SPEELTUINVERENIGING DE PADDESTOEL 50 JAAR SPORTDAG PRINS WILLEM ALEXANDERSCH00L ROSARIUMCONCERT CONCORDIA DIPLOMAZWEMMEN WA DDIN XV EEN/BOSKOOP Hart van Holland 11 juni 2003 Drukke organisatie Historie irtintftiTl Dnnr Karin Jongkind (TekstUeell Waddinxveen - Wijk- en Speel tuinvereniging "De Padde stoel" bestaat vandaag, 11 juni, 50 jaar. Dit betekent 50 jaar speeltuinplezier, vele avonden gezellig klaverjassen, darten, knutselen, leuke bingomomen ten, kindermiddagen en nog véél meer. Voor het bestuur van de wijk- vereniging is het jubileum reden voor groot feest. Dat feest start op woensdag 11 juni. 's Middags is er op die dag allereerst voor de kinderen van 4 tot en met 12 jaar een heleboel te beleven, zoals het bezoek van een clown die zal zorgen voor dolle pret. Voor de namiddag staat een jubileumrecep tie gepland. Op zaterdag 14 juni is er de hele dag feest in het clubge bouw met als hoogtepunt de feest avond met livemuziek voor leden en donateurs. Overigens hebben alle activiteiten in mei en juni een extra feestelijk tintje. Het bestuur van de Paddestoel is de afgelopen weken druk bezig ge weest met het organiseren van de festiviteiten rond het 50-jarig be staan. Zij hebben er onder andere voor gezorgd dat er een boekje wordt uitgegeven, waarin de histo rie en de ontwikkeling van de speeltuinvereniging staan beschre ven. Dit boekje wordt verspreid onder alle bewoners van de Sniep- wijk en de leden en donateurs. Me vrouw Scheuierman is sinds twee jaar voorzitter van de wijkvereni- ging, maar was in de jaren 60 ook al jaren als bestuurslid bij de de Paddestoel betrokken. De vereni ging is voor haar dus zeker niet on bekend. Mevrouw Scheuierman: "In alle bezigheden voor de Padde stoel gaat veel vrije tijd zitten, maar ik doe alles met veel plezier. Daarbij maakt het niet uit of ik bezig ben met inkepen of achter de bar sta bij de klaverjasavon- den." Wijk- en Speeltuinvereniging de Paddestoel is op 11 juni 1953 opge richt door vier personen. Van drie van deze mensen zijn de namen be kend. Dit waren namelijk de heer van de Laarse, de heer Wentzel en de heer Veensma. Zij waren respec tievelijk voorzitter, secretaris en penningmeester. Vóórdat de vere niging officieel werd opgericht gin gen zij, om leden te werven, alle in woners in de wijk langs. Zo kwam het, dat ze op het moment dat ze bij de gemeente een verzoek in dienden om een speeltuinvereni ging op te mogen richten, al 200 leden hadden! In eerste instantie Boskoop - Na een succesvol optre den op 24 mei en de grandioze in tocht van de Avondvierdaagsewan delaars, gekoppeld aan de feestelijke opening van de Zijde, uereidt de Chr. muziekvereniging wncordia Boskoop zich voor op et Rosariumconcert op 27 juni. Dit toncert in het Rosarium aan de Par- kaan, waarbij Anita van der Werf als 9astvrouw zal optreden, begint om 19.30 uur. Het orkest, onder leiding van diri gent Ruud Lems, brengt een geva rieerd programma, waarbij men ondermeer zal kunnen genieten van The Young Amadeus, de Brnanska Polka, Amen van Pavel Stanek, de Bye Bye Spiritual met Peter Bruin als trompetsolist en het swingende Mister Boogie en Zorba- werd de Paddestoel opgericht als speeltuinvereniging, maar al snel organiseerde men ook allerlei wij- kactiviteiten zoals bingoavonden en knutselmiddagen. Op dit mo ment heeft de Paddestoel zo'n 165 leden en donateurs. De speeltuin staat open voor iedereen, maar om aan de activiteiten te mogen deel nemen moet je lid zijn van de vere niging. - 15 juni Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Woord com munieviering E. Feijen. Ontmoetingskerk 11.15 uur Eu charistieviering pastor W. v.d. Meer. Geref. kerk 9.30 uur ds. E. van Dalen. Herv. Kerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 en 16.30 uur ds. E. Brink. Herv. Conf. De Rank 10.00 uur M.A. Bos; 18.30 uur Avondmaal Souburgh; 18.30 uur Evang. G. v.d. Bos. Boskoop De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver. Geref. kerk Herv. gemeente (ge- zamelijke dienst) 9.30 uur ds. J.H. Langelaar; 18.30 uur ds. R. de Reu ver, jeugddienst. Chr. Geref. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds M. Golverdingen. Vrijz. Prot. Gel. Gem. Geen dienst. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur D. Wijker. Christengem. Bethel 9.30 uur Reij- er Lucas. Benthuizen Geref. Gem. 9.30 uur Leesdienst; 18.30 uur ds. Sonnevelt. Ned. Herv. Gem. 9.30 uur ds. Jon ker; 18.00 uur ds. P.J. Krijgsman. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. 's Dance. De slagwerkgroep, onder leiding van Patrick Wognum, zal bij al dit muzikale vuurwerk met num mers van de componist Jan Schip per zeker niet achterblijven. Naast dit concert zal Concordia vrij dag 13 juni in Waddinxveen aan wezig zijn om ook daar de Avond vierdaagsewandelaars muzikaal in te halen. Waddinxveen - In Gouwebad de Sniep is zaterdag 7 juni gezwom men voor het A-diploma. Er waren 29 kandidaatjes, die allemaal zijn geslaagd: Daisy Nonkes, Kevin Ver boom, Irene Ammeraal, Fenno den Boon, Dylan van Eyck, Dagmar Ey- maal, Britt van Mil, Max Verhulst, Daan de Leeuw, Mart Cok, Mitchell Ooms, Tom Wognum, Lieke van Lare, Lorenzo Stolwijk, Damey Be- auchez, Alex Vergroesen, Ewoud van Dijk, Maikel van der Berg, Bart Moons, Djordy Anders, Saskia de Mik, Bradley van Barneveld, Niels van der Kreke, Jeffrey Jaspers, Kelly Luitjes, Tara Overvliet, Daan Lon don, Twan Brandhorst en Mitchell van Barneveld. Waddinxveen - De Prins Willem ^xanderschool, locatie Win- ■er'7 hield dinsdag 3 juni de L i sP°rtdag op het terrein Atletiekvereniging Antilo- Terwijl de leerlingen van de groe pen 3 tot en met 8 zich daar bezig hielden met diverse spelonderde- len, werd voor de kinderen van groep 1 en 2 een Jip en Janneke voorlees/sportdag op de school zelf georganiseerd, bestaande uit onder andere een kruiwagen- en steppenrace, touwtje springen, zandbal enzovoort, afgewisdseld met veel verhaaltjes van Jip en Jan neke. Ondanks regenachtige voorspellin gen deed het weer ook sportief mee en hebben de 'grotere groe pen' zich bezig gehouden met hoog- en verspringen, korfbal, ko gelstoten, estafette, hockey, touw trekken en nog veel meer. Eén op vallend onderdeel was dat per groep een half uur tennisles werd gegeven op de naastgelegen ten nisbaan De Woerd. Dit onder en thousiaste begeleiding van tennis- leraar Frank van de Berg; een groot succes. De sportieve dag werd om 14.30 uur afgesloten na het aan alle kin deren uitdelen van een atletiekdi- ploma. (foto's: Prins Willem Alexander- school)

Hart van Holland | 2003 | | pagina 13