KUMOPGROEP BEGINT ZEILSEIZOEN MEDAILLES VOOR TOOS TURNERS AGON JONGENS 1 KAMPIOEN BEDRIJVEN-/INSTELLINGEN- T0ERN00I JEU DE BOULES FAMILIEREGERING BIJ WADDINXVEENSE SCHAKERS? DISCO'S IN HET ZUIDHONK POPULAIR CONCERT DIE GOUWE SANGHERS EN HARMONIE DE PIONIER' pagina 13 Volleybal Waddinxveen - In het Zuidhonk wordt zaterdag 10 mei de laat ste kinderdisco van dit seizoen gehouden. Het discoseizoen wordt afgesloten met de muziekdag, die dit jaar voor het eerst geheel in het teken staat van live muziek en is omgedoopt tot Wokkelpop. De kinderdisco van 10 mei begint om 18.30 uur en duurt tot 20.00 uur. De entree bedraagt 1.50. Om 21.00 uur begint de 30+ avond. Ook voor deze avond geldt dat het de laatste is in dit seizoen. Deze disco is speciaal afge stemd voor deze leeftijd, dus veel jaren '70, '80 en '90 muziek. De entree bedraagt 5,-. Waddinxveen - Het was vroeg op staan zaterdagochtend voor de leden van de scouting Klimop- groep. Het jaarlijkse omvaren stond op het programma. Het zeil- seizoen gaat beginnen, dus werd het tijd om de acht zeilboten te water te laten. In de wintermaan den is er hard gewerkt om de boten zeilklaar te maken. Na twee uur roeien over de Gouwe arriveerden de boten in Gouda, waar een sluis en enkele bruggen de scouts toegang gaven tot de binnenstad. De Kleiwegbrug zorg de voor een verplichte rustpauze tot twee uur, waardoor er even tijd was om de stad in te gaan. Vervolgens werd de tocht voortge zet richting de vaste ligplaats aan de Reeuwijkse plassen. Het re genachtige weer weerhield de zeil- fanaten er niet van om nog even een rondje extra te zeilen waarna, aan het einde van de middag de boten werden aangemeerd en de spullen werden opgeruimd, (fot o klimopgroep) Voor meer informaite en meer foto's: www.klimopgroep.nl. Rotterdam/Waddinxveen - In Rot terdam-Zuid werd zaterdag 3 mei een Open Jongensdag gehouden. Van de negen deelnemende tur ners van Toos gingen er vijf naar huis met een medaille. Tim van Agten turnde in niveau LOS 7. Een goed geconcentreerd geturnde wedstrijd leverde hem zeer terecht een zilveren medaille op. Mats Kuystermans turnde in ni veau LOS 5. Door een knieblessure kon hij niet alle onderdelen turnen, waardoor een hoge klassering niet haalbaar was. Lesley van Hof ver toonde zijn kunsten in niveau LOS 4. Na een uitstekende wedstrijd mocht hij de hoogste trede van het podium bestijgen. Bas van Agten en Dennis van Hof beconcurreerden elkaar en hun tegenstanders in niveau LOS 2. Beide heren turnden een goede wedstrijd en Bas, die de onderlinge strijd van Dennis won, mocht net als zijn broertje Tim een zilveren plak meenemen. De andere vier TOOS-turners kwa men uit in de niveau's van de Na tionale Wedstrijdsport (NWS). Daan Koedoot is de Benjamin van de he- renkeurploeg en is pas zes jaar oud. Hij turnde zijn eerste echte zes kamp bij de "benjaminnen" Daan mag zeer tevreden terugkijken op zijn debuut met een vijfde plaats. Sander de Graaff turnde een ijzer- sterke wedstrijd in het niveau Pupil-C en was veruit de beste: de gouden medaille was zeer ver diend. Tenslotte kwamen Wouter de Graaff en Daan Vermeij uit in ni veau Jeugd-C. Wouter won de onderlinge strijd en mocht een zil veren medaille aan zijn verzame ling toevoegen. Boskoop - Nadat Agon/Tourpoint J1 middels een 3-0 thuis-overwinning °P naaste concurrent Netwerk J1 een gedeelde eerste plek had weten te bemachtigen, moest er op neutraal terrein een beslissings wedstrijd gespeeld worden om uit 'e maken wie zich kampioen van deze jeugdvolleybal-klasse mocht noemen. ^gelopen zaterdag stonden er wee tot in de tenen geladen teams tegenover elkaar in de sporthal van Oudewater. Netwerk, dat na een gelijkspel en bovengenoemd ver- lles. er op gebrand was de winst ntee naar Pijnacker te brengen, en Agon, dat zijn goede eindrace in de Poule beloond wilde zien met een oeker. Beide teams begonnen nerveus aan oe wedstrijd. Agon, niet geheel ompleet - buitenspeler Rick zat oet een blessure op de tribune-, Jaakte evenwel minder fouten an de tegenstander en bouwde en snel gevormde voorsprong van Punten uit naar 7 (14-21) dankzij goede serveerbeurt van Maks. De Bart Waddinxveen - Frankrijk is voor veel Nederlanders het vakantieland bij uitstek. Velen komen in die va- kantietijd in aanraking met het jeu de boules via toernooitjes op de camping of partijen die op het dorpsplein in de vakantiebestem ming door de lokale bevolking worden gespeeld. Men raakt in de ban van de gepassioneerdheid waarmee dit ogenschijnlijk simpele balspel wordt gespeeld, koopt zelf- een set recreatieboules in de plaat selijke supermarkt en gaat met fa milie en vrienden een partij spelen. Voor de meesten is het dan na de vakantie afgelopen. In Nederland komt men er niet meer aan toe. Wat in Frankrijk als een heuse sport wordt ervaren, wordt in eigen land afgedaan als een bezigheid voor ouderen. Niet zo vreemd, want in Frankrijk ziet men overdag over het algemeen ouderen dit spel spelen. Maar men heeft geen besef van het feit dat de jongeren die tot de wereldtop behoren overdag wer ken en pas 's avonds gaan spelen als de toeristen voor hun tent of cara van zitten. Op de zaterdag- en zon dagmiddagen krijgt de Jeu de Bou les Vereniging aan de Alberdingk Thijmlaan nogal eens wat aanloop van mensen die een wandeling gaan maken in het Gouwebos. Men komt het terrein op, kijkt, vraagt en zegt dat men het een vreselijk leuk spel vindt en het vaak op de camping speelt. De Jeu de Boules Vereniging Waddinxveen wil dit enthousiasme bij de mensen vast houden en bevorderen. Daarom wil zij in de maand juni op de woens dag- en eventueel de donderdag avonden een toernooi organiseren voor bedrijven en instellingen in en rondom Waddinxveen. Ter voorbe reiding op de vakantie kan merf hier, onder bekwame leiding van de ervaren verenigingsleden, de nodige techniek en tactiek opdoen, zodat wellicht met succes aan een campingtoernooi deelgenomen kan worden. Het toernooi wordt gespeeld in de vorm van tripletten, teams van drie spelers, die elk met twee boules spelen. Zij die al over eigen boules beschikken kunnen deze gebruiken en voor hen die deze niet hebben is op de vereniging een beperkt aan tal boules beschikbaar. Voor het winnende team is er een wisselbe ker en ook voor de nummers twee en drie is er een herinneringsbeker. De kosten van deelname bedragen 9,- per team. Belangstellenden kunnen tot 31 mei inschrijven via het emailadres jeu.de.boules.wad@zonnet.nl onder vermelding van de naam van het deelnemende team. Mocht dit toernooi aanslaan, dan is het de be doeling dat het een jaarlijks terug kerend festijn wordt. Voor meer in formatie: 06-23192926. KERKDIENSTEN - 11 mei Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Woord com muniedienst Werkgroep CD. Ontmoetingskerk 11.15 uur The maviering pastor W. v.d. Meer. Geref. kerk 9.30 uur ds. L.J. Schol ten. Herv. Kerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. K. de Vries; 16.30 uur ds. E. Brink. Herv. Conf. De Rank 10.00 uur ds. M.A. Bos; 18.30 uur ds. C. van den Berg. Boskoop De Stek 9.30 uur ds. J.A. van Hooij- donk. Geref. kerk 9.15 uur ds. J.H. Lan- gelaar; 11.00 uur ds. M.D. van der Giessen; 18.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds M. Golverdingen. Vrijz. Prot. Gel. Gem. 10.00 uur ds. A.A. In 't Veld. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur D. Wijker. Christengem. Bethel 9.30 uur Ga by Hetyey Benthuizen Geref. Gem. 9.30 uur Leesdienst; 19.15 uur ds. Zippro. Herv. Gem. 9.30 uur ds. J.H. Lam- mers; 18.00 uur PJK. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Waddinxveen/Boskoop - Op uitno diging van de Zonnebloem geven op zaterdag 10 mei het Regioman nenkoor 'Die Gouwe Sanghers' o.l.v. Jeroen Bosman en harmonie 'De Pionier' o.l.v. Peter Kleine Schaars, in de aula van het ID Colle ge aan de Groen van Prinsterensin- gel te Gouda een populair concert. Aanvang 14.00 uur. widdenaanvallers Erik-Jan en werden op maat bediend en nio? volop. Netwerk kwam er t meer aan te pas (14-25). De eede set ging tot 10-10 gelijk op. waarna Agon een kleine voor sprong nam. Toen de coach van Netwerk om twijfelachtige reden de zaal uit was gestuurd door de scheidsrechter, brak het verzet en Agon pakte ook deze set met 17- 25. Een getergd Netwerk, met een nieuwe coach aan de kant, begon voortvarend aan de derde set en de Agon jongens liepen steeds weer achter de feiten aan. Er werd te slordig gespeeld. Bij 13-8 was coach Ruud al door beide time- outs heen. De harde services van Peter- Paul brachten de achterstand nog terug tot 1 punt, maar door de vele fouten werd deze set verloren met 25-21. Wakker geschud en weer volledig bij de les nam Agon direct het initiatief. De spelverdelers Marco, weer op de plaats van Je roen, en Vincent behielden het overzicht en brachten de rust terug in het team. De vers ingebrachte middenaarivaller Jeroen en buiten aanvaller Martijn pakten aanval lend als blokkerend de nodige pun ten en Agon kwam niet meer in gevaar. Onder luide aanmoedigingen wer den de laatste punten gescoord (18-25)en kon het kampioensfeest beginnen. Waddinxveen - Na de dertigste ronde in de interne competitie is de voorsprong van Erik Hennink weer iets toegenomen door een over winning op Leo van der Haven. Wim Hennink raakte met zwart tegen Ronald Dannis nauwelijks in moeilijkheden: remise na een avond lang werken. Eduard Philip- se ging met wit ten onder tegen de vindingrijke Wim van Os. Ton van Nieukerke werd door Arjan Hen nink gevloerd, ondanks de witte stukken. Hennie de Roodt kreeg een energieke aanval van Nico Dannis op zijn koningsstelling te verduren; toen die afgeslagen was, bleef er een voor Hennie gewon nen partij over. Wim Mulder gaf Wim van der Hoek een beurt. Bart van Putten heeft zich door de middengroep heengebeten en kwam nu tegen een uitgesproken zwaargewicht, Wim van Vuuren. In deze confrontatie bleef Wim meester van het terrein na een langdurige strijd. Arie Kardol bracht net mat meer dynamiek op het bord dan Ton Kuiper en won. Marco de Bruijn hield Peter de Louw in een tijdnoodduel op remi se. Albert Prins kreeg met wit via de open c-lijn de torens van Lau rens Ellers binnen, maar Laurens dreigde op de tweede rij wel on aangenaam, maar bereikte slechts remise. Herman Smitskamp maakte een volwaardig punt tegen Jan Muit. Jaap van der Heiden ging met wit ten onder tegen Hans van Offe ren. Ryan den Drijver van het vierde had tegen zijn aanvoerder. Jaap Smit, een avondvullend program ma, waarbij Jaap tijdelijk onder de druk vandaan leek te komen, maar met een verloren eindspel bleef zit ten. Dirk van Offeren overmeesterde verrassend Arie Versluis. Henk Erke- lens raakte in tijdnood het spoor bijster tegen Adriaan van der Star re en verloor. Jan Kraijesteijn ver loor tegen Kees Klaassen een pion, maar kreeg daarvoor via open lij nen een actief stukkenspel en won. Jan Klijn kreeg van Herman van Of feren een stuk cadeau en wikkelde netjes af naar de winst. Verbazing bij clubgenoten, die niet wisten, dat Jan op de schaakklas nuttige dingen had geleerd. Ook verbazing over een reeksje van twee overwin ningen door Randy Girdhari, die een week tevoren mat gezet had en nu stukwinst tegen Gerard To renbeek consequent omzette in partijwinst. Stand aan kop: 1. E.Hennink, 2. W.Hennink, 3. M.van Putten, 4. Van Os, 5. A.Hennink, 6. Van der Haven, 7. Van Wouden berg, 8. Philipse, 9. De Roodt, 10. R.Dannis. Het verschil tussen 7 en 10 is nauwelijks 60 punten, dus in die zone wordt het heel spannend. De bekerfinale gaat tussen Arjan Hennink en Eduard Philipse.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 13