WADDINXVEENSE SENIORENRAAD NU ECHT VAN START STERRENKOK CAS SPIJKERS STRAALT OP PLANTARIUM 2003 I THE SHOES NA JAREN WEER IN DE R0ZENBURCHT SJOELEN WANDELTOCHT VOOR SENIOREN pagina 14 Hart van Holland 20 augustus 2003 WADDINXVfcEN/BQSKoÓp] Door Karin Jongkind (TekstUeel) Waddinxveen - Op 13 november 2002 is op initiatief van de samen werkende Ouderenbonden Wad dinxveen en de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk een Seniorenraad opgericht. In deze Seniorenraad zijn zeer uiteenlo pende organisaties, verenigingen en instellingen vertegenwoordigd. De raad verwacht op die manier de belangen te kunnen behartigen van alle senioren in Waddinxveen, onder andere op het gebied van zorg, sociaal culturele activiteiten, wonen, veiligheid, verkeer en ver voer. Afgelopen donderdag pre senteerde de nieuwe Seniorenraad zich op het gemeentehuis. Bij deze bijeenkomst waren onder meer leden van het college van burge meester en wethouders, gemeen teraadsleden en gemeenteambte naren aanwezig. Ook was er grote belangstelling vanuit de betrokken maatschappelijke en kerkelijke or ganisaties. Na een inleiding van voorzitter Piet Roefs (foto), presen taties van de voorzitters van diver se werkgroepen binnen de Senio renraad en een toelichting van wethouder Dorenda Gerts, werd door de vertegenwoordigers van de diverse organisaties een inten tieverklaring ondertekend. Achtergrond In Waddinxveen is lange tijd een Ouderenplatform actief geweest. Dit overlegorgaan werd voorgeze ten door de verantwoordelijke wethouder en ondersteund door het ambtelijk apparaat. Wegens 'verschil van inzicht' werd het plat form medio 2002 opgeheven. Toch was er behoefte aan overleg tus sen de verschillende partijen in Waddinxveen die zich op de een of andere manier bezig houden met seniorenbeleid. Op initiatief van het samenwerkingsverband Oude- renorganisaties en de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk is op 13 november 2002 een bijeen komst belegd en is de Senioren raad opgericht. De Seniorenraad heeft als overeenkomst met het ven, maar wel graag betrokken worden bij de gang van zaken in onze gemeente, waar het senioren betreft." Inrichting De ondertekening van de intentie verklaring heeft door alle perike len op het gemeentehuis in de af gelopen maanden wel langer geduurd dan vooraf gepland. Maar vanaf nu lijkt niets een da- denkracht van de Seniorenraad in de weg te staan. In totaal hebben zo'n dertig organisaties hun mede werking toegezegd. Daarop zijn vier werkgroepen gevormd met ieder hun eigen taakstelling. De werkgroepen zijn vooralsnog samengesteld op thema's die van belang zijn voor senioren. Zo is er een werkgroep wonen, die wordt voorgezeten door Bob de Ruiter. Er is een werkgroep sociale en cultu rele activiteiten, waar Mattanja van Oudenaarden als voorzitter optreedt. De derde werkgroep is Zorg, met Simon de Jong aan het hoofd en tot slot is er een werk groep veiligheid, verkeer en ver voer onder de bezielende leiding van Hans Sirre. 'oude' platform, dat er verschillen de organisaties vertegenwoordigd zijn. Maar de Seniorenraad 'nieu we stijl' is volledig onafhankelijk en wil absoluut geen praatclub zijn. Geen woorden maar daden lijkt het nieuwe devies. Piet Roefs maakte duidelijk dat de Senioren raad nadrukkelijk aanwezig zal zijn bij de discussie over bijvoor beeld de ritprijs voor senioren voor het Collectief Vraagafhankelijk Vervoer. "De Seniorenraad is geen gemeentelijke instelling of een ad viesraad, ingesteld door de ge meente," aldus Piet Roefs. "Wij willen onafhankelijk zijn én blij- Boskoop - Topkok Cas Spijkers, be kend van het met Michelinsterren bekroonde restaurant De Swaen in Oisterwijk, toont van 20 tot en met 23 augustus zijn kookkunst op de internationale vakbeurs voor de Boomkwekerij, Plantarium 2003. De eerste drie dagen zijn uitsluitend voor vakbezoekers, op zaterdag 23 augustus is de tuinliefhebber van harte welkom. Op Plantarium tonen kwekers uit binnen- en buitenland een schitterend assortiment planten voor tuin, terras en balkon. Op de beurs hebben diverse activiteiten plaats. De tuin wordt in de beleving van de consument steeds meer een onderdeel van zijn huis. Zeker met het heerlijke weer van dit jaar heb ben daar meer en meer activiteiten plaats. Barbecuen is er een van, maar er wordt meer gedaan. Bloemen en planten uit de eigen tuin worden benut In gerechten en zelfs het "ge woon" koken in de tuin heeft al zijn intrede in ons nuchtere Nederland gedaan. Voor Plantarium was dit de reden om een beroemde kok als Cas Spij kers uit te nodigen om zijn visie op koken en de tuin gestalte te geven op dit grote internationale boom kwekerijevenement. Bezoekers en deelnemers kunnen zich te goed doen aan zijn op de tuinbeleving ge ïnspireerde gerechten en hapjes. Genieten van Spijker's gerechten Spijkers geeft zijn kookdemonstratie op een podium in het midden van de hal. Via een TV camera kunnen de bezoekers hem op een groot scherm ook letterlijk op de vingers kijken. Dit gebeurt in twee tijdsblokken, van 11.00-13.00 uur en van 13.00-15.00 uur. Bij het podium is een klein restaurant gecreëerd. De genen die Spijker's kookkunst, waar in hij bloemen en planten betrekt, ook willen proeven, kunnen daar een lunchbon kopen. Zij krijgen dan een door Spijkers bereid lunchge recht en een bijpassend glas wijn. Veel activiteiten r Plantenliefhebbers kunnen op de 15.000 m2 grote tentoonstellings ruimte hun hart ophalen aan de dui zenden planten. Ideeën voor een mooie herfstbeplanting zijn er volop. Ook zijn er al nieuwigheden te zien, die pas over een paar jaar op de tuincentra te koop zullen zijn. De deelnemende kwekers geven de be zoekers graag informatie. De leden van Groen Escort, veelal oud boom kwekers, beantwoorden uw vragen over plantenonderhoud. Wat voor moois er te maken is met tuinplan ten laat bloemsierkunstênares Ju dith de Frankrijker zien. Samen met leerlingen van het Wellantcollege uit Dordrecht verwerkt zij coniferen, bloeiende heesters, bottels, vruchten en vaste planten tot prachtige bloemstukken, bruidsboeketten en prachtig plantenbakken en -man- den. Bij Plant Publiciteit Holland kunnen bezoekers meedoen met de quiz "Tuinbeleving". Op die manier kunnen zij onder het motto "welk type tuinbezitter bent u", hun tuin beleving of hun ideeën daarover toetsen aan de resultaten van een onlangs gehouden onderzoek. Plan- tarium2003 wordt van 20 tot en met 23 augustus gehouden in het Planta rium Gebouw op het International Trade Centre Boskoop-Hazerswou- de. Boskoop - De band The Shoes komt zaterdag 13 september naar Bos koop. The Shoes uit Zoeterwoude heette eerst de Rocking Friends (nog zonder zanger Theo van Es) en vanaf 1963 de White Shoes. Het bleek een groep te zijn, bestaande uit ervaren muzi kanten, die goede rock- en soulmu ziek speelde en daarbij een goede buhne-act maakte. In de tweede helft van de jaren zestig haalt vrijwel elke single de hitparade. In 1971 ver liet Theo van Es de groep om solo en met een eigen groep z'n geluk te be proeven. Eind 1973 kwam Theo van Es terug bij de groep, maar in 1976 valt de band opnieuw uit elkaar. Na een succesvol reünieoptreden op de Haagse Beatnach in 1980 besluiten The Shoes opnieuw in originele be zetting op te gaan treden. The Shoes kwamen in 1990 met een verzamel- album "Greatest hits" op de markt. In 1995 doken de Shoes-leden weer eens de studio in en maakten de cd "Do It" met allemaal nieuwe num mers. Tot op de dag van vandaag tre den The Shoes nog regelmatig op tij dens nostalgische jaren zestig feesten. Zo ook zaterdag 13 septem ber in de Rozenburcht. De zaal gaat deze avond open om 20.30 uur en het programma start om 21.30 uur. Kaarten kosten €7,50 en kan men kopen bij Hoogduyn Tweewielers, B.C. straat 53 in Boskoop. Telefonisch bestellen kan ook op telefoonnum mer 0172-214283. Waddinxveen - Sjoelvereniging Waddinxveen begint op woensdag 27 augustus om 18.30 het nieuwe seizoen. De strijd zal gaan om de wisselbeker die momenteel in het bezit is van Kees Kuiper. Om aan de competitie deel te nemen moet men tien van de veertien avonden mee doen. De beste avonden tellen mee voor de competitie. Er wordt in vijf klassen gespeeld (Atot E). Per avond zijn er in elke klasse minimaal drie prijzen te verdelen. Deze wisselen per avond, dus is het niet zo dat de sjoelers met de hoogste scoren met de prijzen naar huis gaan. Er kunnen per avond twee rondes worden gesjoeld. De eerste ronde is altijd voor de competitie met kans op een prijs. Sjoelt men twee rondes dan heeft men bijna altijd prijs. Een rond bestaat uit het sjoelen over tien van de totaal zeventien bakken. De clubavonden vinden altijd plaats in het gebouw van de Schuttersvereni ging aan de Alberdingk Thijmlaan. Ter kennismaking is de eerste rona gratis. Voor iedere ronde betaa - men 2,-. De eerste avond van hettsei zoen belooft een bijzondere start krijgen. De sjoelkampioenen va Berkel en Rodenrijs, Boskoop,.Cap Ie aan den IJssel, Gouda, Hendrik Ambacht, Moordrecht Waddin veen en Zoetermeer zullen de strj tegen elkaar aanbinden. Voor meer informatie: Jan Kersbergen, 0182-615421 of Marius Kersbergen, 0182-6179UJ. Waddinxveen - De Stichting Wad dinxveens Welzijnswerk (S.W.W.) houdt op dinsdag 26 augustus aan staande een wandeltocht voor senio ren. Vooraf opgeven is niet nodig; men kan op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank-activiteitencentrum (Jan van Bijnenpad). Om 10.30 uur gaat de groep met een aantal auto's rich ting Ter Aar. De tocht van circa 10 ki lometer gaat langs de plassen ting Langeraar. De tocht gaat indien het goed vvandelwe Kosten voor deelname bedrag €2,60. Aan deelnemers die mee den wordt bovendien een kle d drage aan de autokosten gev9 (maximaal €1,-). Voor meer inform* tie: S.W.W., telefoon (0182) - -6 of 631932. De volgende wandelt^ is gepland op dinsdag 23 sep

Hart van Holland | 2003 | | pagina 14