Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente pagina 4 Gemeenten ieuws VERRUIMING OPENINGSTIJDEN BURGERZAKEN GGD MIDDEN- HOLLANP GESLOTEN VERGADERSCHEMA NATIONALE HERDENKING 4 MEI 2003 19.40-19.50 uur: 19.50-19.55 uur 19.55 -19.59 uur 19.59-20.00 uur: 20.00 uur 20.02 uur: 20.03uur WELSTANDCOMMISSIE VERGADERINGEN STANDPLAATS PROJECT JIP/JOP-BUS RAADSVERGADERING 6 mei 2003 VLAGGEN OP 4 EN 5 MEI BOUWZAKEN BESLUITEN ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WWW.ZEVENHUIZEN-MOERKApÈlÏ^!^ WEEK 18 Met ingang van woensdag 7 mei a.s. zijn de openingstijden van de sectie Burgerzaken verruimd. Vanaf deze datum is de sectie ook op elke eerste woensdag van de maand open van 17.00 - 20.00 uur. U kunt dan terecht voor o.a. het aanvragen van uw pas poort, rijbewijs en uittreksel uit het bevolkingsregister. U wordt verzocht om voor baliehandelingen die langere tijd in beslag nemen (bijv. een geboor teaangifte) op de reguliere opening stijden van 08.30 - 12.00 uur langs te komen. Vergeet niet dat u zich bij alle baliehandelingen moet legitimeren. De openingstijden van de sectie Bur gerzaken zijn vanaf 7 mei a.s. dan als volgt: maandag t/m vrijdag: 08.30 - 12.00 uur; dinsdagmiddag 14.00 - 18.00 uur; elke eerste woensdag van de maand 17.00 - 20.00 uur. Maandag 5 mei a.s. zal het Midden- Holland huis en dus de GGD Midden- Holland en de Milieudienst Midden- Holland gesloten zijn. Bij de Nationale Herdenking worden alle burgers en militairen herdacht, die sinds het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog tot op heden, wanneer of waar ook ter wereld, in het belang van het Koninkrijk of tijdens vredesmissies van internationale organisaties zijn gevallen dan wel door oorlogshandelingen en terreur zijn omgekomen.De Nationale Herdenking is niet alleen herdenken van diegenen die hun leven verloren, maar houdt ook bezinning in op heden en toekomst. Programma Nationale Herdenking: 18.00 uur: 19.00 -19.40 uur: Aansluitend Vlag halfstok Herdenkingsdienst Nederlands Her vormde kerk Zevenhuizen Luiden klok Nederlands Her vormde kerk Muziek door "De Kleine Trompet ter" Schoolkinderen van groep 8 van de Scholen de "Eendragt" en "het Reigerbos" lezen hun eigen gedicht voor Trompetsignaal Stilte Trompetsignaal Toespraak drs. J.D. Westendorp 2 coupletten Wil helmus. Uitnodiging kransleggingen: - Burgemeester en echtgenote namens de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle. - Organisaties, verenigingen, instellin gen en inwoners. - Alle aanwezigen om langs het monu ment te lopen en evt. bloemen te leg gen. Vanaf 20.00 uur tot 2 minuten daarna wordt op de herdenkingsplaats en naaste omgeving volkomen stilte in acht genomen. Ook elders wordt men verzocht deze plechtige stilte in acht te nemen. Met het oog op het karakter van de Nationale Herdenking is het wenselijk dat in sportlocaties, kantines en horeca- inrichtingen van 19.30 uur tot 20.30 uur de exploitatie zodanig geschiedt, dat het vermakelijkheidsaspect zo veel mogelijk ontbreekt. Raad Commissie I Commissie II 6 mei 2003 19 mei 2003 20 mei 2003 De openbare vergaderingen vinden plaats in de raadszaal van het gemeen tehuis. De aanvang is 19.30 uur. In het gemeentehuis kunt u de agen da's, notulen, besluitenlijsten en voorstellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerkapelle, "Swanla" te Zevenhui zen, "De Vierkap"te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zeven huizen is een plek ingericht met gemeente-informatie. Tevens kunt u deze stukken raadplegen via de gemeentelijke website www. zevenhuizen-mo erkap elle.nl Welsta ndsvergaderi ng Op maandag 5 mei om 13.15 uur ver gadert de,welstandscommissie in het gemeentehuis. In deze openbare ver gadering worden bouwaanvragen in de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle behandeld. Het gemandateerde lid van de welstandscommissie beoor deelt de bouwaanvragen. De agenda ligt bij de sectie VROM ter inzage. Regionale welstandscommissie Op donderdag 8 mei van 15.00-17.00 uur vergadert de regionale wel standscommissie Delft-, Schieland en Gouwestreek in het gemeentehuis. In de regionale welstandscommissie worden bouwaanvragen uit de regio behandeld en beoordeeld. Het betreft o.a. bouwaanvragen die strij dig zijn met de redelijke eisen van welstand en grote beeldbepalende panden. De agenda ligt bij de sectie VROM ter inzage. Gedurende de periode van mei tot en met 5 juli 2003 kan de jeugd wekelijks op vrijdag vanaf 15.30 - 18.00 uur de Jip/Jop-bus bij het skate- terrein aan de Leliestraat bezoeken. In de bus kan de jeugd informatie krijgen over uiteenlopende onder werpen zoals: scholen, sport, drugs, hulpverlening en gezondheid. Tevens Enkele agendapunten zijn: - Spreekrecht voor belangstellenden. Indien u van het spreekrecht gebruik wilt maken> dient u zich voor aanvang van de vergadering aan te melden bij de raadsgriffier, de heer H. Sterken, telefoon 0180- 637713. - Voorstellen waarover op grond van de behandeling in de commissies geen discussie meer wordt ver wacht en direct kan worden beslo ten: a. ingekomen stukken en mede delingen. b. Voorstel tot het afwikkelen van een planschadeverzoek van bewoners van de Noordelijke Dwarsweg te Zevenhuizen. c. Voorstel inzake de liquidatie van de gemeenschappelijke regeling Be- stuursacademie Zuid-Holland. d. Voorstel tot het goedkeuren van de jaarrekening 2001, alsmede de begroting 2002 en 2003 van de Stichting Uitvaartcentrum Zeven huizen. e. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor het vervangen van het noodlokaal bij de openbare basisschool 't Reiger- bos te Zevenhuizen. - Voorstellen waarover op grond van de behandeling in de commis sies discussie wordt verwacht voor dat tot besluitvorming wordt over gegaan: a. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het plaatsen van warmteopslagtanks. b. Voorstel tot het benoemen van een lid in de gemeentelijke Monu mentencommissie. c. Voorstel tot het benoemen van een lid in het bestuur van de Stich ting Bejaardenhuisvesting Zeven huizen. d. Voorstel tot het vaststellen van een Verordening commissie bezwaarschriften 2003. e. Voorstel tot het vaststellen van een Verordening Programmaraad Bergschenhoek, Capelle aan den IJssel, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle. f. Initiatiefvoorstel van de fractie van de PvdA tot het opstellen van een Minima Effectrapportage. g. Initiatiefvoorstel van de fractie van de PvdA inzake de Subsidie kan men ook andere jongeren ont moeten voor een computerspelletje, om een tijdschrift te lezen of om te tafeltennissen (bij mooi weer buiten). Naast een JlP-werker is in de bus ook een sportwerker aanwezig die in samenwerking met de jongeren ver schillende sportactiviteiten zal opzet ten. verordening ophalen oud papier. h. Voorstel tot verkoop van grond en het beschikbaar stellen van een startkrediet voor het bouw- en woonrijpmaken c.a. van een loca tie voor een huisartsenpraktijk te Moerkapelle. i. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een startkrediet voor de ontwikkeling van de plannen Dorpsstraat te Zevenhuizen. j. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet in verband met de organisatieontwikkeling. Graag doen wij een beroep op de inwoners van onze gemeente om op 4 en 5 mei a.s. te vlaggen. Volgens de vlaginstructie gelden de volgende regels: - Op 4 mei dodenherdenking, half stok vlaggen van 18.00 tot zonson dergang 21.10 uur zomertijd). - Op 5 mei de vlag hijsen vanaf 9.00 uur tot zonsondergang 21.10 uur zomertijd). Ingekomen aanvragen bouwvergunning: Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat zij de volgende aanvragen om bouwvergunning hebben ontvangen: - aanvraagdatum: 16 april 2003, BLV2003/0023: J. Hennip voor het vergroten van de hal en berging op het perceel Bilderdijkstraat 8 te Zevenhuizen; -aanvraagdatum: 16april 2003, BL/2003/0024: H. Lagen dijk voor het bouwen van een schuur op het perceel Moerkapelsezijde 96 te Moerkapelle; - aanvraagdatum: 24 april 2003, 61/20034)004: van den Akker Accountants BV voor het vergroten van een kan toorruimte op het perceel Noordetrtde 23 te Zevenhuizen. Verleende bouwvergunningen/vrijstellingen/beschikkir, gen melding bouwplan - GJ. Clazïng te Zevenhuizen, bouwvergunning voor het bouwen van een bedrijfsruimte, plaatselijk bekend Bier- hoogtweg 13 (verzonden 17 april 2003); - A. IJzermc Zijde 26 te Zevenhuizen (verzonden 17 april 2003); - J.L Paul te Zevenhuizen, bouwvergunning voor een over- 2a te Zevenhui - W.van Vliet te Maasland, bouwvergunning voor het ver groten van de bedrijfswoning, plaatselijk bekend Oogst- pad 13 te Moerkapelle (verzonden 17 april 2003); - Exploitatiemij Gazing b.v. te Zevenhuizen, bouwvergun ning voor het plaatsen van twee tanks en een zuiverings installatie, plaatselijk bekend Bierhoogtweg 17 te Zeven- hutzen (verzonden 17 april 2003); - Hoogheemraadschap van Schieland te Rotterdam, bouw vergunning voor het vernieuwen van het gemaal en vrij stelling van de voorschriften van het bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1990", plaatselijk bekend Tweemans- polder te Zevenhuizen (verzonden 17 april 2003). Bezwaar verleende ($Sogp)vergunningen U kunt bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen. De bezwaartermijn bedraagt 5 weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende tij de president van de rechtbank Den Haag vragen om een voorlopige voorziening (dit betekent dat hij een speciale regeling kan treffen voor de periode dat het bezwaar schrift nog in behandeling is). Het adres van de rechtbank is: Postbus 20302,2500 EA Den Haag. Tervisielegging bouwplan Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerka pelle maken bekend, dat vanaf 2 mei 2003 gedurende vier weken, ter gemeentesecretarie, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, het volgende bouwplan ter inzage ligt van: - A.H, Stifting voor het vergroten van een dakkapel op de voor- en achterzijde van de woning Kratoniaan 96 te Zevenhuizen. Het bouwplan ligt in het bestemmingsplan "Dorpsgebied Zevenhuizen" en is in strijd met de bestemmingsplanvoor schriften van het geldende bestemmingsplan. Wij zijn voor nemens medewerking te verlenen aan dit bouwplan via een vrijstel!ingsprocecfure. Alvorens hieromtrent een beslissing te nemen wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van de tervisielegging. i.e. van 2 mei tot en met 2 juni 2003 tegen het verlenen van de vrijstelling bedenkingen bij ons in te dienen. Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle hebben besloten de navolgende vergun ningen/ontheffingen te verlenen aan: *La Baraque voor de sluitingstijd van 01.00 uur tot 04.00 uur in de nacht van 30 april op 1 met 2003, in verband met de viering van Koninginnedag 2003. De Vereniging voor Openbaar Onderwijs voor het plaat sen van een schietstand tijdens de viering van koninginne dag op 30 april 2003 *Het Oranjecomité Moerkapelle voor de organisatie van diverse activiteiten op 30 aprii en 5 mei a.s., het verstrek ken van zwak-aicoholhoudende drank op 30 april 2003 en om gebruik te maken van de geluidsinstallatie. *Het Oranjecomité Zevenhuizen voor de organisatie van diverse activiteiten op 30 april 2003, het verstrekken van zwak-aicoholhoudende drank, om gebruik te maken van de geluidsinstallatie en voor het houden van helicopter- viuchten boven het perceel van de heer J. Eindhoven *De een Moerkapelle. De heer W.A. de Wild voor de verkoop van heliumballon- nen op 30 april 2003 in de Dorpsstraat te Zevenhuizen, ten behoeve van de Koffiebar Meet-lnn en het project Livingstone Afrika. Bezwaar verleende vergunningen/ontheffingen U kunt op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethou ders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bi] de gevolgen van de verleende vergunning/ontheffing De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezendingluitrer Tafeltennisvereniging TZM voor de organisatie van i trimioop op 30 april 2003 van 10.00 tot 16.00 uur in een oezwaarsenrm ingediend, dan Kan ook een vei^- om voorlopige voorziening worden ingediend bij de Presi dent van de Arrondissementsrechtbank, postbus 20302 2500 EH Den Haag. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 Alarm Alarm 112 Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Burgerzaken is elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids vo°r overige informatie

Hart van Holland | 2003 | | pagina 4