TWEEMAAL GOUD BIJ EK TANG S00 DO 0PSCH00NDAG MEGA-ONTBIJT MARKEERT OPENING VAN DE ZIJDE GROOT FEEST BIJ SPEELTUIN DE ROBBEDOES NEDERLANDS HERVORMDE KERK BOSKOOP HOUDT OPEN HUIS DENKEN, DURVEN, DOEN BIJ GYMVERENIGING BOSKOOP G0SPELK0RENC0NCERT ACTIVITEITEN BIJ DE PADDESTOEL VOORVERKOOP DISCO IN DE PADDESTOEL DE WERELDWINKEL EN MOEDERDAG MOEDERDAGCONCERT EXCELSIOR ROTTERDAMSE SKIHUT IN BOSKOOP pagina 18 Hart van Holland 7 mei 2003 WAuuinxvEEN/BOSKoÖ7 Wisselbokaal Start actie 'Geef om uw kerk!' Scheuren Kosten Waddinxveen - Dave Zwanenburg en Marichelle de Jong uit Waddinxveen waren op 19 en 20 april in Engeland voor de Europese Kampioenschappen Tang Soo Do. Marichelle de Jong (2e dan) kwam uit in de poule zwarte banden dames en vocht zich al snel naar de finale, die zij op spectaculaire wijze won met goud en daardoor Europees kampioene werd. Door deze prestatie werd, zij automatisch geselecteerd voor de landenteamkampfoenschappen later op de dag. Elk land mocht een team samenstellen van vijf deelne mers van verschillende gewichtsklasse; het land met de meest gewonnen wedstrijden is kampioen. Ook hier liet de Nederlanders zien dat zij de beteren waren, Marichelle won met overmacht voor de tweede maal goud. Dave Zwanenburg deed mee in de poule rode banden en had met zware tegenstanders te maken. Het ging mooi gelijk op maar in de laatste seconde ver loor Dave met één punt verschil en werd daardoor uit geschakeld. Voor meer informatie: 0182-374341. Boskoop - 3D gym is de basis van het bewegingsprogramma, speciaal voor kinderen die extra aandacht nodig hebben. Deze aandacht richt zich vooral op de specifieke situa ties en behoeften van iedere kind afzonderlijk. Hierdoor is het moge lijk de motoriek te verbeteren waardoor het kind minder faal angst kent en bewuster leert bewe gen. De ervaring leert dat al na één seizoen een kind vrolijk en blij beweegt en dat op sportief gebied zijn/haar plaats weet te handhaven en kan doorstromen naar een sportvereniging van zijn/haar keuze. De lessen worden gegeven in kleine groepjes van maximaal 6 tot 8 kinderen. De lestijd is woens dag 17.00 - 18.00 uur in de gymzaal achter de Mendelweg. Er is nog plaats voor enkele kinderen tussen de 5 en 8 jaar oud.Voor meer infor- maite: 0182-636260. Waddinxveen - De derde Op- schoondag in Waddinxveen vindt plaats op 17 mei van 9.00 tot 12.00 uur. In tegenstelling tot vorige jaren doen dit jaar alleen die wijken mee waar de afgelopen twee jaar een relatief grote deelname was. Dit zijn de Bomenwijk, de Pettepias, Groenswaard 1, Wijk Zuid en de Oostpolderwijk. Bewoners van deze wijken kunnen zich voor deel name opgeven bij de contactperso nen van de wijken via de nieuwe coördinator wijk- en buurtbeheer Annemieke Daling (0182-624506). De bewoners van de woonvorm Nesselanden doen ook mee. Zij maken de omgeving van het Raad huisplein schoon. Deelnemende kinderen krijgen een bon voor een ijsje, die zij kunnen inleveren bij een snackbar/ijssalon in de betref fende wijk. Ook bewoners van andere wijken kunnen zich opgeven bij Annemie ke Daling. Als er voldoende deelne mers zijn in een wijk, kunnen ook zij met haar contact opnemen voor deze actie, zodat ook die wijk er weer als door een ringetje gehaald uitziet. Wijkbewoners hoeven het niet alleen te doen: de gemeente lijke opschoonwagen komt met materialen langs ter ondersteu ning. Vanuit Wijk- en buurtbeheer Oost polderwijk is het idee geopperd om een wisselbokaal in te stellen voor de schoonste wijk gedurende een jaar. De wijkteams jureren met in gang van 17 mei een aantal keren per jaar tot de volgende opschoo- nactie in 2004. Dan wordt de beker uitgereikt. Waddinxveen - Bij wijk- en speel tuinvereniging de Paddestoel wordt woensdag 7 mei een kinder bingo gehouden van 13.30 tot 15.30 uur. De entree bedraagt voor leden 1,05, niet-leden betalen 1,25. Kinderen jonger dan 7 jaar worden alleen toegelaten onder begelei ding van een volwassene. Voor volwassenen is er een klaver- jasavond op vrijdag 9 mei van 20.00 tot 23.00 uur. De entree bedraagt voor leden 1,25, niet-leden betalen 1,75. Boskoop - In samenwerking met de gemeente Boskoop houden de Dorpskernwinkeliers zaterdag 14 juni een mega-ontbijt voor heel Boskoop op de Zijde. Over een lengte van 1,2 kilometer, van ro tonde naar rotonde, komen 300 kramen te staan met zitplaatsen voor 2400 personen. Bijna ander half jaar hebben de werkzaamhe den aan de Zijde geduurd, de ople vering is een mooi moment voor een uniek evenement. Misschien zelfs goed voor een vermelding in het Guinness Book of Records, al moet dat nog even nagevraagd worden. De stunt wordt mogelijk gemaakt door de Dorpskernwinke liers, met name winkelier Ton Scheerder zet zich met veel enthou siasme in om alles tot in de puntjes geregeld te krijgen. De Zijde wordt vanaf 4.00 uur afge sloten en dan begint men de boel op te bouwen. Er wordt gerekend op veel belangstelling. Scheerder: "Dit wordt uniek, veel Boskopers Boskoop - Speeltuin de Robbedoes viert zaterdag 24 mei het 50-jarig bestaan. Dit zal plaatsvinden in de Loods van Firma de Kooter aan de Goudse Rijweg. Er hangt die dag een bord en een vlag van de Rob bedoes. De dag begint om 11.00 uur met een rommelmarkt voor de kinderen (kinderen kunnen zich tot 16 mei aanmelden voor een plekje op de rommelmarkt). Verder zullen er spelletje te doen zijn uit de jaren '50, bijvoorbeeld spijker slaan, koek happen enzovoort. Om 14.00 Waddinxveen - Voor de kinderdis co op vrijdag 16 mei, wordt maandag 12 mei van 19.30 tot 20.00 uur de voorverkoop van kaartjes gehouden. Op de avond van de disco zijn er geen kaarten meer verkrijgbaar aan de deur. De entree bedraagt 1,-.Voor meer informatie: www.paddestoel.- nl.nu Waddinxveen - Together gospel koor uit Hazerswoude en zang groep Da Capo uit Boskoop houden op 16 mei een voorjaarsconcert in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. Aanvang 20.00 uur. De entrée bedraagt 5,-, kinderen tot 12 jaar hebben gratis toegang. De koren zingen zowel Engelstalige als Nederlandse moderne gospel muziek. Op enthousiaste wijze wordt een gevarieerd programma aangeboden. Zangroep Da Capo uit Boskoop heeft sinds december 2002 een nieuwe dirigent, Jim Berben. Het koor zal tijdens dit concert voor het eerst optreden onder zijn leiding. Een combo, bestaande uit een pia nist, drummer en dwarsfluitiste be geleidt de nummers van Da Capo. Together gospelkoor uit Hazers woude wordt gedirigeerd door Jo- chanan van Driel. Voor de gelegen heid van het concert krijgt de begeleidende pianiste versterking van een drummer en gitarist. Voor meer informatie: 0 1 82-618852 of: 0172-211421. Waddinxveen - In de Wereldwinkel op het Koningin Wilhelminaplein zijn zaterdag 10 mei nog volop moederdagcadeautjes verkrijgbaar. Er is een grote sortering sieraden, kunstnijverheidsproducten, die ge maakt zijn door vrouwen en na tuurlijk "food-artikelen". Momen teel is er een actie "Zij maakt het". De vrouwen worden voor hun pro ducten rechtstreeks en beter be taald, zodat ze kunnen sparen voor hun bruidsschat en bovendien geld sparen om scholen op te richten voor hun kinderen. Zaterdag 10 mei is een aantal pro ducten te proeven, onder andere "Kaapse happies" en een noedelsa lade. ledereen is welkom. Boskoop - De Rotterdamse après skihut komt zaterdag 10 mei met de Après skihut-on-tour-show naar de Rozenburcht. De beden kers van het skihut-concept slaan hun vleugels uit en gaan regelma tig het land in om de mensen op hun geheel eigenzinnige 'skihut'- manier te vermaken. Kaarten zijn in de voorverkoop a 7,50 te verkrijgen bij Hoogduyn tweewielers in de BC straat 53 in Boskoop. willen dit vast niet missen en daar om houden we rekening met de komst van veel mensen. Het ontbijt is vanaf 9.00 uur en het leukst is na tuurlijk als de hele Zijde dan me teen vol zit. Niet alleen bewoners van de Zijde zelf maar ook uit an dere delen van Boskoop. En te den ken valt ook aan Boskoopse bedrij ven die met hun personeel kunnen aanschuiven. Laten ze hun gezin nen ook maar meenemen." De kramen worden zo neergezet dat bij eventuele regenval de men sen droog kunnen zitten, ledereen krijgt een ontbijt met broodjes, een krentenbol, beleg, een pakje jus d'orange en keuze uit koffie of thee. Er wordt gezorgd voor leven de muziek, te horen over de hele lengte van de Zijde. Omdat de Dorpskernwinkeliers hiervoor nogal wat kosten moeten maken wordt per persoon een bescheiden bijdrage van 3,25 euro gevraagd. Kaartjes zijn inmiddels te koop bij Scheerder in de winkel. Boskoop - Harmonie Excelsior geeft zaterdag 10 mei een moeder dagconcert op de markt. Aanvang 14.00 uur. Excelsior heeft voor de zomer een goed in het gehoor liggend pro gramma samengesteld. Dirigent Anton van Oosten is blij dat hij, zo kort na het winterconcert, alweer nieuwe stukken aan het publiek kan presenteren. "En dat ondanks het feit dat Excelsior een bijzonder druk concertprogramma heeft". De toehoorders kunnen zaterdag onder andere genieten van "Twink ling Flutes", "Pokémon Theme" en "Gullivers Travels". Maar ook "Music from Toy Story 2", met een solo op alt-saxofoon van Saskia Ver- mij, ontbreekt niet op het pro gramma. Na moederdag gaat Excel sior zich concentreren op de concerten in de Dorpskern op 31 mei, op uitnodiging van de Onder nemersvereniging van Boskoop, en 5 juni (ontvangst wandelaars Avondvierdaagse). Daarnaast werkt Excelsior aan een bijzonder concert in het Houtmansplantsoen in Gouda, dat gepland staat voor zondagmiddag 1 juni. "Een handicap daarbij", aldus Van Oosten, "is het feit dat we nog één slagwerker missen. Gelukkig be schikken we op het moment over twee eigen mensen en enthousi aste invallers, maar we hopen toch dat we snel weer kunnen beschik ken over drie vaste slagwerkers. Wellicht dat iemand zich meldt, na lezing van dit stukje of na het horen van ons concert. Onze con tactpersoon is secretaris Karolien Mark (0172-213717)." Excelsior nodigt het Boskoopse pu bliek en dan met name natuurlijk de moeders die alvast inkopen doen voor Moederdag, van harte uit om een poosje te komen luiste ren op de Markt. komt de NUSO-bus (speeltuinwerk Zuid-Holland) met allerlei spellet jes, waaronder een luchtkussen en skelters. Deze spelletjes zijn gratis, men mag echter een donatie doen van 0,50 euro cent, dit wordt ge bruikt voor een verjaardagcadeau voor de speeltuin, 's Middags kan er geknutseld worden en om 17.00 uur start de barbecue, een dart- toernooi en de playbackshow. Voor meer informatie en aanmel dingen: speeltuin_robbedoes@hot- mail.com. Boskoop - De Nederlands Hervorm de kerk wordt dit jaar grondig ge renoveerd. Aan de buitenkant is dat goed zichtbaèr, want de kerk staat al enekele maanden in de steigers. Dat ook het interieur wordt aangepakt, valt minder in het oog. Om de kerkleden en de bevolking van Boskoop te laten zien wat er allemaal gebeurt, houdt de kerk op zaterdag 10 mei van 10.00 tot 13.00 uur open huis. Op diezelfde dag wordt ook offici eel gestart met de actie 'Geef om uw kerk!' In feite loopt die actie al, want via nieuwsbrieven zijn ge meenteleden inmiddels geïnfor meerd. 'Geef om uw kerk!' is een actie om geld voor de renovatie bij een te brengen. De Nederlands Hervormde kerk is in Boskoop beeldbepalend. De kerk is vanwege het orgel een be schermd gebouw. Het orgel is na melijk zo uniek dat het enkele jaren geleden op de monumenten lijst werd geplaatst. De geschiede nis van de kerk gaat terug tot om streeks 1550; toen werd in het centrum van Boskoop een rooms- katholieke kerk gebouwd. Tijdens de reformatie kwam de kerk in handen van de protestanten. In 1783 werd een nieuwe kerk ge bouwd die op 1 oktober 1895 door brand werd verwoest. Daarop volg de wederopbouw en kreeg de kerk haar huidige vorm. De renovatie die nu plaatsvindt is in feite de tweede grote renovatie van deze in 1896 herbouwde kerk. De eerste grote renovatie begon in 1957 en liep door tot begin jaren zestig. Er kwamen toen nieuwe ramen, waaronder twee gebrand schilderde, die nu aan restauratie toe zijn. Wat er in die jaren alle maal werd aangepakt, is te veel om te vermelden, maar de vloer werd vernieuwd, er kwamen nieuwe banken, een nieuw kansel enzo voort. De huidige renovatie is noodzake lijk om het gebouw veiliger te maken. Ook de kerk moet voldoen aan alle wettelijke (arbo)eisen. Bo vendien begonnen in enkele muren weer grote scheuren te komen, waardoor stenen en stuc werk los kwamen te zitten. Het scheuren van de muren heeft veel, .misschien wel alles te maken met de bouw van de hef brug in 1936. Woningen die aan de zuidzijde van de kerk stonden werden toen afge broken. Tegen de kerk werd een stevige zandlaag voor de oprit van de brug aangebracht. Dit zware zandlichaam drukte in de loop van de jaren steeds steviger tegen de fundering, waardoor de muren naar binnen werden gedrukt Daardoor moest de kerk twee jaar geleden gedeeltelijk op nieuwe palen worden gezet. Kosten voor deze vernieuwde fundering- _90.000,-. De kosten van de huidige renovati bedragen 438.000,-. Het herstel van de gebrandschilderde ramen en het realiseren van een nieuw li turgisch centrum kost nog e®ns,- 97.000,-. In totaal staat de kerK' voogdij dus voor een kostenp van 535.000,-. Natuurlijk heettae kerkvoogdij de renovatie zien aa komen en is ervoor gespaard. 1° is er niet genoeg geld om alles te nancieren. Daarom wordt 9ePr beerd met de actie 'Geef om kerk!' een deel van de renovat kosten in te zamelen. Dat kan tuurlijk door schenkingen, m ook door het aangaan van ohug tieleningen. u Waarom de renovatie zoveel g kost kan iedereen tijdens het op huis op zaterdag 10 mei met eg ogen gaan zien. Het is echtimp sant om zo'n grote kerk 9e^e r. de steigers te zien. Geïnteresse den kunnen zich zaterdag w vanaf 10.00 uur melden in ontnw tingscentrum 'De Brug'. Dat op het Kerkplein vlak naa kerk.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 18