LIEDJES UIT HART VAN HOLLANDS ZOMERSE FOTOWEDSTRIJD DE OUDE DOOS GR0BBEB0LLEN GENIETEN VAN ZOMERFEEST SCHOOLFEEST EN FANCY FAIR BIJ ICHTHUSSCHOOI "IN HET ZOEKLICHT" AMNESTY BOEKENMARKT WIJKFEEST IN 'ZUID' FEEST BIJ WIJK- EN SPEELTUIN VERENIGING "DE PADDESTOEL DIPLOMAZWEMMEN pagina 18 Hart van Holland 25 juni 2003 zevenhuizen moerkapelS Boskoop - Op het schoolplein van de Ichthusschoo! aan het Klaver blad 80 wordt donderdag 26 juni van 16.00 tot 19.30 uur een school feest en fancy fair gehouden. De minister van OCW geeft geen geld om een leuk schoolplein in te richten. Ouders en team nemen daaron het initiatief om dan maar zelf iets te organiseren en te reali seren. De opbrengst van dit super schoolfeest/fancy fair is dus voor het inrichten en de verfraaiing van het schoolplein. Het thema van het feest is 'Country en Western'. Er is die middag van alles te doen: paardenrace, apachevel, arends oog, bibberberg, hoefijzerwerpen, koemeiken, maxi sjoelbak, mikajio met levensgrote stokken, flfcjpn springkussen, stokvangen, pony jij den, schminktafel, rad van for tuin,verkoop van plantenbakjes, optreden van linedancegroepj en nog veel meer. Eten en drinken zal ook volop ver krijgbaar zijn. ledereen is welkom. Dora Paulsen, Frits Behrendt en Alfred Mozer Duitse kunstenaars wijken uit naar Nederland (1933-1940) Gouda - In het kader van het jaar van de vluchtelingen besteedt het Verzetsmuseum Zuid-Holland aan dacht aan een redelijk onbekende groep vluchtelingen. Voor het uit breken van de Tweede Wereldoor log kwamen zo'n 30.000 mensen uit Duitsland naar Nederland. Onder hen bevond zich een aantal kunstenaars die de wijk namen naar ons land. Zij werden in nazi- Duitsland beperkt in hun vrijheid van meningsuiting. Zij hoopten in Nederland hun vak in vrijheid te kunnen uitoefenen. Vanaf 3 juli tot en met eind oktober toont de expositie "In het zoek licht" het leven van cabaretière Dora Paulsen, columnist Alfred Mozer en cartoonist Frits Behrendt. In ons land konden zij, zij het voor een beperkte tijd, lucht geven aan hun kritiek op Hitiers kunstopvat tingen en. propagandamachine. Openingstijden: dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zondag van 12.00 tot 17.00 uur. De expositie "Waarvandaan en waar naar toe", die reeds in het museum hangt, laat vluchtelingen aan het woord die recent zijn ge vlucht uit oorlogsgebieden zoals Afghanistan en Iran en die woonachtig zijn in Gouda en om geving. Waddinxveen - Het christelijk kinder- en tienerkoor 'De Zang vogels' houdt vrijdag 27 juni in 'De Hoeksteen' aan de Esdoorn laan slotavond. Zo'n 43 kinde ren van vijf tot zestien jaar hebben hard geoefend voor deze slotavond. Tijdens de avond zullen er eerst bijbelse liederen worden gezongen en na de pauze komen er liedjes uit de oude doos. In bijpassen de kleding. Het koor staat onder leiding van dirigent Martien van der Zwan en Lean- der van der Steen zit achter de piano, ledereen is welkom 19.30 tot 21.15 uur. (Foto: de Zangvogels) Waddinxveen - Het is alweer een jaar geleden, dat de 'Brede School' van start ging met een groot wijk- feest in wijk 'Zuid'. Het afgelopen jaar heeft de 'Brede School' haar aandacht speciaal gericht op de jeugd van 4 tot en met 12 jaar. Zo werden er wekelijks twee cursussen en een sportactiviteit georgani seerd. Voor volwassenen was er in cidenteel een themaochtend. Ver der is er hard gewerkt aan een activiteitenplan, waarin de wensen van wijkbewoners zijn meegeno men. Tijdens het wijkfeest kunnen alle wijkbewoners uit wijk 'Zuid', zowel jong als oud, zelf ervaren wat voor activiteiten er het afgelopen jaar hebben plaatsgevonden. Ook wor den er nieuwe activiteiten georga niseerd, die mogelijk in het n'euW Brede School' jaar een rol zoude kunnen spelen. Het wijkfeest vin plaats op zaterdag 28 juni in de recte omgeving van basisschool Kameleon' en het wijkgebouw v wijk - en speeltuinvereniging zo nig Zuid' en start om 14.00 uur. P de informatieborden in de wj hangt het programma van d dag Om 16.30 uur zal wethouder mevrouw Gerts samen met een kende keeper de voetbaldoe die onlangs in de wijk zijn 3 plaatst, officieel openen. Alle wijkbewoners van vvijk worden van harte uitgenodig aan dit feest deel te nemen. Door Frits Bromberg Benthuizen - Misschien lag het aan het prachtige zomerweer, misschien is het daar altijd zo, in elk geval kunnen de bijna 50 kinderen die peuterspeelzaal de Grobbebollen bezoeken, voor de zoveelste keer terugzien op een prima zomerfeest, vorige week dinsdagochtend. Dit feest, aanvankelijk bedoeld als sluitstuk van een school- seizoen, wordt nu enkele weken voor de zomervakantie ge houden. Hoofdleidster Vera van der Kroef: "Nu zijn ze er nog bijna allemaal." Ze kwamen dan ook bijna allemaal. Eerst voor het omhangen van een ketting, later om deel te nemen aan één van de 20 spelletjes: koe- khappen, trampolinespringen en kleuterdomino, bellen blazen, chips rijgen (en opeten), doel schie ten en een eendenspel. Dat het mooie weer een groot aantal spel letjes buiten mogelijk maakte, weerhield andere kinderen er niet Tijdens de vakantieperiode houdt het Hart van Holland een 'Zomerse Fotowedstrijd'. Wekelijks is er een waardebon van 10 euro (te besteden bij de adverteerders in het Hart van Holland) voor de mooiste, leukste, grappigste of juist meest ont roerende foto die die week is ingezonden. Niet alleen foto's van prachtig natuurschoon en zonnige stranden komen in aanmerking, ook de 'vakan tie-paraplu' en de 'pech-onder-weg-foto' dingen mee naar de prijs. En de thuisblijvers sturen foto's in van de picknick in de tuin en het lo geren bij oma. Alle foto's zijn welkom, als ze maar iets uitstra len van het vakantiegevoel! De inzenders wordt verzocht de foto te voorzien van een korte verklarende tekst. Om voor de weekprijs in aanmerking te komen kan men foto's sturen in de periode 4 juli tot en met 22 augustus naar: Hart van Holland - o.v.v. fotowedstrijd - Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen. Men kan foto's ook inleveren aan ons kantoor adres: Noordelijke Dwarsweg 1a in Zevenhuizen. Digitale foto's kunnen gestuurd worden naar: hartvanholland@box.nl. (als jpeg-bestand met een resolutie van 300 dpi. De foto mag niet in een tekstbestand geplaatst zijn. De begeleidende tekst dient apart verzonden te worden als Word-bestand). van gewoon voor de tv plaats te nemen voor het bewonderen van Sam de Brandweerman: altijd prijs en met een ijsje in de hand kon voor de kinderen de dag niet meer stuk, terwijl ook de vrijwillige leid sters, zo te zien, schik in hun werk hadden. De peuterspeelzaal gaat door tot en met vrijdag 4 juli; maandag 18 augustus gaan de deuren van de Grobbebollen weer wijd open. Vera van der Kroef: "Vermoedelijk ook voor ons, al zijn we geen op vang, voor minder kinderen. Niet veel minder, maar toch". Wat dat betreft deelt ook deze speelzaal in de onweersbui, die boven de kinderopvang hangt. Me vrouw Van der Kroef: "Zonder sub sidie zouden we het hier ook niet redden. De arbo-wetgeving stelt dermate hoge eisen, dat de aan schaf van aangepast meubilair vrij wel onbetaalbaar wordt. Speelza len, opvangcentra zonder subsidie, krijgen het nu wel heel zwaar. Om dat meubilair aan te schaffen moe ten de prijzen omhoog en als de prijzen omhoog gaan, daalt het .Boskoop - De Amnesty Boeken markt wordt zaterdag 28 juni ge houden in "De Brug". Van de jaar lijkse boekenmarkt zijn twee dingen bekend: 1. De volledige uit sortering van de rubrieken; 2. De elk jaar weer verse voorraad boe ken die uitsluitend van particulie ren afkomstig zijn. Er staat een interessante sortering klaar in: kinderboeken-pockets-we ten scha p-geschied en is-studie- hobby-poezie-theologie-literatuur- romans. Er is ook een ruime sorte ring langspeelplaten voor 0,50 per stuk. De prijs van de boeken is_ 1,85 per kilo, de netto opbrengst is voor het landelijkwerk van Am nesty te Amsterdam. De boeken markt vindt plaats zaterdag 28 juni in "De Brug" aan het Kerkplein, van 9.00 tot en met 16.00 uur. Waddinxveen - Naar aanleiding van het 50-jarig bestaan van Wijk en Speeltuinvereniging "De Padde stoel" op 11 juni waren er zaterdag 14 juni gedurende de hele dag meerdere feestelijkheden bij de Paddestoel. De middag begon met een receptie voor genodigden, waaronder oud-bestuursleden. Me vrouw van den Laarse, weduwe van een van de oprichters van de speel tuin, kreeg als eerste een exem plaar aangeboden van het jubi leumboekje, dat de vereniging gemaakt heeft ter ere van het 50- jarig bestaan. Hierna volgde een inloop voor de wijkbewoners, waarbij zij onder het genot van een hapje en een drankje kennis konden maken met de Paddestoel en haar activiteiten. Ook kon men een tentoonstelling bekijken met foto's, oude notulen en verslagen en kleding van de af gelopen 50 jaar. De feestdag werd afgesloten met een geweldig feest voor alle leden, donateurs en medewerkers. De mu ziek werd verzorgd door Duo Blitz, welke de stemming er al snel goed in had zitten. Alle medewerkers werden verrast met een presentje, als dank voor hun inzet voor de ver eniging. Uiteindelijk kwam rond middernacht een einde aan de fee stelijkheden. Voor het bestuur een eind aan maandenlang voorberei den en hard werken. Per 1 septem ber gaan alle activiteiten van de Paddestoel weer van start. Op naar de volgende 50 jaar. Waddinxveen - In Göuwebad de Sniep is zaterdag 21 juni gezwom men voor het B-diploma. Er waren 27 kandidaatjes, die allemaal zijn geslaagd: Alexander Salomé, Djor- dy van Aalst, Britt Alders, Simone Slager, Sammy Wagensveld, Emma Verkaaik, Eva de Vos, Colin Geukes, Femke van 't Hoog, Cinthia Mande- maker, Kevin van Luxemburg, Ani- que van der Greft, Quincy Holman, Tessa van Rossum, Geert Koren, Chaima Elwafi, Angelique Pothui zen, Lars Murre, Sammy Boussaid, Jelke Bac, Dylan Arends, Abel Huis man, Florian Barkema, Isaac Croes, Veronique Valkenburg, Melissa Ver meulen en Gerrit Kranendonk. aantal kinderen. Zo kom je in de bekende cirkel terecht. Jammer. Door die arbo-wetgeving hebben ouders het thuis nu aanzienlijk moeilijker dan hier. Het lijkt er soms op, dat die onnodig hoge en strenge regels worden uitgevon den door mensen die zelf geen kin deren hebben". Ook deze hoofdleidster benadrukt het belang van goede peuterspeel zalen. "De leeftijd van de kinderen is van 2,5 tot 4 jaar. Ze leggen hier hun eerste sociale contacten, leren groepsgewijs met andere kinderen omgaan, zoals dat later op de ba sisschool wel moet. En dan is er de handvaardigheid, die ze hier auto matisch opdoen. Bovendien is het goed voor de ouders, die nu één, meestal twee, maar soms ook drie ochtenden per week de handen vrij hebben voor ongestoord huishou delijk werk". Onweerswolken of niet, vorige week dinsdag was het feest bij de Grobbebollen. Een zonnig, gróót feest.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 18