Volatiliteit overheerst Effecten 'Zomerrooster' kantoor Moerkapelle vanaf 1 juli Rabobank verlaagt opnieuw rente Jan Janssen classic Wageningen geslaagd Rabobank Geslaagde open dag Trostomatenkwekerij C.G. van Winden Weeknieuws Dé bank waat je lid VOH A/on 5e jaargang nummer 220 09,00-20.00 09.00-16.00 pagina 2 Hart van Holland 25 juni 2003 Rabobank Zevenhuizen Moerkapelle voor u, van en door uw bank Op zaterdag 21 juni jl. is de trostoma tenkwekerij van de broers Vincent en Wilfred van Winden geopend. In het bijzijn van vele genodigden vond 's ochtends de officiële opening plaats, die trots werd verricht door moeder Annie van Winden. Op 14 ha grond aan de Knibbelweg is een ultra moderne kas gebouwd ter grootte van 11,4 ha. Het bedrijf is hier mee op dit moment het grootste aan eengesloten groentekweekbdrijf van het Oostland. Vele belangstellenden maakten gebruik van de gelegenheid om het bedrijf eens van binnen te bekij ken, waaronder de zeer lichte kas, de ruim opgezette schuur tot aan de sterk geautomatiseerde sorteermachine. Het bezichtigen van het bedrijf was zeker de moeite waard. Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle wenst Trostomatenkwekerij C.G. van Winden veel succes in de toekomst. Rob Beentjesjan Hordijk en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs Voor de derde week op rij kon de Amsterdamse beurs een winst bij schrijven. Het tij lijkt echter te keren, want de koerswinst voor de AEX-index over de verslagweek is minder dan de voorgaande weken. De stemming was wisselend en de koersuitslagen waren groot. De wereldwijde beurzen werden de afgelopen week heen en weer geslin gerd tussen hoop en vrees. Vooral Amerikaanse macrocijfers beïnvloed den het sentiment. Zo reageerden de beurzen positief op de beter dan ver wachte detailhandelsverkopen en op de aangetrokken economische acti viteit in de regio New York. Een tegen vallende indicator voor het consu mentenvertrouwen drukte de stem ming weer. Technologiefondsen en bankaande len schommelden op bedrijfsnieuws. Elektronicaconcern Philips moest bij voorbeeld achteruit na een winst waarschuwing van het Franse Thom son en veerde weer op na de herha ling van zijn winstverwachtingen voor 2003. Meevallende jaarcijfers en ver wachtingen van softwareconcern Ora cle zorgden voor een opleving in de sector, terwijl ook de verhoging van het vijandige bod op Peoplesoft goed viel. In de bankensector zorgde over namenieuws eveneens voor een jubelstemming. Nadat de Britse Royal Bank of Scotland een overname aan kondigde, werden beleggers hoopvol over verdere sectorconsolidatie. Een onderzoeksbureau maakte bekend dat verzekeraar Aegon en bankverze keraar ING goed bij elkaar zouden passen. Daarna werd de financiële sec tor weer getroffen door tegenvallende cijfers van onder meer zakenbank Morgan Stanley. Per saldo won de financiële sector nog wel, maar de cij- ferpresentaties in de sector leidden tot angst bij beleggers dat de bodem nog niet is bereikt. Op bedrijfsniveau waren er enkele gebeurtenissen die respectievelijk bij zonder slecht en uitermate goed wer den ontvangen. De winstwaarschu wing van handelshuis Hagemeyer zette de koers 31% lager, terwijl de verkoop van de papierdivisie door kantoorartikelenleverancier Buhr- mann voor een koerswinst van 28% zorgde. Bron: Iris Reseacrch Enkele weken geleden maakten wij op deze pagina melding van de ver anderingen die wij op ons kantoor in Moerkapelle in de komende weken gaan doorvoeren. Eén van die wijzigingen is het invoeren van een zomerrooster. Vanaf 1 juli zal ons huidige kantoor aan de dorpsstraat 12 van 9.00 tot 12.00 uur geopend zijn. Wij hebben hiertoe, evenals vorig jaar, besloten om de bezetting gedurende de vakan tieperiode te kunnen waarborgen. Deze openingstijden handhaven wij tot het moment dat de nieuwe vesti ging op de hoek Dorpsstraat en Kerk straat in het nieuwbouwproject 'Moerstaete' geopend wordt. Wij ver wachten dat dit medio september zal gebeuren. Vanaf dat moment zal de apparatenwand die wij daar installe ren middels 'geholpen zelfbediening' bij iedereen geïntroduceerd worden. Vanaf de sluitingsdag van het kantoor aan de Dorpsstraat 12 zullen bankpas sen via de post naar het huisadres ver zonden worden. Mensen met een safeloket ontvangen komende week informatie over de gevolgen van de voorgenomen sluiting. Indien u vragen heeft, dan kunt u con tact met ons opnemen via telefoon nummer (0180) 63 73 83. Marktleider Rabobank heeft per 18 juni 2003 de hypotheekrente ver laagd. Het betreft nagenoeg alle rentetarieven. Marktontwikkelin gen, waaronder de verlaging van de refi-rente door de ECB en de gedaal de kapitaalmarktrente, hebben aanleiding gegeven tot deze rente verlaging. Het tarief voor vastrentende woning hypotheken met een rentevaste peri ode van 6 maanden, 1 jaar en 15 jaar zijn met 0,10% verlaagd, dat voor 3 jaar met 0,30% en voor de overige looptijden is een verlaging van 0,20% toegepast. Voor vastrentende lenin gen aan bedrijven is het rentetarief voor 1 jaar met 0,10% verlaagd, voor 2 jaar en 7 tot en met 10 jaar met 0,20% en voor 3 tot en met 6 jaar met 0,30%. Eveneens is per 18 juni het tarief voor de variabelrentende leningen aan bedrijven en particulieren 0,20% neer waarts bijgesteld. Verder is de Rabo bank Basisrente voor kredieten in rekening-courant per 18 juni 2003 met 0,50% verlaagd. Tevens zijn per 19 juni 2003 de tarie ven van de particuliere variabelren tende spaarvormen neerwaarts bijge steld. De verlagingen variëren van 0,10% tot 0,20%. De tarieven van de zakelijke reserveringsproducten zijn met 0,25% verlaagd. Tenslotte zijn per 19 juni 2003 de tarieven voor Spaar Vast Rekeningen met 0,20% verlaagd. Wageningen Tel.0317-41903C Audi V E P w. printingser Zaterdag 21 juni deed een ploeg van de Rabobank Zevenhuizen- Moerkapelle mee aan de Jan Jans sen classic in Wageningen. Op een zwaar maar schitterend par cours werd er een toertocht van 110 km gereden. Er werden ook andere afstanden gereden zoals de 30/60,150 Goede Doelen gids beschikbaar Schenken en nalaten aan goede doelen moet u goed regelen. Wan neer u bijvoorbeeld een aantal jaren na elkaar een bedrag aan een goed doel wilt overmaken, kunt u een fiscaal voordeel behalen door een notaris in te schakelen. Die notaris komt er ook aan te pas wan neer u geld uit uw erfenis aan een goed doel wilt nalaten. Dan is namelijk een testament vereist. Bij onze bank ligt vanaf heden de "goede doelen gids" ter inzage. Hierin kunt u veel informatie vin den over de vele goede doelen die er zijn. Ook krijgt u in deze gids alle antwoorden op vragen die u wel licht heeft omtrent schenkingen aan goede doelen. Minder starters Volgens de Kamer van Koophandel waren er in het eerste kwartaal van 2003 6% minder starters dan de 54.500 in dezelfde periode van 2002. Dat betekent voor het tweede achtereenvolgende jaar een daling. Die daling doet zich vooral voor bij bouwnijverheid, zakelijke dienst verlening en vervoer. Van de star tende bedrijven is na twee jaar 25% gestrand en na vijfjaar de helft. Rabobank nu marktleider in alle MKB-sectoren De Rabobank is in alle sectoren van het Nederlandse midden- en klein bedrijf marktleider. Dat wijst een onderzoek van TNS NIPO uit. TNS NIPO hanteert voor dit onderzoek de MKB Business Monitor. In dit onderzoek worden elk kwartaal 3.000 MKB-bedrijven ondervraagd. De Rabobank blijft, ook gemeten over het totale MKB, marktleider. Het Nederlandse midden- en klein bedrijf bestaat uit honderden ver schillende branches. Met een marktaandeel variërend van 31,5 tot 50,8 is de Rabobank inmiddels in alle sectoren marktlei der, omdat ook in de zakelijke dienstverlening en de groothandel een voorsprong is opgebouwd. Het marktleiderschap springt het meest in het oog bij bedrijven met twee tot negen werknemers, maar ook en 200 km. Onder de ruim 3000 deel nemers waren de 6 fietsliefhebbers van onze bank in goed gezelschap van o.a. Hennie Kuiper, Jan Janssen en nog meer bekende coryfeeën uit de sport wereld. Alle deelnemers van onze ploeg vonden het voor herhaling vat baar en hebben zich reeds aangemeld voor de tocht van 2004. bij eenmanszaken en grotere bedrijven wint de Rabobank het van de concurrentie. Voor de Rabo bank is het MKB traditioneel een belangrijk aandachtsgebied. Speel aal voor deze doelgroep breng^J dit jaar voor de 27e keer Rabobanr Cijfers Trends uit. In dit boekwer staat een overzicht van de econo mische ontwikkelingen en toe komstperspectieven van de neg?' MKB-sectoren, met een beschrij ving van 75 branches. 9junit/m Expositie 4 juli: Kom in de Kas Service centrum verzekeringen: Telefoonnummer Algemeen: Bezoekadressen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Blokkerenjoassen cards: desk Internetbankieren: Raboinn: Rabof Helpdesk Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: de zomermaanden 09.00-12.00 I 0800-0705 Rabobank website:

Hart van Holland | 2003 | | pagina 2