LEKKER SAFE OP HET KINDERVi ieungrijke mededeling VOLLE TAS WEKEN BIJ ALBERT HEIJN KIJK OP PAGINA 5 PAPIERINZAMELING W GROENEWEG VOLLEYBAL ZEVENHUIZEN 25ejaargang\ nummer 1037 20 augustus 2003 Hart van Hollands zomerse fotowedstrijd Start activiteit Waddinxveense seniorenraad nu echt van start Zie pagina 14 de Eendragt Zie pagina 11 Zie pagina 13 1 IS" pr rr -'"'"Ir-' -'T. =--- -g - -- - r" DORPSSTRAAT 129, ZEVENHUIZEN Zevenhuizen - Het inzamelen van !V| XP IP ^eeft u via de intekenlijst kaarten gere- voor Swanla theater-seizoen 2003/2004? Betaal dan tijdig de ^middels ontvangen rekening! Per 1 sep- er gaan alle gereserveerde, maar nog ^ehaalde kaarten terug in de vrije Verko°P via Reisburo de Zwaluw. Voorkom teleurstellingen. 8estuur dorpshuis Swanla het oud papier, wat gewoonlijk op de derde vrijdag van de maand gebeurt, is vrijdag 15 augustus jongstleden volledig misgelopen. Hieraan hebben zowel de gemeen te ais het bedrijf Cyclus geen enke le schuld. De 'fout moet gezocht worden bij een communicatiestoor nis bij w Groeneweg. Hiervoor bie den wij onze welgemeende veront schuldigingen aan. Het vertrouwen wordt snel hersteld. Op vrijdag 22 augustus komen wij bij u langs en dan in het vervolg weer elke derde vrijdag van de maand. Voorzitter w Groeneweg Aad Roos Open trainingen VC Nesselande 9root succes Zevenhuizen - Maar liefst 40 kinde- ren kwamen kennismaken met de volleybalsport tijdens de eerste °pen trainingen. In een gezellige sfeerwerden de beginselen van het volleybal aangeleerd. Kinderen vanaf 6 jaar kunnen al meedoen aan het nieuwe circula tievolleybal. In allerlei spelvormen wordt er geoefend met gooien, vangen en bewegen. Ook samen werken is bij een teamsport als vol- leybal belangrijk. Op woensdag 20 en 27 augustus zijn er weer open trainingen in dorpshuis Swanla. De tijden van de open trainingen zijn voor meisjes en jongens van 6 tot en 8 jaar van 15.30 tot 16.30 uur en meisjes en jongerns van 9 tot en met 12 jaar van 16.30 tot 17.30 uur. Belangstellenden welkom. Door Ron Krul Regio - Voor veel kinderen was hun laatste vakantieweek extra feestelijk. Zij namen namelijk deel aan het kin- dervakantiefeest, ook wel tentweek, jeugdweek of tentdagen genoemd. De thema's van dit jaar waren "zit je safe", "welkom thuis" en "kom aan boord Zit je safe In Zevenhuizen waren kinderen van groep 2 t/m 8 van de basisschool van harte welkom in de Gereformeerde Kerk in de Dorpsstraat. Het thema hier was "zit je safe". Rondom dit thema werden weer mooie verhalen verteld uit de bijbel. Het bijbelboek Ruth stond hierbij centraal. De dagen begonnen met een verhaal en er werd gezongen. Daarnaast stonden tenten bouwen, picknicken, poppen theater, knutselen en spelletjes cen traal. Het vakantiefeest werd op zon dag afgesloten met een kerkdienst in de Hervormde Kerk. Het thema "zitje safe" probeert ant woord te geven op de vraag "hoe zit je safe". Het antwoord hierop lijkt simpel: bij God ben je veilig. Dat is waar maar ook erg abstract. Wat kan je hier namelijk mee als je wordt gepest, je ouders gaan scheiden of je slechte cijfers haalt op school. Als je gelooft dat God je geborgenheid geeft, wil dat dan zeggen dat al je problemen zijn opgelost? Om een antwoord op deze vraag te geven is er met kinderen over geborgenheid gepraat en is getracht door middel van activiteiten en omgang met elkaar die geborgenheid te laten beleven. Zakiopen in Moerkapelle In Benthuizen waren er naast een dagprogramma ook een aantal avon dactiviteiten. Aan de Appelgaarde werden de kinderen vermaakt met bijbelverhalen, zingen en spelletjes. Voor de kinderen vanaf 12 jaar was er op woensdagavond een survival door Benthuizen georganiseerd. Op donderdagavond werd deze leef tijdsgroep vermaakt met een levend tafelvoetbalspel. Wie het door al deze activiteiten te warm had gekre gen moest even wachten tot vrijdag avond want toen stond het Brand- weerfeest gepland. Jong en oud mocht de brandweerspuit hanteren en sommigen maakte hiervan gebruik om deze of gene even ken nis te laten maken met het verkoe lende water. De Tentdagen werden afgesloten met een dienst in Nederlandse Hervormde Kerk. Kom aan boord Ook in Moerkapelle begonnen jeugdweekdagen met bijbelverhalen en zingen. Het thema was Kom aan boord". Dit thema bevatte veel aspecten. Boten en varen, vroeger en nu. Avonturen op het water maar het thema kon ook in de overdrachtelijke zin worden ervaren zoals "doe met ons mee", "je hoort erbij" en "je bent welkom". De verhalen van Noah en de de Thuis mag ik dit nooit De echte doe het zeiver ken niet zonder de Natuurlijk waren ook de clowns weer van de partij Jona spraken in dit verband dan ook erg tot de verbeelding. Naast de ver halen en liederen was er ook ruim schoots tijd voor spelletjes. Op vrij dagmiddag was het smullen geblazen want toen was het tijd voor pannenkoeken. De organisatie in Moerkapelle was in handen van de Hervormde en Gereformeerde Gemeenten. Welkom thuis In Waddinxveen stond de door de Centrale Hervormde Gemeente geor- ganiseerdetentweek in het kader van het thema "Welkom thuis". Ook in Waddinxveen begonnen de dagen met bijbelverhalen en zingen. Lang zaam maar zeker werd duidelijk dat degene wie we kwijt zijn, ook weer terug komt. En wie terugkomt moet natuurlijk "welkom thuis" geheten worden. De tenten stonden in Wad dinxveen, in de Zuidpias aan de Ster renlaan en op het Wingerdveld. Er werd van harte geknutseld, gefasci neerd gekeken naar de poppenkast en met volle overgave gepuzzeld. Voor de wat oudere kinderen was er ook een gevarieerd programma samengesteld. Via "de sterkste man van de tent" kijken naar het jeugd theater "Kom Zie" was het zater dagavond tijd om te gaan genieten van de barbecue. Maar niet voordat de grote finale aan de Henegouwer- weg was volbracht. Een survivaltocht door landerijen en sloten maakte erg vies maar ook erg hongerig. Nadat alle viezigheid er afgewassen was, genoot men van de lekkere hapjes en drankjes. De tentweek werd in Wad dinxveen afgesloten met twee the madiensten in De Morgenster en de Bethelkerk. No panic Jesus is alive

Hart van Holland | 2003 | | pagina 1