Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente AANSLUITINGEN VOOR ADSL OP SCHEMA 1E PAAL 89 WONINGEN SWANLA CATSBURG PER 1 JULI OPENBAAR VERVOER AANGEVULD MET DE GROENEHARTHOPPER TIJDELIJKE VERKEERSMAATREGELEN DORPSSTRAAT E.O. TE MOERKAPELLE VERGADERSCHEMA BOUWZAKEN Gemeentenieuws 2 juli 2003 WWW.ZEVENHUIZEN-MOERKAPELIF M Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl KPN is op schema met de aansluitingen voor ADSL in Zevenhuizen en Moerkapelle. De eerste aansluitingen in Zevenhuizen zijn inmiddels gerealiseerd. Moerkapelle zal naar verwachting in augustus over ADSL kunnen beschikken. Het is noodzakelijk dat u zich eerst aanmeldt bij een internet service provider (ISP). Dan krijgt u daad werkelijk aansluiting op uw huis adres Dit geldt ook voor de inwo ners die zich indertijd bij de gemeente hebben aangemeld. Om de keuze van de gewenste pro vider voor u te vereenvoudigen, verwijzen wij u naar de website van KPN (www.kpnadsl.nl), waar u uitgebreide informatie vindt omtrent ADSL, een beschikbaar- heidscheck op postcode, een overzicht van alle mogelijke provi ders inclusief pakket en tarief, en de mogelijkheid om zich online aan te melden bij een van deze providers. In het bijzijn van kandidaat kopers, vertegenwoordigers namens de gemeente, Woonpartners Midden-Holland, bouwbedrijf Van der Waal en aannemer Hazebroek en Tamerus, is op I juli jl. symbolisch met behulp van een oude heimachine de eerste paal voor het project Swanla Catsburg geslagen. Na de officiële handeling op het bouwterrein zijn de genodigden naar Dorpshuis Swanla gegaan, waar wethouder Zijderhand en dhr. Mascini, directeur-bestuurder van Woonpartners Midden-Holland de genodigden hebben toegesproken Wethouder Zijderhand lichtte kort de geschiedenis van het project toe. Bij het beschrijven van het pro ject benadrukte Zijderhand vooral waarom het project Catsburg voor de gemeente Zevenhuizen-Moer kapelle zo uniek is. Tenslotte wenste de wethouder de toekom stige bewoners een mooie tijd toe. 'Het gezamenlijk slaan van de eer ste paal symboliseert de samenwer king tussen de direct betrokken partijen', benadrukte René Mascini. 'Dit nieuwbouwproject is natuurlijk goed nieuws voor de kopers en huurders, die over 1,5 jaar de woningen zullen betrekken. Maar daar blijft het niet bij. Nieuwbouw leidt ook weer tot ruimte in de bestaande woningvoorraad. Daar kunnen dan weer starters van pro fiteren' Swanla Catsburg is gelegen tussen de Knibbelweg, zorgcentrum De Zevenster en de Boutensstraat te Zevenhuizen. Het gehele bouwplan bestaat uit 41 appartementen en 48 eengezinswoningen, waaronder maisonnettes, herenhuizen, mee groeiwoningen en twee-onder-een kapwoningen. Architectenbureau Drost Van Veen uit Rotterdam heeft, op basis van het stedenbouwkundig plan van de Grontmij, gekozen voor een ontwerp in de stijl van de Amster damse school. Kenmerkend hierbij is dat het pannendak doorloopt in de gevel, zowel bij het apparte mentengebouw als bij de eenge zinswoningen. De woningen en de appartementen worden gereali seerd in allerlei verschillende types en groottes, waardoor er veel variatie is. In de straten mag niet worden geparkeerd. Er wordt een parkeer garage gebouwd, met 66 parkeer plaatsen. Daarnaast hebben ver schillende woningtypes de beschik king over een eigen parkeervoorziening. Toewijzing Voor de 48 eengezinswoningen en 20 koopappartementen heeft de gemeente toewijzingscriteria vast gesteld en voor de starterswonin- gen heeft de raad startersleningen beschikbaar gesteld. De kandidaat kopers worden nu uitgenodigd voor de verkoopgesprekken. Voor de appartementen kunnen zich nog enkele kandidaten aanmelden. Met ingang van 1 juli is de GroeneHartHopper in de regio Midden-Holland van start gegaan als aanvullend ver voer op het reguliere openbaar vervoer. Daarmee is de Lijntaxi opgeheven. Deze Hopper brengt u alleen op bestelling van deur tot deur en/of van deur naar sterhalte en andersom. De GroeneHartHopper is bedoeld voor ouderen, mensen met een functiebeperking maar ook voor reizigers die regelmatig gebruik maken van het openbaar vervoer. Kinderen tot 4 jaar reizen op schoot gratis mee met de Hopper. U kunt de Hopper tenminste 1 uur van tevoren bestellen via telefoon nummer 0800-022 09 00. Op korte termijn zal een informa tiekrant huis-aan-huis in de gemeente worden verspreid Uitgebreide informatie U kunt in de brochure GroeneHart Hopper, Het collectief Vraagafhan kelijk Vervoerssysteem voor Mid den-Holland de informatie nog eens rustig nalezen. Deze brochure is verkrijgbaar in het gemeente huis. Wvg-geïndiceerden ontvan gen de brochure thuis. U kunt natuurlijk ook de informa tielijn bellen via 0900-600 80 08. Of kijk voor informatie op www.groeneharthopper.nl De gemeenteraad heeft besloten tot tijdelijke verkeersmaatregelen voor de Dorpsstraat en omgeving in Moer kapelle ter verbetering van de ver keersveiligheid, de bereikbaarheid en het uitbreiden van de parkeer- plaatsen. De maatregel was noodza kelijk in verband met de nieuwbouw ter hoogte van Dorpsstraat 12. Op korte termijn worden hier de bouw werkzaamheden afgerond. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten om de tij delijke maatregelen vooralsnog te handhaven. Een evaluatie over het effect van deze tijdelijke verkeers maatregelen zal tijdens een kernbe- zoek plaatsvinden. Raad 26 augustus 2003 De openbare vergadering vindt plaats in de raadszaal van het gemeentehuis. De aanvang is 19.30 uur. In het gemeentehuis kunt u de agenda's, notulen, besluitenlijsten en voorstellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerkapelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap"te Oud Verlaat en in de Openbare Biblio theek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeente-informa tie. Tevens kunt u deze stukken raadplegen via de gemeentelijke website www.zevenhuizen-moerkapelle.nl WEEK 27 v Verleende bouwvergunningen/vrijstellingen/beschik- kingen melding bouwplan M. Versloot te Moerkapelle; bouwvergunning voor het plaatsen van een dakkapel op de zijkant van de woning en vrijstelling van de voorschriften van bestemmingsplan Dorpsgebied Moerkapelle, plaat selijk bekend Julianastraat 1 te Moerkapelle (ver zonden 25 juni 2003). Exploitatiemij Clazing b.v. te Zevenhuizen; bouw vergunning voor het plaatsen van drie tanks op het perceel, plaatselijk bekend Bierhoogtweg 17 te Zevenhuizen (verzonden 26 juni 2003) A. Marfella Groscurt te Zevenhuizen; bouwvergun ning voor het veranderen van de entree van de woning, plaatselijk bekend Dorpsstraat 63/65 te Zevenhuizen (verzonden 26 juni 2003) C. van der Knijff te Moerkapelle; bouwvergunning voor het bouwen van een garage/berging, plaatse lijk bekend Bredeweg 33 te Moerkapelle (verzon den 27 juni 2003) A.H. Stilting te Zevenhuizen; bouwvergunning voor het plaatsen van een dakkapel op de voor- en ach terzijde van de woning en vrijstelling van de voor schriften van het bestemmingsplan Dorpsgebied Zevenhuizen, plaatselijk bekend Kratonlaan 96 te Zevenhuizen (verzonden 30 juni 2003) Bezwaar verleende (sloop)veraunninaen U kunt bij het college van burgemeester en wethou ders bezwaar aantekenen. De bezwaartermijn bedraagt 6 weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning/beschikking, kunt u bij de president van de rechtbank Den Haag vragen om een voorlopige voorziening (dit betekent dat hij een speciale rege ling kan treffen voor de periode dat het bezwaar schrift nog in behandeling is). Het adres van de recht bank is: Postbus 20302, 2500 EA Den Haag. Ingekomen aanvragen bouwvergunning: Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle maakt inge volge artikel 41 van de Woningwet bekend dat zij de volgende aanvragen om een bouwvergunning heeft ontvangen: aanvraagdatum: 19 juni 2003, BR/2003/0035: Fa. H. Smaal en Zn voor het plaatsen van een tuinbouw kas op de percelen ter hoogte van Bredeweg 48 te Moerkapelle; aanvraagdatum: 20 juni 2003, BL/2003/0035: M Roest voor het vergroten van de garage op het per ceel Oranjestraat 23 te Moerkapelle; aanvraagdatum: 24 juni 2003, BR/2003/0036: Boska lis BV voor het leggen van een zand- en watertrans- portieiding langs een traject Middelweg/Rottekade te Zevenhuizen; aanvraagdatum: 24 juni 2003, BR/2003/0037. PA van der Eijk voor het bouwen van een bedrijfswo ning op het perceel Molenweg 6 te Zevenhuizen; aanvraagdatum: 24 juni 2003, nr. B2/2003/0001: Clazing voor de bouw van een woning met garage 'op het perceel Bierhoogtweg 13 te Zevenhuizen (ze fase); aanvraagdatum: 24 juni 2003, nr. B1/2003/0005. van der Knaap voor de bouw van een bedrijtspan op de percelen Swanlaweg 4, 6 en 8 te Zevenhuize (1e fase); r aanvraagdatum: 23 juni 2003, nr. BL/2003/0036. Qualm voor het plaatsen van een dakkapel aan voorzijde van de woning op het perceel Wilgenia 39 te Zevenhuizen; aanvraagdatum: 26 juni 2003, nr. BR/2003/0U H.T.K. B.V. voor het plaatsen van een kas op de pe' celen achter Bredeweg 76 te Zevenhuizen. Tervisielegging bouwplannen Het college van burgemeester en wethouders Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend, dat van juli 2003 gedurende vier weken in het gemeente (sectie V.R.O.M.) de volgende bouwplannen inzage liggen: 1. Zevenrozenhof voor het vergroten van een tuin bouwkas en de bouw van een substraatruim het perceel Knibbelweg 20 te Zevenhuizen. 2. Huisartsenpraktijk Moerkapelle voor de bou een groepspraktijk op het perceel aan het plantsoen te Moerkapelle. Het college van burgemeester en wethouders is va plan om op grond van artikel 19, lid 1 van de de Ruimtelijke Ordening voor bouwplan 1 vriLdende te verlenen van de voorschriften van het g bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1990 ^f. bouwplan 2 vrijstelling te verlenen van de vo ten van het geldende bestemmingsplan bied Moerkapelle". U wordt in de gelegenheid gesteld om 9®4UyjC20(B inzage termijn 3 juli 2003 tot en met 3U j boüW. tegen het verlenen van de vrijstelling van plannen zienswijzen bij ons in te dienen. RP70Pk Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Bezoek Gemeentehuis Bu(.£erzaken js ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 20.00 uur Alarm Alarm 1 1 2 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550

Hart van Holland | 2003 | | pagina 4