I **4% m w Hart van Holland 2003 pagina 13 Koningin Beatrix in gezelschap van burgmeester J. Rijsdijk van Boskoop en handelskweker Bart van der Starre. Door Frits Bromberg Boskoop - "Welkom in Boskoop". Met deze woorden ontving de 8- jarige Manouk de Leeuw vorige week dinsdag koningin Beatrix in het Boskoopse Rosarium. Een uur later sprak boomkweker Bart van der Starre dezelfde woorden, tijdens haar bezoek aan de kwe kerij van de drie broers Van der Starre aan de Alfensvaart, voor de koningin een kijkje ging nemen bij diens buurman Gebr. De Jong waar haar ook een receptie werd aangeboden. Hoewel de vorstin wel vaker op bezoek is geweest in de Rijn- en Gouwestreek, was zij voor het eerst in Boskoop. Zij kwam daar vanuit Alphen aan den Rijn per light-rail aan, om van het station door te lopen naar het Rosarium, waar Manouk haar een bos Koningin Wilhelmina-rozen aanbood. Burgemeester Rijsdijk van Boskoop lijkt koningin Beatrix iets dringend uit te leggen, waar de koningin zo haar eigen gedachten over lijkt te hebben. Een 'Queen of Holland' voor de koningin van Nederland. Gratis. Waar koningin Beatrix ook kwam, nooit zonder groot gevolg. sommige bedrijven alarmerende situatie van Boskoop en omge ving. Met name de verzilting van het grondwater en de bedroeven de infrastructuur werden onder haar aandacht gebracht. Maar ui teraard ook de industriële waarde van dit tuindergebied, waar voor vele miljoenen euro's per jaar wordt verhandeld. Bart van der Starre - in hemds mouwen 'ik blijf wie ik ben' - kreeg ruimschoots de tijd om na zijn 'hartelijk welkom majesteit' te spreken over voorgenomen in novaties, de afzetmarkt en pro ductontwikkeling, als onderne mer in het Groene Hart. Wil de Jong deed later hetzelfde, maar legde het accent op de infrastruc tuur, de wegen in en rond Bos koop waarvan de ontwikkeling geen gelijke tred heeft gehouden met de industriële gang van zaken. De publieke belangstelling voor her werkbezoek van de vorstin was groot. Groter in elk geval dan teamchef F.J. Penders van het po litieteam Waddinxveen/Boskoop had verwacht. Hij had op zo'n 250 belangstellenden gerekend en daarvoor 8 politiemensen gereed gehouden, het waren er honder den méér. "Ja, wat wil je, als scho len de kinderen een vrije middag geven." Op het station in Boskoop hielden voorts mensen van de spoorwegpolitie een oogje in het zeil. Maar ongeregeldheden deden zich niet voor, in tegen- Steeds in gezelschap van onder .vele anderen burgemeester J. 'Rijsdijk, liet de koningin zich uitvoerig inlichten over de, voor deel. Hier en daar viel zelfs een wapperend vlaggetje te bespeu ren. De politie hoefde dan ook geen moment in actie te komen. Pen ders: "Onze taak kwam voorna melijk neer op het op afstand houden van mensen, maar dat ging moeiteloos. Maar toch ble ven we waakzaam. Er hoeft maar één zonderling te zijn die met eieren gaat gooien en dan heb je weer wat anders te doen."Koningin Beatrix kon op deze wijze in alle rust ervaren wat Boskoop en omgeving te bieden heeft en kreeg van Bart van der Starre zelfs een plant mee "Queen of Holland". En zo was het maar net. Manouk de Leeuw biedt de vorstin een bos Wilhelmina rozen aan in het Rosarium.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 13