ROPARUN 2003 VOLTOOID HEROPENING BEGRAAF PLAATS ALBERDINGK THIJMLAAN KENNISMAKING OEFEN METHODE FELDENKRAIS CONCERT EXCELSIOR BIJ INTOCHT AVONDVIERDAAGSE TENTOONSTELLING 'DE ROMEINSE TIJD IN ZUID-HOLLAND' BRADERIE DORPSTRAAT EN KREATERMARKT OP 14 JUNI m Hart van Holland 4 juni 2003 WADDI NX VEEN/BOSKOOP Begraafplaats Poortgebouw Onthulling nieuwe naam Waddinxveen - Voor het Running- team Waddinxveen zit de klus er weer op. De nonstop estafette van Rotterdam naar Parijs is doorstaan. De acht lopers hebben de afstand van 520 km in 38 uur en 19 minu ten afgelegd. Dit komt neer op een gemiddelde snelheid van 13.4 km per uur. Dit betekent per loper zo'n 65 kilometer in 4 uur en 45 minu ten lopen. Hiermee werd het team 54e in de einduitslag. De omstandigheden waren dit jaar vanwege de warmte overdag vrij pittig, in verband hiermee werd de afstand die per beurt werd afge legd eerst van 2.5 naar 2 kilometer ingekort, en later zelfs naar 1 kilo meter. De pauzes worden hierdoor wel korter, maar door de kortere looptijd is de slijtage minder waardoor het onder deze warme omstandigheden langer vol te hou den is. Tijdens de nacht en ochtend kon er weer veel tijd goed gemaakt wor den. Er werd met een lichte rug- wind gelopen en de temperatuur was prima. Dit resulteerde in een iets snellere tijd dan twee jaar ge leden Waar de ploeg dit jaar in elk geval in druk mee maakte was de camper, een prachtige oude Mack truck met een als bus opgebouwde op legger. Dit jaar gingen in totaal 170 ploegen van start. Er werd voor het eerst ge faseerd gestart. Met tussenpozen van een kwartier werden de ploe gen in 5 groepen weggeschoten. Dit gaf in de eerste kilometers veel meer rust op de weg. Het wisselen verliep nu veel overzichtelijker, en ook de overlast voor het overige verkeer was minder. De indeling van de startgroepen was gedaan aan de hand van resultaten van twee kwalificatielopen. Hierdoor liepen ploegen met min of meer gelijke snelheid bij elkaar. In de startgroep van het Waddinxveense team werd het veld na 25 kilometer weer helemaal in elkaar geschoven. De ophaalbrug in de Haringvlietdam stond zolang open dat alle ploegen weer bij elkaar stonden, en er van een soort herstart sprake was. Maar op een totaaltijd van tussen de 30 en 46 uur zijn die vijf minuten niet echt belangrijk. Met een tijd van 29 uur en 35 mi nuten heeft de eerste ploeg een nieuw parcoursrecord gelopen. Dat deze ploeg een uitzonderlijke prestatie heeft neergezet blijkt uit het feit dat de ploeg eindigde met een voorsprong van een uur en twintig minuten op de tweede finishen De totaalstand in clusief tussentijden op de diverse checkpoints zijn terug te vinden op "www. Roparun.nl. Wat betreft het uit eindelijke doel, het inzamelen van geld voor de stichting RoPaRun, daarvan worden nu de reke ningen opgemaakt. Het uiteindelijke KERKDIENSTEN - 8 juni resultaat zal zaterdag 14 juni be kend worden gemaakt tijdens een feestavond in Ahoy. Tijdens deze avond wordt ook de trekking ver richt van de loterij, met een BMW 320 cabrio als hoofdprijs. Loten hiervoor zijn nog verkrijgbaar bij de diverse deelnemers. Waddinxveen - De renovatie van de begraafplaats aan de Al- berdingk Thijmlaan is afgerond. Op 12 juni om 15.00 uur zal bur gemeester Jonkman de be graafplaats officieel herope nen. Tijdens de opening wordt de nieuwe naam van de be graafplaats onthuld. De buitenruimte heeft een opknap beurt ondergaan: alle paden zijn herstraat, er zijn nieuwe bankjes, afvalbakken en watertappunten geplaatst en er zijn nieuwe bomen en beplanting aangebracht. Er is een gedenksteen geplaatst voor diegenen die op het geruimde deel begraven zijn geweest. De afronding van de renovatie heeft wat langer op zich laten wachten, mede veroorzaakt door de vorstperiodes van afgelopen winter, waardoor beplanting niet kon worden aangebracht. Daar naast vroeg de plaatsing van de af valbakken en de watertappunten wat meer tijd. De verbouwing van de voormalige aula naar poortgebouw en de aan leg van een aantal urnenmuren was al eerder gereed. Het gebouw bevat nu ook een toilet voor be zoekers, werkruimten en een op slagruimte voor materiaal. De oude opslagruimte heeft plaatsgemaakt voor extra graven. In september 2002 heeft de ge meente haar inwoners gevraagd een nieuwe naam te bedenken voor de begraafplaats aan de Al- berdingk Thijmlaan. Er zijn toen vele inzendingen binnengekomen. De inzenders van een nieuwe naam zijn allen uitgenodigd om bij de onthulling aanwezig te zijn. Degene die de uitgekozen naam heeft ingezonden ontvangt een bloemen- of plantenbon van de ge meente. Boskoop - Nanny Vogelaar houdt tijdens de Zomerbewegingsweek van 11 tot 14 augustus een kennis making met de oefenmethode Fel- denkrais. Van maandag tot en met donder dag van 9.15 tot 10.30 uur worden eerst vloeiende stretchbewegingen gegeven om het lichaam 'wakker te laten worden'. Daarna volgen er oefeningen volgens de methode Feldenkrais hetgeen zachte oefe ningen zijn om meer bewustwor ding van houding, beweging en ademhalingsbeweging te bewerk stelligen, maar tevens zijn de oefe ningen spierversterkend omdat ze zo langzaam uitgevoerd worden. Tijdens deze bewegingsweek zul len ook tips en wetenswaardighe den behandeld worden en leert men meer over de mogelijkheden van het eigen lichaam. Voor informatie: 0172 - 231702 of 06-24818357. Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Eucharistievie ring pastor Chr. Custers. Ontmoetingskerk 11.30 uur Com munieviering pastor M. Ameling. Geref. kerk 9.30 uur ds. F. Bos. Herv. Kerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. K. de Vries; 16.30 uur ds. E. Brink. Herv. Conf. De Rank 10.00 uur M.A. Bos; 18.40 uur ds. W.G. van den Top. Boskoop De Stek 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen. Geref. kerk Herv. gemeente (ge- zamelijke dienst) 9.30 uur ds. R. de Reuver; 18.30 uur mev. N. Rijne- veld-Schep. Chr. Geref. kerk 9.30 ds. C.C. den Hertog; 18.30 uur ds. G. Draijer. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds M. Golverdingen. Vrijz. Prot. Gel. Gem. 10.00 uur ds.J.A. Broström-Bruin. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur D Wijker. Christengem. Bethel 9.30 uur Ga by Hetyey Benthuizen Geref. Gem. 9.30 uur Leesdienst. Herv. Gem. 9.30 uur PJK; 18.00 uur ds. M. Messemaker. Ned. Herv. Gem. 9.30 uur ds. P.J. Krijgsman. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Boskoop - Harmonie Excelsior geeft donderdag 5 juni een con cert tijdens de intocht van de wandelaars van de Avond Vier daagse op het Gouweplein. De wandelaars en ander pu bliek kunnen donderdag onder andere genieten van "Twinkling Flutes", "Pokémon Theme%o en "Gullivers Travels". Maar ook de "Music from Toy Story 2", met een solo op alt-saxofoon van Saskia Vermij, en muziek van Harry Potter ontbreken niet op het programma. De fluitsectie leeft zich uit met "Twinkling Flutes" en "The Parade of the Wooden Sol- diers" en iedereen wordt uitgeno digd mee te swingen met muziek van Gershwin en de Mambo Num ber 5. "Excelsior is dringend op zoek naar een extra slagwerker", zegt diri gent Anton van Oosten. "Wij zijn erg gelukkig dat we er steeds in sla gen om ervaren slagwerkers te laten inspringen, zodat onze vaste mensen zich kunnen concentreren op die muziek, die voor hen nu al haalbaar is. En dat oefening kunst baart, kan iedereen beluisteren tij dens dit concert. De leerling-slag- werkers van leerlingenorkest C-Ak- koord zijn nog niet zover dat ze al kunnen instromen, hoewel C-Ak- koord vanzelfsprekend wel een paar vrolijke nootjes laat horen tij dens de Boskoopse Avondvierdaag se, maar dan op woensdagavond. Wij nodigen het Boskoopse pu bliek, en dan met name natuurlijk de (geslaagde) wandelaars, van harte uit om een poosje te komen luisteren op het Gouweplein, voor al als de zon schijnt." Excelsior zal na het AVD-concert voorlopig gaan werken aan het programma voor het varend con cert tijdens de Boskoopse Braderie, op vrijdag 19 september en de wer ken voor het KNMF-concours Zaandam, dat is gepland voor za terdagavond 20 november. Waddinxveen - Bij de Grontmij is in de periode van 10 tot 25 juni de tentoonstelling "De Ro meinse Tijd in Zuid-Holland" te bezoeken. Archeologische vondsten uit de eerste vijf eeu wen van de jaartelling zijn te zien in de hal van het kantoor Grontmij Zuid-Holland. De tentoonstelling laat geïnteres seerden kennis maken met bijzon dere vondsten uit de Zuid-Holland se bodem. Het Provinciehuis van Zuid-Holland en de gemeente Lei derdorp hadden de eer de tentoon stelling als eerste te presenteren aan bewoners. Nu is het de beurt aan Grontmij om het publiek in de gelegenheid te stellen deze bijzon dere tentoonstelling te bezoeken. Zij organiseert twee kijkmiddagen waarvoor met zich op kan geven. Behoud voor volgende generaties De Provincie draagt van oudsher zorg voor het behoud en beheer van de archeologische vindplaatsen en vondsten. De angst dat veel waardevol bodemarchief verloren zou gaan was de aanleiding tot het aangescherpte archeologiebeleid dat de Provincie de afgelopen tien jaar voerde. Een van de doelstellin gen: waardevolle vondsten uit de bodem behouden voor volgende generaties. De nieuwe inzichten hebben er onder andere toe geleid, dat het behoud belangrijk mee weegt in beleidsbeslissingen, bij voorbeeld in het kader van ruimte lijke inrichting. Waddinxveen - De jaarlijkse Braderie Dorpstraat en de Krea- termarkt met het bijbehorend Open huis wordt zaterdag 14 juni gehouden. Kreater presenteert in de week hiervoor haar nieuwe brochu re, die huis aan huis wordt be zorgd. Hierin staat het aanbod van cursussen op het gebied van mu ziek, dans, tekenen en schilderen, creatieve werkvormen, beeldhou wen, boetseren, keramiek, fotogra fie, drama en circus. Ook presenteert Kreater het pro gramma voor het Filmhuis (volwas senen en jeugd) en voor de Kamer muziekconcertserie. Dit en optredens toneel en dans zal plaats gaan vinden in het nieuw te openen theater van Kreater. Dit ge beurt op zaterdag 14 juni a.s. om 10.00 uur door wethouder me vrouw D. Gerts van onze gemeen te. Veel is er op zaterdag 14 juni bij Kreater te doen, te zien en te bele ven. Er is een continue programma in de theaterzaal, op het buitenpo dium muziek en dans, op het binnenplein zijn demonstraties te kenen/schilderen en beeldhouwen. Voor de deur bij het buitenpodium is een terras met een poffertjes kraam. Naast de hoofdingang van Kreater zijn er demonstraties van vel® de circusafdeling. Kinderen ku hier worden geschminkt. ,g Op het parkeerterrein tusserY „a Sport en de chinees is de jazz Het Bar Boon Combo o.iv Koomen de gehele dag act een podiumwagen. Talrijke braderiekramen van instellingen sieren het genee Nieuw is dit jaar de deelname de Bruggen aan de frea nteren Leden van de winkel Pres hun waren. ^er- Een ieder die zich voor ot op dag 14 juni inschrijft voor ge(1 sus bij Kreater dingt mee gratis cursus.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 10