Zevenhuizen - Nieuws Mm Economisch herstel gloort Ton van Marrewijk zelfstandig ondernemer Effecten Bovenlokaal agrarisch team op volle kracht verder! Aanpassing rentetarieven Introductie Rabo Double Tracker Note II Rabobank ff De bank waar je lid van wordt Weeknieuws pagina 2 Hart van Holland 16 juli 2003 5e jaargang nummer 223 Rabobank voor u, van en door uw bank Ruim drie jaar geleden is Ton van Marrewijk gestart als bovenlokaal accountmanager voor de agrari sche relaties van de Rabobanken Gouwezoom, Nieuwerkerk-Moord- recht, Zevenhuizen-Moerkapeile en 3B-hoek. In het voorjaar van 2002 heeft hij ver volgens aan de wieg gestaan van het bovenlokaal agrarisch team; een bun deling van de krachten van de agra risch specialisten en adviseurs van de drie eerstgenoemde banken. Nu het team goed staat gesteld en actief en adequaat functioneert kiest Van Mar rewijk, na ruim 12 jaar Rabobank, voor het zelfstandig ondernemerschap; TVM bedrijfsadvies. Directeur Jaap Breugem kan de keuze van Van Marre wijk goed plaatsen en wenst hem veel succes voor de toekomst. Breugem voorziet dat er tussen de bank en TVM bedrijfsadvies een nauwe relatie zal blijven bestaan die van meerwaarde kan zijn voor beider klanten. Rob Beentjes, Jan Hordijk en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs Afgelopen week was een positieve week voor de beurzen wereldwijd al waren de koerswinsten in Europa wat groter dan in de VS. Beleggers kregen weer tekenen van een aan trekkende economie voorgescho teld, wat leidde tot koersstijgingen over een breed front, waarbij de technologiesector voorop liep. De AEX-index schreef 2,9% bij tot 303 punten. Technologiefondsen profiteerden van diverse optimistische geluiden uit de sector. Zo bleken de Japanse computer verkopen in één week tijd met 20% te zijn gestegen. De Taiwanese chipmaker TSMC, een belangrijke klant van ASML en voor 20% in handen van Philips, zag de verkopen in het tweede kwartaal met 27% stijgen ten opzichte van het eerste kwartaal. Daarnaast meldde de Financial Times dat Microsoft mogelijk een superdividend van USD 10 miljard zal uitkeren. De softwaregigant heeft een kaspositie van USD 46 miljard en zou daar een deel van willen uitkeren aan de aandeelhouders. Zakenbank Goldman Sachs tot slot concludeerde uit een onderzoek dat de technologie uitgaven door Amerikaanse bedrijven stabiliseren na jaren van flinke dalingen. Al deze nieuwsfeiten zorgden voor een flink aantal kooporders voor IT-fondsen. Op het Damrak kon ASML 11.4% omhoog en won Philips 8%. Economische cijfers toonden per saldo een licht positief beeld. Tegen valler was de stijging van de Ameri kaanse werkloosheid in mei van 6.1% naar 6.4%, terwijl op 6.2% werd gere kend. De Duitse werkloosheid daalde daarentegen in juni van 10.7% naar 10.6% van de beroepsbevolking. Ook gunstig was de Amerikaanse inkoop- managersindex voor dienstverlenen de bedrijven. De index kwam uit op 60,6, waar analisten uitgingen van 55. Een cijfer boven de 50 wijst op een toename van de economische bedrij vigheid. In Nederland presenteren maar liefst vier hoofdfondsen hun cijfers over het afgelopen kwartaal. Elektronicacon cern Philips maakt op 15 juli cijfers bekend. Op 16 juli is het de beurt aan chipmachinemaker ASML en commis- sionairsbedrijfVan de Moolen. Nokia,'s werelds grootste producent van mobiele telefoons, komt op 17 juli met cijfers. Bron: Iris Research Op de foto: de drie 'buitengezichten'van het bovenlokaal agrarisch team Arne Bac, Patricia Ammerlaan en Coen van Eijk. Zij worden ondersteund door de energieke Gerard Klerk, assistent-adviseur (op vakantie, niet op foto). Een goed, onderbouwd en deskun dig financieel advies blijft de basis voor onze dienstverlening. Een advies dat is afgestemd op de hedendaagse complexiteit, intensi viteit en grootschaligheid van de moderne bedrijfsvoering. Naast specialistische kennis op het gebied van de glastuinbouw zijn wij natuurlijk ook bekend met de akker bouw, de veehouderij en de boomkwe kerijproducten. Ondernemers in die sectoren kunnen blijvend rekenen op deskundige advisering en persoonlijke begeleiding. De gestegen kapitaalmarktrente geeft aanleiding tot bijstelling van de tarieven voor vastrentende leningen. Vanaf woensdag 9 juli 2003 zijn de tarieven voor vastrentende woning hypotheken met een rentevaste peri ode van 1 jaar met 0,10% verhoogd, die voor 2 tot en met 7 jaar met 0,20% en die voor 8 jaar tot en met 15 jaar met 0,30%. Voor vastrentende lenin gen aan bedrijven is eveneens een verhoging van 0,10% voor 1 jaar vast en van 0,20% voor alle andere vastren tende termijnen doorgevoerd. Nieuwe Catsburg projecttarieven Naar aanleiding van de gestegen kapi taalmarktrente zijn, per 9 juli, de Cats burg projecttarieven ook aangepast. De huidige tarieven* zijn: 5 jaar vast 10 jaar vast 15 jaar vast 20 jaar vast vanaf 3,8% vanaf 4,7% vanaf 5,2% vanaf 5,5% Wilt u weten wat deze projectaanbie ding voor u zou betekenen? Neem dan contact met ons op via telefoon nummer (0180)-63 73 58. Op basis van hypotheek met Nationale HypotheekGarantie en financiering tot 75% van de executiewaarde. De AEX-index® is de afgelopen drie jaar aanzienlijk gedaald. Wellicht bent u van mening dat we de bodem hebben gezien. Rabo Secu rities introduceert nu een nieuw product waarmee u dubbel kunt profiteren van de stijging van de AEX-index®. De Rabo Double Trac ker Note II. Van 21 juli tot en met 8 augustus 2003 kunt u zich koste loos inschrijven op dit beleggings product. Met dit unieke beleggingsproduct kunt u dubbel profiteren van de stij ging van de AEX-index®, mits aan het einde van de looptijd de koers van de index hoger is dan de startwaarde.Om de investering te beschermen is een zogenaamd knock-in niveau inge bouwd. Het knock-in element beschermt de investering tegen koersdalingen van de AEX-index®, als de koers niet meer dan 25% ten opzichte van de startwaarde daalt. Als u wilt profiteren van de kansen die deze markt biedt, dan kunt u zich inschrijven op de Rabo Double Tracker II Note. Vanaf 21 juli tot en met 8 augustus 2003 om 15.00 uur kan dit kosteloos. Indien u interesse heeft, neem dan contact met onze beleggingsadvi seurs op, via telefoonnummer (0180) 39 15 90. Eén Nederlands geldmuseum Het Koninklijk Penningkabinet in Leiden, de muntencollectie van de Nederlandsche Bank en het Neder landse Muntmuseum in Utrecht worden binnen twee jaar samenge voegd tot één museum. Dat wordt gevestigd in het pand van de Koninklijke Nederlandse Munt in Utrecht. De voorlopige naam is'het geld en bankmuseum'. (Bron: ANP) Heimwee naar gulden Het heimwee naar de gulden neemt toe. 47% (2002:40%) van de Nederlanders wil de oude munt terug, zo blijkt uit onderzoek van bureau GfK onder 4.400 respon denten. 38% meldt geregeld meer geld uit te geven doordat prijzen in euro's goedkoper lijken.93% rekent nog af en toe terug naar de gulden. (Bron: De Volkskrant) Rabobank ontwikkelt nieuwe betaalmethode De Rabobank heeft een nieuwe betaalmethode voor betalingen tussen 1 en 10 euro op Internet ont wikkeld. De roep vanuit zowel de zakelijke als de particuliere markt om een efficiënt en betrouwbaar betaalsysteem voor kleine betalin gen (micro-payments) op Internet en via de mobiele telefoon wordt luider. De Rabobank speelt met de introductie van deze nieuwe dienst in op deze behoefte. Met Rabobank Direct Betalen heeft de Rabobank voor haar Internetbankierende klanten al een betaalmethode op Internet die geschikt is voor grotere bedragen. Producten en diensten worden met deze toepassing direct afgerekend. De nieuwe betaalme thode is ontwikkeld voor kleinere bedragen en voor alle Internet gebruikers, ook niet-Rabobankklan- ten, te gebruiken. Met name vanuit de entertainment industrie, par- keerexploitanten en vervoersbe drijven is er veel vraag naar een dergelijke betaalmethode. De komende maanden wordt het nieu we product uitgebreid getest. Ver wacht wordt dat nog dit jaar de marktintroductie plaatsvindt. De toepassing zal tevens geschikt wor den gemaakt voor telefonische betalingen. Met deze nieuwe betaalmethode wil de Rabobank als marktleider op het gebied van virtueel bankieren de weg effenen voor verdere standaardisering van betalingen op Internet en via de mobiele telefoon. Bezoekadressen: Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Openingstijden: kantoor Moerkapelle Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Raboliin: Rabofoon: Rabo orderlijn: Service centrum verzekeringen: 013-462 1900 (voor schade maatschappijen) Blokkeren passen/cards: Helpdesk Intemetbankieren: Helpdesk Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website: enhuizen-moerkapelle.rabobank.nl

Hart van Holland | 2003 | | pagina 2