nieuws Een nieuw distributiebeleid voor Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle Cijferoptimisme zet beurzen hoger Overval in Moerkapelle Het is tijd voor: Zevenhuizen-Moerkapelle De bank waar je lid van wordt pagina 2 Hart van Holland 1 mei 2003 oor U, van en door uw Rabofoon: WStSÜ Dorpsstraat 190,2761 Ai Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerkapelle Helpdesk Telebankieren Extra: Openingstijden; maandag t.-m donderdag 0940 -1740 vrijdag (doorlopend openj 09.00 - 20.00 Telefoonnummer Algemeen: 0180-637383 Telefoonnummer Beleggingsadvies Raboorderliin: E-mail-adres: Servkxcen&uffi Rabobank website; Blokkeren desk Internetbankieren: fRabobank (Het distributiebeleid staat voor de wijze waarop wij onze klanten bedienen). In de afgelopen jaren is er een hoop te doen geweest over het sluiten van banken in kleinere dorpen, of het terugbrengen van het aantal kantoren in de grote ste den. Ook binnen de Rabobank Groep zijn er kantoren gesloten, of zijn er fysieke veranderingen door gevoerd. Ondanks dat is de Rabo bank de enige bank in Nederland met een landelijk kantorennet bestaande uit ca.1.400 vestigingen. Hierdoor is er binnen een straal van vijf kilometer altijd een Rabobank te vinden; cijfers die de hoofddirec tie ook wenst te handhaven. Waarom alweer veranderen, zult u denken Aanleiding voor deze veranderingen is de toename in het gebruik van de moderne alternatieven zoals pinpas, creditcard en chipknip door rekening houders. Ook zijn er steeds meer men sen die kiezen voor het gemak van Tele- en Internetbankieren; overboe kingen en betalingen laten uitvoeren zonder dat men daarvoor de bank hoeft te bezoeken. Daarnaast heeft het ook te maken met het aanscher pen van de veiligheidsmaatregelen. De wensen van onze klanten als uit gangspunt Al enkele maanden is het manage ment van onze bank druk in de weer om de verschillende opties voor zowel Zevenhuizen als Moerkapelle uit te werken. Daarbij hebben we middels klantenpanels de behoefte gepeild die wij als uitgangspunt hebben genomen voor de gekozen verande ringen. Een mooi moment om in dit stadium de voorgenomen plannen naar buiten te brengen. wat voor een wachtende klant moei lijk te begrijpen is. De geldwinkel waarin deze balie nu gesitueerd is-zal volledig verdwijnen. Ten aanzien van de 'geldhandelingen' zullen wij iden tieke voorzieningen in Moerkapelle en Zevenhuizen realiseren, zodat men 24 uur per dag kan pinnen en chippen. Daarnaast komen er faciliteiten om tij- dens kantoortijd papier- en muntgeld Nieuw jasje, vertrouwde service in Zevenhuizen In Zevenhuizen zullen we op korte ter mijn met een verbouwing beginnen. Op dit moment hebben wij een geld winkel met 3 transactie balies waar van er meestal maar één bezet is; iets te storten en muntrollen op te nemen. Daarmee stijgt het aantal transactie- plekken in de bank, waarmee snelheid en service zullen toenemen. In Zeven huizen zal dit volgens de methode 'geholpen zelfbediening' geschieden; indien u bepaalde zaken nog niet zelf kunt doen, dan wordt u daarbij gehol pen door één van onze mede- werk(st)ers. Voor onze bedrijfsrelaties blijven we op beide locaties in de vorm van een 'sealbag-automaat' een 24-uurs afstortmogelijkheid bieden. Via de geldautomaat kunt u tot 1.250 per week opnemen. Grotere bedragen worden bij voorkeur van te voren besteld en voor u klaargelegd. De adviesgesprekken zullen alleen nog in Zevenhuizen worden gehou den, waarbij adviseurs vaker buiten de reguliere openingstijden beschikbaar zullen zijn. Een nieuw gebouw in het centrum van Moerkapelle In Moerkapelle hebben wij een nieu we locatie aangekocht waar men nu al druk bezig is om de nodige voorzie ningen te treffen. Het kantoor in Moer kapelle zal alleen nog de verderop genoemde kasfuncties bieden. Na een begeleidingsperiode met 'geholpen zelfbediening' zal dit kantoor vanaf 1 februari 2004 'onbemand' draaien. Bij het bericht over de overval op Moer kapelle elders op deze pagina kunt u lezen hoe wij vanaf heden zaken op het huidige kantoor in Moerkapelle geregeld hebben. Virtuele dienstverlening Ook onze virtuele dienstverlening; bankieren via internet en telefoon, zal een prominente plaats krijgen in het kantoor Zevenhuizen. Met de Rabox en producten als de Rabo Internets- paarrekeningen hebben we enkele aantrekkelijke producten in de markt gezet, die u het gemak bieden waar mee u 24 uur per dag, bijvoorbeeld van huis uit, uw bankzaken kunt rege len. Dat betekent echter niet dat deze klanten niet meer welkom zijn oponsi kantoor; in tegendeel! Wij bieden' iedereen graag'de beste deal', waart we ervoor zullen zorgen dat ook de! klanten die niet over een internetver-; binding beschikken bij ons op de bank van deze diensten gebruik kunnen! maken. Uiteraard lopen daar mede werkers rond die het virtueel bankie ren geduldig aan u kunnen uitleggen. Verdere berichtgeving Via onze pagina in het Hart van Hol land zullen wij u op de hoogte blijven houden van alle veranderingen. Daar naast zal tijdens onze Algemene Ledenvergadering op maandag 16 juni een uitgebreide toelichting wor den gegeven over de veranderingen waarvan het de bedoeling is dat voor de bouwvak vakantie de bouwkundi- ge aanpassingen gerealiseerd zijn.Wi, verwachten dat de ingebruikname van het nieuwe pand in Moerkapelle en afronding van verbouwingsacti viteiten in Zevenhuizen in oktobe, gerealiseerd zullen zijn. Bij het realise ren van deze veranderingen zullen wi waar mogelijk samenwerken met lokale ondernemers. Wereldwijd werden de beurzen deze week gedreven door opti misme over de goede bedrijfscij- fers. Het cijferseizoen is nog steeds in volle gang en er was weinig opvallend ander nieuws. De volu mes op de beurzen bleven dan ook laag en er waren geen uitschieters op sectorniveau. De AEX-index won en sloot op 278 punten. In de korte paasweek waren er in Nederland weinig cijferpresentaties. Alleen ASMI, toeleverancier voor de chip-industrie, viel op met een sterk orderboek voor het komende kwar taal, terwijl de cijfers over het afge lopen kwartaal niet verrasten. Het aandeel dikte 23% aan en was de grootste winnaar in de Midkap-index. Chipmachinefabrikant ASML ontving een grote Japanse order waardoor de teleurstellende cijfers van vorige week snel waren vergeten. De tegenvallen de cijfers van chemieconcern Akzo Nobel hadden deze week nog wel gevolgen voor de koers van het aan deel. Het fonds was de sterkste daler na de cijfers van 16 april. Getronics, dat het bedrijfsonderdeel HRS duurder wist te verkopen dan verwacht, schreef 25% bij. Op de Amerikaanse beurzen werd het optimisme gevoed door sterke cijfers van onder meer internetveilinghuis eBay en telecomconcern AT&T. Beleg gers lijken echter te vergeten dat de goede cijfers het gevolg zijn van eer dere neerwaartse bijstellingen en kostenbesparingen. Het Beige Book van de Fed, het zeswekelijkse conjunc tuurrapport over de Amerikaanse eco nomie, wees nog op een aanhoudend zwakke economische ontwikkeling. Wel zijn hierin de effecten van de oor log in Irak al verwerkt. Bron: Iris Research Afgelopen week maakte wij op deze pagina al melding van de overval op ons kantoor in Moerka pelle. Deze overval, die op dinsdag 22 april om 9.40 uur plaatsvond, is gelukkig naar omstan digheden goed afge lopen. Onze klanten en medewerkers is fysiek geweld bespaard geble ven en de daders heb ben hun inspanningen niet weten te verzilve ren. Toch heeft deze laffe daad een diepe indruk achtergelaten bij alle medewerkers van Rabobank Zevenhuizen- Moerkapelle en de klan ten die op dat moment in de bank waren. Daarom is het temeer spijtig te moe ten vaststellen dat een dergelijke gebeurtenis tot de meest wilde verha len binnen de gemeenschap heeft geleid en dat er in de media over zaken gespeculeerd wordt omdat wij geen mededelingen over het voorval hebben willen doen. In het belang van het rechercheonderzoek hebben wij de pers doorverwezen naar de politie woordvoerder, wat ons in sommige gevallen niet in dank werd afgeno men. Via deze weg willen wij een ieder bedanken die ons een hart onder de riem heeft gestoken en zijn of haar bezorgdheid heeft getoond. Ook de zorg en betrokkenheid van de politie en het rechercheteam Hollands Midden heeft ons een hoop goed gedaan, waarvoor onze dank. Dit sterkt ons om in de laatste maanden van het bestaan van het huidige kan toor Moerkapelle verder te gaan.Toch hebben we gemeend om enkele maatregelen omwille van de veilig heid door te voeren. Gevolgen voor dienstverlening Moerkapelle De openingstijden zijn gewijzigd; van maandag tot en met vrijdag zijn we van 9.00 tot 16.00 uur geopend. De vrijdagavondopenstelling is komen te vervallen.Vanaf 1 juli zullen wij weder om het zomerrooster van vorig ja» invoeren, waarbij we tot 12.00 uur geopend zullen zijn. Deze openingstij den continueren wij tot het moment dat we naar het nieuwe pand overgaan. Tevens wordt de schuifdeur welke toe gang geeft tot de bankhal handmatig door de mede werk(st)ers geopend mogelijk nadat het legitimatiebewijs getoond is. Er zal geen uitgebreid advies meer gegeven worden op het kantoor in Moerkapel le, Verder dienen geldbedragen boven 2.500 van tevoren besteld te wor den. Daarbij bestaat de mogelijkheid dat deze in Zevenhuizen afgehaald dienen te worden. Wij vragen uv begrip voor deze wijzigingen die wij ook voor uw veiligheid moeten door voeren. Wij zullen ons door deze daad niet uit Moerkapelle laten wegjagen maar de Veiligheid en plezier in he werk vormen daarbij wel een absolute randvoorwaarde. mmi

Hart van Holland | 2003 | | pagina 2