LENTEDAG ONDANKS REGEN ERG GEZELLIG ?f?ELEH JL m •- - - - - - - - -■■■ - JEUGDTOERNOOIEN BIJ WSE LEERLINGENCONCERT MIRJAM VAN DER BURG INSCHRIJVING KOPPELKLAVERJASSEN SPORTWEEK GEOPEND CONCURRENTIE OP SCHAAKCLUB WADDINXVEEN KOMT ACHTER KOPPELKLAVER- JASMIDDAG CONCERTEN EXCELSIOR EN C-AKKOORD IN DORPSKERN Hart van Holland 28 mei 2003 ZEVENHUIZEN M OERKAPE^ Cc-uW Door Karin Heeren Waddinxveen - Het was feest bij het activiteitencentrum van De Bruggen aan de Sterrenlaan. De lentedag ging weliswaar gepaard met een heleboel regen maar dat mocht het plezier van de deelne mers niet drukken. Een draaior gel, een ritje met de paardentram door de Zuidpias en allemaal die ren van de kinderboerderij. Een leuke dag! De bewoners van De Bruggen die deelnamen aan de dagactiviteiten op het centrum hadden zich er al op ver heugd. Ze lieten dan ook duidelijk merken blij te zijn met deze bijzon dere dag. Dagelijks wordt met de be woners activiteiten ondernomen door gespecialiseerde beroepskrach ten. Er wordt in het activiteitencen trum gewerkt met twee leidsters op acht bewoners. Voor een aantal din gen is er op die manier eigenlijk geen -.-v. Waddinxveen - De uitslag van de sjoelclub is als volgt: Klasse A: 1 Kees Kuipers, 1436 punten; 2. Jar Kersbergen, 1397 punten; 3. Did Dros, 1371 punten; 4. Wim Slinger land jr., 1358 punten; 5. Pascal var Gils, 1341 punten. Klasse B: 1. Henk van Beek, 1322 punten; 2. Teus Vis ser, 1291 punten; 3. Adrie Faas, 1279 punten; 4. Guus Renesse, 1261 punten; 5. T. van Leeuwen, 1253 punten. Klasse C: 1. Cees Slinger land, 1243 punten; 2. Mien Renesse, 1189 punten; 3. Corry 't Hart, 1183 punten; 4. Bas Koppenaal, 1181 punten; 5. Otto Supusepa, 116! punten. Klasse, D: 1. Sjaan Faay, 1113 punten; 2. Adriaan Warme- link, 1102 punten; 3. Simon der Oude, 1097 punten; 4. Marie var Herk, 1094 punten; 5. Marius Kers bergen, 1028 punten. Klasse E: 1. Paul v.d. Meer, 1048 punten; 2. Peter Botger, 1044 punten; 3, Mari- nus Taktor, 1043 punten; 4. Henk Lagendijk, 963 punten; 5. Dick Es- veldt, 946 punten. mtorn tijd, daar is extra menskracht voor nodig. Zoals bijvoorbeeld een stukje wandelen of mee met zwemmen. Er zijn bewoners die dan een begelei der nodig hebben en hiervoor zijn vrijwilligers nodig om dit extra's te kunnen doen. Bij De Bruggen zou den ze daarom heel graag nog meer vrijwilligers hebben. Op zaterdag 28 juni is het Bruggen- festijn met een rommelmarkt en mu ziek. Hiervoor wordt de buurt uitge nodigd zodat de directe omgeving kennis kan maken met de bewoners en de medewerkers, ledereen die ge ïnteresseerd is in het werk bij De Bruggen is daarbij welkom. Vorig jaar is het festijn ook een groot succes geweest, zo verteld Fiet Haagmans. "Toen stonden er opeens mensen uit de buurt voor de deur die een aantal 'lelijke eendjes' had den met open dak en die hebben de hele mid dag met de bewoners die het wilden rondjes ge reden. En dan denk ik: die mensen hebben begrepen waar het hier om gaat." ledereen die het leuk zou vinden wat vrije tijd zinvol door te brengen met een medemens die dat nodig heeft kan ook een kijkje komen nemen tijdens het Bruggenfestijn. Of gewoon even langskomen bij Fiet Haagman op het kantoor van de dagbeste ding aan de Sterrenlaan. Waddinxveen - Bij WSE vond afge lopen zaterdag 24 mei het C-toer- nooi plaats, met BVO's en hoogspe- lende amateurverenigingen. Dit kwalitatieve toernooi leverde veel publiek op. Donderdag 29 mei is het "ladiesday" bij WSE. De meis jesjunioren strijden dan om de Ina Schilperoord wisselbeker in een poule van vijf. De dames nemen het tegen elkaar op in een poule van zes. Zaterdagochtend 31 mei vindt het jaarlijkse F-toernooi plaats. De win naar van de F1 poule zal dan naar huis gaan met de Thijs Fens wissel beker. 's Middags zullen de E-teams in drie poules van vijf het tegen el kaar opnemen. Aansluitend zal op deze zaterdag 31 mei de ballon vaart worden gehouden, welke op Koninginnedag.wegens slecht weer was afgelast. Het laatste toernooi bij WSE is in het Pinksterweekend op zaterdag 7 juni voor de D-pupillen. De hoogste prijs is dan de Ome Piet Zaal wissel beker. Boskoop - In een vol Excelsiorge- bouw gaven vrijdag 23 mei de dwarsfluitleerlingen van Mirjam van der Burg hun jaarlijkse uitvoe ring. Dit jaar met een extra tintje, vanwege het 10-jarig jubileum. De avond werd aan elkaar gepraat door Jose Versluis. Na een gezamenlijke opkomst op het nummer Big Spender mocht ieder zich individueel laten horen. De fluitisten werden afgewisseld door een paar gastspelers, waaron der trompet, trombone's, hoorns en de AMV 2 groep van Harmonie Excelsior, ter variatie. Na de pauze werd Mirjam in het zonnetje gezet door twee oud leerlingen met een fluitspel, bloe men en een cadeau. De avond werd besloten door alle fluiten met de Ketchup-song. Het was een geslaagde avond, dat was aan het applaus te horen, (foto: Mirjan van der Burg). Waddinxveen - Bij koppelklaverjas- club WADDinxvEEN KAART vond zaterdag 24 mei de laatste koppel- klaverjasmiddag van dit seizoen plaats. Door de hoge opkomst van maar liefst 84 enthousiaste klaver jassers werd deze middag een groot succes. De uitslag: 1. J. de Wit en Alex, 9197 punten; 2. Jack en Ange- lique van Vliet, 8755 punten; 3, A Troost en M. Krijt, 8666 punten. Door het grote succes van de afge lopen maanden heeft de organisa tie besloten om het volgende sen zoen door te gaan met deze activiteit in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huygenslaan te Waddinxveen. De eerstvolgende klaverjasmiddag van het nieuwe seizoen vindt plaats op 30 augustus 2003. Inschrijven kan bij Leen Ho- gerbrugge telefoon 06-13626885, Marinka Koster telefoon 06- 51863495 of bij Herman van Nie- kerk telefoon 0182-617891. Voor meer informatie: www.waddeefl- kaart.nl. Waddinxveen - In het kader van de 58e Sportweek Waddinxveen houdt het Sportweekcomité, in samenwerking met Hotel Café Restaurant 'De Unie', zaterdag 14 juni de jaarlijkse Koppelklaverjaswedstrijd. De wed strijd begint om 10.00 uur en zal rond 17.00 uur afgelopen zijn. De zaal is vanaf 9.30 uur open. De inschrijfkosten zijn 22,00 per koppel. Men kan zich opgeven bij HCR 'De Unie', Kerkweg-Oost 206 te Wad dinxveen, telefoon (0182) 61 69 65 of bij de heer Arie Boer, Stekel- baarssloot 16 te Zoetermeer, telefoon (079) 331 52 05, mobiel 06-23 67 15 49 of per e-mail bij Richard Boer: richard_saskiaboer@zonnet.nl. Kirsten.ï Lk,,t_ •Jol' Kirsten is ziek. Leukemie. Daar is niets leuks aan. Of het moet de kans op genezing zijn. In de wereld van kinderen hoort geen kanker. Help ons daarom mee in onze strijd en maak uw bijdrage over op Giro 26000. www.kankerbestrijding.nl kankerbestwiw^ rost Boskoop - Harmonie Excelsior geeft zaterdag 31 mei op verzoek van de Boskoopse ondernemersver eniging een dubbelconcert in de dorpskern. Het concert van leerlingorkest C- Akkoord, onder leiding van Jeroen Wentel, begint om 11.00 uur en zal ongeveer een uur duren, 's Mid dags neemt Excelsior het roer over. Het concert van Excelsior begint om 14.00 uur en duurt'ook ongeveer 1 uur. De toehoorders kunnen zaterdag onder andere genieten van "Twink ling Flutes", "Pokémon Theme" en "Gullivers Travels". Maar ook de "Music from Toy Story 2", met een solo op alt-saxofoon van Saskia Vermij en muziek van Harry Potter ontbreken niet op het programma. Verder werkt Excelsior op zondag 1 juni mee aan een bijzonder concert in het Houtmansplantsoen in Gouda, waarbij de vereniging een aantal muzikale acts gaat vertol ken. Daarna gaat Excelsior zich con centreren op 5 juni (ontvangst wandelaars Avondvierdaagse) en een drijvend concert tijdens de Gondelvaart van de Boskoopse Bra derie op 19 september. Excelsior nodigt het Boskoopse pu bliek van harte uit om een poosje te komen luisteren tijdens het Ondernemersconcert, in het Hout mansplantsoen of bij de intocht van de Avondvierdaagse. Waddinxveen - Het aantal afwezi gen was donderdag 22 mei vrij aan zienlijk, maar er werden nog enige tientallen partijen gespeeld. Meest al vallen de eerste beslissingen aan de benedenkant. Deze keer was binnen een half uur Hans van Wou denberg overwinnaar tegen Hen- nie de Roodt. Hans had om zijn ko- ningspaard te activeren de dame gegeven; Hennie sloeg de dame en werd mat gezet: het "zeekadetten- mat". Vlak daarna maakten Erik Hennink en Wim van Os remise. Verbaasde vraag aan Wim: "Speel jij niet om het kampioenschap?" Hij bleek bij vergissing een keer te vaak de zetten herhaald te-hebben. Aangezien Wim Hennink in een hard gevecht de buit binnenhaalde tegen Mark van Putten werd de kloof tussn de nummers 2 en 3 meer dan 200 punten. Bart van Put ten zette na hard werken Arie Kar dol aan de kant. Het lijkt, dat Bart zich voor het tweede zal plaatsen. Wim van Vuuren bereikte voordeel tegen Ton van Nieukerke en breid de dat uit tot winst. Na wisselvalligheden verloor Lau rens Ellers met wit tegen Wim Mul der. Albert Prins won van Marco de Bruijn, die ontevreden was over zijn eigen spel. Jan Muit ging onderuit tegen Ton Kuiper. Ryan den Drijver raakte al vroeg een stuk kwijt tegen Hans van Offeren, maar vlocht complicaties in de stelling en kwam er winnend uit. Frank Hor dijk stond tegen Jaap van der Hei den niet op scherp en verloor. Jaap Smit en Henk Erkelens rokeerden naar verschillende kanten, waarbij de aanval van Henk het eerst kwam en het hardst doorsloeg. Met nog twee minuten voor zes zette Henk mat. Adriaan van derr, maakte tegen Dirk van u hout buit en daarna waswi gisch. Jan Kraijesteijn de best tegen Evert Hildebrand, I merkte, dat Evert twee ke® 0mj gen moet worden: een k voordeel te bereiken, en om de partij te winnenDa vari lukte niet: Evert won- 5a" ,Deeld Veen had zes weken niet v0or en moest ervaring en rou t v geven aan Ton Bronk. oa jzjjn veel. Jeroen van der Veen best op een aanval te9v te vee van Offeren, maar raai* wit hout kwijt en ver'°°r^ Inning3 aan: 1. E.Hennink.2. W.Hen Van Os, 4. A.Hennink, 5. w- ten, 6. Van Woudenberg,'-^ nis, 8. Philipse, 9. Van der 10. De Roodt.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 18