BIJ EHBO PLAN VAN AANPAK VOOR EENDRAGTSPOIDER BESTUURSFUSIE LOOPT VERTRAGING OP "DE EENDRAGT" SCHOOLVOETBALKAMPIOEN KEES DE KNEGT KAMPIOEN DRIEBANDEN DUIVENSPORT ONDERNEMERSBIJEENKOMST OVER TOEKOMST ZUIDPIASPOLDERGEBIED JUBILEUMCONCERT MARTIN MANS 7E v eNHUIZEN-MOERKAPELLE Hart van Holland 28 mei 2003 Door Karin Heeren Zevenhuizen - Het EHBO-examen werd dinsdag 20 mei afgesloten met de toets verbandleer. Van de 17 kandidaten, die op 22 en 28 april examen deden voor het eenheidsdi ploma en reanimatie, slaagden er 16, Ook deden twee kandidaten uit Bleiswijk en Waddinxveen bij de vereniging herexamen. Ook zij zijn geslaagd. Dit was de laatste keer dat examen werd afgenomen volgens de 23e druk. Vanaf september zal les wor den gegeven vanuit het nieuwe EHBO-boekje van het Oranje Kruis, dat is aangepast aan de nieuwe richtlijnen. De trotse geslaagden proostten op de goede afloop en bedankten de kaderinstructeur en lotus. De herhalingslessen starten in de eerste dinsdag in september. (foto: EHBO Zevenhuizen) MoerkapelIe - In 't Wapen van Moerkapelle werd afgelopen weekend gestreden om het districtskampioenschap driebanden tweede klasse. Biljartvereniging Moerkapelle was goed vertegen woordigd met drie deelnemers. De overige deelnemers kwamen uit Zoetermeer (Bv De Sprinter 2x) en Gouda (Bv Impuls 2x, Be Concordia lx). Nadat Kees de Knegt al in de eerste ronde de kop had gepakt, moest hij toe na ronde twee alweer af staan. Na ronde drie was er weer een nieuwe koploper en stond Kees op de zevende plaats. In ronde vier nam de Zoetermeerder Willem Bre- kelmans de kop over om deze pas na de laatste partij uit handen te geven. Doordat Kees de Knegt zijn laatste partij tegen Gouwenaar Bas Blok met 25-23 wist te winnen en 20 op 10 punten kwam was het wachten op het resultaat van Bre- kelmans die al op 10 punten stond. Echter Monteiro uit Gouda wist via een 25-18 overwinning op Brekel- mans zijn derde plaats veilig te stel len, waardoor het moyenne van de nummers 1 en 2 de doorslag moest geven over wie er kampioen zou worden. Kees de Knegt speelde over zeven partijen een moyenne van 0.553 en Brekelmans kwam niet verder dan 0.477, waardoor hij op de tweede plaats belandde. De overige deelnemers van de or ganiserende vereniging presteer den ook niet slecht. Bert Huisman werd met het op één na beste mo yenne (0.534) verdienstelijk vierde, terwijl Paul Hillegers met 0.513 op de zesde plaats eindigde. Kampi oen De Knegt mag in oktober het district Gouda gaan vertegenwoor digen op het kampioenschap van gewest Zuid-Holland. Zevenhuizen - Door het slechte weer van zaterdag werden de dui ven van de Stormvliegers pas zon dag gelost. In Aardenburg werden 474 duiven om 12.10 uur gelost. Net als vorige week werden er deze week hoge snelheden gehaald; de eerste duif haalde een snelheid van maar liefst 100 km per uur. Om 13.20 uur was het een duif van D.C. den Hertog die als eerste thuis kwam. Deze duif was ook eerste van de regio Leiden, tegen 8100 duiven. Uitslag: 1-8-10 D.C. den Hertog; 2 Joh. Stofberg, 3-4-11 D.C. Brem, 6-7 J.S. Heykoop, 9 C.P. Edeling, 12-14- 15 J. v.d. Haak, 13 B. Hertog. Arco en Caroline hebben elkaar 24 mei het ja-woord gegeven. Wij wensen jullie veel geluk! Gefeliciteerd met Maarten: geboren op 18 mei. F.M.A.W. van de gelukkige opa en oma Verkade Hiep hiep hoera, Oma Verbeek 50 jaar. Van harte: Sharon Dominique Romy Tara Zevenhuizen - Voor de basisscholie ren van Zevenhuizen-Moerkpaelle werd woensdag 21 mei op de vel den van voetbalvereniging Groene- weg het jaarlijkse schoolvoetbal- toernooi gehouden. Alle vijf basisscholen uit de gemeente deden mee. Uit Moerkapelle de Re- hobothschool (met drie teams) en de I.J.P. Keijzerschool (een team), uit Zevenhuizen 't Reigerbos (drie teams) en de Eendragt (twee teams) en uit Oud-Verlaat de Nes- sevliet Het werd een spannend toernooi tussen de tien teams die in twee poules waren verdeeld. Uiteindelijk troffen 't Reigerbos B en Eendracht A elkaar in de ene kruisfinale, ter wijl Reigerbos A het tegen de I.J.P. Keijzerschool opnam in de andere kruisfinale. Het werd uiteindelijk een Zeven- huizense finale tussen Eendragt A en Reigerbos A. Voor de ogen van honderden en thousiaste toeschouwers bleef het de gehele wedstrijd 0-0. Er waren kansen over en weer, maar de zenuwen hadden kenne lijk de overhand. Een extra dimensie was het feit dat de spelers die nu eikaars tegenstan der waren, normaliter vaak in het zelfde elftal spelen als het de nor male competitie betreft. Er stond dus meer op het spel dan de eer van de school. Strafschoppen moesten uiteindelijk de beslissing brengen en de Een dragt deed dit een fractie beter. Het was een trotse Luuk Gritter die namens de Eendragt de wisselbe ker in ontvangst mocht nemen. Rei gerbos B werd winnaar van de Pe naltycup en de Nessevliet won de sportiviteitsprijs. Een ieder was het er over eens dat het een leuke mid dag was. Regio - De Kamer van Koophandel houdt samen met VNO-NCW Rijn- Gouwe op 5 juni een bijeenkomst voor ondernemers in de gemeen ten van het Zuidplaspoldergebied en de Krimpenerwaard. Doel van deze avond is enerzijds voorlichting verstrekken over de stand van zaken van de inrichting van de drie hoek Rotterdam-Zoetermeer- Gouda en daarnaast biedt de bij eenkomst gelegenheid voor infor meel contact tussen ondernemers uit de diverse gemeenten. De bij eenkomst vindt plaats van 19.30 tot 22.30 uur in Hotel Van der Valk aan de Parallelweg Zuid 185 in Nieuw- erkerk aan den IJssel. d.*»ar -vzts te-M. Kirsten, 9 jaar Kirsten is ziek. Leukemie. Daar is niets leuks aan. Of het moet de kans op genezing zijn. In de wereld van kinderen hoort geen kanker. Help ons daarom mee in onze strijd en maak uw bijdrage over op Giro 26000. www.kankerbestrijding.nl S KANKERBESTRIIDING Regio - Organist Martin Mans houdt op tweede pinksterdag, maandag 9 juni, een concert in de St. Laurenskerk in Rotterdam. Mans is dit jaar 25 jaar kerkorganist. Hij heeft een feestelijk programma samengesteld. De toegang be draagt 7,50, voor kinderen tot en met 11 jaar 3,-. De kaartverkoop is aan de kerk vanaf 19.00 uur. Het concert begint om 20.00 uur. Voor meer informatie: www.martinmans.nl. Zevenhuizen - Tijdens de commissie I vergadering van maandag 19 mei werd er door de commissieleden gedis- f77nnrd over het bescbikbaar stellen van een bedrag van «/.000,= ten laste van de algemene reserve. De wethou- fnoemde het bedrag 'peanuts' in de vergelijking met ".edragen die later nog met de Eendragtspolder ge- °eid zullen zijn, zowel in ontwikkeling als opbrengsten. j-en aantal commissieleden had vragen over de wenselijk- wothj een Projerttader en met name op dit punt was uitn w V ^an der ^"ee duidelijk: hij was er gekomen op kann jke ^ens van de raad van Zevenhuizen-Moer- Pe 'e- "Kom niet aan de projectleider dan kom je aan es- tui h Pr°jecten voor de toekomst. Ik ben ervan over ga dat onze overlevingskansen liggen in de Zuidplaspolder." Verder was de wethouder het met de commissieleden eens dat het democratisch gehalte tot nu toe niet erg groot was geweest. Maar op zich was het een knap staaltje werk geweest om het hele project vlot te trekken na de veranderde situatie na de gemeenteraads verkiezingen in Rotterdam. Voor 1 januari 2003 moet het plan bekend zijn Joij het ministerie om nog aanspraak te kunnen maken op beschikbare rijksgelden en dat is ge lukt. De minister heeft inmiddels ook zijn instemming ge geven en er is geld toegekend voor de ontwikkeling van de Eendragtspolder. Wethouder Van der Stee benadrukte nog eens dat het be langrijk is om de Eendragtspolder te ontwikkelen als re creatiegebied en daarmee als buffer tegen verstedelijking. Hij is ervan overtuigd dat de polder op de langere termijn in ieder geval geen agrarisch gebied zal blijven. Als deze nu niet ontwikkeld wordt als recreatiegebied zal er een andere claim op de ruimte worden gelegd. Het feit dat er nog steeds geboord wordt naar cementzand noemde de wethouder een positief signaal. Dit zal economisch een grote plus zijn die overigens wel negatieve effecten heeft voor het milieu. De wethouder hield de commissie voor dat er dan ook een keuze gemaakt moet worden op dit thema. Als blijkt dat er cementzand in de grond zit en dit zal worden gewonnen dan kan het zijn dat er een fa briekje tien tot vijftien jaar bezig is met het zeven van zand op de locatie. in Hp ei? - Naar aanleiding van de voorjaarsnota werd steld commiss'e 1 de vraag gesteld hoe het momenteel ge- Enio's,T de bestuursfusie voor het openbaar onderwijs, dat p Sleden leerde een presentatie van de cedgroep ne r vergaande besprekingen waren met alle geledin- vo0r [J\zo snel mogelijk te komen tot een bestuursfusie Weton M- °Penbaar onderwijs voor zes gemeenten, te Moord kUWerker'< a^d dssel, Zevenhuizen-Moerkapelle, denrijsrecht' Bergschenhoek, Bleiswijk en Berkel en Ro- ^ethouder Van der Stee zei dat er op dit gebied een lesje in bescheidenheid is geleerd. "We hadden het voortouw maar het touw is gebroken. Het project wordt nu getrok ken door de gemeente Bergschenhoek." Volgens de wet houder is er vertraging opgetreden en wordt juni geen haalbare-kaart. Wel is er nog steeds sprake van een posi tief proces. Met betrekking tot de nieuwbouw iaat de wethouder weten dat het moment dat er besloten moet worden, de 'go' of 'no go', binnen afzienbare tijd verwacht wordt. De financiële haalbaarheid vergt wat creativiteit, maar de wethouder gaat ervan uit dat het project nog steeds haal baar is. Op de vraag van de heer Van Rijn (Gemeentebelangen) of wel rekening is gehouden met de komst van de basis school in Nesselande die ook een zuigende werking heeft op leerlingen van de kern Zevenhuizen antwoordde de wethouder dat de effecten zijn doorgerekend en schattin gen zijn gemaakt over leerlingaantallen in de nabije toe komst. Het leerlingenaantal zal even een dalende lijn laten zien, zo is de verwachting, maar zal zich daarna weer stabiliseren en ook weer stijgen.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 17