan kan er voor de dichtst bijzijnde container of depotadres sen gebeld worden naar 073- 6871060 of kijk op www. kledin gactie.nl. WSE C1 is bezig aan een goede reeks. De laatste zes wedstrijden werd niet meer verloren. Ook ESTO C1 kon daar geen verandering in brengen. De 3-1 ruststand leek nog even in gevaar te komen door een tijdelijke opleving van ESTO. Maar WSE zette nog even extra aan waardoor ESTO een illusie armer paar huis ging en WSE de 5-3 winst in de boeken schreef. Bij WSE B2 en TAW B2 vielen de doelpunten pas in de tweede helft. Bij WSE liep de machine weer ge smeerd. Met 5-1 bonden zij ook TAW aan de zegekar. Ook de meisjes junioren van WSE deden goede zaken bij OW. Met een 1-5 overwinning kwamen zij naar huis. De A1 van WSE moest in Moerka- pelle A1 de meerdere erkennen. Zij verloren met 2-4. iT f|I Waddinxveen - In wiikgebouw Zonnig Zuid wordt dinsdag 13 mei een bingoavond gehouden. Aan vang 20.00 uur, zaal open 19.00 uur. De toegang is vrij. Er worden 10 rondes gespeeld en een spaar potronde. Boskoop - Van het grote sortiment Rhododendron laten Plantentuin de Oirsprong in Oirschot en Boom kwekerij Fa. C. Esveld in Boskoop iedereen zaterdag 17 en zondag 18 mei kennismaken met een grote variatie aan kleuren en vormen binnen de rhododendrons. Men heeft de gelegenheid rhododen- dronvragen te stellen, lezingen bij te wonen en zich nader te docu menteren aan de boekentafel. Openingstijden: Plantentuin de Oir sprong, zaterdag 17 mei van 9.00 tot 17.00 uur en zondag 18 mei van 10.00 tot 17.00 uur. Boomkwekerij C. Esveld, zaterdag 17 mei van 9.00 tot 17.00 uur en zondag 18 mei van 12.00 tot 17.00 uur. Waddinxveen - De uitslag van de sjoelclub is als volgt: Klasse A: 1. Kees Kuipers, 1407 punten; 2. Tine Lutgendorff, 1404 punten; 3. Pascal van Gils, 1342 punten. Klasse B: 1. Henk van Beek, 1297 Punten; 2. Teus Visser, 1289 punten; 3. David Sinnema, 1276 punten. Klasse C: 1. Mien van Renesse, 1232 punten; 2. Jan Olie, 1222 punten; 3. Lees Slingerland, 1210 punten. Klasse D: 1. Sjaan Faay, 1131 pun ten; 2. Marius Kersbergen, 1102 Punten; 3. Ans Endeveld, 1059 pun ten. Klasse E: 1. Gerrie Koppenaal, 1090 punten; 2. Marrie van Herk, 1065 punten; 3. Corrie Treffers, 1012 punten. Hoera, feest voor Lisa! Gefeliciteerd van opa en oma Lindhout Begeleiders Groeneweg, bedankt voor het geweldige voetbalkamp. Luuk D1 Door Frits Bromberg Boskoop - Met het omver rijden van een verkeerspaaltje heeft een verheugde, maar verder anonieme automobilist de Zijde in gebruik genomen. Deze drukste doorgaan de weg in Boskoop, van de hefbrug naar de spoorovergang richting Hazerswoude, wordt officieel pas op 14 juni met enig feestgedruis voor geopend verklaard, maar nu al kunnen automobilisten er met een beetje uitkijken gebruik van maken. De reconstructie, die overi gens nog niet geheel ten einde is, heeft maanden in beslag genomen. De omleidingbordjes, overwegend via de Snijdelwijk, worden voorlo pig niet weggenomen. Op lange stukken in de Zijde ontbreekt nog de toplaag, waardoor stevig ge bouwde putjes verhoogd zichtbaar zijn en tot voorzichtigheid manen. De komende werkzaamheden daaraan zullen zeker tot enig over last aanleiding geven, maar de doortastende automobilist hoeft nu niet meer 'helemaal om'. Rechtstreeks bereikbaar zijn nu de talrijke boomkwekerijen, maar ook richting Hazerswoude ook de sportvelden, Connexxion, het ITC- terrein en de algemene begraaf plaats. Met de aanleg van een rotonde, die het Torenpad met de Voorof- scheweg verbindt en met zijn geva rieerde beplanting het karakter van Boskoop moet weergeven, was de klus al in hoofdlijnen geklaard. Bovendien werd met deze opval- oskoop - In de derde wedstrijd in eerste klasse hebben de Bos- ^°opse midgetgolfers zichzelf een lechte dienst bewezen. Op de aan van het Alphense Amigo waaide een sterke westenwind, Jaar een beetje Trekvogel zou aar geen last van hebben. Echter, l® bezoekers uit het kwekersdorp aaden niet echt veel kans tegen n Amigo, dat het thuisvoordeel 9 ed wist uit te buiten. Al in de rste ronde was de achterstand 14 9en. Met een laagste score van u, va[J Jan-Kees van Voskuilen en ui« Medegeld zag het er niet best van J Tweede ronde beet Arie Troi, Kooij het spits af voor De Teelh°9els met een ror|de 31, waar- m„0,l 5 slagen op zijn tegenspeler wktÜ lnleveren- Hans Redegeld er nn ~r we' 'ets aan te doen door Taar ZIln beurt 4 terug te pakken, tWe het slotresultaat in deze ae ronde was toch negatief met een verlies van 3 slagen (114- 111). Hoewel er op deze baan geen wereldscores mogelijk zijn, kon men aan Boskoopse zijde niet beter dan 26 slaan. En dat is toch echt te weinig om je tegenstander te doen zweten. De derde ronde kwam ook niet overtuigend over met 114 sla gen om 105 en weer werden er 9 slagen ingeleverd. Met een slotron- de van 121 werd naast het verlies van deze ronde ook het totaalver- lies bekend. Zonder een ronde te winnen verloren de Boskoopse midgetgolfers met 468 om 440 kansloos. Hans Redegeld was met 113 slagen de beste speler van De Trekvogels, waar Amigo in Jan van Engelen haar beste speler met 106 slagen had. De Trekvogels 1 staat nu op een voorlaatse vijfde plaats met een schamele 3 punten. Hole Ridders 1 staat net als de laatste jaren aan kop met de volle 9 pun ten. I ill: lende rotonde de lange lijn gebro ken, die de Zijde nu eenmaal vorm de. De Zijde, tot de reconstructie één lange grote puinhoop waarover met veel gehobbel ook wel te rij den viel, verviel langzaam maar heel zeker tot een toeristische at tractie: 'zo erg kunnen ook in Nederland de wegen erbij liggen'. Een lint van gele bordjes, met de overbodige waarschuwing 'slecht wegdek', gaven dat al aan. Dat beeld is nu geheel veranderd. De Zijde heeft fatsoenlijke voet- en rijwielpaden gekregen, gootjes tegen al te overvloedige regen en aan de kant van het gemeentehuis een rij wilskrachtige bomen. De vrees van de aanliggende win kels en bedrijven, dat tijdens de re constructie de inkomsten ziendero gen zouden dalen, is maar op heel beperkte wijze bewaarheid. Waar mogelijk heeft de gemeente ge daan wat van het begin af is be loofd: "Als een oprit moet worden afgesloten, zal dat ten hoogste ge durende één, twee dagen zijn." Met tal van noodbruggetjes zijn deze problemen handig opgelost. Tot reconstructie is na lang beraad besloten, toen de situatie onhoud baar was geworden. Niet alleen voor de rijbaan die maar wat raak verzakte, maar ook voor de voet gangers en fietsers, voor wie de Zijde zonder aarzelen gevaarlijk kon worden genoemd. Hieraan is vrijwel een einde gekomen. Maar dat het omver gereden verkeers- zuiltje niet het eerste was en zeker ook niet het laatste, wordt door aanwonenden voor kennisgeving aangenomen. Het eerste verkeerszuittje in de Zijde ging al plat.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 19