"VOOR VIERDE KEER NEDERLANDS KAMPIOEN WATERSKIEN" WATERSCHAPPEN NEMEN MAATREGELEN TEGEN DROOGTE NIET ZWEMMEN IN ZEVENHUIZERPLAS kaarten bij kangen kleur kom aan boord DENNIS VAN OIJE: FAMIIIEDRUKWERK? WEKELIJKS BRIEVENBUSSEN CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. Echtpaar Mourits 55 jaar getrouwd Zie pagina 3 De winnaar van de zomerfotowedstrijd Zie pagina 12 25ejaarga nummer 1 6 augustus 2003 Modelvliegtuigen Rob Bulk de hele wereld over Zie pagina 11 DIPLGMAZ WEMMEN IN DE K00RNM0LEN KOPPELKLAVERJ ASSEN IH DE BOOG VERKOOP «GESCHREVEN WEKEN welkom°m uur 'edereen 's Regio - De hoogheemraadschap pen en de waterschappen in de Randstad en Rijkswaterstaat direc tie Utrecht treffen de eerste maat regelen om de gevolgen van de aanhoudende droogte te beper ken. De weersvoorspelling voor de komende dagen geeft hiertoe aan leiding. Daarom gaan de waterbe heerders via een alternatieve route zoet water aanvoeren. De afvoer van de Rijn, die bepalend is voor de toevoer van zoet water, is nu nog voldoende. Schieland en Rijnland laten bij Moordrecht en Gouda zoet water uit de Hollandse IJssel in, Delfland haalt zoet water uit het Brielse Meer. De hoogheemraadschappen en waterschappen voorzien echter een zoetwatertekort als de droog te in het stroomgebied van de Rijn nog langer blijft aanhouden. In dat geval komt water met een te hoog zoutgehalte de Hollandsche IJssel binnen. Vanwege de weersver wachting (hoge temperaturen, geen neerslag) treffen de waterbe heerders al de eerste maatregelen. Kleinschalige Water Aanvoer Een van de maatregelen die de hoogheemraadschappen en water schappen uit voorzorg nemen is het gedeeltelijk in werking laten treden van de Kleinschalige Water Aanvoer (KWA), vanuit de Lek via de gekanaliseerde Hollandsche IJs sel en de Enkele Wiericke naar Bodegraven. Naar alle waarschijn lijkheid zal in de loop van volgen de week de gehele KWA gebruikt gaan worden. Dan wordt ook water aangevoerd vanuit het Amsterdam-Rijnkanaal via de Leid- sche Rijn naar Bodegraven. Minder sproeien Om zo lang mogelijk te kunnen beschikken over voldoende zoet water doen de waterbeheerders een beroep op land- en tuinbouw- ondernemers het beregenen van hun gewassen zo veel mogelijk te beperken. De waterbeheerders kunnen het inlaten van zout water beperken als de bewoners van het gebied zuinig met het beschikbare water zijn. Zevenhuizen-De provincie Zuid-Hol land geeft een negatief zwemadvies voor de Zevenhuizerplas bij Zeven huizen. In de vijver Oosterpark komen te veel blauwwieren voor. In de Zevenhuizerplas is de giftige rode alg nog steeds de boosdoener. Blauwwieren en de rode alg kunnen gezondheidsklachten veroorzaken, zoals huidirritatie, maag- en darm klachten, hoofdpijn en koorts. Blauwwieren in opmars De blauwwieren nemen toe en komen in steeds meer verschillende zwemlocaties voor. De aanhoudende warmte is hiervoor de reden. Blauw wieren kunnen binnen 12 uur na het zwemmen' gezondheidsklachten geven. Deze klachten gaan in de regel vanzelf over, maar het is toch verstandig een arts te raadplegen. Als zich olieachtige drijflagen van blauwwieren voordoen moet u daar niet in het water gaan. De provincie adviseert om zo spoedig mogelijk na het zwemmen te douchen. Let voor al op kleine kinderen. Zij zijn kwets baarder. Omdat zij eerder water inslikken lopen zij sneller een vergif tiging op. Ook honden kunnen ziek worden van het drinken van het besmette water. Actuele informatie Op de provinciale website (www.zuid-holland.nl) en via de zwemwatertelefoon (070 441 75 50) is de meest actuele informatie over de Zuid-Hollandse zwemlocaties te vinden. De zwemwatertelefoon is op werkdagen te bereiken tussen 08.30 uur en 16.30 uur. Controle zwemwater Elke twee weken controleren de waterkwaliteitsbeheerders en de provincie Zuid-Holland de kwaliteit van het oppervlaktewater. Er wordt gecontroleerd op bacteriën, helder heid en blauwwieren. Als eenmaal blauwwieren in het water voorko men dan blijven ze naar alle waar schijnlijkheid de komende maan den aanwezig. Pas bij een langdurige koude periode ver dwijnt het blauwwier weer. Zevenhuizen - In de zomervakan tie heeft een aantal kinderen het examen afgelegd voor de verschil lende zwemdiploma's uit meerde- rediplomalijnen. De volgende kin deren hebben het examen met goed gevolg afgelegd: Diploma A (zwem ABC): Denise Driessen, Michael Mijndert, Lisa Latooij. Diploma B (zwem ABC): Dianne Ammerlaan. Diploma A (Groene Hart): Rolf Maurits. Diplo ma B (Groene Hart): Jordy Sanchez. Waddinxveen - In buurtcentrum |de Boog' aan de C. Huygenslaan in Waddinxveen is op vrijdag 8 augustus weer koppelklaverjas- sen. De zaal gaat open om 20.00 uur en het klaverjassen begint om 20.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt€5,-per koppel, ledereen is van harte welkom. Waddirmeen-De Openbare Bibli otheek Waddinxveen start vanaf wydag8augustusaanstaande met oen grote verkoop van afgeschre ven boeken. Deze boeken zijn uit (recollectie gehaald, omdat ze ver ouderd zijn of als er een nieuwe U'tgave aanwezig is. boeken die verkocht worden 2|jn vooral studieboeken voor vol wassenen. Met name onderwer pen als kunst, hobby, sport en spel, vliegtuigen, auto's, computers maar daarnaast ook nog veel meer andere onderwerpen. öe verkoop vindt plaats tijdens de Peningstijden van de biblio- iek- openingstijden zijn als °'gb maandag, woensdag, vrij- ?a3 van 14.00 tot 17.30 en 18.30 ni uur, dinsdag van 10.00tot ■00 en 14.00 tot 17.30 uur en r^ag van 10.00 tot 13.00 uur. 'Motheek is gevestigd aan de n Mecklenburg Schwerinlaan 1. Zalen^u'zen Vogelvereniging aim en Kleur houdt vrijdag 8 ugustus voor het laatst deze htm;.een kaartavond. De avond irkapelle - Rondom het ianJ ^om aan boord' wordt haa Kandag K1 en n"16* vrÜ" Seorn ?u9ustus de jeugdweek vanJa1n'seerd voor jongeren !nmJ ,Jaar- Van maandag tot toonn ^nderdag beginnen de WorH+en °m 1930 uur' °P vrijdag er om 19.00 uur gestart. led Cleen „is deze avonden van Mop.' om in dorpshuis 'Op ln Moerkapelle. Door Frits Bromberg Zevenhuizen - "Vader is ermee begonnen. Hij nam me mee naar Briele, om naar waterskiën te kijken toen ik vijf was en meteen bij iemand op de ski's werd gezet. Veertien dagen geleden werd ik voor de vierde achtereenvolgende keer Nederlands kampioen. Maar dat was ik wel eerder, ook bij de jeugd, alleen niet zo vaak achterel kaar. Wat dat betreft heb ik te maken met de broertjes De Bruyn uit Brabant, met wie ik het kampi oenschap afwissel in een soort top drie van de achttien geselecteer den. Alleen was ik ze de afgelopen vier jaar de baas". Om zo ver te komen - "je hebt wed strijdskiërs en recreanten"- had Dennis van Oije uit Zevenhuizen natuurlijk eerst zichzelf nodig. "Maar zonder steun van je ouders kom je nergens. Die moeten het leuk vinden én er financieel achter kunnen staan, want het is een dure liefhebberij. Niet alleen de uit rusting, de kosten van de boot en het lidmaatschap van een club, maar meer nog de kosten van een goede coach. Zo'n man, als het een goede is, leert je in korte tijd dat, waarvoor je anders maanden moet uittrekken en dan nog is het resul taat onzeker. We zijn daarvoor in de VS geweest, Italië, Spanje, half Europa eigenlijk. Vader betaalde dat, terwijl ik aan de Erasmus-uni versiteit in Rotterdam geacht werd bedrijfseconomie te studeren; als ik niet op de waterskies stond. Ik ben nu in het laatste studiejaar, hoop er in december mee klaar te zijn, om afgestudeerd een baan te zoeken. Daarmee is de wedstrijdsport óók van de baan, natuurlijk". Als 27-jarige is Dennis niet de jong ste student van zijn jaargenoten. "Met name over de middelbare school heb ik lang gedaan. Eerst het Coenecoop College in Waddinx veen, havo, daarna havo en vwo aan het Thorbecke Lyceum in Rotter- dam-Alexanderpolder, een loot- school. Loot staat voor landelijk overleg onderwijs topsporters. Met dat diploma kon ik alsnog naar de universiteit". Dennis is het helemaal eens met zijn ouders, dat een fikse studie belang rijker is dan Nederlands kampioen te worden op de waterski, hoe leuk dat ook moge zijn. "Wat moet je, als je daar te oud voor bent geworden? Niet veel. Je hoort wel van topspor ters die het gehaald hebben en voor de rest van hun leven financieel geenzorgen hebben. Maarniet over mensen die aan topsport deden en het net niet haalden. Wat blijft ze over? Een sigarenwinkeltje?" Dennis van Oije mag nog blij zijn, zonder blijvende kleerscheuren de finish te hebben gehaald - bijna dan. "Ik blijf tot december water skiën, maar m'n laatste kampioen schap is ook echt het laatste. Het Nederlandse dan. De wereldkampi oenen zijn allemaal beroeps, die ook niets anders doen en er ook niets bij kunnen hebben. Daar heb ben m'n ouders en ik niet voor gekozen". De recreanten onder de waterskiërs kent iedereen wel. Of van dichtbij, of van tv: de snelle boot, een kabel, een handvat voor twee handen en een man of vrouw op één of twee ski's. Dennis: "Die doen het puur voor hun plezier, ook al gaan ze na afloop kopje onder. De wedstrijds kiërs hebben te maken met de drie onderdelen schansspringen, slalom Dennis van Oije: Voor de vierde keer achtereen Nederlands kampioen waterskiën en figuurskiën. Vooral dat schans springen is moeilijk, omdat de boot met 57 km per uur langszij komt en je een vaart geeft van over de hon derd kilometer, waarbij je niet uit koers mag raken, want die boot trekt naar links en dat met die snel heid. Het ziekenhuis ken ik dus heel goed van binnen, want het water oppervlak is hard en bij een onzach te landing breek je vanalles. Bij het onderdeel slalom moet je boeien rammen, het figuurskiën lijkt op ballet en kunstschaatsen, maar dan op water". Om kampioen te wor den, hoeft de deelnemer niet alle onderdelen te winnen. "Net als bij het allround schaatsen. Per onder deel krijg je punten en wie totaal de meeste punten haalt, is kampi oen". Ook Dennis heeft niet altijd alle onderdelen gewonnen. "Dat kan en hoeft ook niet. Alleen dat onderdeel figuurskiën. Dat heb ik wel gewonnen. Met een biertje tot slot"

Hart van Holland | 2003 | | pagina 1