Rabobank i BELEGGEN BIJ DE RABOBANK nieuws Uw eigen plekje onder de zon? Het is tijd voor: De bank waar je lid van wordt Initiatiefgroep blij met eerste paal Zwaargewichten zorgen voor verlies Weeknieuws pagina 2 Hart van Holland 7 mei 2003 Personal Plus FondsEffect Rabobank Beheerd Beleggen L Rabo Beleggingsadvies Team van en door uw bank Pannenkoekenhuis OPENl AGENDA Op dinsdag 29 april werd door onze burgemeester Jan Westendorp de eerste paal geslagen voor een woon/winkelpand aan de Dorps straat vlak voor Albert Heijn. Hoewel Jeroen van der Berg eige naar/opdrachtgever is, waren er tij dens deze gebeurtenis nog enkele mensen blij en trots. Sinds enkele jaren zet een initiatiefgroep zich in om in Zevenhuizen tot dorpsvernieuwing te komen met behoud van de dorpse waarden. Via het aanreiken van beel den over hoe het zou kunnen worden, hebben zij inwoners en politici opge roepen mee te denken. De ont vangst van fl F E öb Beentjes, Jan Hordijk hun ideeën was allerwegen positief. Om invulling te geven aan de plan nen, werd samen met de Gemeente de stichting 'Dorpsstraat, Ons Dorp' opgericht. Van hieruit worden de plan nen nu uitgewerkt en wordt er druk gezochtbaar mogelijkheden en partij en om tot realisatie te komen. Cruciaal in de plannen is de combinatie wonen en winkelen, waardoor weer een levendige dorpskern wordt verkre gen. Dat dit alles tijd vraagt, weten de leden van de initiatiefgroep als geen ander. Zij waren heel blij met de start van de bouw van het eerste pand in de stijl en met de uitstraling van ons nieu we dorp. Op de foto moedigen zij de burgemeester van dichtbij aan. Eind van dit jaar is ons dorp een karakte ristiek pand rijker. Ook afgelopen week kwamen er veel bedrijven met cijfers. De tendens bleef overwegend positief. Ook het macronieuws viel niet tegen. Deson danks moesten de beurzen een klein stapje terugdoen. Dat gold ook voor de AEX-index, die vooral door verlie zen van de zwaargewichten 3.1% verloor. Amerikaanse beleggers kregen een stroom van macrocijfers te verwerken. Zo bleek de economische groei in het eerste kwartaal van 2003 een stuk lager te zijn uitgekomen dan verwacht. Dit was vooral te wijten aan de terughou dende consument. Ook cijfers over de huizenmarkt vielen tegen. Door het voorspoedige verloop van de oorlog in Irak lijkt het sentiment echter wel weer beter te worden. De index voor het con sumentenvertrouwen kwam in april uit op 81 en dat was veel meer dan het cij fer van 70 dat analisten verwachtten. Verder zei Fed-voorzitter Alan Green span in een toespraak dat hij voorzich tig optimistisch is over een herstel van de Amerikaanse economie in de twee de jaarhelft. De positieve tendens op cijfergebied hield aan. Zo verrasten pro ducent van huishoudelijke producten Procter Gamble en hamburgerketen McDonalds met goede cijfers. In Neder land was de agenda met bedrijfscijfers goedgevuld. Alhoewel post- en expres- sebedrijf TPG en grootbank ABN Amro redelijk goede cijfers presenteerden, zetten beleggers deze fondsen toch op verlies. Bankverzekeraar Fortis stond onder druk doordat het Franse nutsbe drijf Suez zijn belang in Fortis afbouwde. Verder behoorden ook belangrijke hoofdfondsen zoals Koninklijke Olie en bankverzekeraar ING tot de verliezers. Bij de winnaars waren vooral fondsen te vinden die het de afgelopen tijd zwaar te verduren hebben gehad. Zo won automatiseerder Getronics maar liefst 38% op reorganisatieplannen. Andere winnaars waren supermarktconcern Ahold (+19.9%) en voedingsconcern Numico (+17.1%). Vooruitblik Nu het cijfergeweld uit Amerika wat geluwd is, kunnen we deze week vooral cijfers verwachten van het Europese continent. In Nederland komen bijvoor beeld verzekeraar Aegon (6 mei, WPA- verwachting EUR 0.25) en commissio- nairsbedrijf Van der Moölen (voorlopig cijfer EUR 0.14 per aandeel) met de eer- stekwartaalresultaten. Verder publi ceert vliegmaatschappij KLM donder dag de jaarcijfers. Verwacht wordt een verlies van EUR 2.20 per aandeel, waar vorig jaar een verlies van EUR 3.37 werd behaald. De verbetering van het resul taat is te danken aan boekwinsten. In december gaf het concern een winst waarschuwing vanwege het tegenzit tende economisch klimaat, angst voor aanslagen en de hogere olieprijzen. Macro-economisch gezien is het een belangrijke week voor wat betreft de rentestanden. De ECB vergadert don derdag en de Fed beslist dinsdag over het korte renteniveau. Wij gaan ervan uit dat alleen de ECB zal verlagen en wel met 25 basispunten. Bron: Iris Research De beleggingsdienstverlening is een dynamische markt. Om op deze dynamiek goed in te kunnen spelen heeft de Rabobank dit jaar een aan tal serviceconcepten geïntrodu ceerd. De komende weken nemen we in Hart van Holland iedere week één serviceconcept onder de loep. Rabo RendeMix Veel klanten willen dat hun spaargeld sneller groeit. Een spaarrekening geeft zekerheid, maar de rente is laag. Dus dat schiet niet op. Beleggen is een mogelijkheid. Maar hoe zit het met de risico's? Zeker als u niet de financiële pagina's van de krant wilt uitpluizen. Een gemakkelijke en voordelige methode om spaargeld meer te laten opbrengen, is Rabo RendeMix. Rabobank RendeMix is een unieke combinatie van sparen en beleggen. Het geld dat direct opneembaar moet zijn staat op de spaarrekening. Voor het geld dat u wat langer kunt missen is er een Robeco Mixfonds. Met dat deel van het geld wordt gemikt op een hogere opbrengst. In overleg met de adviseur van de bank wordt geanalyseerd welk Robeco Mixfonds het beste bij u past. Kiest u voor een hogere opbrengst, of doet u het liever wat kalmer aan? Met meer zekerheid! Zodra de persoonlijke combinatie van spaarrekening en Mixfonds is gekozen, dan heeft u er verder geen omkijken meer naar. Waarom kiezen voor RendeMix? Met RendeMix wordt gemikt op een hogere opbrengst van spaargeld. Sparen en beleggen in RendeMix is heel gemakkelijk en kost nauwelijks tijd. U kiest zelf voor de verhouding tus sen sparen en beleggen. Een team specialisten van Robeco verzorgt de beleggingen. Het spaargeld is in vertrouwde han den. De Rabobank en Robeco staan erachter. Rabo RendeMix is moeiteloos sparen en beleggen. Want beleggen gaat met Rabo RendeMix op dezelfde wijze als het overboeken van een bedrag van de betaalrekening naar de spaarreke ning. Met een telefoontje, via internet of via een overschrijvingsformulier kunt u snel en eenvoudig geld over boeken. Het grote voordeel van Rabo RendeMix is dat u steeds direct geld kunt opnemen als dat nodig is. Voor meer informatie over Rabo Ren deMix of een afspraak, kunt u contact met ons opnemen via telefoonnum mer (0180)63 73 83. Volgende week het vervolg Camping dtC- CONCORDIA 079-593 1526 Zelfs in de randstad kunt u nog uw eigen plekje onder de zon hebben. Op de voormalige camping "De Randstad" in Moerkapelle wordt nu door de nieuwe eigenaars een cha let- en bungalowpark, met alle voorzieningen, gerealiseerd. Bestaande en nieuwe bewoners krij gen de mogelijkheid om grond te kopen, waarop een chalet neergezet kan worden. De Rabobank financiert een aantal kopers. Berry Veltman,advi- satie heeft al meer dan 30 jaar erva ring met dit soort projecten in Neder land. We zijn hiermee ooit begonnen op de Veluwe, rondom Voorthuizen, maar we breiden nu steeds meer uit. Zo wordt ons volgende project een camping in Noordwijk aan Zee! Als lezers interesse hebben, laat ze mij dan maar benaderen" Berry Veltman is dagelijks bereikbaar bij camping "De Randstad" via tele foonnummer: 079 - 593 13 63 Huizenprijzen blijven stabiel Volgens de laatste cijfers van het Kadaster zijn de huizenprijzen in maart stabiel gebleven. Sommige marktpartijen voorzien forse dalin gen van tien tot twintig procent. De Rabobank denkt eerder aan stabili satie. 'Vooral in de duurdere seg menten staan de prijzen onder druk. Dat geldt voor ongeveer 25 procent van de markt, de overige 75 procent is nog stabiel', zegt Jan Wil lem Aarts van de Stafgroep Econo misch Onderzoek (SEO). De rente staat laag en de SEO verwacht niet dat deze dit jaar veel zal stijgen. Daarnaast blijft er de krapte aan de aanbodkant. Jaarlijks is er vraag naar 100.000 nieuwbouwwonin gen, terwijl er in 2002 slechts 65.000 zijn gebouwd. Dit jaar zullen dat er naar verwachting nog min der zijn. Op de korte termijn ver wacht Aarts wel wat terughou dendheid bij de mensen.'De werk loosheid loopt op en de lasten zullen worden verzwaard. Mensen krijgen een wat afwachtende hou ding. Wij verwachten dat met name terug te zien in een lager aantal transacties. Wat betreft de prijzen denken we dat deze zich dit jaar zullen stabiliseren, en dat kan van één procent minder tot een pro cent meer zijn.' www.rabobank.nl tweede van Europa Ook in het eerste kwartaal van 2003 j bleef de Rabobank in Europa de tweede banksite en de eerste inter- netbank. Concurrentie in Nederland volgt nog op grote afstand. Uit de cij fers van AC Nielsen/Netratings blijkt dat Egg.com nog steeds de grootste is met ruim anderhalf miljoen unieke bezoekers. De Rabobank volgt met 1,2 miljoen, www.rabobank.nl is wel j de Europese nummer één als het gaat om echte internetbankierende bezoekers. De groei binnen Neder land zet door. Rabobank steekt met kop en schouders uit boven de con currentie. Forse verbetering imago Rabobank als zakenpartner Het blad Management Team onder zocht voor de derde keer het imago van 500 Nederlandse bedrijven. In de categorie beste zakenpartner, steeg de Rabobank van de zesde naar de tweede plek. De tweede plaats, die met name de positie van de bank in de grootzakelijke markt beziet, is voornamelijk te danken aan de goede score van de Rabo bank op de punten 'goede naam van de organisatie' en het 'goede contact'. In vergelijking met 2002 kreeg de bank bijna dertig procent meer stemmen en liet daarmee bedrijven als Philips, ABN Amro en j Shell achter zich. ING mag zich dit jaar wederom de beste zakenpart ner noemen. In de Top 500 van de bedrijven met het beste imago, komt de Rabobank evenals vorig jaar terecht op een achtste plaats Ook is er een lijst samengesteld van de vijftien meest favoriete werkge vers. Rabobank nam hier, net als in 2002, de zesde plaats in beslag. 16 juni: Algemene Ledenvergadering Bezoekadressen: Telefoonnummer Beleoainasadviec Dorpsstraat 190,2761AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerkapelle Rabofoon: Openinqstiiden: kantoor Zevenhuizen Openinastijden: kantoor Moerkapelle Telefoonnummer Alqemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Rabo orderliin: Service centrum verzekeringen: Blokkeren passen/cards: Helpdesk Intemetbankieren Helpdesk Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website: Rabobank

Hart van Holland | 2003 | | pagina 2