HARD WERKEN WAS MIJN RECEPT" NEDERLANDS DAMESTEAM BIJ 50-JARIG JUBILEUM BE FAIR MEVROUW KERSBERGEN 100 JAAR: NIEUWE HUISSTIJL? OPENLUCHT ROMMELMARKT WEEKENDTOCHT TOURCLUB ZEVENHUIZEN '80 MHTELZORGCAFÉ "OPPELKIAVERJASSEN VISSER EN ZN. JJ 25e jaargang nummer 1034 30 juli 2003 Historisch centrum houdt open huis Zie pagina 10 De winnaar van de zomerfotowedstrijd Zie pagina 10 ■Hm Plantarium-directeur kundig middelpunt Zie pagina 11 MM Moerkapelle - Bij camping de Randstad wordt zaterdag 2 augustus een openlucht rommel markt gehouden van 13.00 tot 16.00 uur. Kinderen kunnen gratis geschminkt worden; voor hen is er bovendien popcorn en suikerspin verkrijgbaar. De toegang is vrij. ledereen is welkom. Zevenhuizen - Tourclub Zevenhui zen '80 houdt zaterdag 2 en zon dag 3 augustus een weekend- tocht. Er zijn drie afstanden: 40 km, 90 km en 120 km. De routes, behalve de 40 km, zijn met pijlen uitgezet. De 40 km route is gedeel telijk uitgezet, maar er is een rou tebeschrijving verkrijgbaar. Er wordt gestart vanaf Eetcafé de Roerdomp aan de Tweemanspol- der 12 te Zevenhuizen. Voor meer informatie: www.tczevenhuizen80.nl. Wet Steunpunt Mantelzorg houdt vrijdag 15 augustus van 10.00 tot 12.00 uur het mantelzorgcafé. Mensen die zorgen voor een naaste jWt een ziekte of handicap, heb ben hier de mogelijkheid om elkaar te ontmoeten. Mantelzorgers kun nen zo hun verhaal bij elkaar kwijt, elkaar steun geven en kunnen er eyen uitzijn in een gezellige omge- V|ng. De koffie is gratis. Het doel van deze bijeenkomst is het bieden ven een plek aan mantelzorgers waar zij elkaar ondersteuning kun nen bieden, waarbij lotgenotener- varingen en informatie uitge wisseld kunnen worden, onder begeleiding van een deskundige. bijeenkomsten worden iedere berde vrijdag van de maand gehou- ®n en vinden plaats in café Resistance, bij het Verzetsmuseum in Gouda, Turfmarkt 30. U hoeft zich voor deze bijeenkomst niet aan 'emelden. vragen of meer informatie 12.30 men op werkdagen van 9.00- uur contactopnemen met het teunpunt Mantelzorg via tele- 'bonnummer 0182 547920. ï^bdinxveen- In buurtcentrum 'de n ?9 is °P vrijdag 1 augustus klop- 'a.veriassen- De zaal gaat open 20.00 uur en het klaverjassen ooEi'l orn 20.30 uur. Het inschrijf- L ,aa9t 5,- per koppel. Het ste kopje koffie is gratis, leder- n is welkom in het buurtcentrum san de C. Huygenslaan. Door Frits Bromberg Moerkapelle - "Hard werken. Daar kun je oud mee worden". Aldus een opmerkelijk krasse mevrouw A.(Annie) C. Kersber gen - van Nieuwenhuyzen, die afgelopen woensdag in het ver pleegtehuis Beth-San haar hon derdste verjaardag vierde. Omringd door familie, vrienden en kennissen en andere inwo- nenden. Ook kreeg zij bezoek van burgemeester drs. J.D. Westendorp, die de 100-jarige de gebruikelijke fruitmand overhandigde en er de tijd voor nam van gedachten te wisselen. Dat mevrouw Kersbergen een eeuw lang weinig heeft gemankeerd, kwam pas echt aan het licht, toen zij op haar 98e haar heup brak. Op die leeftijd geen kleinigheid, die meteen ook een einde maakte aan haar nog heel actieve leven. Maar duidelijk werd toen ook, dat er verder weinig aan schortte: hart goed, longen goed, alles eigenlijk goed. Maar het echte plezier in het leven was er ook een beetje af. Mevrouw Kersbergen: "Hoe dan ook, je voelt toch dat de dood dichterbij komt. Niet dat ik daar bang voor ben, maar het houdt wel een voortdurend afscheid nemen in. Gelukkig kan ik terugkijken op een goed leven en als dat leven voorbij is, heb ik er vrede Dat de familie dat anders ziet, ligt voor de hand. Echtgenoot Kersber gen overleed op 65-jarige leeftijd en ook haartwee kinderen, een jongen en een meisje, zijn niet meer in leven. Een schoonzoon: "Nee, veel familie heeft zij niet meer." Mevrouw Kersbergen is geboren en getogen in het Zuid-Hollandse Val kenburg (bij het vliegveld), maar kerkte als lid van de Gereformeerde Gemeente in Leiderdorp. Van daar uit was het niet meer zo'n grote stap Na de gebruikelijke fruitmand bleef burgemeester Westendorp nog even nababbelen. naar Beth-San, waar zij pas op haar 95e belandde en ook haar voorkeur had. Met die laatste verhuizing nam zij ook afscheid van haar leven als vrouw van een tuinder, tot het laat ste moment nog actief. Een nako melinge: "Afgezien van die heup had ze eigenlijk nergens last van en leefde ze heel bewust; ze zag alles. Laatst nog, vroeg ze me of ik altijd linkshandig was geweest. Dat had ze dus wel goed opgemerkt. Maar tot andere activiteiten is ze niet meer in staat, in hoofdzaak door die heupoperatie." Dat deze 100-jarige er toch nog zo goed uitziet, verwondert de familie nauwelijks. "Ze mag dan niet meer zo actief zijn, ze eet als de beste en sinds ze in Beth-San is opgenomen. is ze duidelijk aangekomen." Een beetje arts zal het haar ontraden, maar de vrouw die in 1903 werd geboren, is roomboter gewend. Honderd jaar roomboter. Nog stééds. Maar wie had honderd jaar geleden van cholesterol gehoord? Geen sterveling. Misschien maar goed ook. een mens kan er honderd jaar mee worden, en ouder. Waddinxveen - Het Nederlands damesvoetbalelftal komt woens dag 27 augustus op bezoek bij voetbalvereniging Be Fair. Ter gelegenheid van het 50-jarige jubileum van de Waddinxveense zaterdagvereniging neemt het Oranjeteam het op tegen een mannenselectie van Be Fair, en wel het eerste team van 25 jaar geleden, dat destijds naam maak te in de (beker)competitie. De wedstrijd staat ook in het teken van de aftrap van het damesvoetbal waarmee de jarige vereniging het komende voetbalseizoen gaat beginnen. In het team van de Old Stars van Be Fair komen onder andere Klaas Angenent, Hans Appel, Siem Bos, Aart Bos, Hans Blok, Wim Bron, Piet Oskam, Piet Koele, Kees de Knegt, Leo Pol, Cor van Triet, Wout Ros kam, Koert van Rijn, Jan van Rijn, Gerrie van der Spek, Kees Verhoef, Arjan Versloot en Nico van Vuuren. Coach was Piet van Mullem; hij zal dat ook bij de jubileumwedstrijd zijn. Het team promoveerde in de glorierijke periode van de derde naar de tweede klasse. De meest aansprekende prestatie van dit team was de 0-1 overwinning in 1978 in de vijfde ronde van de KNVB-beker in Spakenburg op IJs- selmeervogels, hoofdklasser en amateur-kampioen van Nederland in 1977. Het team van Oranje bestaat uit huidige en voormalige selecties peelsters en aanstormende talen ten. Trainer/ coach Henk van den Berg staat de dames terzijde. De huidige speler van Be Fair 6 bege leidde in 1981 als bondscoach het eerste officieuze Nederlandse dameselftal bij een internationaal toernooi in Taiwan. Nederland ein digde toen als zevende van de 24 deelnemers, waaronder de groot machten Duitsland, Noorwegen en USA. De wedstrijd Oranje-Be Fair begint woensdag 27 augustus om half negen. Aan de bijzondere confron tatie gaat de jubileumreceptie van Be Fair vooraf. De wedstrijd tussen het Nederlands damesteam en de mannenselectie van Be Fair is een van de hoogte punten in de jubileumweek die van 25 tot en met 30 augustus wordt gehouden. In de week nemen ver der een aantal jeugdteams van Be Fair het op tegen vertegenwoordi gende teams van Feyenoord. De grote jubileumfeestavond is vrijdag 29 augustus. De dag daarop staat bol van festiviteiten en activiteiten, waarbij de vereniging zowel de leden als de oud-leden nauw betrekt. Op deze zaterdag ver schijnt op een van de velden van het complex aan het Warnaarplantsoen de KNVB-voetbaltruck waaruit vele voetbalspelen en attributen komen rollen. De A- en B-junioren van Be Fair spelen die dag onderling het zogenoemde Pannatoernooi: twee kleine goaltjes, een veld van 7 bij 10 meter, twee voetballers per team en zoveel mogelijk trucjes uithalen. De leden en oud-leden komen vanaf 13.00 bij elkaar voor een reü nievoetbaltoernooi waarbij er wed strijdjes van twintig minuten wor den gespeeld en vooral veel kan worden bijgepraat. Be Fair besteedt in de jubileumweek ook extra aan dacht aan het tienjarig bestaan van haar G-voetbalteam. UW partner in drukwerk Noordelijke Dwarsweg 1a j 2761 CA Ztvenhtóeh i Tm<>m F-«80^503 ffrrfrukker^gwsmaf fcox.nl.-.w« drufckerije%erin>5.n!

Hart van Holland | 2003 | | pagina 1