Zevenhuizen-Moerkapeiie Gemeente Gemeentenieuws 9 juli 2003 7J - WEEK 28 WERKGROEP GAAT JAARWISSELING VOORBEREIDEN GESPREKSBIJEENKOMST OVER JAARWISSELING MOERKAPELLE Op donderdag 26 juni jongstleden is in dorpshuis Op Moer een gespreksbijeenkomst over de jaarwis seling in Moerkapelle gehouden. Hierbij waren de burgemeester, de politie en de officier van justitie aanwezig onder leiding van een duo voorzittersschap door de raadsgriffier en een inwoner uit Moer kapelle. De bijeenkomst volgde op diverse gesprekken die de burgemeester direct na de jaarwisse ling 2002-2003 heeft gevoerd met de betrokkenen. Werkgroep De wens bestaat bij alle partijen om van de jaarwisseling een feest te maken waarbij iedere burger zich veilig voelt. Om dit te bereiken is een werkgroep opgericht, waarin naast gemeente en politie ook verte genwoordigers uit de jongeren groepen plaatsnemen. De burgemeester zal in de afron ding van de voorbereidingen ook zitting nemen in deze werk groep. SAMENWERKEN AAN VEILIGHEID. U 00K? NIEUWE VERORDENING PROGRAMMARAAD De raad, het college van burgemeester en wethouders en de burge meester van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapeiie maken bekend dat op 6 mei 2003 is vastgesteld de Verordening Programmaraad Bergschenhoek, Capelle aan den Ijssel, Nieuwerkerk aan den Ijssel en Zevenhuizen-Moerkapeiie. Het vaststellen van deze nieuwe verordening is een referendabel besluit op grond van de Tijdelijke referendumwet. Het college is op grond van de Tijdelijke refe rendumwet verplicht deze veror dening bekend te maken met de mededeling dat tot drie weken na bekendmaking van de veror dening een verzoek tot het hou den van een referendum over de eerdergenoemde Verordening Programmaraad kan worden ingediend. De nieuwe verorde ning ligt ter inzage in het gemeentehuis. Tegen betaling van leges is voor een ieder een kopie verkrijgbaar De nieuwe verordening treedt in werking op de eerste dag na het verstrijken van een termijn van zes weken na de datum van haar bekendmaking. AANVRAAG FORMULIEREN MILIEUDIENST Op de website van de Milieu dienst kunt u (concept)aan- vraagformulieren voor een milieuvergunning, een milieu vergunning veehouderijen en een meldingsformulier downlo aden. U dient bij de aanvraag eerst contact op te nemen met de Milieudienst, tel.0182- 545700. Via de gemeentelijke website kunt u doorlinken naar de site van de Milieudienst. Zie: www.zevenhuizen-moerkapelle.nl BESLUITEN ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING Op maandag 14 juli om 9.15 uur vindt in het gemeentehuis de openbare welstandsvergadering plaats. De agenda ligt ter inzage op het gemeentehuis, sectie vrom In deze vergadering worden bouwaanvragen in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapeiie behandeld. Het gemandateerde lid van de welstandscommissie beoordeelt de bouwaanvragen. Regionale welstandscommissie Delft Schieland en Gouwe- streek Op donderdag 17juli vindt in het gemeentehuis Waddinxveen Raadhuisplein 1 te Waddinxveen van 15.00 - 17.00 uur de open bare regionale welstandsverga dering plaats. De agenda ligt ter inzage in het gemeentehuis te Zevenhuizen, sectie vrom. In deze vergadering worden diverse bouwaanvragen uit de regio behandeld. Het gemandateerde lid van de welstandscommissie kan tijdens de welstandsvergadering bepa len dat bepaalde bouwaanvra gen worden beoordeeld door de regionale welstandscommissie. Dit zijn o.a. bouwaanvragen die strijdig zijn met de redelijke eisen van welstand en grote beeldbepalende panden. VERGADERSCHEMA RAAD EN COMMISSIES Raad Commissie I Commissie II 26 augustus 2003 8 september 2003 9 september 2003 De openbare vergadering vindt plaats in de raadszaal van het gemeentehuis. De aanvang is 19.30 uur. In het gemeentehuis kunt u de agenda's, notulen, besluitenlijsten en voorstellen van respectievelijk raad en de commis sies I en II inzien. Ook in de dorps huizen "Op Moer" te Moerka pelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap"te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeente-informatie. Tevens kunt u deze stukken raadplegen via de gemeentelijke website www.zevenhuizen-moerkapelle.nl AANVRAAG KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING OP KONINGINNEDAG 2004 Ter gelegenheid van Koninginnedag 2004 zullen weer de jaarlijkse Koninklijke onderscheidingen worden uitgereikt. Wanneer u iemand kent, die naar u verwacht voor een Koninklijke onderschei ding in aanmerking komt, dan kunt u bij de burgemeester een voorstel indienen. Hiervoor is een spe ciaal formulier beschikbaar. U kunt dit formulier en nadere informatie opvragen bij de heer A. Wes- sels, telefoon 0180-637748. Dit formulier dient uiterlijk 7 augustus 2003 bij de gemeente te zijn inge leverd. Wat zijn de eisen Om in aanmerking te komen voor een onderscheiding wordt nadruk kelijk gekeken naar de bijzondere, persoonlijke verdiensten of presta ties van de voorgedragen persoon. Daarbij telt hetgeen de voorgedra gen persoon in een betaalde func tie heeft gedaan als aanvullend element mee. Het gaat om iemands totale verdienste voor de samenle ving. Het kunnen dus ook "stille werkers" zijn, zoals bijvoorbeeld vrijwilligers, bestuursleden van ver enigingen, kerken, stichtingen e.d. Koninklijke onderscheidingen worden niet alleen op Koninginnedag uitgereikt. U kunt ook tussentijds een Koninklijke Onderscheiding aanvragen. Voor een tussentijdse aanvraag geldt een behandelingstermijn van drie maanden na het indienen van het voorstel. BOUWZAKEN Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WWW.ZEVENHUIZEN-MOERKAPFI i r Ingekomen aanvragen bouwvergunning Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapeiie maakt ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat zij de volgende aanvragen om bouwver- gunning heeft ontvangen: aanvraagdatum: 27 juni 2003, BR/2003/0039;H.T.K. B.V. voor het plaatsen van een kas op het perceeel nabij Bredeweg nr. 86 te Zevenhuizen; aanvraagdatum: 30 juni 2003, BR/2003/0040: H.T.K. B.V. voor het plaatsen van een kas op het perceel achter Bredeweg nr.82 te Zevenhuizen. aanvraagdatum: 30 juni 2003, BR/2003/0041: AJ. Oudijk voor het bouwen van een woning in de Oranjestraat te Moerkapeile; aanvraagdatum: 02 juli 2003, BR/2003/0042: Th.P.M. Heemskerk voor het plaatsen van een waterbassin op het perceel Knibbel- weg 20b te Zevenhuizen; GEBRUIKSVERGUNNING Op grond van de gemeentelijke bouwverordening artikel 6.1.1. is gebruiksvergunning verleend aan: Mw A. Marfella - Grosscurt, voor het in gebruik hebben van Ita liaans Restaurant Borgo Antico Dorpsstraat 63 te Zevenhuizen (vergunning GA/2003/0017, d.d. 26 juni 2003); Een gebruiksvergunning wordt toegekend op basis van de bevin dingen van de veiligheidskundige en/of bouwkundige betreffende de brandveiligheid van een gebouw. Voor meer informatie kuntu contact opnemen met de sectie V.R.O.M.. (Een gebruiksvergunning is wettelijk verplicht op basis van de gemeentelijke bouwverordening. In een gebruiksvergunning zijn voorwaarden opgenomen voor een brandveilig gebruik van een gebouw, zoais bijvoorbeeld de jaarlijkse controle van de kleine brandblusmiddelen (brandslanghaspel, handblusser). Daarnaast kunnen in een gebruiksvergunning specifieke eisen worden gesteld met betrekking tot de brandveiligheid, zoals het aantal en de bruikbaarheid van de nooduitgangen, de vluchtroutes, de nood- en transparantverlichting, brandmeld- en ontruimingsalarm- instailaties en het maximaal aanta! mensen dat in de ruimte aan wezig mag zijn. Dit alles heeft als doe! om in geval van brand en ongeval het gebouw op een veilige wijze te kunnen verlaten.) MILIEUZAKEN Melding verandering van de inrichting (artikel 8.19 Wet milieube heer) Het college van burgemeester en wethouders accepteert de vol gende melding: Bierhoogtweg 17 (Zevenhuizen), Exportslachterij dazing B.V, inzake het veranderen van een pluimveeslachterij. Tegen dit besluit kan tot en met donderdag 21 augustus 2003 schriftelijk bezwaar worden ingediend. Dit geschiedt krachtens de Algemene wet bestuursrecht bij het college van burgemeester en i wethouders. Tegelijkertijd kan een verzoek tot voorlopige voorzie- i ning worden gedaan bij de voorzitter van de afdeling bestuv/s-j rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 0» Haag (in tweevoud).Voor dit laatste is griffierecht verschuldigd. Alieen zij die tijdig bezwaar indienen tegen het besluit, kunnen, j wanneer daar sprake van is, later beroep instellen tegen het j besluit op bezwaar. Het besluit en de melding verandering inrichting liggen zes weken ter inzage vanaf donderdag 10 juli 2003 elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur in het gemeentehuis van Zevenhuizen-Moerka peiie, sectie VROM, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Voor inzage buiten bovengenoemde tijden kan telefonisch een afspraak wor den gemaakt, telefoon 0180-637731. BESLUITEN ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapeiie heeft besloten de navolgende vergun ningen/ontheffingen te verlenen aan: De Koornmolen voor de organisatie van een "familiedag" in het recreatiepark de Koornmolen op 2 augustus 2003 te Zevenhui zen. Tevens wordt er ontheffing verleent voor het veroorzaken van geluidsoverlast tijdens de familiedag van 08.00 tot 20.00 uur; Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Midden-Holland voor de orga nisatie van een "speeiweek" op 9 én 10 juli 2003 in en ronfl Dorpshuis "Op Moer" te Moerkapeile. Tevens wordt er ont heffing verleent voor het veroorzaken van geluidsoverlast met een geluidsinstallatie tijdens de speeiweek van 10.00 tot 113° uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Mevrouw J. van Hoorn voor de uitoefening van het horecabedrii in Grand-Café-Restaurant Moerkapelle aan de Bredeweg S6C te Moerkapeile; Mevrouw I. Brouwer-Assies voor de organisatie van een "^u" feest" op 23 augustus 2003 in en rond de Vierkap te Oud-Ver laat. Tevens is er tijdens het buurtfeest toestemming verleent o de Vlietkade ter hoogte van de Vierkap af te sluiten voor a verkeer van 13.00 tot 17.00 uur; Rodin voor de organisatie van een openingsfeest ter 9£[?9e heid van het nieuwe pand van Euro FunCenter op 5 juli 2003 v 20.00 tot 01.00 uur aan de Strandweg 29 te Zevenhuizen, leve»» is er ontheffing verleent voor het veroorzaken van geluidso last tijdens het openingsfeest Het Prinses Beatrix Fonds voor het bevestigen van een spanow^ in de Dorpsstraat ter hoogte van "van Mark"te Moerkapeile 7 september tot 13 september 2003; Verklaring van geen bezwaar te Het college van burgemeester en wethouders van de 3er'T Zevenhuizen-Moerkapeiie heeft besloten de navolgende v ring van geen bezwaar te verlenen aan: Heliflight Holland B.V. om op 5 juii-2003 het terrein van de w lie Krijgsman aan de Vlietkade 20 te Zevenhuizen, in geur rvemen als heliterrein. Tevens wordt er ontheffing verte op bovenstaande datum tussen 19.30 en 20.30 uur een vlucht boven de gemeente en een landing op bovensta rein uit te voeren. Bezwaar mts- U kunt op grond van het bepaalde in de Algemene wet recht bij het college van burgemeester en wethouders aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolge ,fa3gf verleende vergunning/ontheffing. De bezwaartermijn zes weken na toezending/uitreiking van het oeso besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingedten ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ing Jj3t& de President van de Arrondissementsrechtbank, post - 2500 EH Den Haag. Alarm Alarm Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Burgerzaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 20.00 uur

Hart van Holland | 2003 | | pagina 4