HART VAN HOLLANDS ZOMERSE FOTOWEDSTRIJD 8 GASTGEZIN VOOR MARIO GEZOCHT VOLGENDE WEEK: JEUGDWEEK ONDERSTEUNINGSGROEP VOOR NAASTBETR0KKENEN/MANTELZ0RGERS SENIORENRAAD WADDINXVEEN ACTIEF Activiteiten-Agenda «lisais» pagina 12 Hart van Holland 6 augustus 2003 ZOMER IN DE REGIO VAN ECUADOR NAAR NEDERLAND VOOR DE CULTUUR HOERA! Regio - Een bredere kijk op de wereld krijgen, dat is wat steeds meer jongeren willen. Wij kunnen ons wel voorstellen dat we vanuit Nederland naar Ecuador gaan om kennis te maken met het Zuid- Amerikaanse temperament, de tradities van de indiaanse bevol kingsgroepen, de palmstranden en het Amazonegebied, maar vice versa, van Ecuador naar Nederland komen, dat lijkt ons niet zo'n logi sche keuze. Toch is dat waar Mario Valladares voor kiest. Hij woont in Ecuador, in Quito, een stad ge bouwd op de ruïnes van een Inca hoofdstad, en wil voor een jaar deelnemen aan het Nederlandse levén door naar een Nederlandse school te gaan en in een Hollands gastgezin te verblijven om zo meer te leren van onze cultuur. Twee werelden onder één dak Een unieke ervaring, maar niet al leen voor de 17-jarige Mario. Ook voor het gastgezin is het een bij zondere manier om het buiten land in huis te halen. De scholier draait volledig mee in het dage lijks leven van het gastgezin. Over dag gaat hij gewoon naar de middelbare school en leert daar spelenderwijs de Nederlandse taal. Van het gastgezin wordt in het begin een investering in tijd en energie gevraagd, maar daar krij gen ze later veel voor terug. Bij voorbeeld de ontdekking dat de buitenlandse jongeren niet alleen andere gewoontes en gebruiken hebben, maar ook dat ze bepaalde dingen heel anders beleven dan wij. Als gastgezin leer je met ande re ogen naar Nederland en de Nederlanders te kijken: de vrije manier waarop wij met elkaar om gaan, dat water gewoon uit de kraan kan worden gedronken en dat toiletpapier in het toilet ge gooid mag worden (en niet in de vuilnisbak gaat). Verruilen van culturen Uitwisselingsorganisatie Travel Ac tive is dringend op zoek naar een gastgezin dat Mario de tijd van zijn leven gunt. In principe kan ieder gezin dat ruimte heeft voor een extra gezinslid en het gezellig vindt om tijdelijk een jongere in huis te verwelkomen, gastgezin zijn. Mario is een spontane jongen met gevoel voor humor die graag nieuwe mensen ontmoet en gek is op voetbal, tennis en salsa-dansen. Hij is vastbesloten om zijn gastge zin ook te leren salsa-dansen. Zijn moedertaal is Spaans, maar hij heeft vijf jaar Engels op school gehad en wil zo snel mogelijk Nederlands kunnen spreken. Ge zinnen die Mario of een andere buitenlandse student(e) tijdelijk in huis willen nemen of die meer in formatie willen ontvangen, kun nen contact opnemen met Marie ke Rovers, telefoon 0478 - 551 900. Persoonlijke begeleiding Gedurende de uitwisseling staan gastgezinnen er niet alleen voor. De scholieren krijgen aan het begin van het (school)jaar een ori- ëntatieweek zodat ze al enigszins zijn voorbereid op het dagelijkse leven in Nederland. Gedurende de hele uitwisseling hebben de gezin nen en studenten een persoonlijke begeleider waar ze met vragen en problemen terecht kunnen. Moerkapelle - Kinderen van zes jaar en ouder zijn volgende week van harte welkom bij dorpshuis 'Op Moer' voor de Jeugdweek. Het thema dit jaar is: "Kom aan boord". Rond dit thema worden er elke mor gen van half negen tot kwart over twaalf bijbelverhalen verteld en lie deren gezongen. Zo zal er onder an dere een verhaal van Noach en Jona te horen zijn. Ook zal er een spel- programma zijn. Maandagmorgen 11 augustus om half negen wordt er begonnen met de Jeugdweek, tot en met vrijdag 15 augustus. Op vrijdag is iedereen tot half vier welkom, er wordt dan pan nenkoeken gegeten met z'n allen. De deelname is op alle dagen gratis. De organisatie is in handen van de Hervormde en Gereformeerden ge meenten in Moerkapelle. Voor meer informatie: M. de Gooijer, telefoon (079) 593 6630. i444*44*é44*«t •••44444 4 4 fl» agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten jj ZevefJiuizen-1 Moerkapelle. Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitendlioorgejen aan mevrouw G. Beunder, 0180-631733 Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! ZEVENHUIZEN: /edere vrijdag en zaterdag van 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op het plein van AH. 12, 13 en 14 augustus: gereformeerde kerk: Kindervakantiefeest; 12 en 13 aug: 9.30- 15.00 uur. 14 aug.: 9.30-12.15 uur. Zeven Muzen: 25 okt.: 14.00 uur: Swanla: kindertheater; I nov.: 20.00 uur: geref. kerk: amateurmuziekavond; 14 dec.: 14.00 uur: Swanla: kindertheater. De Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00- 13.30 uur; info 6371 I I; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil: geopend elke Ie en 2e woensdag van de maand voor 55-plussers (vooraf reserveren 0180-6371 11). ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 dagen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dagen): verza melen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen: dinsdag van 10.00-11.00 uur; donderdag om 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen: Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Mo lenmuseum en het museum van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het I gebouwTweemanspolder 15 te Zevenhuizen, elke laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur, elke tweede dinsdagavond van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur: Zomerkaarten: 8 aug. OUD VERLAAT De Vierkap: Iedere woensdag 13.30-15.00 uur: creatieve middag voor de jeugd. Tijdens de vakantieperiode houdt het Hart van Holland een 'Zomerse Fotowedstrijd'. Wekelijks is er een waardebon van 10 euro (te besteden bij de adverteerders op de pagina's 'Loop eens binnen.... in het Hart van Holland) voor de mooiste, leukste, grappigste of juist meest ontroerende foto die die week is ingezonden. Niet alleen foto's van prachtig na tuurschoon en zonnige stranden komen in aanmerking, ook de 'va kantie-paraplu' en de 'pech-onder- weg-foto' dingen mee naar de prijs. En de thuisblijvers sturen foto's in van de picknick in de tuin en het logeren bij oma. Alle foto's zijn welkom, als ze maar iets uit stralen van het vakantiegevoel! De inzenders wordt verzocht de foto te voorzien van een korte verklarende tekst. Om voor de weekprijs in aanmerking te komen kan men foto's sturen tot en met 22 augustus naar: Hart van Holland - o.v.v. fotowedstrijd - Post bus 85 - 2760 AB Zevenhuizen. Men kan foto's ook inleveren aan ons kantooradres: Noordelijke Dwars weg 1a in Zevenhuizen. Digitale foto's kunnen gestuurd worden naar: hartvanholland@box.nl. (als jpeg-bestand met een resolutie van 300 dpi. De foto mag niet in een tekstbestand geplaatst zijn. De be geleidende tekst dient apart ver zonden te worden als Word-be- stand). De inzending is deze week van Annemieke, Jan-Willem en Michiel Kruijt uit Zevenhuizen. Op de foto zitten ze op de spinakerboom van de "Callista", varend op het IJssel- meer. De bon kan vanaf donderdag 7 augustus worden afgehaald. Regio - Voor de regio Midden-Hol land start op 8 september 2003 een ondersteuningsgroep voor naast- betrokkenen/mantelzorgers van een depressieve persoon. Deze serie van 10 wekelijkse bijeenkom sten wordt georganiseerd door de afdeling Preventie en Dienstverle ning van de Riagg Midden- Hol land, in samenwerking met de Ro bert Fleury Stichting, Steunpunt Mantelzorg (de Vierstroom), Laby rint/In Perspectief. De serie is be doeld voor partners, ouders, broers, zussen, kinderen, maar ook voor naaste vrienden, vanaf 18 jaar, die de zorg hebben voor een de pressieve persoon die ook 18 jaar of ouder is. De deelnemers hebben geen verwijzing nodig van de huis arts en worden niet als cliënt inge schreven bij de Riagg. De bijeen komsten worden wekelijks op de maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur gehouden in het RIAGG-ge- bouw aan de Ronsseweg 225 te Gouda. Waarom een ondersteuningsgroep? Veel mensen die te maken krijgen met een dierbare persoon die de pressief is, weten vaak niet precies wat er aan de hand is. Er komen allerlei vragen en twijfels naar boven: Hoe komt het eigenlijk? Waarom overkomt ons dit? Wat kunnen we er aan doen? Hoe moet ik reageren? Gaat het ooit over? De depressie en het lijden van een dierbare kan zó ingrijpend zijn, dat men als naastbetrokkene een meer dan normale kans hebt op psychi sche en lichamelijke klachten. Het is van belang dat er een evenwicht is tussen de eisen die het leven stelt (draaglast) en de mogelijkheden daaraan te voldoen (draagkracht). Deelname aan deze groep kan daarbij ondersteuning bieden. Men krijgt meer informatie over depres sie en leert meer greep te krijgen op de praktische en emotionele ge volgen van de ziekte van de dierba re. Wat komt aan de orde? In de groep komen de volgende onderwerpen aan bod: informatie over depressie, omgaan met ie mand die depressief is, behande ling en medicijnen, praktische pro blemen in de omgang, omgaan met stressvolle situaties, ontspan ning, plezierige gebeurtenissen, so ciale steun. Ook is er gelegenheid om één of meerdere onderwerpen naar keuze uit te diepen. Door middel van groepsgesprekken en het maken van opdrachten worden de onderwerpen behandeld. Er zal veel gebruik worden gemaakt van concrete situaties en ervaringen die door de deelnemers worden inge bracht. Vragen en meer informatie? Voor meer informatie: Janine Dolk (preventiewerker), telefoonnum mer 0182-516422. Aanmelden kan bij Renske van Rooijen, afdeling Preventie en Dienstverlening, tele foonnummer 0182-682326. Voorat- gaand aan de eerste bijeenkomst vindt een kennismakingsgesprek plaats met de begeleiders van de groep. mijn vrachtautovriend is vandaag 32 jaar geworden liefs en dikke kus Rik Waddinxveen - Op initiatief van de Samenwerkende Ouderenbonden Waddinxveen en de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk is op 13 november 2002 in Waddinxveen een Seniorenraad opgericht. Deze Seniorenraad, waarin onder andere de ouderenbonden, bewonersor ganisaties, maatschappelijke en kerkelijke organisaties zijn ver tegenwoordigd, maakt zich sterk voor de belangen van alle senioren in Waddinxveen. De Seniorenraad Waddinxveen heeft als doelstelling een bijdrage te leveren aan het welzijn van seni oren do.qr hun belangen or de ge- bièdén 'wonen'", 'zórg', 'veiligheid, verkeer en vervoer' en 'sociaal cul turele activiteiten' te behartigen. Het aantal inwoners van de ge meente Waddinxveen zal, net als in heel veel andere gemeenten in Nederland, over enige tijd voor een derde deel bestaan uit mensen uit de doelgroep senioren. Voor Wad dinxveen zullen dit dan ongeveer 10.000 mensen zijn. De Senioren raad wil met behulp van de des kundigheid van senioren een bij drage leveren om Waddinxveen daarvoor gereed te maken. De Se niorenraad heeft al van zich laten horen tijdens de raadsvergadering waar gesproken werd over de 'GroeneHartHopper', het nieuwe openbaar vervoerssysteem v Waddinxveen. De Seniorenr pleitte toen, helaas zonder re taat, voor een verlaging van,f;e drage voor senioren voor dit v voersysteem. Inmiddels heett Seniorenraad via het sen'orenl"jpr. matieblad 'Nieuws', een. pn zoekje gestart naar de positie negatieve ervaringen van me met de GroeneHartHopper. Op donderdag 14 au9uftus„r?3d om 15.30 uur zal de Semorenra Waddinxveen zich op het ge tehuis presenteren aan het c van burgemeester en wethouae gemeenteraadleden epand trokkénen.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 12