Zevenhuizen Moerkapelie Nieuws Tamme beursweek MMM Medio september opening nieuw kantoor Moerkapelie! Effecten Catsburg: Eerste paal en informatieavond Rabobank De bank waar je lid van wordt Rabobank pagina 2 Hart van Holland 9 juli 2003 Rabobank ff voor u, van en door uw bank 5e jaargang nummer 222 In de Dorpsstraat van Moerkapelie wordt momenteel de laatste hand gelegd aan het appartementencom plex 'Moerstaete'. Op de begane grond zal onze bank hier medio sep tember de deuren openen van haar nieuwe kantoor. Het huidige pand zal worden gesloten. Directeur Jaap Breugem licht de nood zaak voor de verhuizing als volgt toe: "De afgelopen jaren is het bankwezen enorm veranderd. Door de vergaande automatisering is het aantal bankbe zoeken zeer sterk afgenomen. En of men het nu leuk vindt of niet, het is een maatschappelijke ontwikkeling die zich in nagenoeg alle sectoren aftekent. Natuurlijk betekent dit een beperking van het persoonlijk contact. Er zijn immers geen balies meer te vin den in het nieuwe kantoor. Vooral de oudere generatie vindt dat soms ver velend. De jongere generatie daaren tegen herkent in de automatisering juist de voordelen van flexibiliteit en gemak. Voor ons als bank staat echter een ding als een paal boven water: iedere klant moet bij ons terecht kun nen. Nu en in de toekomst. Gegeven de beperkte omvang van ons werkge bied bleek het in 1995 niet langer mogelijk om twee full-dressed kanto ren (kantoren waar alle diensten en producten aangeboden worden) open te houden. Vanuit onze maat schappelijke verantwoordelijkheid en betrokkenheid hebben we toen beslo ten om het kantoor in Moerkapelie wel open te houden maar in afge slankte vorm. En ook nu hebben we besloten om in Moerkapelie aanwezig te blijven om onze klanten daar te kunnen bedienen op het gebied van dagelijkse bankzaken. Wij hebben er nu voor gekozen om een -in Neder land unieke- automatenbank te realise ren, waar klanten zelf allerlei transacties kunnen verrichten. De veiligheidseisen en inrichtingsnormen die hierbij om de hoek komen kijken, konden echter niet gerealiseerd worden in ons huidige pand. Daarom zijn wij op zoek gegaan naar een alternatieve locatie. In "Moerstaete" hebben wij een locatie gevonden die aan alle gestelde eisen voldoet en bovendien zo in het cen trum van Moerkapelie gelegen is, dat zij voor al onze klanten, bereikbaar is." Moerkapelle:"De Geldwinkel van de toekomst" In onze nieuwe Geldwinkel kunt u straks: - Geld afstorten in een sealbagauto- maat; - Geld opnemen via de geldauto maat; - Uw Chipknip opladen; - Uw betaalopdrachten en andere post afgeven; - Muntrollen opnemen via de mun- trolautomaat; - Uw bankbiljetten en muntgeld stor ten op uw rekening via een afstort- machine. Rob Beentjes, Jan Hordijk en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs Er was afgelopen week weinig spek takel op de internationale beurzen. Na de renteverlagingen en de stroom bedrijfscijfers is de nieuws- stroom momenteel een beetje opgedroogd. Toch waren er nog de nodige kleinere nieuwsfeiten. Bedrijfsnieuws was dun gezaaid. Che mie- en farmacieconcern Akzo Nobel leverde 2.8% in nadat in de zaken krant Wall Street Journal een artikel verscheen waarin analisten aangaven dat zij vinden dat topman Wijers nog meer maatregelen moet nemen om de winstgevendheid te herstellen. Grootgrutter Ahold was met een winst van 3.9% één van de grotere stijgers onder de hoofdfondsen. Ahold meld de dat zij verschillende accountants onderzoeken heeft afgerond. Verder spraken aandeelhouders van voedingsconcern Wessanen hun ver trouwen in de nieuwe topman Veen- hof uit. Tot slot was er positief nieuws voor de Amerikaanse zakenbank Mer rill Lynch. Een rechter stelde Merrill in het gelijk in een rechtszaak. Beleggers hadden het concern voor de rechter gedaagd om genoegdoening te krij gen voor de verliezen die zij in de jaren '90 als gevolg van adviezen van het concern hebben geleden. Merrill won 4.6%. Vooruitblik De komende week gaat het cijfersei- zoen van start. In Nederland bijt kopi eermachinefabrikant Océ op 8 juli tra ditioneel het spits af. In Amerika is alu- miniumproducent Alcoa op 8 juli het eerste bedrijf dat cijfers presenteert. Internetconcern Yahoo! presenteert op 9 juli halfjaarcijfers. Pepsico, produ cent van onder meer Pepsi-cola en Lays-chips, komt een dag later met halfjaarcijfers. In Amerika staat op 11 juli het cijfer van de producentenprijzen over juni op het programma. Wij gaan uit van een stijging van 0.4% ten opzichte van mei. Wanneer de beweeglijke voe- dings- en energieprijzen niet worden meegenomen, verwachten wij een stijging van 0.1%. Bron: Iris Research De eerste vier opties zullen 24 uur per dag (en 7 dagen per week) kunnen plaatsvinden. De uitgifte van muntrol len en het storten van brief- en muntgeld zal mogelijk zijn tijdens kantooruren; maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. Gedurende deze kan tooruren zal er een medewerker van de bank aanwezig zijn die u middels 'geholpen zelfbediening' wegwijs maakt met al deze nieuwe toepassingen. Op die manier borgen we een stuk persoon lijk contact op het moment dat dat gewenst is. Wij ver wachten dat het groot ste deel van onze klan ten na een periode van een aantal maanden zelfstandig hun transacties kunnen en zullen uitvoe ren. Op dat moment zullen we beoor delen of het kantoor 'onbemand' ver der kan draaien. Klanten van onze bank die geen gebruik kunnen maken van de automaten zullen wij blijven bedienen. U kunt hierbij denken aan speciale openingsuren met geholpen zelfbediening en/of bezorging thuis. Voor adviezen over betaal-, spaar- en verzekeringsproducten, beleggen, hypotheken e.d., zijn al onze klanten van harte welkom op ons kantoor in Zevenhuizen. En als de klant dat op prijs stelt, dan bezoeken wij hem of haar gewoon thuis! Op deze manier blijven wij de dichtbijbank voor alle inwoners van Zevenhuizen-Moer- kapelle! De afgelopen week heeft voor veel mensen in het teken van Catsburg gestaan. Als eerste was daar op dins dagmiddag het slaan van de eerste paal (zie foto), de echte officiële aftrap van dit nieuwbouwproject. Daarop volgend is er op donderdag 3 juli in dorpshuis Swanla een informatie avond voor kopers en geïnteresseerden gehouden. Naast de informatie van de bouwer, de makelaar en het Stimule ringsfonds Volkshuisvesting (SVn) heeft financieel adviseur Pieter van der Steen de werkwijze van de projectaanbieding van de Rabobank uiteengezet. Bij de Rabobank zijn speciaal adviseurs vrijgemaakt voor Catsburg. Gezien de ervaring van de Rabobank met soortge lijke nieuwbouwprojecten blijkt op deze wijze het adviestraject zo snel mogelijk te kunnen verlopen. Ook de opgedane ervaring met het invullen en administratief verwerken van de Star- terslening van het SVn blijkt een meer waarde te zijn voor de snelheid en de kwaliteit in de praktijk. Wilt u weten wat de Rabobank voor u kan betekenen? Neem dan contact op voor het maken van een afspraak via telefoonnummer: (0180)63 73 58. INFORMEER NAAR DE SPECIALE PROJECTAANBIEDING! Meldpunt Strijdige Regels Veel ondernemers klagen over de vele overheidsregels die het ondernemen bemoeilijken en die lang niet altijd functioneel lijken. Het ministerie van Econo mische Zaken wil de kluwen tegenstrijdige regels ontwarren en heeft een Meldpunt Strijdige Regels geopend. Tot 1 septem ber aanstaande is het mogelijk om slechte ervaringen met overheidsregels te melden via www.strijdigeregels.nl of via 0800-8642468. Rabobank voorloper bij gratis pinnen buitenland Geldopnames in het buitenland komen de Nederlandse bank- klant vaak duur te staan. De Rabobank is één van de weinige banken die haar klanten geen extra's laat betalen. De Consu mentenbond deed onderzoek naar de geldopnames en con stateerde dat de Rabobank en de Postbank het meest klant vriendelijke beleid voeren. Een EU-verordening zorgde er een jaar geleden voor dat pinnen binnen landen van de Europese Unie niet duurder mag zijn dan pinnen in eigen land. Dat bete kent voor Nederlandse bank- klanten dat pinnen binnen de EU-zone in de meeste gevallen gratis is. De kosten voor pinnen buiten de grenzen van deze zone zijn niet aan banden gelegd. En dat zorgt voor grote verschillen in de tarieven. 'De banken kunnen vragen wat ze willen', zo zegt de Nederlandse Vereniging voor Banken (NVB). De Rabobank heeft gekozen voor duidelijkheid. Wereldwijd heft de Rabobank geen kosten voor pinnen met de bankpas bij een geldautomaat of een betaalautomaat. Betalen met de creditcard is ook gratis. Bezoekadressen: Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Telefoonnummer Alaemeen: Telefoonnummer Beleaainasadvies: Blokkeren passen/cards: HelDdesk Internetbankieren: Helpdesk Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website: KÜH

Hart van Holland | 2003 | | pagina 2