UITREIKING VERKEERSDIPLOMA'S m UITSLAG P.V. DE SPERWER OP VAKANTIE? VEILIGHEID EN BESCHERMING THEMA'S STUUR EEN KAARTJE TIJDENS TENTDAGEN BENTHUIZEN NAAR DE POLITIE! HART VAN HOLLANDS ZOMERSE FOTOWEDSTRIJD BTC-MINICLUB FEESTELIJK AFGESLOTEN Bel: 0180-632289 OUD RAPIER CONTAINER pagina 14 Hart van Holland 2 juli 2003 REGIO Met spoed gevraagd voor de buitenwijken van Zevenhuizen en Moerkapelle Goede verdiensten Ochtend- en middagpro gramma's Survival en levend tafel- voetbalspel Zondagmorgen afsluiting Politie district Gouwe IJssel - Team Waddinxveen - Boskoop OV\Uf>4 bezorgers Zevenhuizen - Leerlingen van de groepen 7 van de Zevenhuizense Basisscholen kregen maandag 30 juni het verkeersdiploma uitge reikt. 26 Leerlingen van De Een- dragt en 49 leerlingen van 't Rei- gerbos. Onlangs werd door hen zowel het theoretische als het praktische ver- keersexamen afgelegd en ook nog eens met goed gevolg. Als gevolg hiervan kwamen de geslaagden bij elkaar in 't Reigerbos, waar zij door de heer R. Elzinga, namens de poli tie werden toegesproken en gefeli citeerd. De heer Elzinga wees alle geslaagden erop, dat het verkrij gen van dit diploma ook eisen met zich meebracht, namelijk vooral de verkeersregels goed toe te passen. Dit is immers niet alleen belangrijk voor henself, maar ook voor ande re verkeersdeelnemers. Het behalen van dit diploma ver dient echter applaus, wat dan ook volgde. Nadat de leerlingen door hun juf of meester het diploma persoonlijk kreeg uitgereikt werd de middag met het vertonen van een film gezellig voortgezet. Waddinxveen - De Waddinxveense postduivenvereniging de Sperwer hield met 275 duiven een concours vanuit Chantilly, afstand 352 km. Om 8.15 uur werden de duiven ge lost. De eerste duif arriveerde om 12.32 uur, snelheid 1.365 m.p.m. Uitslag: 1-9. W. Breedijk; 2. D. Bree- dijk; 3. C.A. Bode; 4. Mw. A. v.d. Made; 5-6-10. K. Hofman; 7. M. Ver beek; 8. R.A. v.d. Made. Benthuizen - Veiligheid en be scherming staan centraal tijdens de Tentdagen die van woensdag 13 augustus tot en met vrijdag 15 au gustus op het grasveld aan de Ap- pelgaarde in Benthuizen gehouden worden. Tijdens het ochtendprogramma wordt een bijbelverhaal verteld, er wordt gzongen en er wordt ge knutseld. De zwerver, die op de terugkommiddag lang kwam, is oo dan present. Met hem zullen de kinderen spannende avonturen meemaken, ledereen van 4 tot 13 jaar is overdag van harte welkom. Het ochtendprogramma is van 10.00 tot 12.00 uur, het middagpro gramma van 14.00 tot 15.30 uur. Kinderen die in groep 7 of 8 zitten of in de eerste klas van het voort gezet onderwijs, hebben een eigen tent. 's Avonds zijn er speciale program ma's voor iedereen vanaf 12 jaar. De traditionele survival door Bent huizen ontbreekt ook dit jaar niet. Maar deze is spectaculairder dan ooit. Woensdagavond om 18.45 kunnen deelnemersper team in schrijven en om 19.00 uur wordt het startschot gegeven. Donder dagavond wordt het levend tafel voetbalspel gespeeld. Teams van 6 tegen 6 kunnen strijden om de fel begeerde Tentdagen-prijs Om 19.15 uur is de inschrijving en om 19.30 uur vindt de aftrap plaats. De sluiting van de Tentdagen vindt plaats op zondag 17 augustus in de Nederlands Hervormde Kerk. In deze kerkdienst, die om 9.30 uur begint, zal ook het thema "Zit je safe?" centraal staan. Aansluitend is er koffie en fris in "De Bron" en vervolgens wordt er gezongen tijdens een Zing-mee. Voor meer informatie: www.van- rumpt.nl/john/tentdagen.htm Tijdens de vakantieperiode houdt het Hart van Holland een 'Zomerse Fotowedstrijd'. Wekelijks is er een waardebon van 10 euro (te besteden bij de adverteerders in het Hart van Holland) voor de mooiste, leuk ste, grappigste of juist meest ontroerende foto die die week is ingezonden. Niet alleen foto's van prachtig natuurschoon en zonnige stranden komen in aanmerking, ook de 'vakantie-para plu' en de 'pech-onder-weg-foto' dingen mee naar de prijs. En de thuisblijvers sturen foto's in van de picknick in de tuin en het logeren bij oma. Alle foto's zijn welkom, als ze maar iets uitstralen van het vakantiegevoel! De inzenders wordt ver zocht de foto te voorzien van een korte verklarende tekst. Om voor de weekprijs in aanmerking te komen kan men foto's sturen in de periode 4 juli tot en met 22 augustus naar: Hart van Holland - o.v.v. fotowedstrijd - Postbus 85 - 2760 AB Zevenhui zen. Men kan foto's ook inleveren aan kantooradres: Noordelijke ons Dwarsweg 1a in Zevenhuizen. Digitale foto's kunnen gestuurd worden naar: hartvanholland@box.nl. (als jpeg-bestand met een resolutie van 300 dpi. De foto mag niet in een tekstbestand ge plaatst zijn. De bege leidende tekst dient apart verzonden te worden als Word-be- stand). Regio - Op de parkeerplaats naast de Vierkap staat vrijdag morgen 4 jutï van 8.30 uur tot en met zaterdagmiddag 5 juli 18.00 uur de oud-papiercontainer. De opbrengst komt ten goede aan de Christelijke Basisschool 'De Nessevliet'. Karei en Lyn, gefeliciteerd met jullie huwelijk. Groeten Leo en Trudy Pa en Ma, van harte met jullie 50-jarig huwelijk. Jaap Leanne en Natasja Het is echt waar, oma en opa zijn 2 juli 50 jaar een paar. H.G. P.M.N. De vakantietijd is aangebroken. Veel mensen zullen voor langere tijd hun woning onbewoond achterlaten als zij elders in binnen- of buitenland van hun vakantie ge nieten. Ook tijdens afwezigheid van de bewoners, wil de politie voor de mensen klaar staan door een oogje in het zeil te houden. Wanneer vakantiegangers zich met een afwezigheidskaart melden, zal de politie een aantal keren de wo ning bezoeken en controleren. Bij onregelmatigheden of bijzonder heden wordt een contactpersoon gewaarschuwd. Door de afwezig heidskaart in te vullen en deze per soonlijk bij het politiebureau in te leveren, kunnen mensen aangeven van deze service gebruik te willen maken. - Het politiebureau aan het Toren pad in Boskoop is op werkdagen geopend van 08.30- 12.30 uur. - Het politiebureau in Waddinxveen is dagelijks geopend van 09.00 tot 17.00 uur. Natuurlijk kan iedereen die op va kantie gaat zelf ook een paar een voudige maatregelen treffen. Het is het beste om, ook als er niemand thuis is, de woning er toch be woond uit te laten zien. Dat de be woners weg zijn, mogen familie en buren best weten. Maar het is on verstandig de inbreker op een idee te brengen. Daarom deuren en ramen goed afsluiten; de overgor dijnen kunnen echter beter open blijven. Als vanaf de straat te zien is dat alle planten op de huiskamerta fel zijn gezet, dan kan iedere voor bijganger bedenken dat de bewo ners op vakantie zijn. Wanneer toch een afspraak wordt gemaakt voor het water geven van de planten of het verzorgen van huisdieren, kan die kennis meteen gevraagd worden de brievenbus te legen. De post kan het beste wor den opgestapeld op een plaats die vanaf buiten niet te zien is. Een lamp met een tijdschakelaar wekt s avonds de indruk dat er mensen thuis zijn. Voor een inbreker kan het heel makkelijk zijn in te klim men als de rolcontainer of de lad der al min of meer klaar staan. Om zo min mogelijk gelegenheid te geven, kunnen dergelijke zaken maar beter worden opgeborgen. En denk ook aan de telefoonbeant- woorder. Voor bellers met minder goede bedoelingen kan de mede deling dat de familie de komende weken op vakantie is, een prachtige uitnodiging zijn. De politie kan natuurlijk niet ga randeren dat er na het inleveren van een afwezigheidsmelding ni wordt ingebroken, maar met z allen kunnen we het de woning' breker zo moeilijk mogelijk make Benthuizen - Ruim twintig kinde ren hadden dit voorjaar ingeschre ven voor de Miniclub van Martha en Hanny bij BTC (tennisclub Bent huizen). Op vier maandagmidda gen konden deze enthousiaste jon gens en meisjes in wisselende samenstellingen met elkaar partij tjes spelen op het miniveld (de serv icevakken). De opzet is dat kinde ren, naast de reguliere training, met elkaar gaan tennissen. Zo kun nen zij spelervaring opdoen. Tege lijkertijd leren ze de spelregels ken nen en de stand bijhouden. De nadruk vooral ligt op het sociale en sportieve aspect. Voor hun sporti viteit en inzet verdienden alle kin deren een medaille. Een ijsje toe en het feest was compleet. (Foto: BTC)

Hart van Holland | 2003 | | pagina 14