INFORMATIE OVER BORSTVOEDING REGIOMANNENKOOR 'DIE GOUWE SANGHERS' NOG ENKELE PLAATSEN BEGINNERSCUSUS EHBO JEUGD V.V. WADDINXVEEN START MET OPEN DAG PRAATHUIS HEEFT NIEUWE JAARFOLDER MUZIEKVERENIGING CONCORDIA GROOT V0ETBALREUNIE-T0ERN00I BIJ BE FAIR WADDINXVEENSE TENNISSTER JENNIFER ANDRINGA STORMT TOP 30 BINNEN KOPPELKLAVERJASSEN IN DE BOOG w addinxveen/boskoop Hart van Holland 20 augustus 2003 Waddinxveen - Moeders en aan staande moeders uit Waddinxveen die meer willen weten over borst voeding kunnen maandelijks te recht op de informatiebijeenkom sten van Borstvoedingorganisatie LLL. Deze worden gehouden bij LLL-leidster Nel Veenman thuis. Alle facetten van het geven van borstvoeding komen aan de orde en de aanwezigen krijgen ruim schoots de gelegenheid om vragen te stellen of ervaringen te vertel len. Na de zomer vakantie gaat de borstvoedingorganisatie weer van start met een serie van vier infor matie-bijeenkomsten. Per avond komt er een onderwerp aan bod waarbij moeder, kind en (borstvoe ding centraal staan. De eerste avond is op dinsdag 26 augustus en gaat over het belang van borstvoe ding. Tijdens de tweede avond (donderdag 25 september) wordt gesproken over de kraamtijd en het gezin en de baby. De derde avond (donderdag 23 oktober) staat in het teken van het voorkomen en oplossen van problemen. De laatste avond (dinsdag 25 november) gaat over gezonde voeding en het af wennen van de borst. Daarna be gint de serie weer opnieuw. Het is ook mogelijk om maar één of twee avonden te volgen. Het bijwonen van de avond is ge heel vrijblijvend. De bijeenkomsten worden gehouden van 20.00 tot 22.00 uur op het adres Pr. Beatrix- laan 98 in Waddinxveen. Tijdens de avonden zijn er boeken te leen, elektrische kolven te huur en hand- kolven te koop. Ook is er materiaal ter ondersteuning van de borstvoe ding te koop. Voor meer informatie: Nel Veenman, telefoon 0182-619964. Boskoop - Het Regiomannenkoor 'Die Gouwe Sanghers' is op maan dag 18 augustus 2003 weer gestart met de wekelijkse repetities van het seizoen 2003/2004. De maand september is een belang rijke maand voor het mannenkoor en haar dirigent. DGS neemt deel aan het Nationaal Mannenkoor Festival 150 jaar KNZV (Koninklijk Nederlands Zangersverbond). Het koor is als beste mannenkoor in de categorie B door de voorronden ge komen en heeft zich voor de halve finale geplaatst. Deze halve finale heeft plaats op vrijdag 12 septem ber aanstaande in het theater Congrescentrum 'Hanzehof' te Zut- phen. In dit jaar wordt ook vooruit gekeken naar het 60-jarig jubileum concert in 2005 met bekende solisten en orkest. Ook wordt een beslissing verwacht over de jubi leumconcertreis in 2005 naar Lerida in Spanje met mogelijke concerten in Barcelona en Montserrat. Het repertoire kent een grote ver scheidenheid aan stijlen, waarbij zowel aandacht wordt besteedt aan het origineel mannenkoorrepertoire en onder andere aan opera - en operettemuziek, musicals en ne grospirituals. Opvallend is de grote belangstelling voor werken van he dendaagse en Nederlandse compo nisten. Die Gouwe Sanghers repeteert we kelijks iedere maandag van 20.00 tot 22.00 uur in de aula van het Wel- lantcollege (voormalig AOC) aan de Zijde te Boskoop. Voor meer infor matie: Chris van der Laan, telefoon 0172-217890, Leo Verweij, telefoon 0182-612623, Fred van Aalst, tele foon 010-5218905 en/of Bertus Men ken, telefoon 0172-588223. Waddinxveen De EHBO start op 15 september de beginnerscursus. In 24 lessen leert men onder ande re botbreuken, shock, slagaderlijke bloedingen, vergiftiging etc. op een verantwoorde manier te be handelen. Ook reanimatie is in de cursus opgenomen. De cursus wordt afgesloten met een officieel examen. Hierna volgen nog een aantal les sen verbandleer en kleine ongeval- n. Dit is een extra aantekening bij de beginnerscursus. De cursus wordt gegeven volgens de nieuw ste richtlijnen van het Oranje Kruis, ingaande 1 augustus 2003. De les sen vinden plaats op maandag van 20.00 tot 22.00 uur in de Ontmoe- tingskerk. De cursus wordt geleid door de kaderinstructeur de heer J. de Jager. Voor informatie: www.ehbo-wad- dinxveen.nl of mevrouw S. van Dijk, 0172-217811 na 18.00 uur of via se- cretaris@ehbo-waddinxveen.nl. Waddinxveen - Reizen, trainen, rei den en nog meer trainen. Zo ziet je schoolvakantie eruit als je als tenni- aient de top wilt bereiken. Jennifer (xndringa, 17, gaat komend school- haar examenjaar van het VWO h, maar nu heeft tennis nog de pri oriteit. Maar ik vind school ook heel be- 1 n9njk,' zei Jennifer voor de camera ?.e nadat ze verloren had Michaëla Krajicek op het winter 9d NK. Hiermee ging ze in op de a9 van de verslaggever waarom net net zo veel traint als het half- i, !e van Richard Krajicek. Maar ais an geen school is, dan staat And- ha niks meer in de weg om hard perken aan haar doel om de top Dajft D.'t heeft geleid tot een jii toernooizeges en een flinke Odh® 0f).de nationale ranglijsten. nationale damesenkel rang- 's ze meer dan 40 plaatsen ge- Seliiirt en s1:aat nu 24ste. Op de dub- .moet je echter heel wat r kijken om haar naam te vin- I ten'rtant door zeer goede resulta- Hrland'28 nU 2?Ste V9n vJe maanden vooraf zijn er heel 'Hsde dijden gespeeld. Tot april no0j Ze van toernooi naar toer- Help ear vooral in de dubbel met W'nalePlaatsen goede resulta- detpn behaald. In april begon team ")lscompetitie. Met haar jonge HieelHo '-eimonias uit Den Haag e 2e in de 2e hoofdklasse, maar degradatie kon net niet voor komen worden. Een kleine teleur stelling die snel vergeten werd toen de daaropvolgende toernooien goed begonnen te lopen. Het begon gelijk met een halve finale bij het en kelspel in een één ster toernooi in Leidschendam. Ter verduidelijking: vier sterren is het hoogste type ten nistoernooi in ons land. De volgende toernooien gingen over het algemeen erg naar wens voor de door Van Vliet Hoveniers ondersteunde tennisster. Verliezen in de 2e ronde van een drie sterren toernooi is niet leuk, maar het feit dat haar opponent Brechtje Bruis, 23ste van Nederland, drie lange sets nodig had om van Andringa te win nen, deed de Waddinxveense toch wel goed. Het grootste succes kwam later in Sittard. Dit twee sterren toer nooi werd in de dubbel gewonnen met Anouk Naghtzaam en bij het enkelspel werd de finale bereikt, maar verloren van diezelfde Anouk Naghtzaam. De week erop werd we derom een twee sterren toernooi gewonnen in de dubbel, maar dit maal in Venlo en met een andere partner. Tot slot van haar 'vakantie' speelt ze een vier sterren toernooi bij Leimo- nias in Den Haag. Daarna zijn de va-' kantieweken op en zal het halen van haar VWO-diploma genoeg tijd in beslag gaan nemen. Dan zal er niet meer zoveel gereisd worden, maar het trainen gaat altijd door. Waddinxveen - Voetbalvereniging Waddinxveen houdt zaterdag 23 au gustus haar jaarlijkse open dag. Voor alle leden en niet-leden, jongens en meisjes, van 4 tot en met 16 jaar be staat er dan de mogelijkheid om deel te nemen aan verschillende ac tiviteiten. Zo zullen er trainingen worden ge geven, is er een opblaasbaar voet balveld en kan men meten hoe hard men een bal kan schieten, ledereen is welkom vanaf 10.00 uur op sport park de Sniep. De gehele dag, die tot 14.00 uur duurt, zal worden ver zorgd door deskundige trainers en door de jeugdcommissie. Voor meer informatie: Hanny Simo- nis, telefoon 614941. Boskoop - De nieuwe Jaarfolder van het Praathuis is uit. Afgelopen week kwam hij beschikbaar in de bibliotheek. Er werd tevens begon nen met de verspreiding binnen Boskoop. De Folder wordt uitge bracht door de Stichting Ontmoe tingscentrum Snijdelwijk, in samenwerking met de Stichting Boskoop Creatief. De folder geeft een beknopt over zicht van de activiteiten die in het nieuwe seizoen 2003-2004 in het Waddinxveen - In buurtcentrum 'de Boog' is op vrijdag 22 augustus weer koppelklaverjassen. De zaal gaat open om 20.00 uur en het klaverjas sen begint om 20.30 uur. In de maan den juli en augustus zal het klaver jassen wekelijks plaatsvinden. Het in schrijfgeld bedraagt 5,- per koppel. ledereen is van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huygen- slaan in Waddinxveen. Waddixveen - Binnen Muziekvere niging Concordia is plaats voor mu zikanten die klarinet, trompet of trombone, walthoorn, euphonium en slagwerk reeds bespelen of dit graag willen gaan bespelen. Reeds gevorderde muzikanten die eventueel in het bezit zijn van een eigen instrument kunnen zich ook aanmelden bij Concordia. Na een eventuele bijscholing of opfriscur sus kunnen zij deel gaan nemen in hetzij C-akkoord of harmonieor kest afhankelijk van het niveau. Al vorens men begint met deze bij scholing of opfriscursus krijgt men eerst de gelegenheid om een proefles te nemen. Ook geïnteresseerden (vanaf 9 jaar) die één van bovenstaande instru menten wil gaan bespelen kan zich bij Concordia aanmelden. Het opleidingsorkest, C-Akkoord, bestaat uit leerlingen van Concor dia Waddinxveen en Excelsior Bos koop. Deze leerlingen hebben al ongeveer 1 a 2 jaar muziekles. Door mee te musiceren in het opleidings orkest kunnen zij op deze manier orkestervaring opdoen. C-Akkoord speelt een-voudige bekende mu ziekwerken die goed in het gehoor liggen waaronder bewerkingen op musicals of bekende popsongs. Na een aantal jaren, tevens ook na het behalen van enkele muziekdiplo- ma's kunnen deze leerlingen door stromen naar het harmonieorkest. Het oplei-dingsorkest wordt verder aangevuld met leden uit het har monieorkest die weer muzikale steun geven aan de leerlingen. De instrumenten die in beide orkesten voorkomen zijn de houtblazers be staande uit: dwarsfluiten, hobo's, klarinetten, alt- tenor- en bariton saxofoons, alt- en basklarinet. Ko perblazers bestaande uit: trompet ten, trombones, baritons, bes- en esbassen, hoorns en tot slot de di verse slagwerkinstrumenten. De muziekwerken die in het harmo nieorkest gespeeld worden zijn onder andere klassieke werken, of bewerkingen van musicals als ook bewerkingen op bekende pop songs. C-akkoord en de harmonie geven het gehele jaar door diverse optre dens onder andere het jaarlijkse voorjaarsconcert, kerstconcert als ook de optredens tijdens Koningin nedag en andere festiviteiten. Praathuis worden georganiseerd door de beide betrokken Stichtin gen. Tot de activiteiten behoren di verse cursussen, workshops, bijeen komsten en evenementen voor kinderen, jongeren en volwasse nen. Belangstellenden op educa tief, sociaal, recreatief, kunstzinnig of cultureel gebied, kan in het Praathuis terecht. Voor inlichtingen: 0172 - 216386. KERKDIENSTEN - 17 augustus Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur geen viering. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. A. Admiraal Immanuelkerk SOW 10.00 uur ds. C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur K. de Vries. Herv. Conf. De Rank 10.00 uur ds. L. Romein; 18.30 uur ds. H. v. Oostende. Boskoop De Stek 9.30 uur ds. M.D. v.d. Gies- sen. Geref! kerk Herv. gemeente (ge- zamelijke dienst) 9.30 uur ds. J.H. Langelaar; 18.30 uur ds. J.A. Koole. Chr. Geref. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Vrijz. Prot. Gel. Gem. 10.00 uur geen dienst. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur P. Dijkstra. Benthuizen Geref. Gem. 9.30 en 18.00 uur Leesdiest. Ned. Herv. Gem. 9.30 uur ds. H. Liefting; 18.00 uur ds. J.H. Lam- mers. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Waddinx veen: voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00- 8.00 uur, weekenden/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820 Naast deze beide orkesten heeft Concordia ook nog een blaaskapel. Deze kapel treedt op tijdens diver se activiteiten zoals tijdens een rondgang door Waddinxveen op Koninginnedag, een sponsorloop, carnaval en dergelijke. Beide orkesten repeteren altijd op de donderdagavond. Het oplei dingsorkest van 18.00 tot 19.15 uur en het harmonieorkest van 19.30 tot 22.00 uur. Beide orkesten staan o.l.v. Jeroen Wentel. De repetities vinden tijdelijk, in verband met de nieuwbouw, plaats in de aula van de Kohnstammschool aan de J.W. Friso-weg 1 Voor meer informatie: mevr.ouw Joke Bouman, 0182-619569. Waddinxveen - Bij de 50-jarige voetbalvereniging Be Fair wordt op zaterdagmiddag 30 augustus een groot voetbalreünie-toernooi ge speeld. Bijzonder daarbij is dat er zeker driehonderd spelers verdeeld over 22 elftallen in actie komen. En dat kunnen er nog meer worden. De oud-voetballers van Be Fair kunnen zich immers nog altijd opgeven voor het unieke voetbalevenement waarbij tussen 13.00 en 20.00 uur vele wedstrijden van een half uur worden gespeeld. Het toernooi is een van de hoogte punten van de jubileumweek van maandag 25 tot zaterdag 30 au gustus. Uniek is ook de komst van het Nederlands damesvoetbalelftal naar sportpark Burg. Warnaar. Ter gelegenheid van het 50-jarig jubi leum van de Waddinxveense zater dagvereniging neemt het Oranje team het op woensdag 27 augustus op tegen een mannenselectie van Be Fair. En wel het eerste team van 25 jaar geleden dat toentertijd naam en faam maakte in de (beker)competitie. De wedstrijd staat ook in het teken van de af trap van het damesvoetbal waar mee de jubilerende vereniging het komende voetbalseizoen gaat be ginnen. in het team van de Old Stars van Be Fair komen onder andere uit Klaas Angenent, Hans Appel, Siem Bos, Aart Bos, Wim Bron, Piet Oskam, Piet Koele, Kees de Knegt, Leo Pol, Cor van Triet, Wout Roskam, Koert van Rijn, Jan van Rijn, Gerrie van der Spek, Kees Verhoef, Arjan Ver sloot en Nico van Vuuren. Coach van dit team was Piet van Mullem. Hij zal dat ook bij de jubileumwed strijd zijn. Het team promoveèrde in deze glorierijke periode van de derde naar de tweede klasse. De meest aansprekende prestatie was toch de 0-1 overwinning in 1978 in de vijfde ronde van de KNVB-beker in Spakenburg op IJsselmeervogels: de hoofdklasser en amateur-kampi oen van Nederland in 1977. Het team van Oranje bestaat uit huidige en voon alige selecties peelsters en aanstormende talen ten. Trainer/coach Henk van den Berg staat de dames terzijde. De huidige speler van Be Fair 6 bege leidde in 1981 als bondscoach het eerste officieuze Nederlandse da meselftal bij een internationaal toernooi in Taiwan. Nederland ein digde toen als zevende van de 24 deelnemers, waaronder de groot machten Duitsland, Noorwegen en USA. De wedstrijd Oranje - Be Fair begint woensdag 27 augustus om half negen. Aan de confrontatie gaat de jubileumreceptie van Be Fair vooraf. Bij deze gelegenheid presenteert Be Fair onder meer haar jubileumboek en jubileumka lender. Het jubileumboek is ge schreven door de Waddinxveense sportjournalist Bert Hertog. De ju bileumkalender toont even mooie als verrassende Be Fair-voetbalfoto- 's van de Waddinxveense fotograaf Ton Bennemeer. In de jubileumweek neemt verder een aantal jeugdteams van Be Fair het op tegen vertegenwoordigen de teams van Feyenoord. De grote jubileumfeestavond is vrijdag 29 augustus. Op zaterdag verschijnt op een van de velden van het com plex aan het Warnaarplantsoen de KNVB-voetbaltruck waaruit vele voetbalspelen en attributen komen rollen. De A- en B-junioren van Be Fair spelen die dag onderling het zogenoemde Pannatoernooi: twee kleine goaltjes, een veld van 7 bij 10 meter, twee voetballers per team en zoveel mogelijk trucjes uit halen. De leden en oud-leden komen vanaf 13.00 bij elkaar voor een reünievoetbaltoernooi waarbij er wedstrijdjes van twintig minuten worden gespeeld en vooral veel kan worden bijgepraat. Be Fair be steedt in de jubileumweek ook extra aandacht aan het tienjarig bestaan van haar G-voetbalteam. Gevonden: schildpadpoes omgeving Weth. Kreftlaan Dorpsstraat 0180-634485

Hart van Holland | 2003 | | pagina 15