DE TRADITIES VAN HET OOGSTFEEST GEGEVENS BURGERLIJKE STAND ZELF BIJ DE KRANT AANMELDEN VAKANTIE 'VLUCHT' HART VAN HOLLANDS ZOMERSE FOTOWEDSTRIJD pagina 8 Hart van Holland 23 juli 2003 De Lichtaartse Vlegeldossers Steltloopwedstrijden voor de Zevenhuizense schooljeugd Bijzondere attracties Zevenhuizen - Het jaarlijkse Oogstfeest, ge vierd op de eerste zaterdag in september, kent vele tradities. Zo vindt er de vrijdag avond voor het Oogstfeest, dit jaar is dat 5 september. The Night of Harmony plaats. CliniClowns en Klaas Wilting vlogen met de Koninklijke Luchtmacht mee om Roemeense kinderen op te halen voor hun vakantie Het zaterdag-programma '4».é&t&M De winnaar van deze week: Elja Kamp Jhr. vd Weistraat 48 Moerkapelle De waardebon kan vanaf donderdag 24 juli worden afgehaald. aantal bijzondere, nieuwe attracties, maar ook met een aantal traditionele vaste programma-onderdelen. Ooit werd het koren uit de ons omringende polders gedorst met behulp van de vlegel. Gemaaid met de hand, met de zicht en de pikhaak. Toen volgde de ko renmaaier, het koren werd op zogenaamde tollen en hokken op land geplaatst om zo te kunnen drogen. Daarna werd het koren binnen gehaald 1 de tas of berg om in de wintertijd met de dorsmachine bij de boer ge dorst te worden. Heden ten dage kennen we de maai dorser als de combine. Het graan gaat vervolgens naar de maalderij om geschoond en eventueel gedroogd te worden. Tijdens het Oogstfeest op zaterdag 6 september zullen De Lichtaartse Kloppers, folkloregroep uit België, in een daverende dorsvlegelshow het verhaal van "Graan en Brood" presenteren. "Het steltlopen van vorig jaar was een doorslaand suc ces. Zoiets vraagt om een vervolg", aldus het Oogst feestcomité. Oo voor het aanstaand Oogstfeest staat dit onderdeel op het programma. Nu met het optre den van de folkloristische steltloopgroep "De Diede- heimers" uit Didam. Heel anders van uitstraling maar met een aantal bijzondere onderdelen, zoals be de monstratie van de wereldkampioen over de honderd meter, Roy Luiking. Hij loopt de honderd meter stelten in ruim 13 seconden. Ook zullen er steltloopwedstrij den gehouden worden voor de Zevenhuizense school jeugd. Inschrijving hiervoor is na de zomervakantie mogelijk. Met een heel bijzondere attractie waaraan het Oogsr- feestcomité van harte medewerking verleent. Met traditionele tentoonstelling van oude landbouwtra - toren en machines en met mogelijk daarbij iets bijzo ders. Met Kunst en Kitsch, met een rommelmarkt e met een groot aantal oude ambachten, met de veren gingsactiviteiten en met heel veel muziek. Op J tweede podium op het AH-plein is nog ruimte voor kale en/of regionale bands. Sinds kort geeft de gemeente geen gegevens van de burger lijke stand aan Hart van Hol land door, voor publicatie op de gemeentepagina. Ad Wessels, chef interne zaken: "Volgens de wet be scherming persoonsgegevens waren we dit al een jaar of vijf niet meer verplicht. We zijn er heel lang mee doorgegaan, misschien wel als laatste gemeente in de regio. Tot we het beschikbare budget voor voorlichting eens tegen het licht hielden en we gingen bekijken, waar het wat minder kon. Wette lijk zijn we al een stap te ver ge gaan, omdat de wet voorschrijft dat we voor elke publicatie, ge boorten, huwelijken en overlijden, toestemming moesten vragen. Een hoop werk dus, terwijl lang niet ie dereen op publicatie prijs bleek te stellen. Dat deze publicaties er wel in stonden, was immers een door iedereen geaccepteerde gewoonte geworden. En wat moesten we doen, als een kind van ouders uit Zevenhuizen in een ziekenhuis in Gouda werd geboren? De geboor te moet daar worden aangemeld, binnen vier dagen, niet hier. Kort om, een tijdrovende klus waar we van af wilden en waar we van af moesten. Een gemeentepagina, goed. Maar dan met verplichte pu blicaties, artikelen met nieuws waarde, levendig en actueel en ac tualiteiten op beleids- en bestuursniveau, zoals ontwikkelin gen in de Zuidplaspolder, ruimte lijke ontwikkeling. We hebben, in goed overleg met Hart van Hol land, de gemeentepagina zo veran derd, dat er meer tekstruimte ont stond. Bovendien hebben we alles geschrapt, wat toch al in de Ge- meentegids staat, of te vinden is op de webpagina van de gemeente. Gegevens doorgeven van de bur gerlijke stand mocht allang niet eens meer." Dat oud-burgemeester Van 't Ver laat tientallen jaren geleden publi catie van gegevens uit de burger lijke stand op persoonlijke titel Hart van Holland als 'cadeautje' heeft aangeboden, is niet meer van toepassing. Wessels: "Cadeautj niet, dit was toch al geen verp ting en is nu zelfs niet eens toegestaan. Jammer voor me die in de krant willen lezen w is geboren of overleden en w wie is getrouwd. Maar die I voorbij, al blijft de mogelijk^ bestaan. Iedere inwoner Zevenhuizen en Moerkapelle is j om naar de balie van Hart va land te fietsen of te l°pen,,o in advertentie of in een {e de geboorte van Beertje kondigen. Maar niet meer lijst met telefoonnummer k ningstijden van het geme den die in de gemeentegids te Hart van Holland vermeldt geT vens uit de burgerlijke sta te|o0s advertentie of in een dat 'kleintje', maar wijst er oo r, de gratis kleintjes schnftehj een 'kleintjesbonmoe den ingeleverd. "Dus n'e telefoon of e-mail." Tijdens de vakantieperiode houdt het Hart van Holland een 'Zomerse Fotowedstrijd'. Wekelijks is er een waardebon van 10 euro (te besteden bij de adverteerders op de pagina's 'Loop eens binnen.... in het Hart van Holland) voor de mooiste, leuk ste, grappigste of juist meest ontroerende foto die die week is ingezonden. Niet alleen foto's van prachtig natuurschoon en zonnige stranden komen in aanmerking, ook de 'vakantie-para- plu' en de 'pech-onder-weg-foto' dingen mee naar de prijs. En de thuisblijvers sturen foto's in van de picknick in de tuin en het logeren bij oma. Alle foto's zijn welkom, als ze maar iets uitstralen van het vakantiegevoel! De inzenders wordt ver zocht de foto te voorzien van een korte verklarende tekst. De Koninklijke Luchtmacht vloog honderdenzeventig Roe meense kinderen naar hun va kantiebestemming in Neder land. Op vrijdag 18 juli kwamen zij, onder begeleiding van twee CliniClowns, aan op de vliegba sis in Eindhoven om drie weken lang te gast te zijn bij gezinnen door het land. Dit alles wordt georganiseerd door Stichting Europa Kinderhulp. Het doel is om de Roemeense kinderen, voor een korte periode, te hel pen hun dagelijkse zorgen te vergeten. De Roemeense kinderen die naar Nederland komen, wor den thuis nog dagelijks wak ker met een onduidelijk toekomst beeld. Ze kennen zorgen, die Nederlandse kinderen niet hebben. Hun ouders moeten alle zeilen bij zetten om in het nog steeds moei zaam opkrabbelende Roemenië een leefbaar bestaan op te bou wen. Levend onder erbarmelijke omstandigheden proberen zij rond te komen van een vaak karig inko men. In samenwerking met de Raad voor de Kinderbescherming en een tweetal NGO's (Non-Gou- vernmental Organizations) worden kinderen uit de provincies Molda vië en Maramures gekozen voor een vakantie in Nederland. De kin deren uit Maramures komen uit weeshuizen. Ook uit de hoofdstad Boekarest komen kinderen. Zij drei gen op straat te komen staan door de stijgende armoede. In Neder land kunnen de kinderen even 'vluchten' uit hun beklemmende thuissituatie en even weer onbe zorgd kind zijn door in Nederland in een gastgezin een gewone va kantie te vieren. Op deze wijze biedt Europa Kinder hulp rechtstreeks hulp. Volgens deze Nederlandse organisatie kun nen de kinderen, door drie weken onbezorgde vakantie, weer op adem komen en kunnen ze er straks thuis weer even tegen. De stichting organiseert jaarlijks va kanties voor ongeveer 2000 kansar me kinderen uit verschillende Euro pese landen als Nederland, Engeland, Frankrijk, Oostenrijk en Duitsland bij Nederlandse gastge zinnen. Zowel de medewerkers als de gastgezinnen doen het werk voor de kinderen geheel op vrijwil lige basis. Europa Kinderhulp is 100% afhankelijk van giften en do naties en draagt het CBF (Centraal Bureau Fondsenwerving) keur merk. Dit jaar wordt dat een gezamelijk concert van de harmonie van de Kleine Trompetter, het popkoor Mikado uit Benthuizen (met een grote vertegen woordiging uit Zevenhuizen) en met Zevenhuizenaar Geert van der Burg, één van de leden van de a capella- groep "Five Times Only" Een concert wordt het in de sfeer van een klassiek-populair promsconcert. Het jeugdorkest en de slagwerkgroep maken op zater dag, rond 12.00 uur, hun opwachting op het Dorps pleinpodium. Het Oogstfeest voert net publiek terug naar de sfeer van het oude dorps- en boerenleven. Steeds met een Om voor de weekprijs in aanmerking te komen kan men foto's sturen tot en met 22 augustus naar: Hart van Holland - o.v.v. fotowedstrijd - Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen. Men kan foto's ook inleveren aan ons kantooradres: Noordelijke Dwarsweg 1a in Zevenhuizen. Digitale foto's kunnen gestuurd worden naar: hartvanholland@box.nl. (als jpeg-bestand met een resolutie van 300 dpi. De foto mag niet in een tekstbestand ge plaatst zijn. De begeleidende tekst dient apart verzonden te worden als Word-bestand). Hoera, eindelijk vakantie, even j uithangen I na een druk schooljaar. Door Frits Bromberg Zevenhuizen - De geboorte van Cornells Jan-Jaap - 'we noemen hem Beertje' - of Annelies wordt niet meer automatisch aan de krant doorgegeven. Dat de krasse overbuurman op 94- jarige leeftijd is overleden, evenmin. Elly Terlouw achter de nieuwe balie Burger Zaken in het gemeentehuis. "Tijden veranderen.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 8