succesvol optreden rollings WOUTER DE GRAAFF NEDERLANDS TURN KAMPIOEN GOEDE VANGST HSW !?.-haatsen- EERSTE KRUISFINAUST BEKEND PROMOTIE GROENEWEG 2 VOORBIJ ROWAH DAMES 2 KAMPIOEN ClOOO-WAISTOERNOOI GROOT SUCCES Hart van Holland 28 mei 2003 pagina 15 Persoonlijk record I Sportklas Voetbal fee"e - Slechts tien sporters I tiiddeu klasse kunnen zich Boksen SEMMY PATTIWAËL OPNIEUW KAMPIOEN VAN NEDERLAND Midgetgolf ZILVER OP NK VOOR ELS VAN DER STROOM TAEKWONDOKA'S DEN EDEL IN DE PRIJZEN Bedrijfsvoetbal Wedstrijden Voetbal Voetbal AFSCHEID MARCEL VAN DIJK VAN DE JEUGD Handbal nnnr Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen/Zevenhuizen - In Borne vonden zaterdag 17 mei de Nederlandse turnkampioen- schappen van de NWS (Nationa le Wedstrijd Sport) plaats. TOOS-turner Wouter de Graaff, woonachtig in Zevenhuizen, turnde een goede wedstrijd en werd in zijn leeftijdsklasse Jeugd C (13-14 jaar) Nederlands Kampioen. "Tijdens het Nederlands Kampioen schap maakte Wouter geen fou- I ten," vertelt Anton Stoter. Hij is I sinds een jaar de trainer van Wou- I teren erg enthousiast over de vor deringen van zijn pupil. "Wouter I deed eigenlijk op alle onderdelen I alles goed in die belangrijke wed- I strijd. Maar ondanks deze presta- I tie, was het nog zeer spannend bij I de prijsuitreiking. Met een eindsco- I re én een persoonlijk record van 154.85 punten werd Wouter uitein- I delijk verdiend Nederlands Kampi- I oen. Het verschil met nummer twee I cleek slechts 0.05 punt." De over- I winning van Wouter werd goed I gevierd. Wouter: "We gingen met h'n allen bij Mc Donalds eten en ie- I dereen wilde me feliciteren. Dat I was echt leuk." I Wouter de Graaff is 13 jaar en zit in lie tweede klas van het Nieuwer- Ikerk College. Dit is een speciale I soortklas. Alle leerlingen uit zijn I Was beoefenen een bepaalde sport I op hoog niveau. Wouter turnt sinds zijn zevende jaar bij de Waddinx- veense jazzdans- en turnvereniging TOOS. Vóór die tijd zat hij op gym nastiekles in Zevenhuizen. Op dit moment maakt hij deel uit van de Herenkeurploeg van TOOS. Zijn fa voriete onderdelen zijn 'brug' en 'rek'. Om zulke goede resultaten te kunnen behalen traint Wouter tus sen 7 en 10 uur in de week. Hij is zo'n 3 keer in de week bij TOOS te vinden en traint daarnaast vaak nog extra in het weekend in een andere turnzaal. Hij wordt hierbij ondersteund door zijn trainers Anton Stoter, Sietse Sietsema, Alexander Poot en zijn moeder, Emmy de Graaff. Zijn ouders zijn heel enthousiast over Wouters tur- nactiviteiten. Zij begeleiden hem naar alle trainingen en wedstrij den. Anton Stoter heeft vroeger I Zevenhuizen - Bij voetbalvereni ging Groeneweg werd zaterdag 24 Imei het C1000-Walstoernooi ge- 1 speeld. 23 Teams, ongeveer 200 Ispelertjes van de F, kwamen voet- I hallen. I faastvoetballen konden de jeugdl id voetballers terecht op een I springkussen en konden ze mee- Im aan a"er'e' spellen. |Maar vooral werd er gevoetbald, 's Iwhtends werd er gespeeld in de 17 de F4 en de F6 poule. Groene- |lveg F2werd kampioen van de F2- IDOU'e. Groeneweg F4 werd kampi- l^nvan de F4-poule en Xerxes DZB owerd kampioen van de F6-poule. I ussen de wedstrijden door was er Ijn clown die de kinderen bezig hield. Tussen de middag leek het er op dat de regen een spelbreker zou gaan worden, maar het was een korte bui die de velden weer even een beetje water bezorgden.'s Mid dags werd er gespeeld in de F1 poule, de F3 poule en de F5 poule. De F1 van Groeneweg behaalde overtuigend het kampioenschap van de F1-poule door alle wedstrij den met dikke cijfers te winnen. Groeneweg F3 werd kampioen in de F3 -oule en in de F5 poule was het WSE F3 dat zegevierde. Na afloop van de toernooien reikte clown Foppo de bekers uit, samen met een lintje en voor ieder kind een verassingssnoepzak. I,. 'nxveen De derde wedstrijd l; »r de zomercompetitie van Hen- llS20rtvereni9ing Waddinxveen li j9ev'st 'n het Aarkanaal. De Iftioi lnemers vingen gezamen- lulz9 witvis. De uitslag: 1Henk X'jn, 4.730 gr.; 2. Jan Rupke, Ikan 9r,; Aat van Leeuwen, l)5,„9r-; 4. Frans van Steenderen, I «O gr.; 5. Wim Houtman, 3.160 Ihfji.j vierde wedstrijd werd ge- I °en in de Oude Rijn bij Koude kerk. Hier werd gezamenlijk 45 kg gevangen. De uitslag: 1. Aat van Leeuwen, 12.000 gr.; 2. John van Elswijk, 8.840 gr.; 3. Rinus Reichard, 7.780 gr.; 4. Jan Rupke, 5.790 gr.; 5. Gerard Reijm, 4.160 gr. De tussen stand: 1. Aat van Leeuwen, 26.160 gr.; 2. John van Elswijk, 21.390 gr.; 3. Jan Rupke, 20.840 gr.; 4. Rinus Reichard, 19.940 gr.; 5. Martin van Leeuwen, 16.720 gr. hen h: :!e open kampioenschap- hüapn u0r verschillende vereni- Lseprr/" i et 'and worden georga- liatjona| kwal'hceren voor de KstrnkL kampioenschappen IWnlhaatsen- Het beste resul- I 'edstri n van de maximaal drie 1 'en kal n waarvoor ingeschre- 1%»;; borden tellen mee. Voor I dit' »fteline' -iessica en Denise bftivpiH te grote °Pgave. in r dit ia Van sporters eindigde 1,°veerHlr U.'ï de beginners gepro- Plaats r Martijn op een 21e "eedépH d'e voor het eerst iNdóoH d'e voor het eerst lRtiqeriarv,°p een 19e Plaats en de lie%ino6S en Denise die tr'id n°g achter aan I'D 8e I aansluiten op de 11e I"PrmeiH^ftS' Bih het hguren reden p ee van Rolling mee. Maxi- lom c+oi/-j^ u__i I °0rook k- voor net onzekere l'^Piopn 1J derdo wedstrijd als I ikWLLteaindigen- Ook Joyce h" wcJ T® hijgende lijn die zij -Jan tnjdseizoen heeft vast ha,,eeno„ en maakte de sprong Vla een 5e naar een 3e plaats. Chantal Hertog zorgde voor de grootste verrassing. De jongste deelnemer van Rolling wist zich di rect achter Joyce op een heel knap pe vierde plaats te rollen. Chantal had helemaal haar dag want ook bij het vrijrijden, waar ze in de zelf de klasse uitkomt, wist ze zich met een 6e plaats voor in het deelne mersveld te vestigen. Als klap op de vuurpeil mocht ze voor de combi natie de eerste prijs in ontvangst nemen. Dit was haar nog nooit eer der overkomen en ze straalde dan ook van oor tot oor. Denise wist haar prestatie van de vorige wed strijd ook te verbeteren en werd 11e. Colette Kamp deed voor de tweede keer mee aan een figuur wedstrijd in de aspiranten klasse tegen routiniers waarvan sommi gen al meer dan 4 jaar in deze klas se rijden. Haar tiende plaats is in dit deelnemersveld dan ook zeker een knappe prestatie te noemen. Bij het vrijrijden in deze klasse was Maxime de leading lady met een vijfde plaats gevolgd door Colette met een zevende en Joyce met een knappe elfde plaats. Semmy Pattywael van de Boksver eniging Vermeulen Benthuizen is afgelopen weekend opnieuw Nederlands Kampioen boksen in het zwaargewicht C-klasse gewor den, na de finale te hebben ge wonnen tijdens de NK te Nieuw- egein van Zlatko Porovic van de America Gym uit Limburg. Boskoop - Het afgelopen weekend vond in Boskoop en Rotterdam het NK midgetgolf voor korte banen plaats. Hieraan deden tien leden van De Trekvogels mee. Het heeft Els van der Stroom uiteindelijk een tweede plaats bij de dames senio ren opgeleverd. Bij de heren werd oud-Boskoper Ruud Slappendel na een zinderende slotronde ook tweede. Hoera hoera, 27 mei 't is waar, waren Janneke en Henk 20 jaar een paar. H.G. pa en ma Steven is jarig en wordt 9 jaar! Groeten papa en mama en je 3 zussen Hoera, Elise Keyzer is 3 juni jarig! groeten van Merel van der Wilt Regio - Drie deelnemende taek- wondoka's van sportinstituut Den Edel zijn zaterdag jongstleden tij dens een internationaal toernooi in Dordrecht in de prijzen gevallen. Roel Schellen werd in de B-klasse aspiranten onder de 51 kg eerste in zijn poule. Helemaal cadeau kreeg hij de overwinning niet, want na een gelijke stand in zijn eerste par tij werd op beslissing scheidsrechter gewonnen. In de finale was een 1-0 stand voldoende voor de eerste plaats. Neal van der Laan, uitkomend in de A-klasse aspiranten onder 36 kg, werd derde evenals Daan Schwieb- be in de A-klasse aspiranten boven 64 kg. zelf ook bij TOOS geturnd. Drie jaar geleden is hij gestopt, maar sinds een jaar weer terug als trainer. Wouter de Graaff turnt ongeveer 7 grote wedstrijden per jaar. Oefen wedstrijden vinden meestal in de regio plaats, de andere wedstrijden verspreid over heel Nederland. Als afsluiting van het wedstrijdseizoen kan Wouter op 31 mei tijdens de landelijke toestelfinales in Hoofd dorp nog een paar prijzen in de wacht slepen. Hij komt daar op vijf toestellen uit en gaat er met veel vertrouwen heen. "Ik heb veel zin in de wedstrijd in Hoofddorp, maar vind het wel jammer, dat ik een dag van het driedaagse turnkamp van TOOS zal missen." Moerkapelle - Het uit jonge en thousiaste spelers, merendeels ta lentvolle Moerkapelse A junioren, bestaande team van de fa van Om meren heeft als eerste de kruisfina les van het Moerkapelse BZAV toer nooi bereikt. Eerst wist men in een uiterst leuk duel het Waddinxveense Bozo Uni ted te verslaan met 2-1. Vrijdag jongstleden leed Van Ommeren met de 1-0 nederlaag tegen Zwa nenburg het eerste puntverlies, maar bereikte met 15 uit 6 toch de kruisfinales. Alleen Zwanenburg kan nog langszij komen, dit team staat op 12 punten uit 5 duels. Bozo United en Selektvracht kunnen met 10 uit 5 hoop koesteren op de tweede plaats in poule A. Gall Gall boekte met 0-1 op Bakker de eerste overwinning in deze poule. Datzelfde Bakker en 't Wapen van Moerkapelle zijn nog puntloos, sportiviteit en gezelligheid staan bij deze teams voorop. Zij kandide ren zich ongetwijfeld voor de Spor- tiviteitsbokaal. In poule B zijn nog drie ploegen in hevige strijd verwikkeld om de beide bovenste plaatsen. Het uit een mixture van oudere Moerka pelse en Zevenhuizense spelers be staande team van Bontenbal deed zeer goede zaken door La Baraque met 1-0 te verslaan. Met 13 uit 6 duels is La Baraque na de 2-1 winst op Intro nu uitgespeeld en moet afwachten. Bontenbal staat er in deze poule met 12 uit 5 het beste voor en heeft dus nog alle kans haar titel van vorig jaar te prolon geren. Bontenbal en La Baraque voelen de hete adem van het Kou- dekerkse ETC echter in hun nek, met 9 punten uit slechts 4 duels heeft dit team nog alle kans langs zij of voorbij te komen, er wordt nog gespeeld tegen Les Adonis en de Lordd. De Lordd valt met 4 uit 4 wat tegen, maar zal stellig gaan voor de vierde plaats in poule B. In dit streven zal men echter concur rentie ondervinden van Intro en Boonstoppel, die hetzelfde punten totaal bezitten. Les Adonis sluit in deze poule de rij met 1 punt, zij hebben echter jaarlijks ieders sym pathie door hun sportieve.instel ling. Maandag 2 juni worden de voor rondes afgesloten, op woensdag 4 juni (aanvang 20.00 uur) staan de kruisfinales op het programma, waarna twee dagen later op 7 juni de grote finale-avond plaats vindt. Zevenhuizen - In tegenstelling tot eerdere berichten had Groeneweg 2 na de uitnederlaag tegen Putters- hoek 2 in de thuiswedstrijd een overwinning met twee doelpunten verschil nodig om in ieder geval een strafschoppenserie uit het vuur te slepen. Dit heeft er de hele wed strijd niet in gezeten. Al na 2 minu ten spelen scoorden de bezoekers- met een kopbal 1-0. Groeneweg 2 kwam echter vrij snel weer in de wedstrijd en gedurende de rest van de eerste helft waren de Zevenhui- zenaren de betere ploeg. Dik ver diend scoorde Menno van Dam na een half uur spelen de gelijkmaker. Met een mooie beweging zette hij in een één tegen één situatie de laatste man van Puttershoek op het verkeerde been en knalde hij de bal, via de binnenkant van de paal, keihard binnen. Even leek het erop dat Groeneweg door zou drukken. Puttershoek was de weg kwijt maar hervond deze weer net voor de rust. Na een ongelukkige klutsbal kon keeper Dennis van den Bor de bal nog wel tegen houden maar niet voldoende weg werken. De spits zette uit deze rebound zijn ploeg weer op voorsprong. Het ver haal om te promoveren was voor Groeneweg 2 direct na de rust ei genlijk helemaal over toen na veel twijfels in de Groeneweg defensie Puttershoek zelfs geflatteerd uit liep naar 3-1. Niemand geloofde meer in de kansen van Groeneweg, behalve waarschijnlijk de spelers zelf. Met volle inzet trokken zij toch richting het doel van de tegenstander. Aanvoerder Ed Bou- dewijn mocht na 20 minuten een terecht toegekende strafschop pro beren te verzilveren. De uitsteken de Putterhoekse keeper pareerde de zwak ingeschoten bal, maar Dennis van Vliet was er als de kip pen bij om de aansluitingstreffer te scoren. Groeneweg bleef de wedstrijd be palen, bleef een goede wedstrijd spelen maar de tijd begon te drin gen. Met een simpele voetbewe ging wist Michael van Yperen de niet verdiende nederlaag af te wenden. De gelijkmaker gaf wel de veerkracht van het elftal aan maar het was niet genoeg voor promo tie. Putterhoek 2 gaat proberen om via één finalewedstrijd dit wel te bereiken. Al met al een uitstekende tweede seizoenshelft voor het elf tal van leider Dick Deurloo, een zeer verdiende periodetitel maar de competitie duurde één wed strijd te kort. Het gaat nu rustig worden op sportpark van 't Verlaat. Op 5 augustus hervat trainer Cor Hazebroek de training en op 10 au gustus staat de eerste oefenwed strijd tegen Soccer Boys weer op het programma. Waddinxveen - Na echt jarenlange staat van dienst neemt de jeugdafdeling van WSE op zondag 1 juni afscheid van jeugdtrai ner Marcel van Dijk. Vanaf komend seizoen neemt hij de trainin gen en coaching van WSE-1 op zich. Waddinxveen - Handbalvereniging Rowah sloot afgelopen weekend het seizoen af met een kampioen schap. Het tweede damessenioren- team speelde de laatste wedstrijd tegen Oliveo uit Pijnacker. Ondanks het feit dat de titel al binnen was heerste er een nerveuze spanning bij de speelsters. Rowah begon dan ook slecht aan de wedstrijd en zag veel schoten naast gaan. Pas toen het publiek, dat in groten getale aanwezig was, zich liet horen begon Rowah beter te spelen, en liet zien waarom ze dit seizoen kampioen zijn geworden. Zo won Rowah ook haar laatste wedstrijd. Na afloop werden de dames door het bestuur in de bloemetjes gezet, gingen ze op de foto en werd er feest gevierd. Het dames 2 team bestaat uit Syl Groenendijk, Karin Jongkind, Marije van Oord, Ineke Klijn, Joyce de Schipper, Linda Hoefnagel, Jaqueline Mooy en keepster Liesbeth Toonen. Trainers Henny en Bas de Schipper en coach Peter Groenendijk deelden in de feestvreugde. Het eerste dames-seniorenteam stond tegenover de Hollandiaan uit Vlaardingen. Rowah begon goed aan de wedstrijd, break-outs wer den goed afgemaakt en de af standsschoten konden niet gekeerd worden door de keepster van de Hollandiaan. Rowah ging de rust in met een 7-2 voorsprong. Na de thee zagen de toeschouwers een heel ander Rowah in het veld staan. Door de stortregens die op dat moment Waddinxveen aande den werden veld en bal nat waardoor er erg veel balverlies was. De Hollandiaan had minder moeite met het natte veld en kwam sterk terug. Rowah daaren tegen kwam in deze tweede helft niet meer tot scoren. Toen in de laatste minuut, bij een 6-7 stand de Hollandiaan een omstreden straf- worp kreeg en benutte, moesten de punten gedeeld worden. Het junioren-A team sloot de com petitie af tegen kampioen Oliveo uit Pijnacker. De wedstrijd was dan ook nog maar net begonnen, of Rowah keek al tegen een 0-4 achterstand aan. Rowah herpakte zich en begon te handballen. Door goed samenspel kwam Rowah steeds dichterbij en ging de rust in met een 6-10 stand. Na rust kon Rowah niet dichterbij komen en het was vooral de snelheid van Oli veo dat zorgde voor de eindstand van 11-19.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 15