BOSKOOPS ROSARIUM BIEDT150 SOORTEN ROZEN RENOVATIE NH-KERK VERLOOPT VOORSPOEDIG! TIEN UUR IN DE REGEN VOOR DE ROILING STONES WADDINXVE EN/BOSKOQ^ Geef! tKvf,£je>vk Even voorstellen Geen land te ver Dure kaartjes Lievelings- voorwerp Aan de ingang van het Rosarium verandert niets. Ook niet, als de Parklaan wordt opgeknaptj jes moeten de bezoekers zelf mee nemen. Hans van Gemeren: "Er zijn plan nen geweest, om in het Rosarium een theeschenkerij te vestigen, maar dat ging niet door. Er wordt zoveel vernield en je kunt zo'n ge legenheid niet onbeheerd achterla ten. Ja, heel jammer, maar het is zeker in deze tijd niet anders." De Parklaan waarin het Rosarium ligt, wordt grondig opgeknapt en van bomen voorzien. Aan weerszij den is nieuwbouw gedacht, oude gebouwen en loodsen worden gel sloopt, het hele gebied wordt opf geknapt. Van Gemeren: "Eerstzoil ook het station een andere vonrl krijgen, maar van dat plan is de gel meente afgestapt. De aangrenzerf de loods blijft, al ziet dat gebouw er niet uit. Maar de voorkantwortfl beschouwd als historisch pand erl blijft. Maar inderdaad, het tharer nogal vervallen-pand zal wel eerrl een flinke opknapbeurt krijgen,z:| grenzend aan het Rosarium." Boskoop - De renovatie van de Nederlands Hervormde KerkwJ loopt volgens planning. De muren van het interieur zijn fors on«'l handen genomen en het plafond is in nieuwe kleuren geschilderd! In het interieur zijn de steigers verdwenen. Het is nog de vraag I de steigers aan de buitenkant voor en vlak na 'de bouwvak' wefl gehaald zullen worden. De actie 'Geef om uw kerk!" loopt echtel nog niet volgens verwachting. Toch is er al €60.000,- aan gi"erl binnengekomen en is er circa €30.000,- aan obligatieleningen uit-| geschreven. Al met al stemt het bedrag dat aan giften en obligatielenin gen is binnengekomen na tuurlijk niet somber. In deze tijd - er is toch sprake van enige economi sche terugslag en er staan tal van regeringsbezuinigingen voor de deur - mag een bedrag van €90.000 niet niks worden genoemd. Wie dit bedrag echter afzet tegen de tota le kosten van de renovatie, schrikt, wel. Met de totale renovatie is een bedrag gemoeid van ongeveer €650.000. Natuurlijk heeft de kerk gespaard om de deze renovatie te betalen. Alleen is het gespaarde be drag niet toereikend. Vandaar dat via de actie 'Geef om uw kerk!' ge probeerd wordt geld bijeen te brengen. Dat de Nederlands Hervormde kerk bij veel Boskopers een centrale plaats inneemt, is bekend. Velen hebben namelijk bijzondere herin neringen aan deze kerk. Ze zijn er in gedoopt, getrouwd, hebben er belijdenis gedaan of hebben er hun kinderen laten dopen. Ook zijn er vanuit de kerk dierbaren begraven. En natuurlijk hebben in de loop der eeuwen heel veel mensen hier het evangelie gehoord. Dat geldt in ze kere zin ook voor niet-kerkleden. Bijna iedere Boskoper heeft wel iets met deze kerk. Al was het alleen maar omdat de kerk opvallend in het centrum staat. Deze dorpskerk is eigenlijk van iedereen! Na het officiële startsein - de ver koop van de eerste obligatie aan wethouder Han de Jager - en een hagenpreek van dr. J. Haitsma was het heel even stil. Toen begon het te lopen, maar de stroom lijkt op te houden. Al met al is €90.000 na tuurlijk geen gek resultaat. Er is echter nog meer geld nodig. Daar om nog maar eens het bankreke ningnummer genoemd voor Bosko pers die een gift voor de renovatie wil schenken. Het nummer van - actie is 35.49.57.139. Wie liever schrijft op een obligatielening, contact opnemen met Pim (telefoon 215523) of met presK»J kerkvoogd Rien van Tol (tde'wl 216744). Er zijn obligaties van tiijJ €250 en €500. Wie een obligaWJ ning van €500 neemt, krijgtinsepi tember bij de ingebruikneming J de kerk een door Pim Boer sjjr.J gesteld boekje over de gescni nis van de kerk. Met de renovatie van de kerk lojtfj het overigens goed. Tijdens "1 open huis hebben velen met s-J ogen kunnen zien wat er all -T overhoop is gehaald. En dat i gering. Het plafond is ondei1 helemaal in de glasvliesvezel g« Ook is het twee keer gesausd in blauwgrijze kleur. De ribben okergeel gemaakt, waard een mooi contrast is °nts™ muren zijn flink aangepa name de zuidmuur. Die is a 9 en voorzien van een zogenu*. raaplaag voor de hechting^ I kwam er een afwerklaag wit gesausd. Een apart verhaal is de r van de twee gebrand*'T J ramen. Deze ramen zijn wijdering van het lood miakt en met een verf opnieuw geschilde™- ramen, ook die met de vakjes van de zuidmu Rie middels teruggezet en vfl van voorzetramen. Dez vaardigd van 9 „beter Daardoor zijn de ramen schermd tegen beschadig^ vandalisme. Eerdaagsfeb merken dat de steigers vervr tenkant van de kerk w derd. Dan volgt de 9 ningt maak. De officiële herop c de kerk staat gepland op 6 september. Kirsten, 9 jaar Kirsten is ziek. Leukemie. Daar is niets leuks aan. Of het moet de steeds grotere kans op genezing zijn. Tien jaar geleden was de kanker'bestriiding overlevingskans met haar vorm van leukemie 30%, nu is die al 50%.En Kirsten gaat het halen! In de wereld van kinderen hoort T geen kanker. Help ons daarom mee in onze strijd en maak uw bijdrage over op Giro 26000. www.kankerbestrijding.nl Door Frits Bromberg Boskoop - Niet alleen koninginnen bezoeken het Boskoopse Rosa rium. Onlangs diende een fotograferend en filmend en Spaans sprekend echtpaar uit Chili zich aan - reden onbekend - terwijl op een bankje verderop in dit rozenpark twee oudere dames, het wandelen moe, elkaar koffie inschonken uit een thermosfles. De zon scheen, twee mensen van de gemeente Boskoop waren bezig het park te onderhouden en er waren rondkijkende wandelaars, die zich de ogen uitkeken aan de rozen. "Honderdvijftig verschil lende rozen", legde Hans van Gemeren uit, die er het hele jaar zijn handen vol aan heeft. "Zeker in de zomer, wanneer de rozen in volle bloei staan en ik er een hulp bij krijg. Maar al zijn de rozen in de zomer op z'n mooist, het onderhoud gaat ook in de winter door." Het Rosarium'is aangelegd in de jaren dertig, toen het park de naam droeg van 'Het Gul den Mondplantsoen'. Van Geme ren: "Maar ook toen al werd het park Rosarium genoemd, door de gewone man en dat is zo geble ven." De meeste rozen worden geleverd door rozenkweker Jan Spek aan de Boskoopse De Zijde, die met dit Ro sarium ook een soort proeftuin heeft, al biedt zijn grote bedrijf ui teraard ook het nodige. Van Geme ren: "De meeste rozen zijn bij Spek te koop, maar niet allemaal. Er zijn oude soorten bij, in het Rosarium, die niet meer voor de handel ge schikt zijn." Het Rosarium heeft op het punt ge staan te verdwijnen, tot gemeente, bevolking en handelaar tot samen werking besloten. Jan Spek levert, de gemeente verzorgt, Boskopers en anderen genieten er van. Maar koffie of thee en eventueel brood- a Hans van Gemeren houdt - in de zomermaanden met hulp - het - Rosarium in goede conditie. Door Martine Jongbloed (Tekstueel) In deze zomerserie iedere week een verhaal van iemand uit de regio met een bijzonde re hobby. Deze week Philippe Corrao, al jaren een zeer grote fan van de Rolling Stones. Philippe Corrao is 28 jaar. Op zijn dertiende kreeg hij zijn eerste CD van de Rolling Stones. Inmiddels is de verzameling CD's van Philip pe behoorlijk gegroeid. Hij heeft er zo'n 400 van zijn favoriete groep én daarnaast ontelbare er varingen met Rolling Stones con certen en ontmoetingen. Philippe: "Nadat ik in 1990 het Stonesalbum 'Flashpoint' van mijn broertje kreeg, was ik direct verkocht. Vijf jaar later ging ik voor het eerst naar een concert van de Rolling Stones. Sindsdien reis ik mee met alle tours die de Stones in Europa maken en pro beer ik ook concerten wereldwijd te bezoeken." Philippe ging al naar Brazilië, Frankrijk, Italië, Spanje, Engeland, Duitsland, Bel gië en Tsjechië om zijn idolen te kunnen zien. En ook in Nederland was hij van de partij. Philippe: "Het allerbeste concert dat ik heb meegemaakt, was toch wel in Rio de Janeiro. Dat was in 1998. Het was een extra speciaal moment, omdat ik die reis via een radio programma gewonnen had." De zomer van 2003 kan voor Phi lippe ook niet meer stuk. Hij volgt op dit moment de tournee die de Stones door Europa maken. Hij zal in totaal 17 concerten bezoe ken, in onder meer Frankrijk, Ita lië, Spanje, Engeland, Duitsland, Nederland en België. Als fan van een internationaal be roemde popgroep heb je het niet altijd makkelijk. De kaartjes zijn duur en het is vaak een tijdroven de klus om een kaartje of de beste plaats te bemachtigen. Phi lippe: "Als er een concert plaats vindt, ben ik meestal al tien uur van tevoren aanwezig om zo de beste plaats te kunnen krijgen. Dit betekent vaak tien uur wach ten in de stromende regen of juist in de brandende zon." Op 16 au gustus zal Philippe bij het concert van de Stones in Utrecht te vin den zijn. Philippe: "Ik had een kaartje over, dat ik te koop heb gezet op Internet. Veel mensen boden rond de 200 euro voor het kaartje. Eén Amerikaan ging zelfs tot 1000 euro. Maar op een gege ven moment was er een Neder lands meisje dat me 1600 euro voor het kaartje bood! Daar heb ik me teen op gereageerd en in middels heb ik het geld binnen. Zo kan ik weer een aantal concertkaar tjes kopen." Philippe heeft ook een grote verzameling 'heb bedingen' van de Stones. Van alles wat Philippe van de Stones in zijn bezit heeft, is een bijzonder plectrum hem het meest dierbaar. Philippe: "Deze heb ik persoonlijk gekre gen van de gitarist van de Stones, Keith Richards tij dens een concert. Ik heb hetplectrum verzilverd en draag hem altijd om m'n nek." Philippe koopt al tijd de originele CD's van de Rolling Stones en nu heeft hij er al zo'n 400. "Natuur lijk zou ik zo de CD's van Internet kunnen downloaden, of kunnen kopiëren. Maar, ik vind dat een CD dan zijn originaliteit verliest. Vandaar dat ik alleen maar origi nele CD's in mijn bezit heb." Voorlopig heeft Philippe weinig tijd om zijn CD's te beluisteren. Hij heeft de hele zomer voor de boeg om de verschillende concer ten van de Rolling Stones in Euro pa te bezoeken.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 14