Zevenhuizen-Moerkapelle "H Gemeente pagina 4 Gemeentenieuws 25 juni 2003 TIJDELIJKE AFSLUITING NIEUW FIETSPAD MOLENGANGENPAD BOUWZAKEN NIEUWE VERORDENING COMMISSIE BEZWAARSCHRIFTEN MEEPRATEN BIJ BIJEENKOMST OVER JAARWISSELING KERN MOERKAPELLE NIEUWE VERORDENING LEERLINGENVERVOER ZWEMMEN ONTRADEN IN DE ZEVENHUIZERPLAS VERGADERSCHEMA WET MILIEUBEHEER BESLUITEN ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WWW.ZEVENHUIZEN-MOERKAPELL?r] WEEK 26 'ui SSÉk On verzoek van de qemeente heeft het Recreatieschap Rottemeren het fietspad tussen de Al2 en de Moerkapelse Zijde per direct afoesloten voor alle fietsverkeer totdat alle noodzakelijke maatregelen op de Moerkapelse Zijde zijn gerealiseerd. Vooruitlopend op de realisatie van de verkeersmaatregelen aan de Moerkapelse Zijde had het Recreatieschap reeds het fietspad geasfalteerd en opengesteld. Dit was echter nog niet de bedoeling. Het Recreatieschap Rottemeren heeft de keerskundige voorzieningen noodzake lijk zijn. In goed overleg zijn gezamenlijk plan nen hiertoe ontwikkeld. afgelopen periode het fietspad tussen de A12 en de Moerkapelse Zijde aangelegd. Over de aansluiting van het nieuwe fiets pad op de Moerkapelse Zijde is overleg gevoerd tussen de gemeente, het Recre atieschap en de politie. Alle partijen zijn het er over eens dat voor het creëren van een veilige oversteek stevige ver Maatregelen Aan het Recreatieschap is gevraagd op zo kort mogelijke termijn de infrastructurele werken aan de Moerkapelse Zijde nabij de fietsoversteek te realiseren. Daarnaast zal de gemeente verkeers maatregelen invoeren voor het verlagen van de rijsnelheid op de Moerkapelse Zijde voor het deel tussen de bebouwde komgrens en het fietspad. Wanneer alle noodzakelijk maatregelen zijn getroffen, kan het nieuwe fietspad worden open gesteld voor het fietsverkeer. De raad het college van burgemeester en wethouders en de burgemeester van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle maken bekend'dat op 17 juni 2003 is ingetrokken de 'Verordening inzake de behandeling van bezwaar- en beroepschriften Zevenhui zen-Moerkapelle' uit 1995 en is vastgesteld de 'Verordening commissie bezwaarschriften 2003'. Hiermee is de commissie bezwaar schriften aangepast aan de eisen van het Dualisme: de 3 bestuursorganen binnen de gemeente hebben besloten via een verorde ning de advisering omtrent de bezwaarschriften aan haar te delegeren. Het vaststellen van de nieuwe verorde- nen betreft. De nieuwe verordening ning en het intrekken van de oude veror- treedt in werking op de eerste dag na het dening is geen referendabel besluit op verstrijken van een termijn van 6 weken na de datum van haar bekendmaking. grond van de Tijdelijke referendumwet en de Verordening op het correctief referen dum van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle aangezien onderhavige ver ordening een interne regeling aangaande de advisering inzake bezwaarschriften ingevolge artikel 7:13 van de Algemene wet bestuursrecht aan de bestuursorga- De nieuwe verordening ligt ter inzage in het gemeentehuis, ook kunt u deze bekij ken op de gemeentelijke website ww.zevenhuizen-moerkapelle.nl Tegen betaling van leges is voor een ieder een kopie te verkrijgen. Tegen het besluit dat het intrekken van de 'Verordening behandeling bezwaar- en beroepschriften' uit 1995 en het vaststel len van de "Verordening commissie bezwaarschriften 2003' niet referendabel is, staat binnen zes dagen beroep open bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Instellen van beroep schort de werking van dit besluit niet op. Op donderdaq 26 juni aanstaande organiseert de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle in samenwerking met politie, justitie en H H 5- in Dorpshuis Op Moer, Raadhuisstraat 40 te Moerkapelle. De jongerenwerk een bijeenkomst voor de inwoners van Moerkapelle in aanvang is om 19.30 uur. Onderwerp van gesprek is de viering van Oud en Nieuw in de kern Moerkapelle. Daarbij wordt kort teruggeblikt op de gebeurtenissen in de nacht van 31 december 2002 en 1 januari 2003 om vervolgens vooruit te kijken naar een veilige aanpak voor komende jaarwisse ling. U wordt geïnformeerd over de stand van zaken en de gesprekken die tot nu toe met de jongeren zijn gevoerd. Ideeën en wensen zijn dan ook van harte welkom. Daarbij dient het waarborgen van de veiligheid van alle burgers in Moerkapelle het centrale uitgangspunt te vormen. Wat is mogelijk binnen de grenzen van veiligheid Samen denken over en samenwerken aan een veilige jaarwisseling. U ook Aanmelden Bent u van plan naar de bijeenkomst op 26 juni aanstaande te komen Wij stel len het op prijs als u het ons laat weten via telefoon 0180-637777 of stuur een mailtje naar gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl. De raad, het college van burgemeester en bekend dat op 17 juni 2003 is ingetrokken de Verordening Leerlingenvervoer 2003. Het vaststellen van de nieuwe verorde ning en het intrekken van de oude ver ordening is een referendabel besluit op grond van de Tijdelijke referendumwet. Het college is op grond van de Tijdelijke referendumwet gehouden tot het bekend maken van de verordening en de mededeling dat tot drie weken na wethouders en de burgemeester van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle maken de 'Verordening Leerlingenvervoer Zevenhuizen-Moerkapelle 2002' en is vastgesteld bekendmaking van de verordening een verzoek tot het houden van een referen dum over de verordening leerlingenver voer kan worden ingediend. De nieuwe verordening treedt in wer king op de eerste dag na het verstrijken van een termijn van zes weken na de datum van haar bekendmaking. De nieuwe verordening ligt ter inzage op het gemeentehuis, ook kunt u deze bekijken op de gemeentelijke website ww.zevenhuizen-moerkapelle.nl Tegen betaling van leges is voor een ieder een kopie te verkrijgen. Op last van de provincie wordt zwem men in de Zevenhuizerplas afgeraden. Er is nog altijd sprake van een hoge con centratie rode alg in het water. Deze alg kan gezondheidsklachten geven bij zowel mensen als dieren. De klachten die kunnen optreden zijn met name overgeven, darmklachten, hoofdpijn en huidirritatie. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de Zwemwater telefoon van de provincie Zuid-Holland, telefoon 070 441 75 50 Commissie I 30 juni 2003 Commissie II 1 juli 2003 Enkele agendapunten zijn: Commissie I Voorbereidingsbesluiten Bezwaarschrift tegen weigering tot het nemen van een voorbereidingsbeslurt Voorontwerp bestemmingsplan Moerka pelle West Ontwikkeling voormalig NAM-terrein te Moerkapelle Collectief Vraagafhankelijk Vervoer Aanvullend krediet bestemmingsplan Omleidingsweg N219 Krediet aanbrengen cv-installatie woning Dorpsstraat 152 te Zevenhuizen Commissie II Verhogen bijdrage aanlegkosten fietspad Nesseweg te Oud Verlaat Doelmatigheidsonderzoek Rekeningcom missie bouwgrondexploitatie locatie Cats- burg Notitie voorbereiden van initiatiefvoor stellen De openbare vergaderingen vinden plaats in de raadszaal van het gemeentehuis. De aanvang is 19.30 uur. In het gemeentehuis kunt u de agenda's, notulen, besluitenlijs ten en voorstellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerkapelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeente-informatie. Tevens kunt u deze stukken raadplegen via de gemeentelijke website www.zevenhuizen-moerkapelle.nl Meldingen krachtens artikel 8.40 Wet milieubeheer Het college van burgemeester en wet houders geeft openbaar kennis van de volgende meldingen: Besluit detailhandel en ambachtsbedrij- ven milieubeheer Industriestraat 5 (Moerkapelle) Ban ketbakkerij Van den Berg Moerkapelle B.V., ontvangen d.d. 11 juni 2003. Besluit horeca-, sport- en recreatie inrichtingen milieubeheer Knibbelweg 16 (Zevenhuizen) Voetbal vereniging "Groeneweg", ontvang en d.d. 21 februari 2003. Besluit opslag- en transportbedrijven milieubeheer Zuideinde 8 (Zevenhuizen) Agnfirrn Zevenhuizen, ontvangen d.d. 11 juni 2003. Besluit Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle heeft de volgende ver gunning verleend: Knibbelweg 73 (Zevenhuizen), S. Bax inzake een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning voor een vleeskuiken- en akkerbouwbedrijf. Tegen het besluit kan tot en met don derdag 7 augustus 2003 beroep worden ingesteld bij de afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag (in tweevoud). Tegelijkertijd kan een verzoek tot voor lopige voorziening worden gedaan bij de voorzitter van de' afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, op hetzelfde adres. Voor beide gevallen is griffierecht verschuldigd. De voorschriften, die deel uitmaken van het besluit zijn ten opzichte van het ont werpbesluit gewijzigd. Beroep kan worden ingesteld door: degenen, die eerder bedenkingen hebben ingebracht tegen het ont werpbesluit; degenen, die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen ten opzichte van het ontwerpbesluit; belanghebbenden, die redelijkerwijs niet in staat waren bedenkingen in te brengen tegen het ontwerpbesluit. De meldingen 8.40 liggen vanaf donder dag 26 juni 2003 gedurende vier weken, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur, ter inzage in het gemeentehuis van Zevenhuizen-Moerkapelle, sectie VROM, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, terwijl het besluit zes weken kan worden ingezien. Voor inzage buiten bovengenoemde tij den kan telefonisch een afspraak wor den gemaakt, telefoon 0180-637731. Ingekomen aanvragen bouwvergunning Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle maakt ingevolge arti- cel 41 van de Woningwet bekend dat zij de volgende aan vragen om bouwvergunning heeft ontvangen: aanvraagdatum: 19 juni 2003, BR/2003/0035: Fa. H. Smaal en Zn voor het plaatsen van een tuinbouwkas op de per celen ter hoogte van Bredeweg 48 te Moerkapelle; aanvraagdatum: 20 juni 2003, BL/2003/0035: M. Roest voor het vergroten van de garage op het perceel Oranjestraat 23 te Moerkapelle. Verleende bouwvergunningen ert/of vrijstellingen H. Bakkeren Zn te Zevenhuizen; bouwvergunning voor het plaatsen van een WKK huisje, plaatselijk bekend Zui delijke Dwarsweg 5 te Zevenhuizen (verzonden 18 juni 2003); j. Meeuwisse te Zevenhuizen; bouwvergunningen voor het plaatsen van twee overkappingen, plaatselijk bekend Bierhoogtweg 8 te Zevenhuizen (verzonden 19 juni 2003); G.F. van Beek te Moerkapelle; bouwvergunning voor de bouw van een schuur, plaatselijk bekend Dorpsstraat 10 te Moerkapelle (verzonden 19 juni 2003); J.C.S. Pak te Moerkapelle; bouwvergunning voor het plaatsen van een dakkapel op de achterzijde van de woning, plaatselijk bekend Raadhuisstraat 34 te Moerka pelle (verzonden 19 juni 2003); A. van Wijk te Schipluiden; vrijstelling van de voorschriften van het bestemmingsplan "Landeiijk Gebied 1990" en een bouwvergunning voor de bouw van een bedrijfswoning, plaatselijk bekend Knibbelweg 24 te Zevenhuizen (verzon den 20 juni 2003); A. Clazing te Zevenhuizen; bouwvergunning eerste fase voor het vernieuwen van de woning met garage, plaatse lijk bekend Bierhoogtweg 13 te Zevenhuizen (verzonden 20 juni 2003); Fam. Van Wijngaarden te Dordrecht; bouwvergunning voor het plaatsen van een dakkapel op de zijgevel van de woning, plaatselijk bekend Zuidplasweg 15 te Zevenhui zen (verzonden 23 juni 2003); i. Hennip te Zevenhuizen; bouwvergunning voor het ver groten van de berging en hal, plaatselijk bekend Bilder- dijkstraat 8 te Zevenhuizen (verzonden 23 juni 2003); Rabobank te Zevenhuizen; bouwvergunning voor het plaatsen van een lichtreclame aan de gevel, plaatselijk bekend Kerkstraat 2 te Moerkapelle (verzonden 23 juni 2003); u t G. Roos te Zevenhuizen; bouwvergunning voor het plaat sen van een hygiënesluis, plaatselijk bekend Molenweg 4 te Zevenhuizen (verzonden 23 juni 2003). Verleende sloopvergunningen In de periode van 16 juni 2003 tot en met 23 juni 2003 is/zijn de volgende sloopvergunningen) verleend H.F. de Vries (SA 20030020), voor het verwijderen van asbesthoudende vloerbedekking op de locatie Holievoe- terlaan 34 te Moerkapelle (verzonden 17 juni 2003). Verleende uitwegvergunning aanvraagdatum 7 mei 2002, 2002/2076 M.C. van Velae, Bredeweg 43, voor een uitweg op openbare weg van per ceel met kadasternr. 1602, gelegen naast Julianastraat o te Moerkapelle. Bezwaar verleende (slooolvergunningen U kunt bij het college van burgemeester en wethouaen bezwaar aantekenen. De bezwaartermijn bedraagt 6 weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluiten de aanvrager. Indien u direct belang heeft bij de gevolge^ van de verleende vergunning/beschikking, kunt u bij de p' sident van de rechtbank Den Haag vragen om een voorlo pige voorziening (dit betekent dat hij een speciale regeling kan treffen voor de periode dat het bezwaarschrift nog behandeling is). Het adres van de rechtbank is: Postou> 20302,2500 EA Den Haag. Het college van burgemeester en wethouders van de nei college van uuryemeesiei en gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle hebben besloten navolgende vergunningen/ontheffingen te verlenen aan- De Vierkap voor de organisatie van een kindertheater w 21 juni 2003 om 16.00 uur in de bedrijfshal van kw Studio; in0. Commissie Oud Verlaat voor de organisatie van een inn"op 22 juni van 16.00 tot 17.30 uur op het veldje de hervormde Kapel in Oud Verlaat; n Mevrouw M.A Jonker-Snijders voor de organisati een straatbarbeque op 28 juni 2003 in de Van Swaa straat te Moerkapelle; rpcabe- Mevrouw A. Scheli voor de uitoefening van het no drijf in Cafe Oud Verlaat aan de Rottekade 37 te Ze 70ïl; ic^itie V3fl De Tennisvereniging Zevenhuizen voor de organisa een besloten feestavond op 4 juli 2003 in en hu te clubgebouw van de Tennisvereniging Zevenn Zevenhuizen. vati mv-i wlArpifjUV Bestuursrecht bij het college van burgemeester en ders bezwaar aantekenen indien u direct belang n gevolgen van de verleende bezwaartermijn bedraagt zes weken na toeze l u aireci ■- pe vergunningion thnejfngiujtrei- uezwaai lernujn ueuiaayt. vVeken na toeze i;gefl king van hét desbetreffende besluit aan de aanvrag gfV bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een v voorlopige voorziening worden ingediend bij"? (H van de Arrondissementsrechtbank, postbus 203 Den Haag. R»™ek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Bezoek Gemeentenuis Bur£erzaken js Qok e|ke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 20.00 uur Alarm Alarm 1 1 2 Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747

Hart van Holland | 2003 | | pagina 4