SUCCESVOL DANKZIJ HET ZELFSTANDIG ONDERNEMERSCHAP VOORBEREIDING GROENEWEG BEGONNEN recreatiepark koornmolen KINDERVAKANTIEFEEST 2003 DUIVENSPORT COMPUTERCURSUSSEN VOOR SENIOREN BIJ BIBLIOTHEEK ZEVENHUIZEN STICHTING AMIVEDI Hart van Holland 6 ^Ê\TnHUIZEN MOERKAPELLE Wie een eigen bedrijf begint, gaat meestal niet over één nacht ijs. Een idee moet omgezet worden in een gedegen plan en wanneer het zover is, krijgt men te maken met allerlei praktische-, financiële- en formele zaken zoals het vinden van een geschikte bedrijfsruimte, de aanschaf van de benodigde be drijfsmiddelen, de financiering van het geheel, de inschrijving bij de Kamer van Koophandel en melding bij de Belastingdienst. Tussen alle inspanningen door zal de startende ondernemer zich ongetwijfeld van tijd tot tijd afvragen welke per soonlijke consequenties aan zijn of haar zelfstandig ondernemerschap zullen kleven. Want: zal het alle maal bol te werken zijn en... is er straks een inkomen? Voor ondernemen is beslist moed nodig en dat geldt zeker voor men sen die vanuit de WAO (Wet op de Arbeidsongeschiktheidsverzeke ring) kiezen voor het zelfstandi- genbestaan. Het gaat hier om men- Volgend seizoen ordt er echt wel weer op zon- «ümiddag gevoetbald Dit «ren de woorden van trainer Cor zebroek, direct na de degrada- evan het eerste elftal naar de 5e 5 Het is natuurlijk niet leuk om n k|asse lager te voetballen, ar zijn woorden zijn wel waar. eneweg gaat ook gewoon :-j.r.aan de slag om het verloren |0n.ein_,.t'eru9 te winnen. Afge- per> dinsdag is daar een begin mee 9emaakt. ^0 p I J!ïste training zit er op en aan- 1Offo de zondag beginnen al de I ^wedstrijden. Zondag zal er („j s morgens worden getraind I ;»0Bnacna wordt er thuis gespeeld iela occer Boys, die de omge- ,an re We9 volgde en de plaats ■Jor°eneweg in de 4e klas over- I 'Jn ai Wedstrijd staat aangege- I ;j a 5 een wedstrijd tussen twee I ieren'e-e 'en' orndat bij beide I 'gingen nog veel spelers wegens vakantie zullen ontbre ken. De wedstrijd begint om 14.00 uur. In de 5e klas is Groeneweg inge deeld bij de volgende verenigin gen RVC, Bergambacht, Gouder ak, Zwarte Pijl, OVS/Oudewater, Waddinxveen, Kralingen, Schie- broek, PKC, NOC, Stolwijk en Aeo lus. Een competitie met 13 clubs betekent dus twee extra wedstrij den. Het is een indeling met een mix van "Goudse" en "Rotterdam se" clubs. Groeneweg begint de competitie met een uitwedstrijd tegen Waddinxveen. De week daarop volgt een thuiswedstrijd tegen OVS/Oudewater. Ook de poule-indeling voor de beker is bekend. Groeneweg speelt op dinsdag 19 augustus om 19.00 uur uit tegen Floreant-zater- dag, de week daarop thuis om 18.45 uur tegen CVC Reeuwijk. De laatste pouie-wedstrijd op zondaq is tegen WSE. I ^eatw^iT c'e car"P'n9 van plaatsen van een springkussen en I ^lonpn Koornmolen vond een tent voor het ballengooien. l^'ommai 6irra? augustus Tevens was er een playbackshow. ''Haft ir let plaats Mede dankzij de vrijwilligers en r%dan^U^?ljnvriJw,lli9ersdie ^et mooie weer kan iedereen !'°Pzpt+ bezi9 geweest met terugkijken op een zeer geslaagde «etten van kramen en het dag. sen die dus jonger zijn dan 65 jaar, al langer dan een jaar ziek zijn en voor minstens 15% arbeidsonge schikt zijn verklaard. Wat beweegt hen om toch de stap te maken? Hart van Holland vroeg het aan Jan Streng, eigenaar van Party Thuis Service Streng in Waddinxveen. Zes jaar geleden startte hij als volledig arbeidsongeschikte, samen met zijn vrouw een VOF en inmiddels is hij graag gezien op feesten en partij en; achter de tap, het buffet of de grill wel te verstaan! Jan: ."De horeca heeft me altijd enorm getrokken. Mijn allereerste baan was dan ook in hotel De Zalm in Gouda. Na mijn opleiding aan de horecavakschool koos ik voor het ruime sop op de Holland Amerika- lijn en eenmaal weer aan vaste wal werkte ik in diverse toprestaurants. De echte uitdaging kwam toen ik op een gegeven moment als zelf standig ondernemer het café restaurant "In de Gouwe Geit" in Gouda opende. In 1985 kregen wij het predikaat 'beste erwtensoep van Nederland' waar ik natuurlijk enorm trots op was." Alles leek voor de wind te gaan tot Jan in 1986 op 37-jarige leeftijd werd ge troffen door zijn eerste hartinfarct. Al gauw volgde een tweede en Jan werd, na twee operaties, in 1987 vpor 100% arbeidsongeschikt ver klaard. Jan: "Een enorme schok, want van een druk bestaan zit je opeens de hele dag thuis." De ho- recaman liet het er niet bij zitten en nadat hij zelf het gevoel had weer redelijk herstelt te zijn, maak te hij plannen om de draad weer op te pakken. "Het bloed kruipt immers waar het niet gaan kan," lacht hij. Hij startte zijn Party Thuis Service vanuit een pand aan de Kanaaldijk in Waddinxveen. Hier bevindt zich zijn voorbereidingskeuken en op slagruimte voor voorraden en de cormaterialen etc. Zijn doelgroep is zowel de particuliere- als de zake lijke markt. Want of het nu gaat om een intieme familiebrunch, een barbeque bij de mensen thuis of een bedrijfsfeest waar 500 gasten worden verwacht; Jan kent de kneepjes van het vak om er een ge slaagd evenement van te maken. Jan: "Natuurlijk doe ik dat allemaal niet alleen. Mijn vrouw is mijn steun en toeverlaat, ik beschik over een aantal enthousiaste oproep krachten en ook het nodige til- en sjouwwerk moet ik aan anderen overlaten omdat ik dat zelf abso luut niet meer kan. Mijn kracht is het feit dat ik voor 100% achter mijn product sta; een geslaagd feest van hoogwaardig culinair ge halte in een sfeervolle entourage, waar bovendien nog lang over na wordt gepraat. Door bijvoorbeeld altijd van tevoren een intakege sprek te houden, mee te denken en indien gewenst een stukje van de organisatie uit handen te nemen, wil ik een stukje extra service bie den. Tenslotte zijn het de tevreden klanten én hun gasten die voor de nodige mond-tot-mond reclame zorgen en mijn bedrijf tot een suc ces maken." Voor meer informatie over Party Thuis Service Streng, telefoon: 0182 -61 57 13 06 - 22 37 68 88 of kijk op www.party-thuis-service.nl. Zevenhuizen - Alle kinderen die na de vakantie in groep 2 tot en met 8 van de basisschool zitten, zijn op dinsdag 12, woensdag 13 en donder dag 14 augustus van harte welkom bij het kindervakantiefeest. Het thema van dit jaar is: "Zitje safe". De kindervakantiefeestdagen worden gehouden in de Gereformeerde Kerk, Dorpsstraat 106 in Zevenhui zen. De indeling van de dagen is deze keer iets anders dan andere jaren. In plaats van de donderdag is er nu op de dinsdag zowel 's mor gens als 's middags kindervakantie feest. Op dinsdag 12 augustus begint het allemaal. De kinderen worden verwacht tussen 9.15 en 9.30 uur Deze dag begint met een verhaal en zingen. Natuurlijk zijn de clowns ook weer van de partij. Daarna worden er tenten gebouwd en in die tenten wordt ook de picknick gehouden, 's Middags is er een poppentheater, wat om ongeveer 15.00 uur is afge lopen. Woensdag 13 augustus be gint ook om 9.30 uur met zingen en verhalen. Deze dag gaan de jongere kinderen knutselen en de groten doen een spannend balspel. Deze dag eindigt om 12.15 uur. Ook op donderdag 14 augustus begint men om 9.30 uur met zingen en vertellen. Vervolgens is er voor de kleintjes een spel en voor de groten knutselen. Ook deze dag wordt om 12.15 uur afgesloten. Op zondag 17 augustus wordt het kindervakantiefeest afgesloten met een kerkdienst in de Hervormde Kerk om 10.00 uur. Voorganger in deze dienst is ds. C. Haasnoot. Zevenhuizen - Bij voldoende belang stelling start met ingang van 5 sep tember bij bibliotheek Zevenhuizen een nieuwe ronde computercursus sen voor ouderen (vanaf 55 jaar). De cursussen worden al enige jaren ver zorgd door docenten van de Compu teropleidingen firma Centa. De cursus "Kennismaken met de computer" is voor beginners. In acht lessen leert men de computer bedie nen met de muis en het toetsenbord en krijgt men een goed beeld van wat er allemaal met een computer mogelijk is. De startdatum is vrijdag 5 september van 10.45 tot 12.15 uur (gedurende 8 weken). De "Word en Windows" cursus is voor de meer gevorderde cursist. Ter inleiding zullen een aan tal relevante onderwerpen van Windows'worden herhaald. Vervol gens leert men meer over de talloze hulpfuncties van Word. Deze cursus start eveneens vrijdag 5 september, van 9.00 tot 10.30 uur (gedurende 8 weken). Beide cursussen zijn geba seerd op Windows 98. Voor Wind ows XP is wel een aanvullende hand leiding beschikbaar. Er zijn ook verschillende versies van Word, in deze cursus staat Word 2000 cen traal, maar de cursus is zodanig op gezet dat met elke versie rekening wordt gehouden. Schriftelijke informatie over de in houd, de kosten en de duur van de cursussen ligt tijdens openingstijden bij de bibliotheek klaar, maar kan ook telefonisch worden aange vraagd. Voor meer informatie en aanmel ding: Gillian de Koning, Bibliotheek Zevenhuizen, telefoon 0180-638388. KERKDIENSTEN - 10 augustus Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur evang. G.J v.d. Bos; 19.00 uur ds. C. Haasnoot Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. E Bouman. Geref. kerk 9.30 uur pastor W.J Bettenhaussen-Baak. Moerkapelle Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur G. Beens. Herv. Gem. 9.30 uur ds. Ch. van der Valk; 18.45 uur ds. H.J. Lam. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooru ren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488 Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820 NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. C. van der Spek-Ebbers, 079- 593.27.06 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep 079-593.27.02 (13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat 079- 593.21.49 (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland, Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJsjellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maan dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Hulppost: 3B-Hoek, Zevenhuizen en Moerkapel le. In week 31 (28 - 7 tot 4 -8) werden door mij de volgende vermiste/gevonden huisdieren gere gistreerd, VERMIST: -Kater, licht cypersgrijs met witte onderkant, sok ken, moedervlek lip, Rozenstraat, Zevenhuizen; -Kater, pers, donker bruin met wat lichter op de buik, chip, gele ogen, 't Hooge Land, Zevenhuizen; -Poes met rode oren en staart, Wollefoppenweg of Hennepsloot .Zevenhuizen; Konijn, staande oren, wit met grijs op oren, snuitje en pootjes, rode ogen, Weth. Kreftlaan, Zevenhuizen; Kater, zwart met witte driehoek kin, Knibbel- weg, Zevenhuizen GEVONDEN: Kater, cypersgrijs/witte snuit, driehoek tussen de ogen, onderlip Iks. zwarte vlek, poten voor sok ken, achter kousen, staart lijkt topje te missen, Burg. Klinkhamerweg, Zevenhuizen; -Kat, cypers met wit bij neus, bef, borst, achter sokken en voor tenen, vrij jong, Vrietkade, Oud Verlaat/Zevenhuizen. ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar010-5121937 Zevenhuizen - Postduivenvereni ging De Stormvliegers deed afge lopen zaterdag mee met twee concoursen. Om 7.30 uur werden 592 jonge duiven gelost in Pe- ronne, 260 km. De eerste duif die thuis kwam, was een duif van Ruud Brands. Hij werd om 10.51 uur geklokt en haalde hiermee een snelheid van 77 km per uur. Hiermee was hij ook tweede in rayon Leiden e.o. Uitslag: 1-7. Ruud Brands, 2-10. D.C. den Her tog, 3-5-6-11. D.C. Brem, 4. Jeffry v.d. Haak, 8-9-12-13-14. Joh. Stof berg, 15. J.S. Heykoop. De 137 oude duiven werden om 7.10 uur gelost in Chateauroux, 617 km. D.C. den Hertog heeft zijn duiven goed in vorm; na een mooie uit slag bij de jonge duiven, zag hij drie van zijn vijf duiven terug in de uitslag van de oude duiven, onder andere op de eerste plaats. Zijn duif arriveerde om 16.43 uur en had een snelheid gehaald van 65 km per uur. Uit slag: 1. D.C. den Hertog, 2. D.C. Brem, 3-8. R. v.d. Helm, 4-7-9. C. Nobel, 5-11. Joh. Stofberg, 6-14. B. Koole, 10. Jeffry v.d. Haak, 12. N. Koppenaai, 13. W. Hulzinga, 15. C.P. Edefing.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 15