HOOG GEMEENTELIJK GEHALTE BOOMKWEKERIJ- BABYSPULLEN- BALLONNENFESTIVAL SPORTWEEKVOETBAL VERLOOP BEDRIJFSVOLLEY BALT0ERN00I VOORSPELT EEN SPETTERENDE FINALE ECHTPAAR WULFFERS 65 JAAR GETROUWD BEURS IN ZUIDHONK pagina 14 Hart van Holland 28 mei 2003 WADDINXVfcbN/BOSKOO^ DIPLOMAZWEMMEN TOOS-TURNSTERS NET NIET DOOR NAAR FINALE Feest in Souburgh Door Frits Bromberg Boskoop - Dat was precies wat moe der bedoelde, als zij sprak over de uit gestorven generatie van ferme jon gens, stoere knapen, jongens van Jan de Wit en stavast, steeds vóór zessen klaar: de 45 welgeschapen vertegen woordigers van de gemeente, die af gelopen zaterdag meededen aan de Boskoopse boomkwekerij-kanotocht. Burgemeester J. Rijsdijk ging achter het station het voltallige gemeente bestuur leidinggevend voor, gevolgd door wethouders, raadsleden en lager om 11 van de totaal 18 kilome ters mee te varen in 2- en 3-mans ka no's, zonder van de gelegenheid ge bruik te kunnen maken bij de eerstkomende bocht in het water achter het spoor de zeemansplunje te verruilen voor een meer burgerlijk klofje. Gekanood zou er worden, over de Gouwe, met twee sluizen in de route om het moeilijk te maken. Het was schraal, bewolkt weer, maar het regende niet tot opluchting van De ruim 80 deelnemers gingen de slag om de Boskoopse kano tocht goed voorbereid Een zwemvest met handvat kan in geval van nood maar wat gemakkelijk zijn. velen, hoewel voor 80 procent neer slag was voorzien. Maar de ruim tachtig deelnemers waren erop ge kleed, want ook als het had gehoosd, dan was de tocht toch doorgegaan. De 'echte kanovaarders' hadden 18 kilometers af te leggen - beginpunt was tevens eindpunt - de mensen van de gemeente mochten er na 11 kilo meter al uit, mogelijk even wankel als ze in de boot waren gestapt. Een omstander: "Vorig jaar was er ie mand bij, die opgewekt in een kano stapte, zoals je dat met een roeiboot doet. Die ging dus kopje onder." Dat is zaterdag niet gebeurd. De organisatie, op alles voorbereid, gaf luid en duidelijk instructie, zodat niets mis hoefde te gaan. Ook niet voor hen, die de tocht voor het eerst per kano maak ten. Toch waren vrijwel alle deelnemers goed voorbereid aan de tocht begonnen, sportief én degelijk tot de neus warm ingepakt. Als deelne mer ging ook een bruin hondje mee, verpakt in een warm zwemvest en voorzien van een hand vat. Ook al zwemmen hondjes meestal op z'n hondjes, een mens weet maar nooit en zo'n handvat, dat vist gemakkelijk op. Waddinxveen - De Stichting Nationale Feestdagen Waddinx- veen heeft voor 31 mei het bailonfestival georganiseerd. Van wege de weersomstandigheden op Koninginnedag was het festival uitgesteld. Ook in de twee jaren daarvoor was het bal lonfestival afgelast in 2001 als gevolg van de MKZ crisis en vorig jaar waren er door de enorme achterstand te weinig bal- tonnen beschikbaar. Zaterdag zijn er 25 heteiuchtballonnen te bewonderen. Naast het opstijgen van de ballonnen zal er ook een demonstratie worden gegeven door het parachutistenteam van Rotterdam Airport. Een aantal ervaren springers zullen een boeiende show verzorgen boven de voetbalvelden van WSE, aanvang 18.00 uur. De S.N.F.W. moet ook nu (al is de weerverwachting duidelijk beter) een duidelijk voorbehoud maken over het wel of niet doorgaan van de ballonvaart in verband met weersomstandig heden. Zaterdag 31 mei om 14.00 uur wordt de definitieve be slissing genomen, de uitslag wordt bekend gemaakt middel de RTW Waddinxveen. Waddinxveen - Bij het sportweek- voetbal Waddinxveen, het zoge naamde '7 tegen 7-toernooi', zijn afgelopen vrijdag 23 mei de laatste wedstrijden gespeeld. Yildirim Spor stelde de overwinning definitief veilig door met 2-6 van GT Turbo te winnen. Future deed goede zaken door eerst met 9-6 van Baxmeier te winnen en krikte het doelsaldo nog wat op door Yil dirim Spor met 13-5 te verslaan. Een en ander werd beloond met een derde plaats. Le Mirage werd tweede door overwinningen van 5- 3 tegen directe concurrent Alno/GA/ en 6-3 tegen Baxmeier. Alno/GJV won weliswaar met 4-1 van GT Turbo, maar moest toch ge noegen nemen met de vierde plaats. De Rozenbottel had ook een goede avond en won zowel van Team Wesseling (4-1) als van De Tegen stander (4-3). Dat leverde De Ro zenbottel de vijfde plek op. De Tegenstander werd hierdoor zesde, Team Wesseling eindigde als zeven de. Baxmeier behaalde verder geen punten en bleef daardoor achtste, terwijl GT Turbo genoegen moest nemen met de negende plaats. De eindstand ziet er, na de acht duels die de ploegen tegen elkaar speelden, als volgt uit: 1. Yildirim Spor, 19 punten (48-22); 2. Le Mirage, 16 punten (46-32); 3. Future, 16 punten (50-40); 4. Alno/GJV, 16 punten (22-17); 5. De Rozenbottel, 11 punten (24-19); 6. De Tegenstander, 11 punten (27- 25); 7. Team Wesseling, 7 punten (25-25); 8. Baxmeier, 4 punten (21- 42); 9. GT Turbo, 3 punten (22-63). Waddinxveen - Evenals voorgaan de jaren is er in Zuidhonk Waddinx veen weer een babyspullenbeurs. Het is ieder jaar een groot succes, er worden mooie spullen ingele verd en verkocht. De prijs van de gekochte en verkochte artikelen wordt met 10 verhoogd en de opbrengst is voor de algemene middelen van de Stichting. Spullen die ingeleverd kunnen wor den zijn: wandel/kindewagens, autostoeltjes, maxi cosi's, ledikan- tjes, fietszitjes, wiegjes, badjes, driewielers, loopauto's, karren en zovoorts. Er wordt geen speelgoed ingenomen, alleen echt babyspeel goed zoals activitycenters, geen knuffelbeesten. De spullen moeten verder schoon, heel, eigentijds en compleet zijn. Er is kinderopvang aanwezig. De inname- en verkoop- tijden zijn als volgt: Maandag 2 juni, inname: van 19.00 tot 21.00 uur. Dinsdag 3 juni inna me: van 9.00 tot 11.00 uur. Dinsdag 3 juni, verkoop: van 13.30 tot 19.00 uur. Dinsdag 3 juni, afrekenen: van 20.00 tot 21.00 uur. Voor meer in formatie: 0182-617889 of 0182- 610819. Waddinxveen - In Gouwebad de Sniep is op zaterdag 17 mei ge l zwommen voor het B-diploma. Er I waren 14 kandidaatjes, die alle maal zijn geslaagd: Jurriaan Klaasen, Martijn Kant I Fenno van Pelt, Steffany Mantjes,! Wendy Janmaat, Britt Humme, Da I nielle Jacobs, Marie-Lise Sluijter I Jesse Bruintjes, Myrthe Rauws, Ribl Zwemer, Jan Jaap Hertog, Kevin Teeuwen en Fleur van 't Hoog. Waddinxveen - De turnsters van de Waddinxveense Jazzdans- en Turn vereniging TOOS zijn er afgelopen zaterdag in Naaldwijk niet in ge slaagd een plaats te bemachtigen voor de finale in poule 4 van de tumcompetitie. In deze poule komen de turnsters Leonie Heikens, Tiffany Smit, Sere na Jansen, Nathalie Knijnenburg, Caroline Flohil en Tamara Berend: voor TOOS uit. De meisjes turnden een goede wedstrijd met een score van 35.05 op Sprong en 35.50 pun ten op Brug. Ook Vloer ging *r3 netjes, de turnsters behaalden eer score van 34.75. Op Balk werd eer totaal behaald van 27.65 punten. Ondanks het goede resultaat var de TOOS-turnsters eindigden A met een eindscore van 132.95 op een vierde plaats achter Velocrta (138.40), Udi (135.70) en S» (133-85). Op 7 juni is de finale van de tui competitie in Beverwijk waar turnsters uit poule 1b voor TU - gaan uitkomen. Boskoop - De finale van het be- drijfsvolieybaltoernooi wordt vrij dag 6 juni gespeeld. De voorrron- des zijn op 16 en 23 mei afgerond. Met sportief en goed volleybal hebben de diverse bedrijfsteams fanatiek gestreden voor een plaats op de finale-avond. In de poules van vrijdag 16 mei hebben de teams van Romijn schil dersbedrijf 1 en 2 het tegen de fi nalisten van Volvo Hooftman, Sahin zaden, Proba en Boskoopse Veiling 2 niet kunnen bolwerken oom ook een finale plaats af te dwingen. De dappere manier waarop Bos koopse veiling 1, VAB, RACS en zorgcentrum Souburgh voor een fi naleplaats hebben geknokt ver dient bewondering. Het niveau van de Boskoopse vei ling 2 en de professionele manier van winnen is aanleiding dit team tot één van de favorieten voor de hoofdprijs te bestempelen. 23 mei werd er door 9 teams ge streden voor een plek op de finale avond. Na een zwakke start tegen oud werknemers van A. Bontekoe in stallatiebedrijf, hebben de volley ballers van de Rabobank Boskoop- Reeuwijk toch nog een finaleplaats weten af te dwingen. Dit ging ten koste van de bedrijven van Lint BV en Houtman BV. In de andere poule hebben Serpla BV en A.Bontekoe Installatiebedrijf met overwinningen op de EHBO en Salixkwekerij P.Bontekoe een te rechte finale plaats verdient. Hun onderlinge wedstrijd was onge kend spannend en eindigde met een gelijke stand 36-36. Tijdens deze speelavond wist het team met oud werknemers van Bontekoe alle wedstrijden te winnen. Zij zijn dan ook één van de favorieten voor de finale prijzen. Alle voortekenen wijzen erop dat de finalisten van 2003 garant zul len staan voor een spetterende fi nale-avond. Vanzelfsprekend is de sporthal aan de Puttelaan vrijdag 6 juni vanaf 19.00 uur ook geopend voor een enthousiast en geïnteres seerd publiek. Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - Het was zondag 18 mei 65 jaar geleden dat het echt paar Wulffers-Weytze in het huwe lijksbootje stapte. Loco-burge meester Dijksterhuis bracht een bezoek om het echtpaar namens het college te feliciteren met dit heugelijke feit. Het 65-jarig huwelijksfeest werd op 17 mei gevierd in de verjaardagska mer van huize Souburgh. Dit was een gezellig en feestelijk gebeu ren, dat door ruim 40 vrienden en kennissen werd bezocht. Op de dag van het huwelijk-zelf gaf het echt paar een diner/dansant in het Bad hotel te Scheveningen. Hier waren zo'n 26 mensen aanwezig. Gezien hun hoge leeftijd, de heer Wulffers is 85 jaar en mevrouw Wulffers 87 jaar, verkeren ze in goede gezondheid. Zij houden dit in stand door actief bezig te zijn. Zo doen zij al 30 jaar lang, iedere ochtend, samen gymoefeningen om in conditie te blijven. Ook gaan zij elke week trouw naar de dansles in het Goudse gebouw Concordia. Meneer en mevrouw Wulffers komen van oorsprong uit Den Haag. In 1938 heeft het echtpaar de sigarenzaak van een oom over genomen. Hierna werkte de heer Wulffers een tijd lang in het brand- I stoffen- en handwagen*"^ I drijf van zijn vader en m I kerij. Ook heeft de nee ee„ voor de PTT gewerkt, waar I steeds hogere functie k vis vrouw Wulffers is al die I vrouw geweest.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 14