BODM li s Infrarood sauna Nagelstudio Beautysalon Bewegingsbanken Renderen) Plaatselijk afslanken Verantwoord zonnen (iocabines) Voor meer informatie Hart van Holland 18 juni 2003 Reistips voor een onbezorgde vakantie Het adres voor: Bewegingsstudio Afslankstudio Zonnestudio Nagelstudio Beautysalon d.m.v.: dieptewarmte bodywrap spierstimulator 1000 m2 beauty ,00% airconditioning www.body-culture.nl of 01 82-630660 Uit in de buurt I s +Irfft-f u 5. l - -- 'J 5» Q j Ik. in s p; ^llS f|<2 Door Karin jongkihd (Tekstueel) Regio - Ook deze zomer vertrekken weer miljoenen Nederlanders naar het buitenland. Natuurlijk vergt zo'n vakantie een goede voorbereiding. Tips en informatie over reizen in eigen én buitenland zijn onder andere verkrijgbaar via de ANWB. Op de website www.anwb.nl is zeer uiteenlopende informatie te vinden voor vakantiegangers. Via het ministerie van buitenlandse zaken vinden reizigers naar het buitenland overigens ook nog tal van tips. Vooral op de rubriek 'Wijs op reis', die via de website www.minbuza.nl en 'Reizen en landen' te vinden is. In dit artikel geven we alvast een aantal tips én de belangrijkste informatie over verschillende verzekeringen, zodat iedereen met een gerust hart kan vertrekken. Verzekering bij ziekte of ongeval Een standaard ziektekostenverzekering dekt vaak niet alle kosten bij ziekte of ongeval in het buitenland. Het is daarom altijd verstandig vooraf goed te controleren, waartegen u precies verzekerd bent en tot welk bedrag. Boven dien zijn in veel landen de kosten van medische hulp veel hoger dan in Nederland. Bij het afsluiten van een reisverzekering is niet alleen de eindbe stemming van uw reis belangrijk, maar ook de landen waar u doorheen reist. Bij het beoefenen van risicosporten als diepzeeduiken, bergbeklimmen, skiën, mountainbiking, bungeejumping of parachutespringen is vaak een aanvul lende verzekering nodig. Een reisverzekering is weliswaar niet goedkoop, maar in de praktijk blijkt dat deze kosten zich bij pech of een ongeval dubbel en dwars terug betalen. Wie meerdere keren per jaar op vakantie gaat is meestal goedkoper uit met een 'doorlopende reisverzekering'. Voor een vast bedrag per jaar ga je dan het hele jaar verzekerd op reis. Annuleringsverzekering Indien u van tevoren een reis boekt en deze moet onverwacht afgezegd worden, wordt in de meeste gevallen geen geld retour gestort. Tegen dit risico kun je je.indekken door een annuleringsverzekering af te sluiten. Afhankelijk van de verzekeraar kost dat een bepaald percentage - meestal ongeveer 5% - van de reissom. Bij de annuleringsverzekering gelden wel strikte voorwaarden met betrekking tot het tijdstip van afsluiten. Dit moet meestal binnen één of twee weken na het boeken van de reis plaatsvinden. De reisverzekering daarentegen kan tot op het moment van vertrek worden afgesloten. ;;;rvv- Noordkade 74 2741 EZ Waddinxveen Tel. (0182) 63 06 60 Fax (0182) 64 09 70 Regio - Een dagje zwemmen of watersporten aan de Zevenhuizerplas, fiet sen of wandelen aan de Rottemeren, een bezoekje aan de molenviergang: er is in de directe omgeving een groot aantal mogelijkheden voor vermaak in de vakantieperiode. Op iets grotere afstand maar toch nog zeker in de regio ligt Leiden. Leiden is bekend als monumentenstad, universiteitstad en museumstad. Maar het is ook een gezellige stad met een enorme keuze aan cafés en eethuisjes, antiekzaken, restaurants en knusse winkeltjes. In de 17e eeuw was Leiden de grootste stad van Holland, maar is in de Franse Tijd afgezakt tot één van de armste steden van ons land. De stad heeft toen veel van zijn stedenschoon verloren maar er is toch veel bewaard gebleven. En nu de meeste straten en kades zijn opgeknapt en ouderwetse lantaarns de grachten, steegjes en pleintjes sfeervol verlichten, is Leiden zelfs een van de aantrekkelijkste oude steden van Nederland. Een hele bijzonder manier om Leiden op een andere manier te leren ken nen is met een wandeling door Leiden die verkrijgbaar is bij het VW, nabij het station van Leiden. In de 16e eeuw woonde in Leiden een moordend echtpaar, dat er niet voor terugdeinsde uit pure geldlust vele mensen om het leven te brengen. Aan de hand van het verhaal van hun vriendelijke overbuurvrouw begin je aan een puzzeltocht, waarin zij vertelt over deze misdadige Hughe en Aechte, maar ook over rechtspraak en straf door de eeuwen heen. Door middel van opdrachten en een plattegrond ontvouwt zich gaandeweg het verhaal en ontdekt de wandelaar welke gruwelijke praktijken zich zoal in de Sleutelstad hebben afgespeeld. De plaats waar de misdadigers werden gevierendeeld en een bezoek naar keuze van een museum en de Hortus Botanicus behoren bij het programma. De verjaardag van Rembrandt van Rijn De VW viert op 15 juli de verjaardag van één van de grootste schilders aller tijden Rembrandt van Rijn met een speciaal 'partijtje'. De dagtocht start met koffie met gebak met daarna een Rembrandt-wandeling. Ook door middel van een wandeling en een rondvaart door de grachten wordt een kijkje gegeven in het leven van de jonge Rembrandt. Aan het eind van de rondvaart is de lunch op een steenworp afstand van de plek waar Rem brandt op 15 juli 1606 werd geboren. Een bezoek aan museum de Laken hal waar een tweetal schilderijen van de Leidse grootmeester bekeken kunnen worden hoort uiteraard bij het programma. Na afloop van de dag tocht ontvangen de deelnemers het deeltje uit de serie Leidse Verhalen over Rembcandt en een fles Rembrandtwijn. Informatie kan ingewonnen worden bij het VW Leiden, telefoon: 071-5161213 E/3:i«eS:*saj 3-2 2 'K O Xf Q ri cn lo 'S 55 «j it XTJ .f O 3 3 e a ÜÜU •S-'-VV.-Za,..,

Hart van Holland | 2003 | | pagina 23