RENOVATIE HOSPICE- HUIS VAN START LUI E I -^4 BERICHTEN Dirk Schouten GERANIUMMARKT in'tWeU WIE GEEFT HOSPKE-HUIS EEN NAAM? Stichting Cordaid Cordaid milieberichtt Opbaargelegenheid o.a.: Wanneer de tijd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd Telefoon OIO 522 27 90 Boskoop Moerkapelle Waddinxveen Zevenhuizen Regio p- CHRY QRGEN^Ü^I 29.000 exemplaren Hart van Holland 1 mei 2003 Lionsclub Zevenhuizen organiseert zaterdag 3 mei op het gemeentehuisplein van 8.00-15.00 uur met duizenden geraniums en andere eenjarige perkplanten. Opbrengst voor "Herinrichting poliklinieken Suriname" waarbij de opbrengst zal worden verdubbeld door: Deze ruimte is beschikbaar gesteld door de Haij Van der Wende advocaten Zijn werk, zijn kracht. zijn interesse voor het leven, zijn moed, zo sterk, hij heeft er alles voor gegeven. Met grote verslagenheid delen wij u mede. dat in zijn vertrouwde omgeving plotseling is overleden mijn lieve man, onze zorgzame vader, opa en oud-opa op de leeftijd van 82 jaar. Zevenhuizen C.H. Schouten- van der Kraan Boskoop Nel en Harm Bob en Tessa Caitlin Peter en Corrie Amber, Mark Danny en Marlies Ferry, Wesley Ron en Joyce Conny en Patrick Zevenhuizen Corrie en Nic Nicole en Peter Djuna, Kjell Iris en Ferry Cain, Liam, Luca 22 april 2003 Korte Zijde 6 2761 BB Zevenhuizen De crematie heeft plaatsgevonden op zaterdag 26 april in het crematorium IJsselhof, Goejanverwelledijk te Gouda. Rouwkamers Zevenhuizen: Zuidplasweg 3 Moerkapelle: Akkerweg 84 Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Zevenhuizen-Moerkapeile, TEL. 0180-328094 Vooraf regelen van uw DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERUJDEN uitvaart mogelijk UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ■Mtl&S IÉ j Uitvaartverzorging ^^van den Bogerd Zorgverlening tor in het kleinste detail Hoekeindseweg 50 - 2665 KE Bleiswljk Jeanne Matze-Koch Marian v.d. Bogerd-Kind ,0««>a - De renovatie van de efinitieve huisvesting van het Midden-Holland aan de Ridder van Catsweg 67 in ouda is woensdag 23 april met symbolische handeling offi- eel van start gegaan. V°or die handeling waren uit genodigd de vertegenwoor- ,n oigers van de twee hoofd- Stirk!°rs Stichting De Wijk en dien '~let Oudemannenhuis), Qelix ?anschaf van het pand mo- een ^ebben gemaakt dan wel aan sHu°stantiële bijdrage leveren een verbouwing. Zij haalden muurtje om waarmee het start sein werd gegeven voor de renova tie van het nog dit najaar te ope nen pand. Een hospice kan het beste worden omschreven als een gastvrij huis voor mensen in hun laatste dagen. Het hospice Midden-Holland staat open voor mensen van alle gezind ten uit de regio, die de plaatsen Bergambacht, Bodegraven, Bos koop, Gouda, Nederlek, Ouder kerk, Reeuwijk, Schoonhoven, Vlist en Waddinxveen omvat. Momen teel maakt men nog gebruik van de tijdelijke huisvesting in de Savel- berghof. Voor meer informatie:0182-399144. Inbraak woning: Tussen vrijdag 25 april 22.00 uur en zaterdag 26 april 09.00 uur heeft er een inbraak plaatsgevonden in twee woningen aan het Sperwerhof. Toegang tot beide woningen werd verschaft door middel van het openbreken van het slot van de achterdeur. Bij een van de woningen werden twee telefoons weggenomen bij de an dere woning is nog onbekend wat er is weggenomen. Overval op bank: Dinsdag 22 april omstreeks 9.40 uur heeft een ge wapende overval plaatsgevonden bij de Rabobobank aan de Dorps straat. Twee gemaskerde mannen kwamen de bank binnen en eisten onder bedreiging van een op een vuurwapen gelijkend voorwerp geld van een medewerkster. De verdachten zijn er vervolgens met een onbekend geldbedrag vandoor gegaan met de auto en in de rich ting van de Herenweg weggere den. De verdachten zijn vermoede lijk op de Hollevoeterlaan in een andere auto gestapt. Het eerste voertuig werd daar ook aangetrof fen. Uit onderzoek is gebleken dat beide voertuigen afkomstig zijn van diefstal. De politie heeft direct in de omgeving een onderzoek in gesteld maar geen personen aan gehouden. De politie heeft de overval in onderzoek en is op zoek naar getuigen. Zij kunnen contact opnemen met de politie via tele foonnummer 0900 - 8844 (lokaal tarief). Tasjesroof: Een 64-jarige vrouw uit Waddinxveen is op woensdag 23 april rond 11.45 uur van haar schoudertas beroofd door een nog onbekende man die zich op een fiets verplaatste. De vrouw liep over het Jan van Bijnenpad toen de man hinderlijk om de vrouw heen ging fietsen. Plotseling pakte hij de schoudertas van de vrouw en reed er mee weg. Een inderhaast inge steld onderzoek door de politie le verde tot op heden nog geen resul taat op. De politie stelt een nader onderzoek in. Vechtpartij: De politie kwam op vrijdag 25 april rond 23.50 uur op de Kerkweg-Oost nabij de Hefbrug tussenbeide bij een vechtpartij. In een uitgaansgelegenheid kregen de jongeren onenigheid en buiten kwam het tot een handgemeen. Een 18-jarige jongeman uit Wad dinxveen liep averij aan de tanden op. Hij mist er enkele van. Hij deed aangifte van dit geweld. De politie hield twee inwoners van 20 en 19 jaar aan, als verdachten van dit ge weld. Na hun verhoor werden ze weer op vrije voeten gesteld. Daar bij deed één van hen aangifte van geweld door het eerder genoemde slachtoffer. De politie heeft de zaak in onderzoek. Inbraak woning: Tussen vrijdag 25 april 20.45 uur en zaterdag 26 april 1.15 uur heeft er een inbraak in een woning plaatsgevonden in een woning aan de Bonenakker. Toe gang tot de woning werd verschaft door middel van gaatjesboren waarna de klink van de deur werd ontgrendeld. Weggenomen werd kleding en sleutels. Onder invloed rijden: De politie hield op donderdag 24 april rond 00.05 uur op de Swanlaweg een 53- jarige automobilist uit Nieuwer- keric aan den IJssel aan. De man verkeerde onder invloed van alco hol. De uitslag van de ademanalyse was 550 ug/l. limiet 220 ug/l.) De politi maakt proces-verbaal op tegen de verdachte. Snelheidscontroles: De politie heeft afgelopen twee weken lasercontro les gehouden op het Zuideinde. Op donderdag 24 april werd gecontro leerd tussen 7.30 en 09.00 uur. Er werden in totaal twintig bestuur ders bekeurd. De hoogstgemeten snelheid was 114 km/u, terwijl de maximumsnelheid 60 km/u is. Het rijbewijs van de 31-jarige bestuur der uit Capelle aan den Ijssel werd ingevorderd. Op donderdag 17 en woensdag 16 april werd eveneens 's morgens gecontroleerd. Donder dag werden er elf bestuurders be keurd. Op woensdag werden twee bestuurders betrapt op te hard rij den. De hoogstgemeten snelheid was 90 km/u. De politie blijft de ko mende tijd controleren op snel heid. Bedrijfsinbraak: In een bedrijf aan de Bredeweg is tussen donderdag 24 april 18.00 uur en vrijdag 25 april 09.45 uur ingebroken. Men heeft een voordeur geforceerd om binnen te komen. Vervolgens kon hierna een roldeur worden geo pend. Binnen werden diverse ruim ten doorzocht. Er werden onder andere vijverpompen en geld weg genomen. Getuigen die iets ver dachts gezien hebben worden ver zocht contact op te nemen met de politie via telefoonnummer 0900 - 8844 (lokaal tarief) Aanrijding rijden onder invloed: Op zaterdag 26 april omstreeks 12.00 uur hield de politie een 54-ja- rige man uit Zevenhuizen aan op de Dorpsstraat. De man was even tevoren tegen een geparkeerde auto aangereden. Van de man werd een ademanalyse afgenomen waarbij de uitslag 965 ug/l was (li miet 220 ug/l). Van de man werd zijn rijbewijs ingevorderd. Tegen de man wordt proces-verbaal opge maakt en hij kreeg een rijverbod van 12 uur. Verkeersongeval: Op zondag 27 april omstreeks 16.30 uur vond een aanrijding plaats op de Swanlaweg tussen een personenauto en een bestelauto. Een 34-jarige automo bilist uit Voorburg reed over de Swanlaweg in de richting van Moerkapelle. De automobilist sloeg linksaf naar een tankstation aan de linkerzijde van de weg. De automo bilist reed hierbij over de doorge trokken streep op de weg. Een 26- jarige bestelautobestuurster uit Zoetermeer reed achter de auto en zag te laat dat deze afremde. Een aanrijding was het gevolg. Een 29- jarige vrouw uit Voorburg, een in zittende van de automobilist werd voor controle overgebracht naar het Lange Land Ziekenhuis in Zoe termeer. Pogingeninbraak: In Zevenhuizen zijn in de nacht van zaterdag 26 op zondag 27 april meerderde pogin gen tot inbraak en inbraken ge pleegd. In de Leliestraat hoorde een bewoner 's nachts geluiden. Toen hij poolshoogte nam, zag hij dat er ingebroken was door een deur te forceren. Er was echter nie mand meer te zien. Vooralsnog mist hij niets. Elders in de Lelie straat bleef het bij een poging. In de Asterstraat werd ook door een deur te forceren ingebroken. Ook hier zijn geen goederen meegeno men. Op de Noordelijke Dwarswe- tering en in de Goudsbloemstraat bleef het bij een poging. Zakkenrollers - Zakkenrollers wer ken het liefst daar waar veel men sen bij elkaar zijn. Bijvoorbeeld bij evenementen of winkelcentra. De laatste tijd wordt winkelcentrum de Reigerhof in Nieuwerkerk aan de IJssel druk bezocht door zakken rollers. De politie surveilleert zeer regelmatig in burgerkleding en in uniform, maar de diefstallen van portemonnees blijven doorgaan. Let dus goed op uw portemonnee! Zoals vaak kan de kans slachtoffer te worden, door wat simpele maat regelen, een heel stuk afnemen. - Neem niet meer geld mee dan u nodig heeft. - Berg pasjes en grote hoeveelhe den geld gescheiden op. - Let bij het pinnen bij de kassa op of er niemand mee kijkt. - Doe uw portemonnee in uw binnenzak of in een halstasje en nooit los in uw boodschappentas of -mand. - Let goed op uw hand- of schou dertas, juist bij inkopen doen wordt u snel afgeleid! - Let op in gedrang, u bemerkt dan niet dat u wordt bestolen. - Wordt u door een onbekende aangesproken, wees dan alert! Mocht het zo zijn dat ondanks alle inspanningen u toch gerold wordt van uw portemonnee blokkeer dan zo spoedig mogelijk uw pasjes en doe aangifte bij de politie. Regio - De Stichting Hospice Midden-Holland doet een oproep een naam te bedenken voor het nieuwe onderdak van het hospice aan de Ridder van Catsweg 67 in Gouda, dat nog voor het eind van dit jaar zal worden geopend. Tot nu toe staat het pand plaatselijk vooral bekend als 'de witte villa' of als 'villa kakelbont'. Maar het be stuur van de Stichting Hospice Midden-Holland zou graag een meer toepasselijke naam voor het huis hebben. In het hospice kunnen mensen van alle gezindten uit de regio hun laatste dagen doorbren gen in een huiselijke omgeving, als het eigen huis daartoe geen moge lijkheden biedt. Men zoekt niet alleen- een naam voor het pand zelf maar tevens voor de vijf gastenkamers. De namen voor de kamers zouden dan in relatie tot de naam van het huis moeten staan. Om de fantasie op weg te helpen: stel dat het huis Sterrenhemel genoemd zou wor den, dan zouden de kamers namen van sterrenbeelden kunnen krijgen. Voor de winnaar/winnares wordt een attentie ter beschikking ge steld. Voorstellen kunnen tot 1 juli per post (duidelijk naam en adres vermelden) of per e-mail worden gestuurd naar: Hospice Midden- Holland, Savelberghof 82, 2805 RW Gouda; e-mail: hospicemiddenhol- land@hotmail.com GROTE SORTERING PERKPLANTEN GERANIUMS (STAM) FUCHSIA'S STAMMARGRIETEN Alles voor de groentetuin, o.a. sap-, vlees- en kerstomaten, witvrije geënte komkommer-, meloenen-, peper- en paprikaplanten. Bonenstokken, meststoffen, zaden, tuinkruiden, kroten-, aardbei-, prei-, andijvie-, sla-, koolplanten enz. Broeiramen. KWEKFR1.I Bi CHRYSANTENSTEKKEN VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Zevenhuizen-Moerkapeile, Oud Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl www.hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-kiaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en inge zonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tussen 18.00 en 20.00 uur: 0172-217615

Hart van Holland | 2003 | | pagina 3