Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente POËZIE BIJ 4 MEI HERDENKING VERGADERSCHEMA ANJERCOLLECTE VACCINATIE MIDDAG WOENSDAG 21 MEI 2003 BESLUITEN ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING BOUWZAKEN GEBRUIKSVERGUNNINGEN pagina 4 Gemeentenieuws Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WWW.ZEVfcNHUIZEN-MOERKAPELLE.NL^ WEEK 19 Een aantal kinderen van basisscholen uit onze gemeente hebben afgelopen zondagavond een bijdrage geleverd aan de 4 mei herdenking. Dat deden zij door hun zelf gemaakte gedichten voor te dragen. Onderstaande gedichten ver woorden en verbeelden geheel op eigen wijze de gevoelens van de jonge dichters over de oorlog die zij zelf niet heb ben meegemaakt. DODENHERDENKING Op 4 mei. Herdenken wij Op 5 mei, Was de oorlog voorbij. We denken aan de joden En alle andere doden. De oorlog was echt niet fijn, Het deed ons heel erg veel pijn. Hitier, een eng en griezelig beest, We zouden willen dat hij er niet was geweest. Eén minuut stilte is eigenlijk nooit genoeg. Als je kijkt naar Anne Frank. Zij was twee jaar stil Dat is pas héél héél veel. Marja van Iwaarden DE DODENHERDENKING Het is mei nummer vier Heel veel mensen zijn nu hier Ze denken aan de doden Die zijn doodgegaan in de oorlog Hitier haatte de joden Een paar mensen haatten hen nog Het is een paar minuten stil In onze hoofden klinkt gegil Het gegil van de oorlogsmensen Ze hadden geen wensen Behalve dat de oorlog op zou houden Dat was wat zij wouden We hopen dat het niet meer gebeurd Wees maar niet getreurd Het is al een tijd niet voorgekomen De vogels zitten weer in de bomen Toch zijn we elk jaar weer stil Met onze hoofden vol gegil. Esther Verwey TWEE JAAR GELEDEN Twee jaar geleden was ik nog klein Nu ben ik hongerig sta ik voor brood in de rij. Drie jaar geleden had ik nog pret Nu ben ik overreden lig ik ziek op mijn bed Vier jaar geleden speelde ik nog fijn Ik had toen een reden nu houd ik mij klein 63 jaar geleden was ik nog blij Daarna was ik hongerig stond ik voor brood ik de rij. 58 jaar geleden was ik heel blij Soldaten brachten de vrede De oorlog was voorbij Een poos geleden Dacht ik er weer aan Nu ben ik heel tevreden Met mijn bestaan. Martine Koole Van 11 mei 2003 tot en met 17 mei 2003 vind de anjercollecte in de gemeente plaats. Commissie I Commissie II 19 mei 2003 20 mei 2003 De inkomsten die het Prins Bernhard Cultuurfonds via deze actie verkrijgt, worden volledig uitgekeerd aan sub sidies ten behoeve van cultuur en natuurbehoud in Nederland, ook in onze gemeente. Jaarlijks krijgen zo'n 4000 projecten op die manier een kans. De openbare vergaderingen vinden plaats in de raadszaal van het gemeen tehuis. De aanvang is 19.30 uur. In het gemeentehuis kunt u de agen da's, notulen, besluitenlijsten en voorstellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerkapetle, "Swanla" te Zevenhui zen, "De Vierkap"te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zeven huizen is een plek ingericht met gemeente-informatie. Tevens kunt u deze stukken raadplegen via de gemeentelijke website www.zevenhuizen-moerkapelle.nl In het kader van het Rijksvaccinatieprogramma ontvangen alle kinderen die in 2003 negen jaar worden van de GGD Midden-Holland een oproep om zich te laten vaccineren tegen DTP en BMR. De DTP vaccinatie beschermt tegen de ziekten Difterie, Tetanus en Polio, de BMR vaccinatie beschermt tegen de Bof, Mazelen en Rode hond. In Zevenhuizen zullen de kinderen opgeroepen worden op woensdag 21-05-2003. De vaccinaties worden gegeven in de openbare basisschool 't Reigerbos, Zaagmolenpad 1 in Zevenhuizen. De meeste negenjarige kinderen bij u in de buurt gaan allemaal tegelijk. omdat de GGD oproept per post code. Elk kind dat in aanmerking komt voor de vaccinatie krijgt een persoonlijke oproep op een eigen tijd. Zo is lang wachten niet nodig. Bent u verhinderd of heeft u vragen, dan kunt u contact opnemen met de speciale Jeugdvaccinatielijn, tel. 0182-545652. Deze lijn is elke werk dag tussen 9.00 uur en 12.00 uur bereikbaar. Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle hebben besloten de navolgende vergun ningen/ontheffingen te verlenen aan: •Comité Autocross voor de organisa tie van een autocross op 29 mei 2003 op het terrein van de heer T.C. Middelman aan de Bierhoogtweg te Zevenhuizen en het verstrekken van zwak-alcoholhoudende drank op 29 mei 2003 tijdens de autocross. •De Avondvierdaagse 2003 voor de organisatie van de avondvierdaagse van 16 juni tot 20 juni 2003 en het innemen van een standplaats op het marktplein te Zevenhuizen op 14 juni en van 16 juni tot 20 juni 2003 te Zevenhuizen. •La Baraque B.V. ten name van de heer B. Verburg voor het plaatsen van twee kansspeelautomaten van 1 januari tot 31 december 2003 in restaurant La Baraque. •Stichting Peuterspeelzaal "De Zeven Dwergen" voor de organisatie van een zomerfeest en het te koop aan bieden van goederen op of aan de openbare weg op 21 juni 2003 te Zevenhuizen. Everseen Lichtreclame B.V. voor het plaatsen van twee aluminium kap pen voorzien van het logo Euromas- ter" tegen de zij- en achtergevel van het pand van Euromaster Ban denservice B.V. aan het Noordeinde te Zevenhuizen. •Het Diabetes Fonds voor het hou den van een collecte in de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle van 26 oktober tót 1 novem ber 2003. •Voetbalvereniging Groeneweg ten name van de heer H. Roos voor het plaatsen van een kanspelautomaat in W Groeneweg van 1 januari tot 31 december 2003 te Zevenhuizen. •Slijterij het Wapen van Moerkapelle ten name van mevrouw G. van Hoven-Wiggers voor het uitoefe nen van het horecabedrijf. •Brasserie 't Graanhhuys ten name van de heer D. Stekelenburg voor het uitoefenen van het horecabe drijf. •Café het Wapen van Moerkapelle ten name van de heer R. Hieiema voor het uitoefenen van het hore cabedrijf. Bezwaar verleende vergunningen /ontheffingen U kunt op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergun ning/ontheffing. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbe treffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondissements rechtbank, postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Burgerzaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 20.00 uur Ingekomen aanvragen bouwvergunning: Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat zij de volgende aanvragen om bouwvergunning hebben ontvangen: aanvraagdatum: 29 april 2003, B1/2003/0025: A. de Graaff voor de bouw van een serre aan de achterzijde van de woning op het perceel Doprsstraat 18 te Zevenhuizen; aanvraagdatum: 5 mei 2003, BL/2003/0026: W. v.d. Zwan voor het vergroten van de woning d.m.v. een uitbouw aan de achterzijde op de percelen Akkerweg 20 en 22 te Moer kapelle. Verleende bouwvergunningen/vrijstetlingen/beschikkingen melding bouwplan •V.O.F. Kwekerij Lijntje te Moerkapelle, bouwvergunning voor het vernieuwen en vergroten van de tuinbouwkas, plaatselijk bekend Oogstpad 18a te Moerkapelle {verzon den 1 mei 2003). Bezwaar verleende (sloopvergunningen U kunt bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen. De bezwaartermijn bedraagt 6 weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning/beschikking, kunt u bij de pre sident van de rechtbank Den Haag vragen om een voorlo pige voorziening (dit betekent dat hij een speciale regeling kan treffen voor de periode dat het bezwaarschrift nog in behandeling is). Het adres van de rechtbank is: Postbus 20302, 2500 EA Den Haag. Tervisielegging wijzigingsplan voor het perceel Knibbefweg 81 te Zevenhuizen Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle maken ter uitvoering van artikel 11, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat vanaf donderdag 8 mei 2003 t/m woensdag 4 juni 2003, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur (inzage van de stukken buiten bovengenoemde tijden is mogelijk na telefonische afspraak), ligt ter gemeentesecretarie, sectie V.R.O.M., Dorps straat 89 te Zevenhuizen ter inzage het orrtwerp-wijzigings- plan voor het perceel Knibbelweg 81 te Zevenhuizen. Door middel van de wijzigingsprocedure wordt ter plaatse de hui dige bestemming Agrarische Doeleinden met bouwstedere- geling voor een land- en tuinbouwbedrijf op open grond gewijzigd in de bestemming Woondoeleinden en Tuinen. Gedurende de bovengenoemde termijn worden belangheb benden in de gelegenheid gesteld hun zienswijze kenbaar te maken omtrent het ontwerp-wijzigingsplan. De zienswijzen kunnen schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders of mondeling kenbaar worden gemaakt bij de ambtenaren van de sectie V.R.O.M. Op ver zoek kan er tevens een hoorzitting worden georganiseerd waarbij in de aanwezigheid van een lid van het college van burgemeester, en wethouders nader van gedachten kan wor den gewisseld over het wijzigingsplan. Tervisielegging bouwplan Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle maken bekend, dat vanaf 8 mei 2003 gedurende vier weken, ter gemeentesecretarie, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, het volgende bouwplan ter inzage ligt van: C. Slegtenhorst voor het vernieuwen van de woning op het perceel Knibbelweg 81 te Zevenhuizen. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om op grond van artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ten behoeve van de bouwvoornemens vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestem mingsplan "Landelijk Gebied 1990". Alvorens hieromtrent een beslissing te nemen wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van de tervisielegging. i.e. van 8 mei 2003 tot en met 4 juni 2003 tegen het verlenen van de vrijstelling zienswijzen bij ons in te dienen. Een gebruiksvergunning is wettelijk verplicht op basis van de nPfTlPPfT^olllL'CS hm n«n;orr>rrjoninri I•-> nrsi-. i.l.r, ir.ninn jen wpytrittjnitru vuui ccii lh«aijuvtfiny yeuiui* van een gebouw, zoals bijvoorbeeld de jaarlijkse controle van de kleine brandblusmiddelen (brandslanghaspel, hand blusser). Daarnaast kunnen in een gebruiksvergunning speci TlPtC P oiccxn ïA/ArHan rtar+nW r>-.^+ kntrnl/b;nn uitgangen, de vluchtroutes, de nood- en transparantverlichting, brandmeld- en orrtruimingsalarmin- stallaties en het maximaal aantal mensen dat in ae ruimte aanwezig mag zijn. Dit alles heeft als doel om in geval van brand en ongeval het gebouw op een veilige wijze te kun nen verlaten. Op grond van de gemeentelijke bouwverordening artikel 6.1.1. is gebruiksvergunning verleend aan: Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle, voor het in gebruik hebben van het bouwwerk Dorpsstraat 190 te Zevenhuizen (vergunning GA/2002/0013, d.d. 27 maart 2003); De heer R. van der Steenhoven, voor het in gebruik hebben van café "de Roerdomp", Tweemanspolder 12 te Zevenhui zen (vergunning GA/2002/0005, d.d. 3 april 2003); Exploitatie beheersmaatschappij "de Koornmolen", voor het in gebruik hebben van zwembad "de Koornmolen Tweemanspolder 6a te Zevenhuizen (vergunning GA/2003/0014, d.d. 3 april 2003). De gebruiksvergunningen worden toegekend op basis van de bevindingen van de veiligheidskundige en/of bouwkun dige betreffende de brandveiligheid van een gebouw. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de sectie V.R.O.M. Alarm Alarm 1 1 2 Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550 Redactie gemeentepaqina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2003 | | pagina 4