NIEUWE 2.4 LITER TOYOTA AVENSIS (=E KIA CARENS WINT J MPV AWARD MAZDA RX-8 VANAF OKTOBER IN NEDERLAND BOONSTOPPEL JR. PAKT UIT DEZE ZOMER jaargang Nummer 1030 2 juli 2003 Hëüp a l/CNSIS ne Toyota Avensis is bezig met een snelle onmars op de Nederlandse markt. In de eer- J verkoopmaanden werden al meer dan 2 500 contracten afgesloten. Ook bij lease maatschappijen kan de Avensis op veel sym- nathie rekenen. In oktober komt de Avensis 2 4 16v WT-i D-4 op de Nederlandse markt, nedoor EuroNCAP als meest veilige auto in jjn klasse uitgeroepen auto beschikt met L liter direct ingespoten benzinemotor over een vermogen van 119 kW/ 162 pk. Hij zal in alle carrosserievarianten leverbaar zijn als Linea Luna en de uiterst luxueuze Executive met onder meer standaard Full Map navigatiesysteem met spraakherken ning en HID gasontladingslampen. Elke Avensis 2.4 D-4 is standaard uitgerust met een nieuwe vijftraps automatische transmis sie (ook sequentieel schakelbaar). De prijs van de Avensis 2.4 D-4 start bij 31.800,- Euro en de leaseprijs bij 619 Euro per maand en is nu al te bestellen. Op de Frankfurt Motorshow die in septem ber zal worden gehouden zal de Toyota Avensis 2.4 D-4 16v WT-i z'n publiekspremi- ère beleven. Dit nieuwe topmodel van de Avensis beschikt niet alleen over een bijzon der soepele en krachtige motor, maar ook over een geavanceerde vijftraps Multi Mode Automaat en een zeer compleet uit rustingsniveau. Er is keus uit twee uitrustin gen (Linea Luna Executive) en drie carro- serievarianten (Sedan, Wagon en Liftback). Sportieve Linea Luna De,Linea Lui^Jsonder meer uitgerust |standaar#lfëh¥r?tetalen wielen en een hboard waarin op subtiele wijze mate rial met carbonstructuur is verwerkt. Zaken als automatische airconditioning met gescheiden klimaatzones, regensen sor en cruise control zijn standaard, even als aluminium dorpelbeschermers en een zelfdimmende binnenspiegel. Executive: aan alles is gedacht Wie kiest voor de Executive versie wordt verder getrakteerd op een zeer hoog staand uitrustingsniveau. Zo is een Full Map navigatiesysteem standaard aan boord met spraakherkenning. Het systeem is voorzien van een fors digitaal kleurenscherm en staat te boek als een van de snelste navigatiesystemen van dit moment. Het zorgt ervoor dat je nage noeg heel West-Europa onder handbereik hebt. Ook HID gasontladingslampen, lederen bekleding, elektrisch verstelbare voorstoelen en chique houtaccenten behoren tot de standaarduitrusting van de Executive. Motorsouplesse op hoog niveau De 119 kW/162 pk krachtige viercilinder maakt onder meer gebruik van balansas sen, waardoor de loop van de motor bij zonder fraai is en veel souplesse aan de dag legt. Het maximum koppel ligt rond 229 Nm (definitieve gegevens nog niet bekend). 5 sterren: de meest veilige auto in zijn klasse De Toyota Avensis is de eerste auto in Europa die standaard over een knie-air bag beschikt. In totaal telt de Avensis maar liefst negen airbags. Tel daarbij z'n bijzonder solide bouwwijze op en men komt tot de conclusie dat Toyota met de Avensis in Europa een nieuwe veiligheids maatstaf heeft neergezet. Binnen de bekende EuroNCAP crashtest heeft de nieuwe Avensis niet alleen vijf sterren gescoord, maar wist de auto daarnaast ook nog 34 van de in totaal 36 punten te behalen. Dit betekent de allerhoogste score ooit. Met recht kan worden gezegd dat de Toyota Avensis de meest veilige auto in zijn segment is. Autorijdend Nederland pakt in voor de vakantie, de Mitsubishi-dealer pakt juist uit met een wel heel aantrekkelijke financieringsaanbieding. Dealer Boonstoppel jr. aan de Zuidelijke Rondweg 3 te Waddinxveen biedt de koper van een nieuwe Mit subishi een uitgestelde betaling aan tot 2005. Op die manier maakt de dealer Mitsubishi rijden wel heel aantrekkelijk. 'Het is natuurlijk prachtig om nu een nieuwe Mitsubishi te kopen en pas in 2005 te betalen. Dan zijn we bijna anderhalf jaar verder', aldus Boonstoppel jr. De uitgestelde betaling is mogelijk tot een bedrag van €12.500,-. In veel gevallen is de rest van het aankoopbedrag te vereffenen met de waarde van de in te ruilen.' Voor de uitgestelde betaling bere kent de dealer géén rente. Er is slechts een eenma- 4 lige bijdrage van 50,- bij het afsluiten van deze financiële regeling. Wie optimaal wil profiteren van de maximale ter mijn doet er goed aan zo snel mogelijk bij de Mit subishi-dealer aan te kloppen. De uitgestelde beta ling is een tijdelijke aanbieding met een vaste loop tijd tot en met 6 januari 2005. Wie gebruik wil maken van deze financieringsaanbieding moet snel zijn, want deze is geldig tot en met 30 september 2003. Mitsubishi-dealer Boonstoppel jr. verwacht de komende maanden extra toeloop in zijn show room. 'Met behulp van ons computersysteem kun nen we geïnteresseerden snel een voorstel op maat bieden. Dus eigenlijk is onze boodschap aan men sen die graag een nieuwe auto willen rijden: kom langs en informeer naar de aantrekkelijke voor waarden van onze financiële regelingen'. v In oktober zal de revolutionaire Mazda RX-8 in de Nederlandse showrooms te bewonde ren zijn. Deze volbloed sportwagen onder scheidt zich niet alleen door de beste kracht bron ter wereld, maar ook door de 'Freesty le' achterdeuren, die tegen de rijrichting in opengaan. Mazda RX-8 uitvoeringen De Mazda RX-8 is 4,43 meter lang, heeft een breedte van 1,77 meter en is 1,34 meter hoog. De wielbasis is 2,70 meter en hij weegt 1.345 kilo. Ook het meenemen van bagage hoeft geen beletsel te zijn met een bagageruimte van 290 liter. De perfecte 50- 50 gewichtsverdeling is de basis voor zijn ultieme wegligging. Unieke eigenschap pen van de Mazda RX-8 zijn de RENESIS rotatiemotor, de ruimte voor vier personen en de zogenaamde 'Freestyle' achterdeuren. Deze deuren, die tegen de rijrichting opengaan, zor gen ervoor dat de achterpassagiers gemakkelijk kunnen instappen. Stan daard is de achterwiel aangedreven Mazda RX-8 uitgerust met een vijfver snellingsbak, anti blokkeer remsysteem, elektronische remkracht verdeling, stabi- liteitscontrole, tractie controle, zes air bags, gordelspanners en een rempedaal met aanrijdingbeveiliging. In Nederland zijn alle uitvoeringen voorzien van 18 inch lichtmetalen velgen, 225/45 R18 ban den, 16 inch remschijven en mistlampen voor. In het interieur valt de zwarte lede ren stoelbekleding op. Afhankelijk van de exterieurkleur kan gekozen worden voor rode of roodbruine accenten in het inte rieur. Standaard beschikt dit model over een zesversnellingsbak, xenon koplampen, een koplamp wis/was installatie en automatische hoogteverstelling van de koplampen. Ook het Upgrade pakket is standaard op de RENESIS HP. Meer dan 121.000 bezoekers van de jaarlijkse Vigo Motorshow in Galicia, Noordwest Spanje, hebben hun stem uitgebracht in de verkiezingen voor de 'Car, Sporty Car, SUV en MPV of the Year' 2003. De Carens kwam uit de bus als 'MPV of the Year'. In de strijd om de MPV award, kwam de Carens met 38,1% van de stemmen als duidelijke winnaar naar voren. De Carens versloeg hiermee de nieuwe Opel Meriva (31,2%) en de Lancia Phedra (30,7%) welke respectievelijk op de tweede en derde plaats eindig den. De Audi A8, Mercedes CLK en de Volvo XC 90 werden verkozen tot respectievelijk 'Car of the Year', 'Sporty Car of the Year" and 'SUV of the Year'. De Vigo Motorshow vindt sinds 1992 jaarlijks plaats en is hiermee de belangrijkste motorshow in Noordwest Spanje. Dit jaar bezochten ruim 226.000 bezoekers de show, waarvan zo'n 53,5% hun stem uitbrachten in de 'MPV of the Year" verkiezing. Ook in Nederland gaat het erg goed met de Carens. De karaktervolle midi-MPV heeft met bijna 800 registraties t/m mei dit jaar een plek verworven tussen de best verkochte auto's in zijn klasse. De Carens is, samen met de Rio en de Sorento, inmiddels een van de populairste Kia modellen in Nederland. Kia doet het over het algemeen erg goed. Zo is het marktaandeel van Kia Nederland onlangs met 101% gestegen naar 1,8%, waarmee Kia het snelst groeiende auto merk van dit moment is. De registraties in de maand mei (personenauto's) laten een nog spec taculairder beeld zien. Het marktaandeel in deze maand bedraagt 2,5%, waarmee Kia stijgt naar de 13e plaats op de Nederlandse ranglijst van best verkochte automerken in de maand mei.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 17