ever-fit OPRUIMING bij ever-fit "De Roerdomp" ^etcafé-Botenve^ Voor verhuur van roeiboten motorboten en waterfietsen (4 personen). Ook voor: bruiloften, receptie's en div. buffetten. op de dames-, heren- en kinderschoenen 00r gioepen: prijs op aanvraag. Na een boottochtje kunt u in ons eetcafé genieten van pannekoeken of een maaltijd (Met gratis gebruik van enkele waterfietsen) Gelegen aan de Rottermeren nabij zwembad en camping Genieten van de barbecue i Een zomer in Nederland -v.- Ml— ever-fit 0 ver schoenen gesproken^ Tweemanspolder 12 2761 ED Zevenhuizen Tel: 0180-631505 of 632208 Vele modellen geschikt voor losse steun. Aanpassingen mogelijk. Tevens aanmeten van steunzolen. Vergoed door vele zorgverzekeraars. Hart van Holland 18 juni 2003 Alphen aan den Rijn - In het weekend van zaterdag 5 en zondag 6 juli slaan groepen uit heel Europa, die de 13e eeuw uitbeelden, hun kampemeneten op op Areheon om zich aan de bezoekers te presenteren. Een weekend vol demonstraties van veerien re-enact- mentverenigingen uit onder andere Nederland, Vlaanderen, Frankrijk en Duitsland. Het kampleven In hun kleurrijke kampementen van eind 12e tot de tweede helft van de 14e eeuw beoe fenen zij hoogmiddeleeuwse ambachten en maken er de authentieke maaltijden klaar. Er is een kruidenkenner aanwezig die van elk kruid de genezende kracht kan vertellen. Het militaire/krijgersleven Op uitgebreide schaal wordt getoond hoe er in de hoge Middeleeuwen werd gevochten. Er zullen levensechte duels worden gehouden en veschillende demonstaties gegeven, zoals exerceren, wapenexercities en wapendemonstraties. Met zo veel verschillende nationaliteiten is het ook best mogelijk dat het in de straten van Gravendam tot een gewapend treffen komt. Modeshows Voor de modebewuste bezoekers is er iets speciaals: in de Arena organiseren de leden van de re-enactmentgroepen modeshows, waarin zijn hun verschillende hoog middeleeuwse kostuums aan de bezoekers tonen. Het barbecuen met behulp van lucifers, aanmaakblokjes en spiritus is definitief voorbij. Deze zomer introduceert Inventum de revolutionaire Garden King: de houtskoolbarbecue met elektrische ontsteking. Veilig en vertrouwd De Garden King werkt veilig, snel en comfortabel: vul de barbecue met houtskool, steek de stekker in het stopcontact en de elektrische ontsteking zorgt er binnen vijf minuten voor dat de houtskooltjes gaan gloeien. Deze topbarbecue combineert de onvervalste, vertrouwde barbecuesmaak met het gemak van nü. Deze barbecue is verder voorzien van een timer, royale kap met houten handvat, rail voor kookgerei, instelbaar rooster, geribbelde bakplaat, verwijderbare houtskoolbak en een opvangplaat. De Garden King past bij het interieur van elke tuin dankzij de houten trolley met een uitklapbaar tafeltje en een opbergplank. Doe een Buurtbarbecue Heerlijk barbecuen in de tuin met familie of vrienden. Met de buren, met de straat of zelfs met de hele buurt. Kijk eens voor meer informatie, recepten en handige tips voor de Remia Buurtbarbecue op www.buurtbarbecue.nl. Door Karin jongkind (Tekstueel) Regio - Wie in de zomermaanden in Nederland blijft, hoeft zich geen zorgen te maken. Ons land biedt voldoende attracties voor kort of lang verblijf. Landelijke evenementen Gedurende de hele zomer vinden er tal van evenementen plaats in ons land. Van 5 tot en met 13 juli wordt bijvoorbeeld in de jaarbeurs hal in Utrecht de megafestatie georganiseerd. Dit is een interactief evenement voor jongeren. Voor meer informatie: www.megafestatie.nl. Van 11 tot en met 13 juli staat het Nederlands Congres Centrum in Den Haag bol van de optredens van zo'n 1200 artiesten uit binnen- en buitenland tijdens het North Sea Jazz Festival (www.northseajazz.nl). Een echte aanrader tenslotte is het Haschiba in Den Haag op zondag 24 augustus. Dit is een kleurrijk festival met cul turele optredens op verschillende podia (www.haschiba.nl). Het Groene Hart Ook onze eigen omgeving is prachtig en heeft tal van evenementen en folklore. Van 6 tot en met 9 augustus zijn er verschillende evenementen op het gebied van cultuur, historie en ontspanning tijdens de Groene Hart Dagen in Gouda (www.groenehartdagen.nl). En wie zin heeft om te genieten van de prachtige natuur huurt voor een klein bedrag per dag in Reeuwijk een kano om op de Reeuwijkse plassen te varen. De oppervlakte van de elf Reeuwijkse plassen, die zijn ontstaan door het uitvenen, bedraagt zo'n 735 ha. Omdat de plassen met elkaar in ver binding staan is de tocht net zo lang te maken als je zelf wilt. Maar het Groene Hart is ook goed per fiets te verkennen. Het staat bekend om zijn uitgestrekte fietsroutes, zoals bijvoorbeeld de Bastide- route. Deze route leidt langs zogenaamde Bastide-steden, zoals Gouda en Schoonhoven in de Krimpenerwaard. Bastiden zijn versterk te middeleeuwse steden, die vaak werden omsloten door een gracht en een aantal vooruitgeschoven bastions. Een deel hiervan kunt u nog zien. Daarnaast leidt de route ook langs oude kaasboerderijen aan het riviertje de Vlist. Bij sommige boeren kunt u zelfgemaakte kaas kopen. De tocht heeft een lengte van 46 km. Meer informatie is te krijgen op het station van Gouda. Dorpsstraat 41 - 2912 CA Nieuwerkerk a/d Ijssel (in het oude dorp) Tel. 0180-399 727

Hart van Holland | 2003 | | pagina 19