Zevenhuizen - Beleggers goedgeluimd na reeks meevallers Chipknipactie gericht op scholieren Rabobank lanceert Rabo YoungDynamic Hypotheekklanten gratis naar Rabobank Champions Trophy! Rabobank De bank waar je lid van wordt 5e jaargang nummer 228 Gratis studentenkamers aangeboden Rabobank Weeknieuws Agenda pagina 2 Hart van Holland 20 augustus 2003 Een jaar lang gratis wonen, een woonverzekering en een maand studiebeurs Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Rabobank V&QT Ook dit jaar geeft Radio 538 in samenwerking met de Rabobank vier studentenkamers weg. Sinds 9 augustus kunnen studenten zich aanmelden via www.radio538.nl. Iedere vrijdagavond in september zal de strijd losbarsten om één van de vier kamers in een stad naar keuze te bemachtigen. Live vanuit een studen tenkroeg in vier verschillende studen tensteden presenteren Niels Hoog land en Froukje de Both hun radiopro gramma. Daarin wordt de tegenpre statie door de deelnemende studen ten ten uitvoer gebracht en gestreden om de sleutels van de studentenka mers. Radio 538 betaalt een jaar lang de huur en daarnaast krijgt de student van de Rabobank een woonverzeke ring en een extra maand studiebeurs. "Eerder deze week maakte de Studen tenvakbond LSVb bekend dat de woningnood onder studenten tot schandalig hoge huurprijzen van studentenkamers in de grote steden leidt. Met de Radio 538 Rabobank Stu dentenkameractie spelen we in op de al jaren groeiende woningnood onder de studenten'; aldus Niels Hoogland. Froukje de Both vult aan: "We geven maar liefst vier kamers weg. Vooral nu de introductieweken in volle gang zijn willen we alle studenten een hart onder de riem steken en helpen bij het vinden van woonruimte'! Van alle inzendingen wordt een selec tie gemaakt van kandidaten die tegen elkaar moeten strijden. Tijdens hun vrijdagavond-uitzendingen tussen 18.00 en 21.00 uur doen Niels Hoog land en Froukje de Both live verslag van de strijd en de overhandiging van de sleutels van de studentenkamer. Diverse bekende live-bands zorgen iedere weèk voor het feestgedruis in de kroeg, waarbij alle studenten wel kom zijn om deze avond mee te maken. Rob Beentjesjan Hordijk en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs De beurzen werden afgelopen week opnieuw overstelpt met bedrijfscijfers. De meeste resulta ten pakten goed uit en dat zorgde voor stijgende koersen. Olieaande len trokken de kar, terwijl de farma- ciesector achterbleef. Het macro- economische nieuws liet een gemengd beeld zien. Aan nieuws was afgelopen week wederom geen gebrek. De belangrijk ste berichten op macrogebied kwa men uit de Verenigde Staten. De Fed, het Amerikaanse stelsel van centrale banken, handhaafde de rente volgens verwachting op 1%, de laagste stand sinds 1958. Interessanter was de toe lichting op het besluit. Hierin gaf voor zitter Alan Greenspan aan dat de rente pas wordt verhoogd als het economi sche herstel in volle gang is. Hij teken de hierbij aan dat de nodige economi sche indicatoren inmiddels aan de beterende hand zijn en dat zorgde voor optimisme op de beurs. Verder waren er legio bedrijfsresulta ten. Op het Damrak maakten onder meer uitgevers VNU en Wolters Kluwer en IT-dienstverlener Getronics cijfers bekend. Verder deden vooral oliefond sen het goed. Zo kreeg Koninklijke Olie er 5.5% bij en werd Exxon Mobil 2.1% meer waard. Zij profiteerden van de gestegen olieprijs. Een negatieve uitzondering was de farmaciesector. Merck bijvoorbeeld verloor 1.5%. Vooruitblik Het cijferseizoen loopt langzaam ten einde. Het gros van de hoofdfondsen heeft inmiddels al halfjaarcijfers bekendgemaakt. Deze week is het op vrijdag de beurt aan telecomconcern KPN. Verder komt een aantal Midkap- fondsen met cijfers. Zo zijn er onder meer resultaten van baggeraar Boska lis, technisch dienstverlener Imtech, raambekledingproducent Hunter Douglas en de vastgoedbeheerders VastNed Offices Industrial en VastNed Retail. Verder zal veel aandacht uit gaan naar de cijfers van de Ameri kaanse hardwaregigant Hewlett-Pac kard die voor dinsdag op het pro gramma staan. De macroagenda is bijna leeg. Op dinsdag wordt in Amerika het cijfer van de leading indicators bekendge maakt. Wij verwachten voor deze eco nomische graadmeter in juli een stij ging van 0.4%. Bron: Iris Research Get charged! Met dat motto begint deze week een grote interbancaire actie om het chipknipgebruik onder jongeren te stimuleren. Hier bij werkt Interpay samen met Sony, Free Record Shop en 3FM. Jongeren die tussen 18 augustus en 12 september met de chipknip betalen, maken kans op vipkaarten voor het concert van Kelly Rowland, beleend van haar hits met Destiny's Child en de rap per Nelly. Ook kunnen ze gesigneerde cd's winnen of een "Meet Greet" met de popster. Op scholen waar jongeren met chip knip kunnen betalen, hangen posters en liggen flyers om studenten en scho lieren te wijzen op de actie. Chipknip meet bij deze scholen het aantal chip betalingen. De jongeren die het meest gebruik maken van de elektronische portemonnee, vallen in de prijzen. Ook via de actiewebsite www.getcharged.nl kunnen scholieren prijzen winnen. De Free Record Shop zal de nieuwe cd-sin- gle van Kelly Rowland, die 1 september verschijnt, met een speciale actie aan bieden: chipknipbetalers krijgen kor ting. Het totale aantal Nederlanders dat betaalt met chipknip blijft groeien, zo blijkt uit onderzoek. In het eerste halfjaar van 2003 steeg het aantal transacties met 54% ten opzichte van dezelfde peri ode in 2002. Consumenten kunnen steeds meer met chipknip betalen, zoals bioscoopkaartjes, cd-singles of hambur gers. Er zijn meer dan 170.000 betaal- punten in Nederland.Ook steeds meer onderwijsinstellingen stappen over. Wanneer u nü een hypotheekoffer te aanvraagt kunt u gratis kaarten krijgen voor de Rabobank Cham pions Trophy! U heeft recht op maximaal twee kaar ten per hypotheekaanvraag, zolang de voorraad strekt! De Champions Tro phy duurt tot en met 24 augustus dus wees er snel bij en vraag nu een hypo- theekgesprek aan via telefoonnum mer (0180) 63 73 58. Gelijktijdig met de start van het nieuwe schooljaar pakt de Rabo bank uit met een nieuw jongeren- concept. Meer dan 45% van alle jon geren in Nederland is al klant bij de Rabobank. Als Rabo Jongeren Rekeninghouders krijgen zij toegang tot Rabo YoungDy namic, een interactief programma voor en over geldzaken. Met een magazine én een eigen site biedt de Rabobank jongeren informatie, advies en 'fun' op het gebied van geld verdienen, behe ren én uitgeven. Een multimediaal con cept voor en door jongeren. Vanaf vrijdag 22 augustus valt bij zo'n 500.000 klanten tussen de 12 en 18 jaar de eerste versie van 'Rabo Young Dynamic Mail'in de bus. Het magazine verschijnt twee keer per jaar. Tegelij kertijd gaat de site www.raboyoung- dynamic.nl online.Via deze site krijgen Rabo Jongeren Rekeninghouders spe ciale aanbiedingen en kunnen ze internetbankieren, de Rabofoon of Rabox aanvragen en zich aanmelden voor de e-mailnieuwsbrief 'E-zine'. De site zal jongeren ook voorzien van financiële tips over onderwerpen die zij belangrijk vinden: rijbewijs, vakan tie, scooter, studeren én op kamers gaan. Verder vinden jongeren allerlei zaken rondom opwaarderen van het beltegoed met Rabofoon en Rabo i- mode. TopKids op internet www.rabobank.nl is een thema rij ker: TopKids. Deze site voor kinde ren ondersteunt een maand lang de actie 'Back to school', maar blijft daarna beschikbaar. Kinderen vin den op de site een voorleesboekje, een kleurplaat om te printen en de premiums die horen bij de Rabo TopKid Rekening. In de loop van dit jaar zal de site worden uitgebreid. Verzekeraars ontdekken vaker fraude De Nederlandse verzekeringsmaat schappijen hebben het afgelopen jaar bijna twee keer zo vaak mel ding gemaakt van zware fraude als in 2000. Ook bij Interpolis steeg het aantal meldingen. De verzekeraars meldden dit jaar 827 zaken aan bij het fraudeloket van het Verbond van Verzekeraars. Twee jaar geleden waren dit er nog 437. Het verbond kan uit de cijfers niet opmaken of consumenten meer frauderen. 'Ik kan me niet voorstellen dat er veel meer fraude is dan vroeger", zegt Liesbeth Schol- tus van Interpolis.'De verzekeraars verrichten nu gewoon beter speur werk.' Interpolis heeft al tien jaar een afdeling fraudebedstrijding. 'Destijds begonnen we met één persoon. Inmiddels is het een afde ling van negen mensen', aldus Scholtus.'En met hoe meer mensen je speurt, hoe meer je vindt.' Nederland spaarzamer Nederlanders zijn aan het sparen geslagen. Het afgelopen half jaar stortten ze 6 procent meer euros op hun spaarrekening dan in dezelfde periode in 2002. In totaal bedroeg het spaargeld van Neder landse particulieren in juni 178 - miljard euro, zo meldt het Centras' Bureau voor de Statistiek (CBS). In juni 2002 was dat nog 167,8 miljard Nederlanders legden in de eerste helft van dit jaar in totaal 8,9 miljard euro opzij tegen 6,6 miljard '-r dezelfde periode vorig jaar. Oogstfeest 6 september Bezoekadressen: Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Openingstijden: kantoor Moerkapelle Rabolijn: Rabofoon: Rabo orderliin: Service centrum verzekeringen: Blokkeren passen/cards: Helpdesk Internetbankieren: Helpdesk Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website:

Hart van Holland | 2003 | | pagina 2