Zevenhuizen - Moerkapelle Europese bedrijven maken meer winst Rabobank biedt korting op zonnepanelen Rabobank verwelkomt 1,25 miljoenste lid Voortgang verbouwing agiia:-:-.-;.- illfiili f* T 7 1 Effecten Cijferreeksen stemmen positief Rabobank De bank waar je lid van wordt Weeknieuws Agenda Hart van Holland 6 augustus 2003 wmwmmmmmmmmi ÏÖÏÏiSIiP 5e jaargang nummer 226 "i 'Mft'fflïi <'!'m Rabobank De verbouwing is voor de bouw- vakantie goed gevorderd. De con touren van de nieuwe geldwinkel zijn al duidelijk herkenbaar. In het najaar kunt u in de nieuwe geld winkel met de modernste apparatuur geld opnemen en storten. Daarnaast kunt u rollen muntgeld opnemen en kunt u uw chipknip opladen. Wellicht dat het allemaal nog redelijk nieuw voor u zal zijn en dat u misschien even moet wennen. Dat is geen enkel pro bleem: onze medewerkers helpen u graag. Eind augustus ontvangen al onze klanten meer informatie over de nieu we geldwinkel en de wijze waarop onze dienstverlening ingericht wordt. U.hoort dus nog van ons. Rob Beentjes, Jan Hordijk en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs Aandelenbeurzen kregen afge lopen verslagweek steun van een flink aantal beter dan verwachte bedrijfscijfers. De meeste beursin dexen sloten per saldo dan ook op winst. Op macrogebied zorgde het Amerikaanse consumentenvertrou wen voor een smetje, maar daar werd op de beursvloer nauwelijks op gereageerd. In de Verenigde Staten liet het consu mentenvertrouwen in de maand juli onverwacht een daling zien naar het laagste punt in de afgelopen vier maanden. De index daalde van 83.5 naar 76.6, terwijl analisten hadden gerekend op een verdere stijging tot 85.0. Positief nieuws was er echter ook. Zo was het aantal orders voor duurzame goederen in juni sterker gestegen dan verwacht. In mei kwam er nog een daling uit de bus. In Duits land liet het producentenvertrouwen een stijging zien, maar deze toename was minder groot dan verwacht. Het was echter wel een opsteker dat Duit se ondernemers weer positiever tegen de toekomst aankijken. In Frankrijk kwam het producentenver trouwen wel uit op het door analisten verwachte niveau van 91.0. Wat betreft bedrijfscijfers was het opnieuw een overvolle agenda. Het merendeel van de resultaten overtrof de marktverwachtingen. Uitzondering was de farmaciehoek, daar was de stemming minder positief. Dit was te wijten aan slechter dan verwachte cij fers van onder meer DSM (-5.4%) en het Franse Rhodia. Ook het aandeel Koninklijke Olie belandde in de min. De kwartaalcijfers van het olieconcern overtroffen de marktverwachtingen, maar een adviesverlaging door Leh man Brothers gooide roet in het eten. Het aandeel Koninklijke Olie (-5.6%) noteerde tevens ex-dividend. Vooruitblik De komende week is de agenda met bedrijfscijfers wederom goed gevuld. In Nederland maken maar liefst zes hoofdfondsen halfjaarcijfers bekend. Op maandag is het de beurt aan logistiek concern TPG. Op donderdag is het topdrukte met de cijfers van commissionairsbedrijf Van der Moo- len, verzekeraar Aegon, grootbank ABN Amro, kantoorartikelenleveran cier Buhrmann en uitgever Elsevier. Op macro-economisch gebied is het aankomende week erg rustig. In de Verenigde Staten wordt op dinsdag de inkoopmanagersindex voor dienst verlenende bedrijven bekendge maakt. Bron: Iris Research Grote bedrijven in Europa zagen hun inkomsten flink stijgen in het tweede kwartaal. Staan we aan het begin van betere tijden? Volgens het financiële persbureau Bloomberg hebben grote Europese bedrijven in het tweede kwartaal van 2003 gemiddeld 31 procent meer winst gemaakt dan in hetzelfde kwar taal van 2002. Goed nieuws dus.'Dit is bemoedigend, maar de cijfers van vorig jaar vertekenen door grote afschrijvingen van goodwill, waardoor de jaar-op-jaar groei nu hoger uit komt', zegt Rikkert Scholten, strategist bij Rabo Securities. Vorige week kwamen er ook positieve geluiden uit de VS. De economie groeide harder dan verwacht.'Hierbij is het zichtbare herstel in bedrijfsin vesteringen belangrijk. Deze hebben invloed op de winstgroei. Daarbij kwam ook een hogere verwachte ordergroei: een goed signaal voor de komende maanden', aldus Scholteri. Investeerders zien dit als een begin van het herstel van de economie. Ook Scholten vindt het een positief teken voor de korte termijn, maar heeft ook kanttekeningen/Met name in de VS is er sprake van een duidelijke onderbe zetting. Slechts 75% van de industriële productiecapaciteit wordt gebruikt en dit remt de investeringsgroei op lange termijn.' Rabo Securities verwacht dat de groei in de Eurozone zal aantrekken van gemiddeld 0,4 procent dit jaar naar 1,4 procent in 2004. In de VS van 2,5 naar 2,7 procent. Volgens Scholten is er ruimte voor herstel, maar de hoge schuldenlast bij gezinnen en bedrij ven in de VS zal de stijging beperken. Daarnaast kampen Europese expor teurs nog met de gevolgen van een sterke euro, waardoor een aantrekken de groei in de VS een minder groot effect heeft op de Europese economie. De Rabobank gaat zonnepanelen verkopen aan zijn 1,25 miljoen leden. Zij kunnen de panelen, van het merk Philips, via leverancier Belde- Zon kopen tegen een 20% reductie. De Rabobank wil hiermee voldoen aan de behoefte aan maatschappe lijke verantwoordelijkheid van zijn leden.'Leden vinden natuur en milieu belangrijk. Daar geven we met deze Het 1,25 miljoenste lid van de Rabo bank ontving vorige week woens dag uit handen van Piet Moerland 35 Rabobank-ledencertificaten en jaarkaarten van het Van Gogh Museum en Artis. De Amsterdamse restauranthoudster Willeke Bouricius werd als 1,25 mil joenste lid in het zonnetje gezet bij Rabobank Amsterdam. De eigenares se van het Amsterdamse restaurant Solo Eten Drinken en Diner Café Concertje reageerde enthousiast. De Rabobank is de snelst groeiende vere niging van Nederland. Sinds de start van de grote ledencampagne begin 2001 schreven zich bij de lokale banken al meer dan 725.000 nieuwe leden in. Het totale aantal leden ligt inmiddels boven de 1,25 miljoen. Daarmee is de doelstelling om eind 2003 uit te komen op 1,2 miljoen leden ruimschoots overtroffen. Piet Moerland, als lid van de raad van bestuur van Rabobank Nederland ver antwoordelijk voor het ledenbeleid, is blij met het behalen van de doelstel- ling:'Leden zijn belangrijk voor ons. Ze geven ons gevraagd en ongevraagd advies en prikkelen ons daarmee om nog klantvriendelijker, ondernemen der en innovatiever te worden. Boven dien zijn leden loyalere klanten, die meer diensten bij ons afnemen dan gewone klanten.' actie invulling aan,' aldus een woord voerder van de Rabobank. De panelen kosten 2.680 euro, maar door de over heidssubsidie en de korting van de Rabobank betaalt de klant slechts 775 euro. Het levert de gemiddelde gebruiker een energiebesparing van ongeveer 15% op, ofwel 90 euro per jaar. Door de subsidie is het aantal zonnepanelen in Nederland in korte tijd sterk gestegen, tot zo'n 23.000. Eén op de tien 'webwinkelt' Eén op de tien Nederlanders kocht in 2001 producten of diensten via het internet. Dat is vijf keer zoveel als in 1998. Dit staat in het rapport 'De Digitale Economie' van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De uitgaven via internet gaan vooral naar boeken, video's, kleding en sportartikelen. (Bron: CBS) Marktleider op internet Rabobank heeft in het tweede kwar taal van 2003 de eerste plaats hero verd op Egg.com als meest bezochte banksite van Europa. Daarnaast heeft Rabobank de eerste plaats behou den als marktleider van de Europese internetbanken. Inmiddels bezoekt 23% van alle internetters in Neder land www.Rabobank.nl. Schade door pinpasfraude neemt af Sinds pinautomaten dagelijks wor den gecontroleerd op apparaatjes waarmee pinpassen kunnen worden gekopieerd, is de schade door pin pasfraude afgenomen. Het totaal aantal gevallen van fraude is echter niet gedaald, zo zegt directeur Hein Blocks van de Nederlandse Vereni ging van Banken. (Bron: de Volkskrant) MKB-Nederland besluit tot uitstel rechtszaak tegen Stichting Reprorecht Ondernemersorganisatie MKB- Nederland stelt de rechtszaak tegen Stichting Reprorecht uit. In overleg met de advocaten heeft de ondernemersorganisatie besloten om eerst nog eens rond de tafel te gaan zitten met de stichting in auteursrechten. MKB-Nederland benadrukt echter dat het alsnog tot een gang naar de rechter zal komen als Stichting Reprorecht weigert de systematiek aan te passen. Voor naamste punt van kritiek is dat de stichting het bedrijfsleven kopieer heffingen oplegt op basis van schat tingen. Deze schattingen zouden vaak veel te hoog zijn. Stichting Reprorecht zegt in een reactie dat het 'graag bereid is om het gesprek met MKB-Nederland aan te gaanDe stichting wil echter niet zeggen of het daadwerkelijk bereid is de inningssystematiek aan te passen. (Bron:) Het Financieele Dagblad Oogstfeest 6 september Bezoekadressen: Telefoonnummer Alaemeen: Service centrum verzekerinaen: Helpdesk Telebankieren: Telefoonnummer Beleaainasadvies: Helpdesk Telebankieren Extra: Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Rabolijn: Blokkeren oassen/cards: E-mail-adres: Openinastiiden: kantoor Moerkapelle Rabofoon: Helpdesk Internetbankieren: Rabobank website: Rabo orderlijn: J I t t f r t frf f li 4 4 'b t f 4 *14 4f i 4v». K 4 t

Hart van Holland | 2003 | | pagina 2