ZOMERKAMPEN MR. VAN DAAL SCOUTINGGROEP KITEBOARDEN VOOR DE ULTIEME KICK ACTIE B0UWASBEST OOK IN BOSKOOP WIM HENNINK ALLEEN AAN KOP WADPIN XV EEN/BOSKOOP Hart van Holland 23 juli 2003 - Even voorstellen Niet zomaar een vlieger Leren kitesurfen Toekomst Samenwerking WLTO en gemeenten Asbestactie in twee fasen De jeugdleden van de Mr. Van Daal scoutinggroep hebben het scoutingseizoen afgesloten met de jaarlijkse zomerkampen. Voor menigeen is dit kamp het absolute hoogtepunt van het jaar. Tijdens deze week wordt alles, wat tijdens de opkomsten geleerd en beleefd is, nog eens extra uitdagend uit de kast ge haald. De eerste week van de vakan tie gingen de welpen en de esta's (jongens en meisjes van 7 tot 11 jaar) op kamp. Na een lange treinreis kwamen zij in de middag aan in Bunde (net boven Maastricht). Het was hier wel ge vaarlijk, want er was een grote dia- mantsmokkel aan de gang. Geluk kig hebben de kinderen geholpen om de smokkelaars op te sporen en te zorgen dat de diamanten weer in de juiste handen kwamen. Naast het oplossen van de diamanten- smokkel hebben de welpen en esta's veel plezier beleefd met ac tieve-, creatieve- en kennisspellen. Ook de verkenners en gidsen (jon gens en meisjes van 11 tot 15 jaar) gingen op kamp. Zij bouwden hun kamp op in de bossen van Auster- litz. Daar waren zij een hele week inde ban van de ring. In een spel van samenwerking en strijd moesten de patrouilles en rondes (groepjes) uitmaken wie de beste beschermers van de ring waren. Tij dens dit spel werd het uiterste ge vergd van kennis, creativiteit" ën sportiviteit. En natuurlijk hebben de verkenners en gidsen zelf hun eten gekookt in een eigenhandig gebouwde keuken. Na een drukke week kwamen de kinderen en hun leiding moe maar voldaan terug. Ze waren net op tijd terug om de rowans (jongens en meisjes van 15 tot 18 jaar) uit te zwaaien. Zij hadden hun kamp in 'Hanzestad' Ommen en kampeer den op een steenworp afstand van de Vecht. Het was een week met wisselende weersomstandigheden, maar een uitstekende sfeer. De week stond in het thema van "Men in Black". Het programma bestond onder meer uit een kennisquiz, het bouwen van vlotten en een kabel baan en een bezoekje aan een mu seum. Nu de kampen afgelopen zijn kan iedereen een paar weken uitrusten om op vrijdag 22 augustus weer te beginnen met het nieuwe seizoen. Dit jaar staat in het teken van het 70-jarig bestaan van de Mr. van Daalgroep en zal worden afgeslo ten met een gezamenlijk jubileum kamp. nieuwe leden van harte welkom. Ben jij tussen de 5 en 18 jaar en heb jij zin om wekelijks het spel van scouting te spelen? Kom dan gerust eens langs om vrijblijvend enkele opkomsten mee te draaien. Maar ook als 18 plusser ben je, bijvoor beeld als leiding, van harte wel kom! Voor meer informatie: Berna- det Beukenkamp, telefoon 0172-404513, of kijk op www.scou- tingboskoop.nl. Ook in het nieuwe seizoen zijn (Foto: Mr. van Daalgroep) Waddinxveen - Na de vierde speel avond van het Zomerschaaktoer- nooi heeft WSV'er Wim Hennink al leen de leiding genomen met 36 punten uit 8 partijen. Op deze vierde speelavond, waar op zo'n 30 schakers aanwezig waren, was de opkomst matig te "flemen. Een groot aantal denk- sporters is reeds op vakantie. Dat nam niet weg dat er toch wel wat te genieten viel in Het Zuidhonk. Zo was er de confrontatie tussen mogelijke titelkandidaten Mark van Putten en Ronald Dannis. Zij zetten een leuke partij op waarin weinig gelegenheid was om voor deel te behalen JDat gebeurde ook niet en er werd remise overeenge komen. De langste partij van de ze vende ronde kwam op naam van Ben van Geffen en Wim Hennink. Hennink had het beste van het spel en kwam via een minorpromotie een paard voor. Nu is alleen dat niet voldoende voor de winst, maar in het vervolg wist hij toch dit voor deeltje uit te buiten en mocht het punt noteren. Hans Ranft wist met solide spel een dubbel stukoffer uit te lokken tegen Van Nieukerke. Ranft wist de klus daarna bekwaam af te ronden. Arjan Hennink ging in de fout tegen Wim Mulder en toch wel verrassend was de winst van Ab BSBLMartine Jongbloed (TekstUeell deze zomerserie iedere week' en verhaal van iemand uit de [egio met een bijzondere hobby, deze week Jordy Koningh. Zijn nobby is 'kiteboarden' of 'kitesur- ^n'. Hierbij laat de surfer zich staand op een board over het water trekken door een vlieger, deze vlieger is groot en sterk ge- noeg om een persoon te verplaat- sen. Qua snelheid kan iemand Jtet een kitesurf zich net zo snel erplaatsen als een windsurfer, ovendien kunnen er enorme Pingen met een kitesurf ge haakt worden. :°rdy Koningh is al 17 jaar een jvente kitesurfer. Jordy: "Ik ben jonnen met een paar oude s of een snowboard met een e (vlieger) erboven. Zo surfde Ja,n van Katwijk naar Noord- Jordy is een echte levens- De zomers brengt hij in het door, maar wanneer weer in Nederland minder Wnrrl4 iMcucnanu mmuer na» l vertrekt hij met de wind iw buitenland. Op dit mo- te t Werkt Jordy bij een strand- oolil!1 Scheveningen. Zo kan hij jt1 moment dat de wind gun- oaL ziin kite pakken om te wiik Surïen- T°ch blijft Noord- J zijn favoriete spot. Jordy: Wini 'n Noordwijk is goed. surf» ers' 9o|fsurfers en kite- kaar 1 ^a?n allemaal leuk met el bij^^^ Boyendien kun je dicht 1 3 P de hIIen Mode en Kleding' aan to".- stfand komen, sta je geen ver 'n fi'e en betaal je geen zi|n 9®n aan parkeergeld." Na wer P'eidin9 'Industrieel Ont- 0 0n MoHp pn ICIpHinn' aar, n iviuue en Meaing aan jon 9se Hogeschool is Jordy kites (-Jei? met bet repareren van Iterstara was Jordy één van de r1 n die het IKO (International - Kiteboarding Organisation) di ploma behaalde. Hierna heeft hij een aantal seizoenen in Noord- wijk lesgegeven. Ook heeft hij een seizoen op de Dominicaanse Republiek gewerkt. Kites van nu zijn geen simpel aan elkaar genaaide vliegers, met wat luchtpanelen ertussen. Ze worden veelal duurzaam ontwikkeld. Dit houdt in, dat ze getest en gepro duceerd worden met duurzame materialen. De oppervlakte van de vlieger ligt tussen de drie en de twintig vierkante meter. Hier door kan er nagenoeg onder alle windcondities gekite worden. Jordy: "Zelf heb ik drie verschil lende boards en ook drie verschil lende zeilen. Veel vrienden van mij kiten ook wedstrijden, van hen neem ik meestal mijn zeilen en boards over." Een zeil kost tus sen de 1.100,- en de 1.500,-. Een board heb je voor ongeveer 600,- Alles bij elkaar, dus zowel het zeil als de board, een pak en een trapezebroek en dergelijke ben je tussen de 2.000,- en 2.500,- aan beginkosten kwijt. Jordy: "Men sen die met kitesurfen willen be ginnen raad ik aan les te nemen bij een IKO/ANWB erkende school. Vaak is het zo dat je bij deze scholen het materiaal gedu rende het seizoen kunt huren en verolgens aan het eind van het seizoen kunt bepalen welk mate riaal het best bij jou past." Leren kitesurfen lijkt op het eer ste gezicht moeilijk. Als je een maal vertrouwd raakt met je vlie ger kun je het echter snel oppikken. Je kunt kitesurfen met lichte en harde wind en je hebt geen golven nodig om te sprin gen. Alle koersen dj,er,jp met windsurfen kan varen zijn moge lijk. Volgens Jordy kun je na 15 a 20 uur les zelfstandig op het water kiten. Jordy: "Veiligheid gaat natuurlijk voor alles. Veel mensen kopen zelf een kite en gaan hiermee experimenteren. De ongelukken die hieruit voort komen komen in het nieuws, waardoor kitesurfen een negatie ve naam krijgt." Kitesurfen heeft veel potentie. Je hebt er weinig wind voor nodig, waardoor je de sport vaak kan beoefenen. De uitrusting neemt weinig ruimte in beslag. Het ma teriaal is zeer compact en bestaat slechts uit een vlieger, lijnen en een kitesurfboard. De sport is snel en flitsend. Of kitesurfen een hype wordt in Nederland moet nog worden afgewacht. De media schenken er redelijk veel aandacht aan en zal de sport zeker op de voet volgen. Scheel op Leo van der Haven die uiteindelijk inzag dat een eindspel met een toren minder weinig soe laas bood. Frank Hordijk is niet echt in vorm tijdens dit toernooi. Nu moest hij het afleggen tegen Edo Pouwelse. Winst ook in deze ronde voor Hans van Offeren Herman Smitskamp en Dirk van Offeren tegen resp. Ellers, Van Meeteren en Klaassen. In ronde 8 was Wim Hennink snel klaar tegen Wim Mulder, die een stukoffer danig onderschatte. Mark van Putten pakte winst op Hans Ranft en Erik Hennink pakte z'n tweede winst van de avond dit maal tegen Pouwelse. Henk van Erk had ook het genoegen om aan de goede kant van de score te staan tegen Van Meeteren. Een 100% score deze avond voor onder ande re Hans van Offeren, Dirk van Offe ren en Herman Smitskamp. KERKDIENSTEN - 27 juli Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Woord com muniedienst Werkgroep CD. Ontmoetingskerk geen dienst. Geref. kerk 9.30 uur M. de Ridder. Herv. Kerk geen dienst. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 en 16.30 uur Leesdienst. Herv. Conf. De Rank 10.00 uur ds. W.G. van den Top. Boskoop De Stek 9.30 uur ds. J.A. van Hooij donk. Geref. kerk Herv. gemeente (ge zamelijke dienst) 9.30 uur ds. J. Kattenberg; 18.30 uur ds. M. de Boer. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds. G. Leendertse; 15.00 uur Zorgcen trum: ds. J. v. Mulligen,sGrZ; 17.00 uur ds. S.B. v.d. Meulen. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Vrijz. Prot. Ge|. Gem. geen dienst. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur Dienst met getuigenissen. Benthuizen Geref. Gem. 9.30 uur Leesdienst; 18.30 uur E. Bakker. Ned. Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. P.J. Krijgsman. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Inmiddels zit de helft van het toer nooi er op en is de verwachting dat er een vijftal schakers is dat gaat uitmaken wie de titel krijgt op 14 augustus. Wim Hennink, Mark van Putten, Ronald Dannis Ben van Geffen en Hans Ranft lijken de beste papieren in handen te heb ben, al is het doen van een voor spelling zo is gebleken erg ge vaarlijk bij het Zomerschaak Ronde 9 en 10 worden gespeeld op donderdag 24 juli in Het Zuidhonk. Toeschouwers zijn altijd welkom. Aanvang 20.00 uur. Boskoop - De Actie Bouwasbest is vorig jaar gestart door de Stichting Asbestverwijdering met medewer king van vele gemeenten in Noord- Holland. Deze actie is nu uitgebreid naar Zuid-Holland, en daarmee ook naar Boskoop. De actie, waarin as- bestdaken op agrarische bedrijfsge bouwen vervangen worden door asbestvrij materiaal, is ook toegan kelijk voor particulieren en bedrij ven die in het bezit zijn van soort gelijke daken. In 1998 hebben de Westelijke Land en Tuinbouw Organisatie (WLTO) en een meerderheid van gemeen ten besloten samen het asbestpro- bleem in de agrarische sector aan te pakken. Uit landelijk onderzoek was gebleken, dat van het nog aan wezige asbest het overgrote deel zich op agrarische bedrijfsgebou wen bevindt. Diverse asbestbran- den in West- Friesland zorgden voor een confrontatie met de eco nomische, gezondheids- en milieu problemen, die dit materiaal met zich meebrengt. Hieruit ontstond in de agrarische sector de wens het asbestprobleem rigoureus aan te pakken. Ook Boskoop steunt de actie. Bij diverse branden in tuin- loodsen in Boskoop is namelijk as best vrijgekomen. Door de enorme hitte spatten de asbestplaten uit el kaar en-verspreiden asbestdeeltjes- zich over een groot oppervlakte. Het opruimen daarvan vergt veel inspanning en geld. De eerste fase van de actie bestond uit het opruimen van los asbest op agrarische erven in Noord- en Zuid- Holland. Hier hebben vele bedrij ven gebruik van gemaakt. Het nadenken over de risico's ver oorzaakte ook de roep om vervan ging van de daken. Voor deze tweede fase van de asbestactie wordt nu voor dakbedekking en beschot van asbestcement een kant-en-klare aanpak geboden, die uitgaat van prijsvoordeel door een gecoördineerde aanpak. Met as best verwijderingbedrijven en dak dekkers zijn scherpe contracten af gesloten en de gemeente heeft een collectieve sloopvergunning afge geven. Dat betekent dat ook niet- agrariërs kunnen profiteren van de gelegenheid om tegen een scherpe prijs op betrouwbare manier van hun asbestdaken af te komen en te vervangen door een asbestvrij dak. Het gaat hierbij om particulieren met daken groter dan 35 m2 as- bestdakplaten en niet-agrarische bedrijven. In Boskoop hebben reeds twee particulieren van de actie gebruik gemaakt. De asbest verwijdering van niet agrarische- bedrijven valt niet onder de collec tieve vergunning. - --

Hart van Holland | 2003 | | pagina 15