Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente Gemeentenieuws 18 juni 2003 VERGADERSCHEMA MEEPRATEN BIJ BIJEENKOMST OVER JAARWISSELING KERN MOERKAPELLE ZUID-HOLLANDSE WATERDAGEN: 20 EN 21 JUNI 070 441 8000 HET NUMMER VOOR INCIDENTEN OP PROVINCIALE (VAAR)WEGEN INFORMATIEVE BIJEENKOMST EENDRAGTSPOLDER PER 1 JULI OPENBAAR VERVOER AANGEVULD MET DE GROENEHARTHOPPER NIEUW MANDAAT BESLUIT MILIEUDIENST MIDDEN-HOLLAND BOUWZAKEN TERVISIELEGGING BOUWPLAN KAPPEN VAN GEMEENTEBOOM Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WWW.ZEVENHUIZEN-MOERKAPELSn WEEK 25 Commissie I Commissie I 30 juni 2003 1 juli 2003 De openbare vergaderingen vinden plaats in de raadszaal van het gemeen tehuis. De aanvang is 19.30 uur. In het gemeentehuis kunt u de agen da's, notulen, besluitenlijsten en voor stellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerka- pelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en in de Open bare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeente-informa tie. Tevens kunt u deze stukken raad plegen via de gemeentelijke website www.zevenhuizen-moerkapelle.nl Op donderdag 26 juni aanstaande organiseert de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle in samenwerking met politie, justitie en jongerenwerk een bijeenkomst voor de inwoners van Moerkapelle in Dorpshuis Op Moer, Raadhuisstraat 40 te Moerkapelle. De aanvang is om 19.30 uur. Onderwerp van gesprek is de viering van Oud en Nieuw in de kern Moerka pelle. Daarbij wordt kort teruggeblikt op de gebeurtenissen in de nacht van 31 december 2002 en 1 januari 2003 om vervolgens vooruit te kijken naar een veilige aanpak voor komende jaar wisseling. U wordt geïnformeerd over de stand van zaken en de gesprekken die tot nu toe met de jongeren zijn gevoerd. Ideeën en wensen zijn dan ook van harte welkom. Daarbij dient het waarborgen van de veiligheid van alle burgers in Moerkapelle het cen trale uitgangspunt te vormen. Wat is mogelijk binnen de grenzen van veilig heid Samen denken over en samen werken aan een veilige jaarwisseling. U ook Aanmelden Bent u van plan naar de bijeenkomst op 26 juni aanstaande te komen Wij stel len het op prijs als u het ons laat weten via telefoon 0180-637777 of stuur een mailtje naar gemeente@zevenhuizen- moerkapelle.nl. Op vrijdag 20 juni en zaterdag 21 juni zijn de Zuid-Hollandse Waterdagen. Deze worden op initiatief van de pro vincie Zuid-Holland voor de vierde keer georganiseerd. Doel van het evene ment is om de betekenis van water, het proces van waterbeheer en de bele- vings- en gebruiksmogelijkheden van water in Zuid-Holland op een aantrek kelijke manier onder de aandacht van de inwoners van de provincie te bren gen. De provincie organiseert het evenement in samenwerking met diverse partneror ganisaties. Spetterend programma Het programma is inmiddels samenge steld. Op vrijdag 20 juni zijn er educa tieve activiteiten voor scholen en star ten diverse publieksevenementen, die zaterdag 21 juni een uniek provincie- breed evenement vormen. Die dag zijn er in de provincie talloze evenementen en festivals op en rond het water. De kerngebieden voor de Zuid-Hol landse Waterdagen zijn dit jaar: Gouda, Schiedam-Vlaardingen en Delft. Daar zijn de meeste activiteiten, maar ook op tal van andere plekken in de provincie valt er van alles te beleven. Zuid-Holland Waterprovincie Zuid-Holland is dé provincie die in cul tuurhistorisch opzicht het meest met water verbonden is. De toepassing en de verschijningsvorm van water is het meest gevarieerd en ontwikkeld. Daarnaast heeft de provincie een enorme oppervlakte aan recreatie water. Het thema van de Zuid-Hol landse Waterdagen is dit jaar dan ook "Zuid-Holland Waterprovincie". Voor meer informatie kunt u kijken op: www.zuid-hollandsewaterdagen.nl Vanaf 2 juni 2003 is 070 441 8000 het centrale meidnummer voor ongevallen en incidenten op provinciale (vaar)wegen. Met de instelling van een centraal meidnummer wil de provincie Zuid-Holland haar bereikbaarheid ver beteren voor politie, brandweer en overige hulpdiensten. De provincie beheert een uitgebreide infrastructuur: dat bestaat een wegen net van 557 kilometer (in onze gemeente betreft dit de N219 met de parallelwegen de Swanlaweg, de Bur gemeester Klinkhamerweg en de Zuid- plasweg), 138 kilometer aan vaarwe gen, 61 bruggen, 4 sluizen en 140 ver keersregelinstallaties. Voorbeelden van incidenten op (vaar)wegen zijn onge vallen op het water of de weg, omge waaide bomen, storingen, gladheid of lekkende tankwagens. Het is dan ook van essentieel belang om als wegbe- heerder van provinciale (vaar)wegen 24 uur per dag bereikbaar te zijn. Samen met politie en de andere hulpdiensten zorgt de provincie voor een goede afhandeling en herstel van schade aan de (vaar)weg. De bestaande meidnummers om sto ringen aan verkeersregelinstallaties en beweegbare bruggen te melden blij ven gewoon bestaan. Op woensdag 25 juni aanstaande orga niseert de Stuurgroep Eendragtspolder in Dorpshuis Swanla, Burg. Klinkhamer- weg 86 te Zevenhuizen een bijeenkomst voor alle aanwonenden van het gebied Eendragtspolder en alle belangstellen den. Namens de Stuurgroep is wethou der ir. A.CJ.M. van der Stee aanwezig. De aanvang is om 19.30 uur. Op de agenda staan ondermeer een presenta tie van het Gebiedsperspectief Een dragtspolder en van de inrichtingsmo dellen, en een interactief gedeelte waar bij de aanwezigen kunnen reageren op de modellen. Voor nadere informatie over het Gebiedsperspectief Eendragts polder kunt u ook kijken op www.zeven- huizen-moerkapelle.nl. Met ingang van 1 juli gaat de Groene- HartHopper in de regio Midden-Hol land starten als aanvullend vervoer op het reguliere openbaar vervoer. Daar mee komt de Lijntaxi te vervallen. Deze Hopper brengt u alleen op bestelling van deur tot deur en/of van deur naar sterhalte en andersom. De GroeneHart- Hopper is bedoeld voor ouderen, men sen met een functiebeperking maar ook voor reizigers die regelmatig gebruik maken van het openbaar vervoer. Kin deren tot 4 jaar reizen op schoot gratis mee met de Hopper. U kunt de Hopper tenminste 1 uur van tevoren bestellen via telefoonnummer 0800-022 09 00. Op korte termijn zal een informatie krant huis-aan-huis in de gemeente worden verspreid. Uitgebreide informatie U kunt in de brochure GroeneHartHop- per, Het collectief Vraagafhankelijk Ver voerssysteem voor Midden-Holland de informatie nog eens rustig nalezen. Deze brochure is verkrijgbaar in het gemeentehuis. Wvg-geïndiceerden ont vangen de brochure thuis. U kunt natuurlijk ook de informatielijn bellen via 0900-600 80 08. Of kijk voor informatie op www.groeneharthopper.nl Het college van burgemeester en wethou ders van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend dat met ingang van 8 april 2003 aan de directeur/manager van de Milieu dienst Midden-Holland een mandaat respectievelijk ondermandaat is verleend voor wat betreft de bevoegdheid tot: het benoemen van ambtenaren, belast met het toezicht op de naleving van de Wet milieubeheer, Wet geluidhin der, Wet milieugevaarlijke stoffen en de Wet bodembescherming; het beschikken op aanvragen om milieuvergunningen, betrekking heb bend op zowel verlening als weige ring; het ambtshalve actualiseren van milieuvergunningen; het wijzigen en intrekken van milieu vergunningen, al dan niet op verzoek; het nemen van handhavingsbeschik- kingen, te weten bestuursdwang, dwangsom of intrekken vergunning; het beschikken op verzoeken van der den om handhaving; het nemen van beschikking omtrent het stellen van nadere eisen op grond van een Algemene maatregelen van bestuur ex art. 8.40 Wet milieubeheer; het machtigen van medewerkers van de Milieudienst Midden-Holland om het college van burgemeester en wethou ders van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle te vertegenwoordigen in de openbare vergaderingen van de: a. Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State voor wat betreft de behan deling van op grond van de Algemene wet bestuursrecht dan wel anderszins inge stelde beroepen tegen door ons genomen besluiten krachtens de Wet milieubeheer en de Wet bodembescherming; b. Voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State inzake verzoeken tot het treffen van voorlopige voorzieningen aangaande de onder 1 genoemde besluiten ex artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht dan wel ex artikel 36, eerste lid, c.q. arti kel 39, eerste lid, van de Wet op de Raad van State. Voorts wordt bekend gemaakt dat met ingang van 8 april 2003 de directeur/ manager van de Milieudienst Midden- Holland is gemachtigd voor wat betreft: het afhandelen van klachten van der den over onder het gemeentelijk gezag vallende inrichtingen; het doen uitgaan van bezoekbevesti- gingen; het doen uitgaan van ontvangstbeves tigingen van meldingen ex art. 8.19 en 8.40 Wet milieubeheer; het doen van een opgave ex art. 41 Wet bodembescherming. Het besluit ligt voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis. Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. ingekomen aanvragen bouwvergunning: Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle maakt ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat zij de volgende aanvragen om bouwvergunning heeft ontvangen: aanvraagdatum: 4 juni 2003, BR/2003/0031Exploitatiemij Clazing BV voor het plaatsen van een zuiveringsinstalla tie op het perceel Bierhoogtweg 17 te Zevenhuizen; aanvraagdatum: 4 juni 2003, BR/2003/0032: J.W. van Hof voor het bouwen van een garage op het perceel Swanlaweg 12 te Zevenhuizen; aanvraagdatum: 4 juni 2003, BR/2003/0033: A. IJzerman voor het vergroten van de woning op het perceel Lange Zijde 26 te Zevenhuizen; •aanvraagdatum: 10 juni 2003, nr. BR/2003/0034: N. Warnars voor het overkappen van de serre achter een vakantiewoning op het perceel De Bonk 57 te Zeven huizen. Verleende bouwveraunninaen/vriistellinaen/beschikkinqen melding bouwplan A. de Graaff te Zevenhuizen, bouwvergunning voor het vergroten van de woning d.m.v. een serre, plaatselijk bekend Dorpsstraat 18 te Zevenhuizen, (verzonden 5 juni 2003). •W. van der Zwan te Moerkapelle, bouwvergunning voor het vergroten van de woningen aan de achterzij den, plaatselijk bekend Akkerweg 20 en Akkerweg 22 te Moerkapelle. (verzonden 11 juni 2003). Verleende sloopvergunningen In de periode van 12 maart 2003 tot en met 16 juni 2003 is/zijn de volgende sloopvergunning(en) verleend M. van der Pol (SA 20030013), voor het slopen van een asbesthoudend golfplaten dak op de locatie Noor deinde 49 te Zevenhuizen (verzonden 11 juni 2003). A. Houweling (SA 20030014), voor het slopen van een tuinbouwkas op de locatie Bredeweg 52 te Moerka pelle (verzonden 11 juni 2003). •B. Hoogendoorn (SA 20030015), voor het slopen van een tuinbouwkas op de locatie Bredeweg 50 te Moer kapelle (verzonden 11 juni 2003). W.A. Sanders (SA 20030016), voor het slopen van kas sen en een loods op de locatie Bredeweg naast nr. 46 te Moerkapelle (verzonden 11 juni 2003). J.A.C. Oudijk (SA 20030017), voor het slopen van een woonhuis op de locatie Bredeweg 48 te Moerkapelle (verzonden 11 juni 2003). Lamoree Viskwekerij BV (SA 20030018), voor het slopen van kassen en een loods op de locatie Bredeweg 48 te Moerkapelle (verzonden 11 juni 2003). Eagle Development BV (SA 20030019), voor het slopen van drie woningen met bijgebouwen op de locatie Burg. Klinkhamerweg 2, 2 a en 2 b te Zevenhuizen (ver zonden 11 juni 2003). U kunt bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen. De bezwaartermijn bedraagt 6 weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning/beschikking, kunt u bij de president van de rechtbank Den Haag vra gen om een voorlopige voorziening (dit betekent dat hij een speciale regeling kan treffen voor de periode da: het bezwaarschrift nog in behandeling is). Het adres van de rechtbank is: Postbus 20302, 2500 EA Den Haag. Het college van burgemeester en wethouders van Zeven huizen-Moerkapelle maakt bekend, dat vanaf 19 juni 2003 gedurende vier weken, ter gemeentesecretarie, sec tie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, het ve gende bouwplan ter inzage ligt: C. Siegtenhorst voor het vernieuwen van de woning OP het perceel Knibbelweg 81 te Zevenhuizen. Het college van burgemeester en wethouders is voorne mens om op grond van artikel 19, lid 1 van de Wet op o Ruimtelijke Ordening ten behoeve van de bouwvoorne mens vrijstelling te verlenen van de voorschriften var/ ter plaatse geldende bestemmingsplan "Lande:nj Gebied 1990". Alvorens hieromtrent een beslissing nemen wordt een ieder in de gelegenheid gesteld gedurende de termijn van de tervisielegging. i.o- van juni 2003 tot en met 16 juli 2003 tegen het verlenen de vrijstelling zienswijzen bij ons in te dienen. Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, h;c gemachtigd door het college van burgemeester en houders, geeft kennis van het voornemen om de genoemde boom te kappen. orn Hogeland 37 te Zevenhuizen, 1 esdoorn, deze veroorzaakt schade aan de weg en het aanligg perceel door het wortelgestel. Om het straatbeeld niet te verstoren wordt hnt komende plantseizoen een passende boom des informatie: dhr. H. Stegeman, tel. 0180-637782. Eventuele bedenkingen kunnen binnen twee ter datum van dit bericht bij het college van burge en wethouders worden ingediend. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Burgerzaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 20.00 uur Alarm Alarm 1 1 2 Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747

Hart van Holland | 2003 | | pagina 4