^SSBSBSsèlBi i Positief sentiment houdt aan Het is tijd voor: De bank waar je lid van wordt Plaatselijke basisscholen: grote winnaar Lokaal Initiatief ifT Effecten Jaap Breugem: Het jaar 2002, het jaar van onverwachte groei" Gebruikers Rabo Telebankieren Extra opgelet: Weeknieuws agenda pagina 2 Hart van Holland 18 juni 2003 if lp s w li Installeer vóór 1 juli nieuwe versie met Buitenlandmodule Rabolijn: Service centrum verzekerinoen: GBSS bobank Tijdens onze Algemene Ledenverga dering van maandag 16 juni jl. heb ben de drie genomineerden voor het Lokaal Initiatief hun plannen gepre senteerd. Na de afronding van de pre sentaties hebben de aanwezige leden hun favoriete initiatief gekozen. De hoofdprijs, een cheque van 6.000,= is gewonnen door de plaat selijke basisscholen; de Eendracht, de Keizerschool, de Nessevliet, Rehoboth en 't Reigerbos. Het geldbedrag zal besteed worden aan nieuw spel- en speelmateriaal voor zowel binnen als buiten en de reparatie van oude speelmaterialen. De tweede prijs van 4.000,= werd gewonnen door Vereniging Molen vrienden Rottemerengebied en de derde prijs, een bedrag van 2.500,=, ging naar Gymnastiekvereniging Tarzan/Jazztar. Wij wensen alle prijs winnaars veel succes bij de realisatie van hun initiatieven. Rob Beentjes, Jan Hordijk en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs De beurzen deden ook deze week weer goede zaken. De AEX-index wist zelfs de 300-puntenbarriere met succes te doorbreken, toch ein digde de week op een stand van 296 punten. De winst was vooral te danken aan het verder toegenomen optimisme over een economisch herstel. Opvallend bedrijfsnieuws was er maar mondjesmaat. Het optimisme over economisch her stel zorgde voor een mooie week op de beurs. Er was dan ook positief nieuws van het macrofront. Het Ame rikaanse stelsel van centrale banken liet, ondanks achterblijvende consu mentenbestedingen, weten voorzich tig optimistisch te zijn. Beleggers maakten hieruit op dat er nog een renteverlaging in het vat zit om de belangrijkste economie van de wereld verder uit het slop te trekken. De koer sen stegen wederom over een breed front. Vooral geplaagde fondsen zoals supermarktconcern Ahold (+15,5%) en voedings- en vitamineconcern Numico (+15,5%) lieten zich van hun beste kant zien. Numico heeft na de verkoop van probleemdochter Rexall en de toekenning van een nieuwe financiering door een bankenconsor- tium wat meer lucht. Verder deden de financiële waarden het goed. De financials hebben baat bij onder meer een lagere rente omdat dan de vraag naar kredietverle ning aantrekt. Daarnaast profiteren ondernemingen zoals bankverzeke raar ING en verzekeraar Aegon van de aantrekkende beurs omdat zij aan zienlijke beleggingsportefeuilles heb ben. Ook uitgevers zoals Wolters Klu- wer profiteerden van de toegenomen hoop op economisch herstel. Chipgerelateerde aandelen bleven afgelopen week achter. Dit was onder meer te wijten aan de winstwaarschu wingen van de chipmakers Motorola en Texas Instruments. Verder verlaag de zakenbank Morgan Stanley haar advies voor de chipsector. Dat chipgi gant Intel zich gematigd positief uit liet over de ontwikkelingen op de chipmarkt kon niet voor een rally onder chipfondsen zorgen. Over het algemeen bleven grote koersuitsla- gen echter uit. Bron: Iris Research Op 16 juni vond in de Congreszaal van De Koornmolen de 91 e Algeme ne Ledenvergadering plaats. Ondanks tropische temperaturen bezochten ruim 160 mensen de ver gadering. Naast een terugblik op het jaar 2002 vond tevens de ver kiezing plaats van de winnaar van het Lokaal Initiatief 2003, zie elders op deze pagina. Na de officiële opening door bestuursvoorzitter Boersma, werd teruggeblikt op de belangrijkste gebeurtenissen van het jaar 2002. Het was een turbulent jaar met de eerste politieke moord sinds eeuwen, de val van het kabinet in 87 dagen en een verder aanwakkerende economische tegenwind. Directeur Jaap Breugem was dan ook verheugd om ondanks deze moeilijke omstandigheden toch tevredenstellende cijfers te mogen presenteren."Het jaar van onverwach te groei" luidde zijn samenvattende woorden, waarmee hij nog eens onderstreepte dat de groei van de activiteiten in 2002, aanzienlijk sterker was dan in 2001 werd voorzien. Deze groei werd met name gerealiseerd door een toename van financieringen voor woninghypotheken, projectont wikkelingsactiviteiten en de realisatie van grote tuinbouwobjecten. Breugem benadrukte echter dat het jaar 2003 een uiterst moeilijk jaar wordt. Nu we bijna op de helft zijn, constateert Breugem dat de resulta ten 'aanzienlijk' achterblijven bij de begroting. Met name de provisie inkomsten uit beleggingen en finan cieringen blijven sterk achter bij de verwachting. De leden stemden in met de toevoe ging van 1,157 miljoen aan de alge mene reserve van de bank. Breugem benadrukte nog eens hoe hard deze toevoeging nodig is om de solvabi liteit van de bank - die al jaren onder druk staat door de forse groei van de balans - op peil te houden. In het eerste kwartaal hebben ondernemers die gebruik maken van Rabo Telebankieren Extra een CD-rom ontvangen met versie 4 van dit programma. Behalve dat met deze nieuwe versie wordt overge gaan op het standaard communica tieprotocol TCP/IP, zijn ook de mogelijkheden van Rabo Tele bankieren Extra verder uitgebreid. Het grootste voordeel voor u is de nieuwe buitenlandmodule met nieu we betaalproducten voor buitenlands betalingsverkeer waarmee u flink wat kosten kunt besparen. Met de nieuwe buitenlandmodule wordt het u ook extra makkelijk gemaakt om de voor deligste betaalwijze te kiezen. Zoals eerder medegedeeld, kunnen vanaf 1 juli a.s. uw opdrachten buiten lands betalingsverkeer niet meer met versie 3 worden aangeleverd. Bezoekadressen: Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Openingstijden: kantoor Moerkapelle Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Inzending na 1 juli leidt automatisch tot afkeuring van uw betaalopdrach ten. Via het notitiebord in Rabo Tele bankieren Extra krijgt u dan de mel ding: "een aantal betaalopdrachten is niet geaccepteerd; raadpleeg het log boek" In verband met de overgang naar TCP/IP is het belangrijk dat de Externe Toegang voor TCP/IP-communicatie op uw PC goed werkt. Dit is een stan daardfunctie die op alle MS-Windows PC's geactiveerd kan worden. Raad pleeg zonodig uw PC-leverancier. Kortom, alle reden om versie 4 van Rabo Telebankieren Extra zo snel mogelijk maar in ieder geval vóór 1 juli a.s. te installeren. Voor vragen over 1 dit programma kunt u contact opne men met de Helpdesk Telebankieren Extra, telefoonnummer (0900) 9270. Ruim half miljoen bezoekers naar 'De keuze van Vincent' i De expositie 'De keuze van Vincent', die afgelopen weekend voor het laatst te zien was, trok ruim 540.000 bezoekers. Daarmee staat deze ten toonstelling op de tweede plaats van best bezochte tentoonstellin gen in het Van Gogh Museum.'De keuze van Vincent' was de eerste expositie in het Amsterdamse Van Gogh Museum die plaatsvond in1 het kader van het 150ste geboorte jaar van de schilder. De Rabobank; was hoofdsponsor van de tentoon stelling, die half februari van start; ging. De tentoonstellingsruimte in j het Van Gogh Museum wordt de komende twee weken omge bouwd voor de tweede en laatste bijzondere expositie, 'Go(gh) Modern'. Ook hiervan is de Rabo bank hoofdsponsor. De expositie bestaat uit werken van belangrijke kunstenaars, voor wie de invloed van Van Gogh essentieel was. De tentoonstelling duurt tot en met 12 oktober 2003. Tijdens de 'verbou wing' is de vaste collectie van het 30-jarige Van Gogh Museum gewoon toegankelijk. Rabobanklogo meest herkenbaar Het Rabobanklogo is het meest herkenbare van alle Nederlandse; financials. Dit blijkt uit een onder zoek Van het NIPO. Het NIPO legde duizend Nederlanders diverse, logo's voor en vroeg ze het bijbeho rende bedrijf te noemen. Bij het vig net van de Rabobank wist 87%; direct de Rabobank te noemen.; Nationale Nederlanden volgde met 84%, ABN Amro werd derde met een score van 83%. Het vignet van Robeco blijkt met een percentage van 38% minder herkenbaar, maar Robeco richt zich dan ook op een specifieke doel groep. Van Interpolis wist 12% het logo te herkennen. Hoewel de Rabobank het meest herkenbare financiële logo heeft, legt de bank het nog wel af tegen grootmachten als Shell (99%), Heineken (96% Albert Heijn (92%) en Douwe Egberts (92%). Naast dit herken- baarheidsonderzoek is er bij he- logo van de Rabobank gevraag0 welke associaties het oproep' Daarbij scoorde de Rabobank hoog als 'grote organisatie', 62% var ondervraagden kon zich hierin vol ledig vinden. De Rabobank scoorde ook hoog qua'goede reputatie, een stelling die bijna de helft van e ondervraagden, namelijk 46%,v0 ledig onderschrijft. 9junit/m Expositie 4 juli: Kom in de Kas Rabofoon: Rabo orderlijn: Blokkeren passen/cards: Helpdesk Intemetbankjeren; Helpdesk Telebankieren: Helpdesk Telebankieren i- E-mail-adres: Rabobank website:

Hart van Holland | 2003 | | pagina 2