WEGENS ENORM SUCCES OOK VOLGEND JAAR BUSTOCHT OUDEREN MOERKAPELLE GERARD VAN OMMEREN SCHAAKKAMPIOEN BEDRIJFSVOLIEYBAL AUTOCROSS OOGSTFEEST PROGRAMMA VORDERT DIPLOMAZWEMMEN IN DE KOORNMOLEN MAAND VAN HET SPANNENDE BOEK Activiteiten-Agenda Hart van Holland 28 mei 2003 ZEVENHUIZEN MOERKAPm? Een tweede podium Attractief zaterdagprogramma léfcTTiTeTTTeëVMeTïéiïAfMi Door Frits Bromberg Moerkapelle - "Volgend jaar wéér." Zo reageerden unaniem de 77 55-plussers, die vorige week dinsdag de jaartocht naar de omgeving Flevopolder/EI- burg maakten, na hun terug keer in dorpshuis Op Moer, bij een prima diner en in de beste stemming. "Volgend jaar weer", bevestigde organisator Willem Stormbroek, die nu al weet waar het heen zal gaan, volgens voorzitter Jan van de Vendel, maar niets verklapt. De na-genieters gaven hem - soms letterlijk - volmondig gelijk. "We hoeven niet zo precies te weten waar we naartoe gaan", zei een van hen, vermoede lijk namens allen. "Met Willem wordt het altijd gezellig en waar we terecht komen is dan minder van belang. Bovendien: wat Willem heeft uitgezocht, puttend uit zijn ervaring als buschauffeur, is altijd de moeite waard." Overigens zat Stormbroek, fitte vutter, niet achter het stuur. Het rij den van de bus met 70 personen en het busje met nog eens zeven, onder wie twee mensen van de EHBO, had hij overgelaten aan de firma Van Rooyen. Willem Storm broek was gewoon meegegaan als meebetalende reisleider. Of, zoals voorzitter Van de Vendel zei: "Zoals we allemaal gewoon heb ben betaald, behalve dan de twee van de EHBO. Overigens heeft Stormbroek meer gedaan dan plannen maken en de reis begelei den. Zonder hem was er vermoede- De Moerkapelse senioren aan het diner in Op Moer, met rechts Willem Stormbroek. in aantocht. lijk niet eens een reisje geweest, want ga maar na. In de prijs van 32,50 euro was, alles, maar dan ook alles inbegrepen, lunch, diner, boottocht, noem maar op. Dat we die prijs zo laag konden houden, hebben we te danken aan de spon sors, die Willem heeft bewerkt. En wat kregen die er voor terug? Een bedankje. En dat hun naam wordt genoemd. Wat dat betreft is Wil lem onze motor, ook voor het hele programma waarin ook deze keer niets is misgegaan". De reis, nadrukkelijk voor alle ge zindten en met respect voor eikaars geloof, begon bij Op Moer om acht uur 's morgens en om half zeven was het gezelschap terug in Op Moer, waar de senioren een uitvoe rig toebereid diner werd voorge zet, smakelijk voor de jongste deel nemer van 55, maar ook voor mevrouw W. Breedijk, met haar 87 jaren de oudste van het gezel schap, maar ook vast van plan en indien mogelijk, volgend jaar op nieuw van de partij te zijn. Dan wordt met 2 bussen gereden. Stormbroek: "We hebben voor deze reis nee moeten verkopen, volgend jaar worden het er negen tig". Overigens was Stormbroek zelf de enige pechvogel van de dag. Per microfoon liet hij het gezelschap weten met een lekke band te staan. "Kan iemand me even hel pen?" Het is vast en zeker goed gekomen, met die band. KERKDIENSTEN - 1 juni Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur evang. G.J. v.d. Bos; 19.00 uur jeugddienst. Kapel Oud Verlaat 10.00 uurds.T. Verduijn. Geref. kerk 9.30 uur drs. F.P. Treep. Moerkapelle Geref. Gem.9.30 uur Leesdienst; 18.30 uur Leesdienst. Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. Geene; 18.30 uur ds. A. Stijf. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hollandl (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda,) 0182-698820 NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. C. van der Spek-Ebbers, 079- 593.27.06 (19.00-20.00 uur); Mw] J. Snoep 079-593.27.02 (13.30-1 14.30 uur); Mw. H.M.C. Camme] raat 079-593.21.49 (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland, Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK\ Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521Bereikbaar: maan] dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Moerkapelle - In de finalegroep bij de senioren stond de vijfde (en laatste) ronde op het programma. Gerard van Ommeren stond er het beste voor. Hij zou aan remise, met zwart tegen Maarten Vroeginde- weij, genoeg hebben om de titel te prolongeren. Ben van Geffen, met zwart tegen Marcel de Haan, moest in ieder geval winnen om een klei ne kans te behouden. Natuurlijk speelde Gerard een zeer solide Caro-Kannverdediging, risico nemen ligt niet in zijn aard. Direct na de opening kwam zwart goed te staan en zijn remiseaanbod kon door Maarten eigenlijk niet afge slagen worden. Gerard van Omme ren was voor de zevende keer schaakkampioen van Moerkapelle en dat getuigt natuurlijk wel van enige klasse. Ben speelde tegen Marcel een scherpe variant van het Twee paardenspel.. Er ontwikkelde zich een interessante strijd, waarin wit lange tijd heel goed stand hield. Tegen de tijdcontrole won zwart met een dame-uitval een stuk en besliste even later met een paar krachtzetten de partij. De derde partij in de laatste ronde was (alweer) een Caro-Kann tussen Hugo van Elteren (wit) en André Nieuwlaat. Vrij vlot besloten de heren tot remise, waarmee Hugo zich verzekerde van de derde plaats in het clubkampioenschap. De eindstand in de finale: 1Gerard van Ommeren, 4 uit 5; 2. Ben van Geffen, 4 uit 5; 3. Hugo van Elte ren, 2,5 uit 5; 4. Maarten Vroegin- deweij, 2 uit 5; 5. André Nieuwlaat, 2 uit 5; 6. Marcel de Haan, 0,5 uit 5. Bij gelijk eindigen beslist de eind stand in de voorronde (1.Gerard, 2.Ben, 3.Hugo, 4.Marcel, 5.Maar ten, 6.André). In groep 1 werd ronde 36 gespeeld. In deze laatste ronde van het lo pende seizoen speelde Wouter Vroegindeweij met wit tegen Bou- dewijn Weijermars, die Scandina visch op het bord bracht.. Een ve nijnig pionoffer van zwart vermocht wit niet zeer te veront rusten, maar een blunder van Bou- dewijn maakte een abrupt einde aan het gevecht. Wouter is de win naar van de "restgroep". Uitslagen: Arie Hoogduijn - Arno Luinenburg 0,5-0,5; Ron Droog - Michiel Rensen 1-0; Maarten Pil gram - Christiaan Noorland 1-0; Dirk Molenaar - Kees van Vuuren 0,5-0,5; Kevin Bakker - Gerrit van Meeteren 0,5-0,5; André Corpeleijn - Patrick Stam 0,5-0,5; Freek Hof man - Jacques de Lange 0-1; Pieter Perdijk - Matthias Freeke 1-0; Henk Doornhein - Wim Westerman 0-1. De eindstand bovenaan: 1. Wouter Vroegindeweij; 2. Arno Luinen burg; 3. Ron Droog; 4. Boudewijn Weijermars; 5. Arie Hoogduijn. Zevenhuizen - In de afgelopen peri ode heeft een aantai kinderen het examen afgelegd voor de verschil lende zwemdiploma's. Onder toe zicht van de beoordelingscommissie hebben de volgende kinderen het examen met goed gevolg afgelegd: Diploma A (zwem ABC): Reinier Voskamp en Jasper Verhey; Diplo ma B (Groene Hart): Chendo van Vliet; Snorkelen sticker 1: Lara Suy- ten. Bas Molenaar, Gioia van Vliet, Hielke Hendrikse en Suzanne Hen- drikse. Fam. Smit, h.g. met jullie zoon Maarten. Veel geluk. Gerard, Silvia, Monique en Patrick Zevenhuizen - In dorpshuis Swanla ging zaterdag 24 mei het 14e Be- drijfsvolleybaltoernooi van start. De eerste wedstrijden zijn gespeeld en de uitslagen zijn als volgt: Poule A: 1. Gerritsen 1; 2. Veerman Verze keringen; 3. Dekker; 4. Rozenkwe kerij Herburg; 5. Zevenster 2. Poule B: 1Autobedrijf Jaap Eindhoven 1; 2. Gerberakwekerij J. v.d. Wel 2; 3. Fortis Batavia BV 4. Veerman Ad- ministartie; 5. Bontenbal Interieur. Poule C: 1P. Visser Zn.; 2. De Een- dragt; 3. Gerberakwekerij J. v.d. Wel 1; 4. VOO Toneel; 5. Gerbera- mania. Poule D: 1Autobedrijf Jaap Eindhoven 2; 2. Recreatiepark De Koornmolen; 3. V.d. Berg Schoor- steenbouw; 4. TMS International; 5. Het Mekka. Poule E: 1. V.d. Berg Schoorsteenbouw; 2. De Nessevliet; 3. Rabobank; 4. Dog's Mind; 5. Bak ker Gerritsen. Poule F: 1. Fikszo; 2. Telematch; 3. Wiese; 4. Gerberak wekerij J. Kooij Zn.; 5. De Zeven ster 1. Zevenhuizen - De traditionele autocross wordt morgen, op He melvaartsdag, gehouden aan het crossterrein aan de Bierhoogtweg. Vanwege het verwachte grote aan tal deelnemers begint de cross om 11.00 uur. Het programma eindigt om 17.00 uur. Voor meer informa tie: www.actd.nl. Het evenement wordt georgani seerd door muziekvereniging De Kleine Trompetter. De vereniging financiert met de opbrengst van de cross de opleidingen van de jeugd, aanschaf en onderhoud van instru menten, de aanschaf van bladmu ziek etcetera. Zevenhuizen - In het kader van 'Juni - Maand van het Spannende Boek' nodigt Bibliotheek Zevenhui zen bezoekers uit een moord op te lossen. De omstandigheden waar onder de moord plaatshad, wordt weergegeven in een situatieteke ning, getekend door striptekenaar Peter van Dongen en in een korte toelichting op een deelnamefor mulier. De beste lezerdetective wint een rol als figurant in de po pulaire televisieserie Baantjer. Het moordspel vloeit voort uit het thema van de 15e editie van Jyni Maand van het Spannende Boek: True Crime - misdaadverhalen ont leend aan de werkelijkheid. Onder het genre vallen verhalen en versla gen met complottheorieën over oorlogen, seriemoordenaars, ont voeringen etcetera. Boeken geba seerd op de werkelijkheid winnen in Nederland sterk aan popula riteit, de boeken over de Heineken- ontvoerders en de moord op Pim Fortuyn zijn daar voorbeelden van. In het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten is true crime een ^l jarenlang gevestigd genre. Zevenhuizen - De eerste gezame- lijke repetitie van popkoor Mikado en De Kleine Trompetter voor de Night of Harmony van vrijdag 5 sep tember vond afgelopen maandag plaats. Naast het popkoor Mikado uit Benthuizen, met daarin een aantal dorpsgenoten, zal ook de a- capella groep "Five Times Only" z'n opwachting maken; een gezamelijk programma in de sfeer van een klassiek-populair prom-concert. Evenals bij het vorige Oogstfeest is voor een aantal lokale of regionale bands of koren de mogelijkheid om op zaterdag 6 september hun op wachting te maken op dit tweede podium, op het AH-plein te maken. Voor meer informatie: telefoon 0180-631554. Een 'waardevast' Oogstfeestpro gramma waarin veel bezoekers dit evenement aangrijpen om familie, oude dorpsgenoten, vrienden en kenissen te ontmoeten. Een sfeer die toebehoorde aan de oude dorpsfeesten en nu helemaal past bij de sfeer van het Oogstfeest. Ook dit jaar staat een aantal bijzondere attracties op het programma, dat nu de afronding nadert. agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Moerkapelle. Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend! mevrouw G. Beunder, 0180-631733 Zevefipuizen-1 fen aan Geef ook de activrteiten voor later in het jaar op. juist een vroege vermelding I kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! ZEVENHUIZEN: /edere vrijdag en zaterdag van 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op het plein van AH I 4 juni: dorpshuis Swanla: bedrijfsvolleybaltoernooi. Zeven Muzen: 14 juni: 19.00 uur: geref. kerk: grote avond; 25 okt.: 14.00 uur: Swanla: kindertheater; I nov.: 20.00 uur: geref. kerk: amateurmuziekavond; 14 dec.: 14.00 uur. j Swanla: kindertheater. De Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00- I 13.30 uur; info 6371 I I; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken I elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil: geopend elke Ie en 2e woensdag van de maand voor 55-plussers (vooraf reserveren 0180-637111)- ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 4 dagen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dagen): verza- t melen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw Se^e" kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen: dins ag j van 10.00-11.00 uur; donderdag om 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen: Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden het M- I lenmuseum en het museum van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in et gebouwTweemanspolder 15 te Zevenhuizen, elke laatste zaterdag van de r^JV v3^ I 13.30-16.00 uur, elke tweede dinsdagavond van elk kwartaal van 19.00 tot 21 -0 uU en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur: Zomerkaarten: 13 en 27 juni; 11 en 25 juli e aug. OUD VERLAAT De Vierkap: Soos: 10 juni; Iedere woensdag 13.30-15.00 uur: creatieve middag de jeugd; Buurtfeest: 21 juni; Beachvolleybal: 26,27 en 28 juni. voor

Hart van Holland | 2003 | | pagina 8