ROB BULK IN BOSKOOP: "MIJN ONTWERPEN VLIEGEN ALS BOUWDOOS HELE WERELD OVER" kledinginzamelingsactie HOOGSTE PUNT BEREIKT VAN NIEUWBOUW CONCORDIA MUZIEKVERENIGING CONCORDIA PASJES NODIG VOOR JEUGD- DISCO IN "DE PADDESTOEL" SENIOREN EN COMPUTERS VLIEGERS MAKEN IN WIJK ZUID nxveen/bosko oT Hart van Holland 6 augustus 2003 fcoeft „lcl W-I1 I«'1 I' t 'i 'j f t'if tS"vi 't Boskoop - "De modelvliegtuigen die ik zelf ontwerp, in productie neem en in bouwdozen stop, vlie gen de hele wereld over. Nee, ik beperk me bepaald niet tot hobby winkels in Nederland. Ze vliegen ermee in Amerika, Engeland, Japan, Australië, Nieuw Zeeland en andere landen. Die landen maken óók bouwdozen die naar Neder land komen. Maar wat ik maak, hebben zij weer niet". Voor de 43-jarige Rob Bulk in Bos koop begon het goede en produc tieve leven pas, toen hij in 1989, het jaar van de massa-ontslagen, als elektricien zijn ontslag kreeg. "En de baas me wat geld mee gaf. Van dat geld kocht ik een freesma chine - een soort boormachine/fi guurzaag die horizontaal alle kan ten uit kan en in diepte instelbaar is-en dat ding gebruikte ik tegen betaling voor iedereen die iets te frezen had. Zo kwam ik aan een in komen. Maar omdat ik toch al mo delvlieger was, begon ik ook mo delvliegtuigen te maken, voor mezelf en voor anderen, alles elek trisch aangedreven, dus zonder la waai. Toen dat goed liep, stopt ik me het frezen van van alles voor anderen". In theorie is het eenvoudig genoeg. Rob plukt van internet alle bouw tekeningen die hij nodig heeft voor een bepaald schaalvliegtuig en gaat daar per computer zo mee aan de slag, dat er een eigen, pro- duceerbaar, ontwerp van komt. Die gegevens gaan elektronisch naar de freesmachine die inmiddels is voorzien van (balsa)hout, afkom stig uit Duitsland. En daar komen weer alle onderdelen van, die in de bouwdoos komen. Bulk: "Plus alles, wat normaal gesproken in een bouwdoos zit, dus met cockpitkap en leidingen, voldoende om een model in elkaar te lijmen. Maar het overige materiaal, zoals motor, be sturing en bekleding - wat een model nu net zo duur maakt - moet los worden bijgekocht. Soms bij mij, zoals speciale elektromoto ren, soms in hobbywinkels, voor bekleding en besturing". Wat Rob's bouwdozen bevat - 22 verschillende modellen, van groot tot klein, vrijwel allemaal op voor raad - verschilt in feite niet of nau welijks van wat de modelbouwer in vroegere tijden maakte, toen er nog geen computers bestonden en helemaal geen bouwdozen. Rob Bulk: "Ik neem het vervelende werk van vroeger over. Jaren gele den stond ik ook met een voorge tekend triplexplankje, een boor en een figuurzaag in de schuur. Het was steeds een heel gezaag, de fi guurzaagjes knapten en uiteinde lijk kwamen er min of meer geluk te onderdelen van die weer moesten worden bijgewerkt. Ik geef toe: als alles af was, redelijk gelukt, was het plezier daarvan evenredig. Je had je te barsten ge zaagd, maar de voldoening achter af was groot. Maar tijden verande ren. De modelbouwers van nu hebben er geen zin meer in, een uitzondering daargelaten. Daar komen twee dingen bij. Wat ik in m'n bouwdozen stop, is perfect af gewerkt, daar kan geen handzager tegenop. En als je de kosten verge lijkt: wie nu in een hobbywinkel het benodigde materiaal koopt, het hout dan en zo, is uiteindelijk duurder uit dan met een bouw doos". Bulk verkoopt bouwdozen. Om alles zelf te bouwen. "Géén ARF- modellen. Almost Ready to Fly. En niet echt voor beginners. Je moet een gevorderde bouwer zijn om de tekening te kunnen lezen, de vleu gel te bouwen, de romp en zo en ook de modelvlieger moet rede lijk gevorderd zijn. Maar wie aan een van mijn dozen begint, zal uit eindelijk merken dat de boel goed is uitgedokterd. Natuurlijk, de com puter doet het voorbereidende werk, maar pas nadat ik de gege vens heb ingevoerd, die voor een goed vliegend model noodzakelijk zijn. Toch maak ik het eerste model zelf, voor het handel wordt. Met een prototype maak ik de eerste vluchten en als er tóch iets moet worden veranderd, dan breng ik de veranderingen aan in de computer. Dan moet het écht goed zijn"-. Voor alle zekerheid maakt Rob de eerste vluchten. Meestal was alles al in orde. Rob: "Bijna altijd". Voor meer info: tel. 0172 - 231869, of www.RBCkits.com Waddinxveen - De nieuwbouw van Concordia is in volle gang en op 3 juli is het hoogste punt be reikt. Op dit moment vindt de ver dere opbouw plaats in de vorm van de bemetseling van het ge bouw. De oplevering van de nieuwbouw staat gepland voor beijin oktober. ^Stichting Service Waddinxveen neeft Concordia financieel ge steund met name om de nieuw bouw te kunnen starten. Zodra de nieuwbouw klaar is zal Concordia zosnel mogelijk haar repetities op de donderdagavond aldaar her vetten. De repetitieruimte van het nieuwe clubgebouw kan ook ge huurd worden door geïnteresseer den voor sociaal-culturele doel einden. De zaal heeft een afmeting van 14 bij 12 meter, daarnaast is er de beschikbaar heid tot bergruimte. De zaal is per dagdeel te huren. Tevens is het gebouw goed bereikbaar en bruikbaar voor minder valide per sonen. Geïnteresseerden die de ruimte voor een dagdeel willen huren, kunnen zich richten tot de voorzitter Leo Verweij, telefoon 612623. Verder heeft de vereni ging zelf plannen om hun muzika le activiteiten uit te breiden met bijvoorbeeld een twirl- en/of slag- werk-pijpergroep en/of marching band. Dit alles onder de vlag van Concordia, om op deze manier de optredens naar buiten toe breder te maken. Gedacht wordt om hiervoor nieu we leden aan te trekken die een van bovenstaande activiteiten wil opzetten en/of daaraan deel wil nemen. Geïnteresseerden hier voor kunnen zich ook melden tot de voorzitter, telefoon 612623. Waddinxveen - In het kader van be nieuwbouwplannen voor een nieuw repetitie- c.q. clubgebouw °°H Muziekvereniging Concordia Waddinxveen, doet Concordia aan de inzameling van kle- ^e nieuwbouwplannen van Con- ordia zijn reeds in volle gang. Op juni jongstleden is de eerste paal geslagen en op 3 juli is het hoog- e Punt bereikt, waarna de be- metseling van start is gegaan. 'nzameling van kleding gaat als h 'r:. een gespecialiseerd bedrijf alt ieder kwartaal de kleding op Loncordia. Dit bedrijf zorgt er d| ens voor dat de bruikbare kle- ..,5® ook schoenen, dekens en Onctk^n terecht komen in de I «bloklanden en Derde Wereld- Wn ?n- De onbruikbare artikelen (ho i n 9erecyded. De opbrengst aanmend aan de hand van het bate ln9e'everde kilo's) komt ten Een van nieuwe clubgebouw. qe 9ede.elte van de winst die het draa ?a-'seerde bedrijf ontvangt Mm z,'j weer a* aan het Ronald °nald Kinderfonds. het bruikbare niet van kah are te scheiden. Alles ^TjgeleVerd vVbrdért in vuiln'ió- zakken en twee gelijke schoenen moeten aan elkaar geknoopt wor den. Omdat het oude clubgebouw in middels is gesloopt kan de kleding niet meer ingeleverd worden bij de Hoge Noot, maar wel in de aula van de voormalige Kohnstamm- school aan de J.W. Frisoweg op de donderdagavond van 18.00 uur tot 22.00 uur (met uitzondering van feestdagen en zomervakantie), of bij onderstaande adressen: Mevrouw J. Bouman, Prinses Mar grietstraat 10, telefoon 619569 (ook voor inlichtingen); De heer L. Verweij, Koningin Wil- helminasingel 77, telefoon 612623; De heer J. van der Laan, Koekoek- dreef 31, telefoon 612768; De heer J. Romijn, Kuyperhoeve 50, telefoon 616297. Mocht men meer dan zes zakken hebben om in te leveren, dan kan dat doorgegeven worden onder telefoon 619569. De zakken wor den dan opgehaald. i Waddinxveen - Om optimale veilig heid te bewerkstelligen heeft "De Paddestoel" een leeftijdsgrens van 9 tot en met 14 jaar ingesteld. Mede doordat er regelmatig te jonge kin deren op de disco kwamen, heeft "De Paddestoel" besloten om een pasjessysteem in te voeren voor de disco-avonden in het nieuwe sei zoen. Om kaartjes voor de jeugddis- co te kunnen kopen, heeft men in het nieuwe seizoen dus een pasje nodig. Een pasje kan men verkrijgen op maandag 1 september 2003. Dan is "De Paddestoel" geopend vanaf 19.30 tot en met 20.30 uur. Met behulp van het aanvraagformu lier, dat men via de sites van "De Paddestoel" (www.paddestoei.nl.nu en www.paddie.nl.nu) kan uitprin ten, en een pasfoto, wordt er een pasje gemaakt. Het pasje kan op 15 september, de avond van de voor verkoop van de eerste disco, worden opgehaald. Het laten maken van een pasje kost overigens niets. Wel moet men naast het aanvraagformulier en een pasfo to ook een geldig legitimatiebewijs meenemen. Dit is om de leeftijd te controleren. Als er geen pasfoto en legitimatiebewijswordt méé^énó- men, wordt er geen pasje verstrekt. Eerste disco van het nieuwe seizoen De eerstvolgende disco is op vrijdag 19 september 2003. Dit is de eerste disco van het nieuwe seizoen. Het wordt geen gewone disco, maar een echte Mega Jeugd Disco. DJ Ed van de Waddinxveense Drive- In-Discotheek The Flying Dutchman draait ook het nieuwe seizoen de beste hits van dit moment. De disco is voor de jeugd van 9 tot en met 14 jaar. Om 19.30 uur gaat de deur open en er kan tot 22.00 uur gedanst worden. Op maandag 15 september is de voorverkoop voor de Mega Jeugd Disco van 19 september. De voorver koop wordt gehouden in "De Pad destoel" van 19.30 uur tot en met 20.00 uur. Op de avond van de disco worden er geen kaartjes meer ver kocht. Er kan alleen een kaartje ge kocht worden als men in het bezit is van een disco-pasje. Op de pasjes kunnen beperkt ook kaartjes gekocht worden voor intro- ducees. Ook voor hen geldt de leef tijdsgrens van 9 tot en met 14 jaar. Voor meer informatie: www.padde- stoel.nl.nu. KERKDIENSTEN - 10 augustus Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Eucharistievie ring pastor A. v.d. Helm. Ontmoetingskerk geen viering. Geref. kerk (Ontm.) 9.30 uur ds. R.H. Nieuwenhuis. Herv. kerk (Imm.) geen dienst. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. P.L. Storm; 16.30 uur ds. D. Grutter. Herv. Conf. De Rank 10.00 uur ds. M.A. Bos; 18.30 uur Avondmaal Souburgh, ds. H.W. v.d. Brink. Boskoop De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver. Geref. kerk Herv. gemeente (ge- zamelijke dienst) 9.30 uur ds. K.J. Jansen; 18.30 uur ds. R. de Reuver. Chr. Geref. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur Leesdienst. Vrijz. Prot. Gel. Gem. geen dienst. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur D. Wijker. Benthuizen Geref. Gem. 9.30 uur en 18.00 uur Leesdiest. Ned. Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. van Cappellen. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Waddinx veen: voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00- 8.00 uur, weekenden/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Waddinxveen - Mensen van 55 jaar en ouder die belangstelling hebben voor computers en moge lijke opleidingen, kunnen een open dag bezoeken in de Compu terhelpdesk voor senioren in Wad dinxveen. Op vrijdag 8 augustus wordt, na het succes van het eve nement op 18 juli, opnieuw een open dag gehouden aan de Mau- ritsiaan 55. Belangstellenden kun nen praten over computers, vra gen stellen en kijken naar de mogelijkheden die de computer helpdesk heeft voor senioren. Er wordt gedemonstreerd met de uitgebreide apparatuur en er zijn voldoende deskundigen aanwezig om iedereen rustig te woord te staan. Voor inlichtingen: Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk, telefoon (0182) 631 932. Senioren zijn van harte welkom op vrijdag 8 augustus van 10.00 tot 16.00 uur aan de Mauritsiaan 55 te Waddinxveen. Waddinxveen - In de zomervakantie wordt er voor 12- tot 16-jarigen in de wijk Zuid in Waddinxveen verschil lende activiteiten georganiseerd. Op woensdag 13 augustus is er vanaf 13.00 uur op het veldje achter de Mi- nervalaan de mogelijkheid om vlie gers te maken. Er zijn geen kosten verbonden aan deelname. Opgeven voor deze middag kan telefonisch tij dens kantooruren bij de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk op nummer (0182) - 63 19 32, of per e- mail: sww@stww.nl. M

Hart van Holland | 2003 | | pagina 13