nieuwe huisstuip Icaaaa i:eLaid eUs Lialla üüLllièLl CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. Aangenaam verrast! PINKSTERZANG- DIENST NESSELANDE BOEKENVERKOOP uitreiking cruck s CRACK awards Powerrr bij Autocross Zevenhuizen Boskoopse quilt de wijde wereld in Ballonfestival in Waddinxveen www.viborg.ni UW partner in drukwerk wij verwijzen u naar or.ze advertentie op pagina 26 A. U T O HÉÉH Viborg Waddinxveen Coenecoop 79 2741 PH Waddinxveen Tel.0182-616604 Viborg Zoetermeer Fokkerstraat 40 2722 NK Zoetermeer Tel. 079-3415554 25e jaargang^ nummer 1026 4 juni 2003 Zie pagina 8 Zie pagina 20 Zie pagina 31 Nesselande - In de Brede School in Nesselande wordt zondag 8 juni, eerste Pinksterdag, een Pinkster- geh"uden. Aanvang 19.üv uur. In de z-C :'t' houdt evangelist de heer G. van de.) Bos een meditatie over het thema: "Als een lopend vuur...". Medewer king wordt verleend door een jeugdcombo uit Zevenhuizen. Er is oppas aanwezig voor de kleinste kinderen. Aansluitend is er gele genheid iets te drinken en elkaar te ontmoeten, ledereen is wel kom. Voor meer informatie: G. van den Bos, telefoon 0318-618926, email: gertvandenbos48@hot- mail.com. Door Karin Heeren Oud Verlaat - Bij Orion aan de Wollenfoppenweg werd op Hemelvaartsdag de vijfde voor- jaarsmarkt gehouden. De woon- en werkgemeenschap Orion voor mensen met een handicap heeft op deze locatie een groot aantal werkplaatsen waar zij samen de mooiste producten maken. Orion is, aan de rand van Oud Verlaat met veel woon voorzieningen in Rotterdam- Zevenkamp, enorm gegroeid en donderdag waren belangstel lenden in de gelegenheid kennis te maken met deze geheel eigen manier van wonen en werken. 'Samen met' is hierbij een uit gangspunt, met als basis de antroposofie en vanuit de gedachte dat iedereen goed is zoals hij of zij is. Zevenhuizen - Bibliotheek Zeven huizen verkoopt vanaf zaterdag 7 juni afgeschreven boeken. De ver koop van oude, afgeschreven boe ken voor zowel volwassenen als jeugd vindt plaats zolang de voor raad strekt en gedurende de regu liere openingstijden. Voor meer informatie: bibliotheek Zevenhuizen, telefoon 0180-63 83 88 of www.bibliotheekzevenhui- Er zijn veel verschillende werk plaatsen aan de Wollenfop penweg. Een kaarsenmakerij, keramiek, een papierschepperij, drukkerij waar allerlei verschillende druktechnieken worden toegepast, een batikwerkplaats, een wolwerk plaats en een weverij. De tuin is ook een belangrijke werkplaats waar op biologische wijze allerlei producten worden gekweekt. In de keuken wordt gewerkt aan bijvoorbeeld soep en koekjes voor de mensen die werken in de werkplaatsen. Er wordt zoveel mogelijk gezocht naar combinaties binnen de werkplaat sen, bijvoorbeeld het papier uit de papierschepperij wordt gebruikt in de drukkerij. Naast alle specialistische werkplaat sen is er ook de basiswerkplaats. Dit is de plek waar vaak mensen meteen meervoudige handicap aan het werk zijn. De sfeer in deze werk plaats is erg belangrijk en de basis werkplaats is ook letterlijk de basis, het hart van de gemeenschap, de plaats waar alle basisartikelen wor den gemaakt. De bezorgwinkel, voor zowel de woonhuizen v^n Orion als particuliere klanten, bezorgen de biologische producten. Het therapeutisch paardrijden com pleteert de activiteiten van Orion. Op manege Hitland werkt ook een aantal mensen van Orion om de kosten voor het eigen paard te com penseren. Therapeutisch paardrij den is een belangrijk therapie onderdeel. De mensen van Orion zijn vier dagen in de week aan het werk in de werk plaatsen. Op woensdag is het tijd voor een culturele dag. In het cultu reel centrum is er dan gelegenheid voor vrije individuele vorming. Toneel, spelen in een orkest, zijde beschilderen en groen-workshops in de tuin zijn activiteiten van de woensdag. Deze dag wordt er ook ingegaan op onderwerpen die spe len bij de bewoners door middel van scholing op een manier die aansluit bij de bewoners, op een voor hen begrijpelijke manier. De 'buren' van Orion, de bewoners van de Wollefoppenweg, de aange legen Rotterdamse wijken Zevenkamp en het nieuwe Nesselande en de bewoners van Oud Verlaat zijn een aantal keren per jaar in de gelegenheid om kennis te maken met het werk van Orion. Het binnenste-buitenfestival in het najaar en traditiegetrouw de voor- jaarsmarkt tijdens Hemelvaart. Een groot succes, prachtig weer en veel bezoek. Prachtige artikelen die gekocht konden worden, ritjes op het paard en een bezoekje aan de tuin. En dat alles in gezellige en gemoedelijke sfeer.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 1